Приманки для щуки і ловля на спінінг

Одним з найпоширеніших видів риболовлі на всій планеті є ловля риби на спінінг. Цей спосіб лову прийнятний не тільки на невеликих річечка і озерах, а й навіть на морях і океанах. Спінінг - це не тільки певна рибальська снасть, але і сам метод лову на вудилище з котушкою.

Засновниками процесу лову риби на спінінг вважаються англійці. Відомо, що ще з середини XIX століття спінінгом принаду закидали без допомоги котушки. Тоді конструкція їх була дуже недосконала і при великій швидкості викиду волосінь часто заплутувалася. Тому її знімали, розкладали кільцями на землі, а сам процес закидання виконували вручну. А ось проводку приманки здійснювали вже за допомогою котушки.

Ловля спінінгом - способи

Можна виділити три основних способи рибного лову за допомогою спінінга:

 1. Ловля з берега. Такий спосіб лову вважається найпоширенішим. Своє визнання цей спосіб отримав в основному через легку доступність для кожної людини, адже не у багатьох людей є можливість мати засіб для пересування по воді, так і на багатьох водоймах ловля з човна заборонена. Закиди набагато легше виробляти стоячи на березі з зручного місця. Хоча практично продуктивнішою рибалка буває в важкодоступних місцях. Зробивши кілька закидів приманки спінінгом і, не знайшовши присутності щуки в даному місці, рибалка легко переходить в інше місце і продовжує пошук удачі.
 2. Ловля з човна. Звичайно, метод лову на спінінг з використанням плавального засобу є найбільш зручним. Він дозволяє проводити приманку практично на всіх ділянках водойми, ловити щуку як з дна, так і в пів-води і навіть поверху. Особливо ефективне використання човна при лові в літню спеку, коли щука розташовується на глибоких місцях далеко від берега. З човна можна ловити стоячи на якорі, дрейфуючи за течією або «на доріжку».
 3. Тролінг. Цей вид лову дуже схожий на ловлю «на доріжку», коли приманка рухається за плавальним засобом. Основною відмінністю є використання моторних човнів або катерів. Проводити приманку можна уздовж обривистих берегів або по руслу річки на будь-якій глибині.

Оснащення спінінга для ловлі щуки

Оснащення спінінга на щуку вибирається в основному в залежності від передбачуваного способу лову і, звичайно, від досвіду і стажу самого рибалки. Початківцям любителям рибної ловлі хотілося б порекомендувати використання легкого спінінга. Такі моделі мають велику чутливість і не так вимогливі до різних видів приманок.

Вудилище для ловлі щуки

В першу чергу при покупці снасті необхідно звертати увагу на довжину. Саме від довжини вудилища і залежить дальність закидання приманки під час лову. Але занадто довге вудлище є великою перешкодою при пересуванні вздовж зарослих високою травою і чагарником берегів водойм. Найбільш оптимальною і універсальною вважається довжина вудилища від 2 до 3 метрів. Спінінги невеликої довжини дуже практичні при лові з човна, а от при лові на відкритих і широких місцях можливе використання довгих вудилищ.

Тест вудилища

Тест по принадах є найбільш правильною характеристикою вудилища. Верхня межа тесту показує допустиму вагу блешні, при якій рано чи пізно може призвести до пошкодження вудилища. Нижня межа - мінімальна вага приманки, при якому виходить найбільш точний і дальній кидок.

Коли на бланку вудилища вказані цифри 8-15, це означає, що воно розраховане на ловлю приманками з вагою від 8 гр. до 15 гр.

Лад (строй) вудилища

Цей параметр показує, як гнеться вудилище під навантаженням. За строєм спінінги діляться на:

 • повільний;
 • середній;
 • швидкий;
 • дуже швидкий.

Цей показник безпосередньо залежить від розташування і кількості пропускних кілець, діаметра хлиста вудилища і матеріалу, з якого він виготовлений.

Котушка

Особливу ефективність спінінгові оснащення набувають при наявності якісних котушок. Котушку бажано купувати у надійного продавця з логотипом фірми виробника, які можуть гарантувати безвідмовну роботу своєї продукції. Бажано вибирати котушку з металевим корпусом. При покупці необхідно самому переконатися, що котушка має плавний хід, без сторонніх скрипів. Особливу увагу потрібно звернути на жилкоскладач і його форму.

Існує три найпопулярніші способи укладання волосіні - намотування прямим конусом, намотування зворотним конусом, циліндричне. Застосування інших типів намотування призводить до нерівномірного сходу волосіні і, як наслідок, - утворення «бороди». Гарна, якісна котушка укладає волосінь рівномірно.

З усіх видів котушок найбільшою популярністю користуються матчеві котушки. Застосування таких пристроїв, за словами досвідчених рибалок, практично не створює проблем з укладанням волосіні.

Волосінь

Вибір волосіні для оснащення на щуку справа дуже важливе, тому необхідно приділити цій процедурі особливу увагу.

 • Монофільная волосінь. Ця волосінь виготовлена ​​з нейлонової нитки, вона має круглий перетин і гладку поверхню. З переваг використання такої волосіні можна виділити малий опір у воді, низький коефіцієнт тертя, завдяки чому здійснюється можливість далеких закидів навіть легких приманок. Низька вартість також обумовлює її широке застосування рибалками любителями. До недоліків можна віднести її розтяжність, яка негативно впливає на підсічку риби і на чутливість снасті. А також волосінь, виготовлена ​​з такого матеріалу, має порівняно невелику міцність.
 • Плетінка. Плетена волосінь стала застосовуватися рибалками зовсім недавно. Основною її перевагою є велика міцність на розрив і мала ступінь розтягування, що добре впливає на чутливість снасті спінінга при підсікання риби. Вита конструкція такої волосіні дозволила набагато збільшити термін її служби. Але є і недоліки при застосуванні такої волосіні - висока вартість, високі вимоги до якості котушки і вудилища, частий вихід з ладу при лові на водоймах з кам'янистим дном.
 • Флюрокарбон. Така волосінь виготовлена ​​зі спеціального полімерного матеріалу PVDF. Оснащення з такого матеріалу має високу стійкість до впливу вологи і сонячних променів. Волосінь непомітна у воді, так як має таке ж заломлення світла, як і у води. Ось тільки навантаження на розрив менше ніж у нейлонової волосіні і вузли при розриві доводиться обробляти спеціальним клейовим складом.

Приманки для лову щуки

Існує величезна різноманітність різних приманок для лову риби на спінінг. Часом новачкові дуже важко розібратися у всьому цьому розмаїтті і зробити правильний вибір. При виборі приманки потрібно намагатися враховувати безліч факторів, що впливають на результат риболовлі. Найкращі оснастки для ловлі щуки:

 • коливні блешні;
 • блешні що обертаються (вертушки);
 • воблери;
 • їстівна гума;
 • силіконові приманки.

Коливні блешні

Коливні блешні вважаються одними з перших видів штучних приманок. Конструктивно вони являють собою металеві пластинки різної форми і забарвлення, які імітують рух рибки у воді. Незважаючи на велику різноманітність форм, влаштовані вони однаково. Складаються з гачка, кріпильного пристосування і, власне тіла. Використовується коливні блешні для лову будь-яких видів хижих риб.

Блешні, що обертаються (вертушки)

У народі такі блешні отримали назву - вертушка. Дуже улюблені такі блешні новачками рибної ловлі, так як застосування їх не вимагає якихось спеціальних знань і великого досвіду.

Конструктивно вертушка являє собою металевий сердечник, який служить навантаженням блешні. Усередині цього сердечника розташований дротяний стрижень - основа блешні. Пелюстка обертається на відкритій частині стержня і кріпиться спеціальним хомутиком. Кінці стрижня загнуті петелькою, на яку кріпляться гачок трійник з одного боку, і вертлюжок з іншого.

При русі в воді відбувається обертання пелюстки навколо стрижня, утворюючи коливання і створюючи світлові відблиски, дуже приваблюють хижу рибу.

Воблери

Творцем воблера вважається Джеймс Хеддон. Саме він зробив перший дерев'яний воблер ще в 1984 році. При русі в воді воблер дуже природно імітує хвору або поранену рибку, звідси і назва wobbler, що в перекладі з англійської - кульгаючий.

По зовнішньому вигляді воблери максимально точно копіюють різні види рибок. Їх застосування можливе при лові на будь-яких глибинах і на водоймах різного типу. В даний час виробники пропонують величезний асортимент приманок типу «воблер» які мають різні характеристики і форми. Їх «навчили» не тільки кульгати, але і дзижчати, гриміти, стрибати по воді, літати. Загалом, створювати рухи і звуки, які залучають різні види хижих риб.

Умовно воблери можна розділити за ступенем плавучості на наступні види:

 • потопаючі;
 • нейтральної плавучості;
 • плаваючі.

Силіконові приманки і їстівна резина

Завдяки своїм численним перевагам, приманки з силікону та резини завоювали особливу популярність в середовищі рибалок. А різна кольорова гамма таких наживок дає можливість займатися риболовлею за любої погоди і в будь-який час доби.

Приманки з силікону і їстівної резини зроблені з одного матеріалу - силікону. Різниця їх лише в тому, що до їстівних приманок додають спеціальні ароматизатори.

Зовнішній вигляд таких приманок імітує різні типи рибок, жаб, рачків та інших мешканців водойм, якими харчуються хижі риби. Оснащені наживки різними двійниками, трійниками і офсетними гачками.

В процесі проводки силіконова приманка здійснює різноманітні рухи, які їй надає сам рибалка. Саме від досвіду рибалки і залежить частота і амплітуда цих хвилеподібних коливань.

Відмінна уловистість м'якої приманки обумовлена ​​можливістю хижої риби робити по кілька атак за одну проводку. Застосування м'якого матеріалу не відлякує щуку під час невдалої або пробної спроби, і хижак продовжує повторно атакувати приманку, даючи рибалці більше шансів на її затримання. Застосування офсетного гачка дає можливість проводити лов риби в зарослій травою водоймі, де будь-які воблери або блешні можуть залишитися назавжди.

Наживки, що мають рухливий елемент, називають активними. А малорухливі, що не мають рухомих частин тіла - неактивними.

Поводки на щуку

Всі ми знаємо, що щука має дуже гострі зуби, якими вона може з легкістю перекусити різні волосіні. Для захисту від таких неприємностей і передбачено застосування поводків, виготовлених з різноманітних надміцних матеріалів.

Повідці бувають:

 • сталеві дротяні;
 • сталеві багатожильні;
 • флюорокарбонові;
 • титанові.

Застосування повідків різного типу залежить від досвіду рибалки, місця і часу року.

Деякі корисні рекомендації

 1. При лові спінінгом успіх залежить від можливості здійснювати далекі і точні кидки приманки, тому для новачка бажано спочатку освоїти техніку закидання, а потім вже приступати до риболовлі.
 2. Після закидання наживки необхідно трохи почекати, щоб вона опустилася в воді. Найчастіше саме під час такої паузи щука і атакує наживку.
 3. Для успішного лову потрібно шукати перспективні місця, а не робити закидання де попало.
 4. Звільняти здобич краще за допомогою спеціального інструменту, щоб не пошкодити руки гострими зубами хижаків.
 • Приманки для щуки і ловля на спінінг

Схожі статті

Що потрібно знати про ловлю ляща

Що потрібно знати про ловлю ляща

Лящ - це велика зграйна риба. Тіло його надзвичайно високе, сильно сплюснуте, спинний плавник дуже короткий і високий, анальний плавник довгий, починається якраз навпроти закінчення спинного. На череві, за черевними плавниками, є кіль, який покритий лускою. Велика луска щільно сидить в шкірі, маленький рот розташований в нижній частині тупуватого рила.

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Питання про використання повідків з флюрокарбонової волосіні зараз дуже актуальне, його обговорюють як в різних спільнотах, так і на самій риболовлі. Багато шанувальників риболовлі позитивно ставляться до флюрокарбону, тому що це чудовий матеріал, який здатний протистояти гострим зубам хижої риби. Однак існує інша точка зору, яка стверджує, що застосування подібного повідця може привести до втрати досить дорогої приманки.

Що потрібно знати про ловлю судака

Що потрібно знати про ловлю судака

Судак - один з найбажаніших трофеїв сімейства окуневих. Ця риба може досягати неймовірних розмірів по річковим рамкам. Довжина судака іноді становить більше метра! Найбільші особини мали довжину 130 см і важили при цьому близько 20 кг. Зустріч з такою рибою один на один було б, напевно, подією, що запам’ятається на все життя.

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Жовтень, напевно, самий некомфортний місяць для рибалок. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром. Дерева практично всі вже скинули листя, і ці пейзажі які пригнічують погляд - всюди. Жовтень - час, коли з ранку на гладі водойм можна спостерігати щільний і білий туман, який тримається до самого сходу сонця, і в підсумку він лягає на збляклу траву у вигляді роси. І з усім цим рибалці доводиться змиритися, адже рибалка набагато важливіше цього дискомфорту.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Jig Gun

Спінінг Favorite Jig Gun

Дане вудилище з'явилося на додаток бюджетному твічінговому вудилищу Shot gun. Незважаючи на доступн..

1 796Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Absolute

Спінінг Kaida (Weida) Absolute

Серія спінінгів Absolute була спроектована і зроблена холдингом Kaida за участю дизайнерської і інж..

391 - 418Грн.

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Яскрава новинка від фірми Kosadaka - шнур Kosadaka PE Super Line X8 в 150-метровому розмотуванні - ..

280Грн.