Що таке незачіпляйка на щуку і як нею користуватися

Як часто підводна рослинність і корчі заважали дістати з води велику рибу? Подібні проблеми знайомі більшості рибалок, але ж рибалка в густій рослинності часто виявляється найбільш уловистою. Особливо любить водорості щука, ймовірність її вилову значно вище в рослинності, між каменів і корчів, ніж на відкритому дні. На допомогу рибалкам розроблена коливна, обертова і плаваюча незачіпляйкана щуку. Подібна блешня показує кращі результати в складних умовах, значно переважаючи ловлю на воблери.

Особливості приманок незачіпляйок для лову щуки

На відкритій воді з чистим дном ловля щуки на живця, воблер і блешню показує приблизно рівну результативність, але на закорчованій водоймі більшість приманок втрачають ефективність і уловистість. Принади незачіпляйки на щуку покликані забезпечити великий улов з мінімальними зачепами і втратою приманок. Найбільшу популярність блешні придбали в колі спінінгістів, що вважають за краще риболовлю в лісових водоймах, де складні умови лову. В закорчованих річках і ставках з великою кількістю навислих дерев, кам'яними укриттями завжди багато риби і високі шанси упіймання трофейних особин.

Крім основного призначення щучої приманки (облов складних місць), вона результативна під час риболовлі на мілководді. Щука, як і інші хижаки, виходить на полювання до берега або піднімаються у верхні шари води, де велика кількість дрібниці. Плаваючими оснащеннями ловити доцільно тільки в той час, коли щука полює, так як зазвичай вона мешкає на дні. Є й тонучі приманки, пристосовані для риболовлі в придонних шарах. Особливо важливі незачіпляйки на щуку для лову в лататті, на мілководді, болотистій місцевості і жабовниках.

Конструкція незачіпляйок вирішує таку задачу - висока прохідність в будь-яких водоймах, але важливо не забувати про основну функцію блешень, яка зводиться до залучення уваги хижака. Краща блешня незачіпляйка - це приманка, яка вдало імітує дрібну рибку, яка є основою раціону хижака. Якщо в класичних штучних принадах використовуються трійники, то в незачіпляйках їх немає.

Блешні і гачки незачіпляйки на щуку можуть відрізнятися за формою, кількістю та конструкцією, переважно використовуються одинарні гачки, рідше - двійники. Щоб захиститися від зачепів, між вістрям і петлею для кріплення встановлюється металевий відвід. Існують різновиди з дротяними вусиками, що виготовляються з струни гітари. При контакті гачка з підводними перешкодами, вусик запобігає зачепу, дріт відштовхує оснащення від перешкоди.

Як правильно вибрати незачіпляйки на щуку

Вже встановлено, що кожна риба має свої сезонні повадки. Які схильності у щуки:

 • ранньою весною можемо користуватися різними незачіпляйками, вони однаково ефективні в якості поверхневих приманок. Як тільки зійде лід, практично всі приманки виявляються цілком уловистими, зараз щука не вибаглива. Все ж навесні віддає перевагу невеликим приманкам темних кольорів. За спостереженнями, хижачка частіше клює на легкі моделі блешень;
 • влітку блешні незачіпляйки -коливалки на щуку і вертушки призводять до клювання значно частіше. Краще використовувати переливаючі кольори, що грають під променями сонця.
Є маса правил, як зробити правильний вибір кольору - все залежить від способів лову, погодних умов і схильностей риби. Зазвичай колір приманки підбирається темніше в світлій воді і яскравіше - в місцях, де видимість під водою сильно обмежена.

Є ще особливості вибору, які зводяться до правильного визначення типу незачіпляйок:

 • коливалки. Гачок вбудований в хвостовій частині і захищається від зачепів дротом. Скрізь, де звичайні блешні неефективні, приходить на допомогу коливалка з механізмом, що запобігає зачепам. Переваги коливалок-незачіпляйок на щуку: підвищена прохідність, велика кількість розмальовок, наявність моделей з двійниками. Ідеальний вибір при риболовлі зі спінінгом на глибині до 2 м., якщо планується піймання великих особин;
 • вертушки. Обертові блешні захищені від зачепа м'якими вусиками, які відштовхують від корчів. Зустрічаються 3 різновиди: офсетний гачок з встановленим твістером, трійник з запобіжником чи одинарна модель або з твистером, або з захисним механізмом. Є універсальні моделі, які дозволяють змінювати гачки;
 • поверхневі. У блешнях гачок захований між двома металевими або силіконовими відводками, які розштовхують водорості, траву, очерет, латаття і т. д. Є варіанти з додатковою огрузкою.

Кращі незачіпляйки для лову щуки

Розглянемо кращі незачіпляйки на щуку:

 • Minnow Spoon від фірми Rapala - ймовірно краща блешня-незачіпляйка на щуку. Продається в двох різновидах: з одним гачком, жорстко прикріпленим до приманки і відводками-антизачепами, а також з трійником незачіпляйки. У лінійці представлені моделі 6-22 гр. з довжиною 5-8 см. Нерідко використовуються для троллінгової проводки.
 • Predator-Z Frog - це жаби незачіпляйки на щуку, вдало імітують поведінку живої жаби. Добре підходить для упіймання щуки в заростях і під час риболовлі між лататтям. Позаду тіла встановлено пучок гумових смуг, що створюють шум і сплески при проводці.
 • Balzer Colonel Z Weed. Ці блешні-незачіпляйки на щуку представлені в 5 розмірах і трьох кольорах (золотистий, сріблястий і золотисто-сріблястий). Найменша приманка важить 6 гр. при довжині 33 мм., а характеристики великої насадки: 81 мм. і 45 гр. Гачки з антизачепами легко знімаються за допомогою гвинтів і гайок.
 • Rattlin від компанії Rosy Dawn. Модель типу мінноу володіє одним гачком від VMC. Характеристики блешні: 14 гр. і 80 мм. Блешні, що коливаються-незачіпляйки на щуку від Rattlin купують завдяки доступній вартості, хоча сама модель не є унікальною, скоріше це аналог першої приманки з рейтингу. Блешня має вбудоване брязкальце, двостороннє забарвлення і великі, реалістичні очі. Відноситься до потопаючого типу приманок. В асортименті представлено понад 30 кольорів приманок.
 • Takara Favorite - вертушки-незачіпляйки на щуку з трійниками. Олов'яна приманка оздоблюється за допомогою спеціальних наклейок. Компанія Takara виробляє недорогі і надійні блешні і модель Favorite не виняток. Приманка ефективна відносно більшості видів хижаків в прісній воді. В області хвостового плавника вбудована особлива пелюстка для забезпечення обертання насадки.
Блешні з рейтингу відрізняються від воблерів-незачіпляйок на щуку своєю конструкцією. Воблери є практично повними копіями живих рибок, а блешні - прості аналоги мальків, часто виконаних в одній площині.

Саморобні незачіпляйки на щуку

Саморобна незачіпляйка на щуку переважно виготовляється з покупної блешні. При бажанні нескладно виготовити своїми руками і блешню, але процес трудомісткий, від чого багато хто воліє купити приманку і модернізувати її вручну. У загальних рисах - до класичної приманки припаюємо вусики з дроту в напрямку жала, що захищають від зачепів і розсовують водорості, а також - відштовхують від корчів. Блешня-незачіпляйка на щуку своїми руками може виявитися ще ефективніше, якщо під час виготовлення врахувати схильності поведінки хижака.

Перед тим, як зробити незачіпляйки на щуку, готуємо основні матеріали, необхідні в ході робіт:

 • тонкий металевий лист, приблизно 1-1,5 мм;
 • блешня з магазину або саморобний аналог;
 • олівець;
 • ножиці;
 • велика наждачка або напилок;
 • електрична дриль і невелике свердло;
 • молоток;
 • маленький підшипник 4-5 мм;
 • двійник або звичайний гачок;
 • невеликий шматок міцної волосіні;
 • хороший клей;
 • паяльник з оловом і каніфоллю (або сучасними аналогами матеріалів).

Як зробити блешню на щуку незачіпляйку:

 1. На металевий лист накладаємо куплену блешню і обводимо її олівцем.
 2. Ножицями по металу вирізаємо заготовку по намічених контурах.
 3. Вираховуємо розташування отворів і робимо позначки. Зазвичай перший отвір встановлюється близько хвоста з відступом 2-3 мм. від краю, а другий - на відстані 10-15 мм. від попереднього.
 4. Свердлимо заготовку за встановленими маркерами.
 5. Надаємо вид луски на блешні. Кулею з металу і молотком робимо ряд заглиблень в центральній частині тіла.
 6. Зачищаємо краї блешні наждачкою, щоб запобігти зачепам і пошкодженню риби об гострі грані приманки.
 7. В області хвоста встановлюємо гачок за допомогою пайки.
 8. Готуємо близько 5 відрізків волосіні завдовжки 75% від всієї величини заготовки.
 9. Протягуємо пучок лісок крізь центральний отвір і обробляємо її в центрі суперклеєм по обидва боки.
 10. Коригуємо довжину волосіні, щоб вдало прикрити вістря на гачку.
 11. Фарбуємо блешню в бажаний колір, а зверху накладаємо закріплюючий шар. Є можливість придбати спеціальні, заводські наклейки.
Є й інші гачки незачіпляйки на щуку, які можемо задіяти в процесі виготовлення. Найпростіша альтернатива - офсетний гачок, але з часом силікон проколюється і чіпляється за корчі. У домашніх умовах силікон замінюється на поролон. Магнітний захист результативний, але складний у виготовленні.

Саморобні незачіпляйки на щуку по водоростям не поступаються за уловистістю магазинним аналогам, але дозволяють заощадити значну суму.

Техніка ловлі щуки на незачіпляйки

Є кілька ключових порад при використанні приманок, здатних зробити улов крупніше і більше:

 • ловля щуки незачіпляйкою - це перспективний спосіб риболовлі в літню пору, коли риба схильна весь час ховатися в заростях водоростей. Влітку краще застосовувати проводку stop and go з невеликими ривками після зупинки. Якщо корчів занадто багато, проводку краще виконувати повільно, без різких рухів, з повільним підтягуванням вудки;
 • ловля щуки на озері з рясними заростями добре себе проявляє при поверхневій проводці. Незважаючи на захист від рослинності, постійні торкання з корчами почнуть сильно збивати приманку з гри, що позначиться на улові;
 • ловля щуки незачіпляйками вимагає швидкої реакції, адже щука швидко визначає, наскільки їстівна приманка і випльовує «їжу» яка не сподобалася. Щоб підсікти рибу, важливо робити більш різкі рухи в порівнянні з класичними блешнями;
 • найбільша складність на рибалці незачіпляйками представляє відмінність клювання від торкання рослинності. На жаль, єдиний спосіб навчитися цієї майстерності - досвід, який відрізняється в залежності від типу рослинності;
 • ловля щуки навесні виконується за допомогою поверхневих приманок, але їх тип залежить від умови у водоймі. Спінер-бейти кращі при риболовлі між лататтям, колебалки ефективні в закорчованих місцях, болотиста місцевість з тванню вимагає використання офсетних моделей гачків. Якщо на дні велика кількість пнів, варто застосовувати поролонову незачіпляйку;
 • якщо зачіп все ж трапився, тягнемо спінінг назад в повільному темпі, гачок повинен вийти з корчів;
 • при риболовлі на водоймі з лататтям важливі точні кидки між листям, інакше гачок приманки зачепиться за них. Ловля щуки на жабу-незачіпляйку тут є найкращим рішенням.

Незачіпляючі конструкції надають більше можливостей по рибалці на складних ділянках. Незачіпляйки пройдуть там, де звичні приманки виявляються безсилими. Зазвичай тут мешкають великі особини риби і мінімальна запресованність. Рибалки з мінімальними навичками частіше не ризикують рибалити тут, зате любителі риболовлі здатні виловити трофейну щуку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

Схожі статті

Які бувають види мормишок

Які бувають види мормишок

Що являє собою мормишка відомо навіть самому непосвяченому в секрети рибальської справи звичайному рибалці-любителю. Навіть тому, що кілька разів на рік вибирається зі снастями, покритими пилом в коморі або гаражі, провести ритуал якщо не лову риби, то "купання черв'яка". Але тільки постає питання про види мормишок і певному їх призначенні - тут вже справи йдуть гірше. Адже далеко не всі знають, що бувають мормишки у вигляді комах, мормишки папуги і тим більше скрутно буде класифікувати їх види.

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Озеро знаходиться в місті Хмельницький. Дамба по вулиці Митрополита Шептицького. Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини. Водойма велика, має площу плеса 35га. Середня глибина  – 3-1,5м. Дно чисте. Водойма не спускалась з 1989 року. Практикується також зимова риболовля.

Що таке риболовний пластилін

Що таке риболовний пластилін

Які тільки методи хитрощів не придумали сучасні рибалки для отримання великого і щедрого улову. Одним з цікавих продуктів для риболовлі є рибальський пластилін - це речовина, що викликає суперечки щодо ефективності. Вся проблема невдачливих рибалок полягає лише в неправильному використанні готового пластиліну. Рибалки з великим досвідом успішно використовують його для лову риби, але не у всіх умовах від пластиліну буде толк. Важливо враховувати і деякі особливості водойми, поведінку і вид риби, тип снастей і т. д.

Коли і як нереститься окунь

Коли і як нереститься окунь

Окунь - одна з найпопулярніших риб, на яку полює більшість рибалок. Популярність окуневій риболовлі надає поширеність і агресивність риби, вона не відрізняється сильною хитрістю, але нерідко вередує. Окунь водиться і в стоячій, і в швидкоплинній воді, хоча вважає за краще знаходитися в чистій воді, рідше зустрічається в мутних водоймах. Окуня зловити нескладно на більшість снастей з тваринами приманками, але в усьому періоді лову є особливий час - нерест. Риба нереститься весною, і з цього періоду рибалка може отримати користь.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73 - 90Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.

Воблер Kosadaka Cord XS 60F 4,45g

Воблер Kosadaka Cord XS 60F 4,45g

Воблер Kosadaka Cord XS має складову конструкцію, що дозволяє моделювати різноманітність проводок, ..

168Грн.