Виведення щуки. Поради і рекомендації

На те й щука, щоб рибалка не дрімав! Порвана волосінь, розігнутий гачок, зламана вудка - чим ще може закінчитися невдалий поєдинок зі щукою? Ось кілька порад, як цього уникнути.

Підсікання і виведення

Щука підступна: може обдурити рибалку в будь-який момент, йти спочатку легко, а потім, відчувши наближення човна або берега, проявити характер.

Для початку подбайте про правильне підсікання: паща королеви наших водойм тверда і костиста, тому треба намагатися жорстко загнати гачок. Якщо ви не впевнені, що вийшло, - виберіть слабину, натягніть волосінь і підсікайте ще раз - не різко, але сильно.

За першими відчуттями вже можна вирішити, як поводитися далі, але іноді тільки спочатку здається, що здобич невелика. Тому в кінці виведення трохи ослабте фрикціон (цю процедуру під час виведення малодосвідченим спінінгістам виконувати не рекомендується!) І будьте готові віддати щуці трохи волосіні, якщо рвоне.

З невеликою рибиною - підійде форсоване виведення: не давайте їй отямитися, зробити свічку, затягнути снасть в водорості або корчі. Великий рибі теж не давайте особливо розгулювати: якщо вийде, підійміть її до поверхні якомога раніше. Так ви зможете оцінити противника, а ковток повітря може послабити рибу. До того ж перелякана риба зробить сильний ривок, а на довгій волосіні погасити його простіше, ніж у самих ніг.

Бійтеся свічки

Нерідко щука йде, вистрибуючи з води головою вгору: трясучи мордою, вона може позбутися гачків. Якщо гачок зачепився за край пасті, свічки не буде, вона буває тільки коли гачки глибоко - в зябрах, але не факт, що вони засіли там міцно. Якщо кут волосіні раптово загострюється, значить риба пішла різко вгору і чекайте свічку.

Врятуватися від цього можна двома способами. Якщо у вас легкий спінінг, тонка волосінь, міні приманка, а риба - солідна, опустіть вудилище і скиньте пару витків з котушки, дайте слабину і тоді, можливо, мала інерція маси приманки не дозволить хижакові позбутися гачків.

Якщо ж снасті надійні і приманка важка, тримайте волосінь в натягу, опустіть вершинку вудилища якнайнижче до води і не давайте щуці вистрибнути. А вистрибне - скоріше і різко її приводнюйте.

Навіть тримаючи здобич в руках, не розслабляйтеся!

Коли щука вже поруч, не втрачайте пильності. Приготуйте багорик або підсак. Якщо їх немає, підведіть щуку якомога ближче і хапайте рукою за зябра (але не за очі!). Тримайте якомога міцніше і відразу ж забирайте від води.

  • Виведення щуки. Поради і рекомендації

Схожі статті

Як і які ароматизатори додовати в прикормку

Як і які ароматизатори додовати в прикормку

У наш час у продажу пропонується великий асортимент ароматизаторів, які є сенс додавати в прикормку при риболовлі. До ароматизаторів слід віднести наступні речовини: ефірні масла, харчові та спеціальні ароматизатори, ароматизатори для бойлів, вижимки, масла (жири).

Застосування фідергама  при ловлі на фідер (Feeder gum)

Застосування фідергама при ловлі на фідер (Feeder gum)

Фідерна резина використовується в риболовлі для ловлі великої риби. З неї виготовляють спеціальні амортизатори Feeder gum і Power gum, необхідні під час інтенсивного клювання. Матеріал відрізняється своєю еластичністю і амортизаційними властивостями. Це зводить до мінімуму ймовірність раптового обриву волосіні і сходу риби, особливо в умовах сильної течії.

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Найбільш підходящим часом для риболовлі весною вважається травень. До цього місяця вода вже зовсім тепла, водна рослинність бурхливо росте, привертаючи до себе різноманітну рибу достатком корму. До того ж травнева риболовля є фінішною прямою в "нерестовому забігу" багатьох риб. Риба яка закінчила нерест намагається поповнити втрачені сили і охоче поїдає їжу у великих кількостях.

Ловля карася в травні

Ловля карася в травні

Ну, ось і підійшов травень, а значить настав саме час для ловлі карася. У цей період можна стати володарем досить великих екземплярів, причому, ефективною ловля може бути навіть у водоймах, де карася не так багато і де в інший час він вибагливий і практично не клює. Це в першу чергу відноситься до водойм, невеликих розмірів, які ближче до літа практично повністю заростають травою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Котушка EOS Dragtech GT 6bb

Котушка EOS Dragtech GT 6bb

Котушка EOS Dragtech GT сподобається рибалкам, тому що вона володіє всіма необхідними якостями для ..

524Грн.

Котушка EOS Patriot PT 4+1bb

Котушка EOS Patriot PT 4+1bb

Дана модель цікава, перш за все, дуже привабливим співвідношенням ціна / якість і сучасним дизайном..

784 - 904Грн.

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

246Грн.

Підсак EOS 900-J65552252

Підсак EOS 900-J65552252

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

700Грн.

Карабін американка з вертлюгом Feima

Карабін американка з вертлюгом Feima

Вертлюги й карабіни часто застосовуються в рибальських оснащеннях. Основне призначення – зменшення ..

21Грн.

Котушка EOS RAX 4+1bb

Котушка EOS RAX 4+1bb

Легка і надійна котушка від компанії EOS володіє всіма якостями висококласних моделей. Найголовніша..

750 - 801Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73 - 90Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.