Як ловити щуку на рогатку

Збираючись ловити щуку, будь який рибалка ретельно підбирає снасті, готує приманки і наживки, щоб сам процес був максимально комфортним і порадував хорошим уловом. Освоювати нововведення рибальських снастей, таких як фідери, спінінги і інші - досить захоплююче заняття, в той час як дідівські незаслужено призабуті методи ловлі також можуть дати непоганий результат.

Спосіб ловлі щуки на рогатку, її називають ще жерлицею, при правильному використанні буде незамінний для мисливця на цю хижу рибу. Рогатки на щуку можна виготовити самостійно, отже, снасть за ціною складе конкуренцію дорогим рибальським пристосуванням.

Що собою являє снасть

Більшість способів рибного лову, а також снасті, пережили за час існування кілька періодів популярності і еволюції. Прикладом є ловля на рогатку (жерлицю), на її основі зародилися більш сучасні і перспективні методи.

Як випливає з назви, снасть має форму звичайної рогатки, на два розгалуження якої намотується в формі вісімок від 5 до 10м. волосіні діаметром 0,5 мм. На саму волосінь надівається поводок з досить міцного матеріалу, трійник і ковзне грузило. Розмір трійника залежить від розміру передбачуваного улову.

Як правильно виготовити рогатку на щуку

Розглянемо деякі секрети виготовлення рогатки на щуку своїми руками. Знадобиться заготовка у вигляді палки з прямим роздвоєнням з таких порід дерева як верба або лісова ліщина. Досвідчені рибалки використовують саме ці дерева, оскільки вони мають досить гладку деревину, з якої волосінь буде легко сходити при клюванні. Крім того, з них виходить снасть більш пряма, з якої легко зняти кору.

Коли потрібна заготовка знайдена, з неї необхідно зняти кору і висушити. Найкраще сушити майбутню рогатку не на прямих сонячних променях і не в духовці, щоб уникнути розтріскування, а в умовах добре провітрюваного місця в тіні. Процес неспішної сушки триватиме тиждень. Якщо рогатини на заготівлі розташовані під занадто великим кутом, то вони піддаються зменшенню, поки деревина сира. Кінці рогатин необхідно стиснути до утворення потрібного кута, фіксуючи за допомогою мотузки, тільки тоді висушувати.

Наступний етап - безпосередня збірка снасті. Щоб волосінь не зісковзувала по гладкій деревині, в рогатину необхідно вкрутити саморізи по дереву або маленькі шурупи, відступивши від розвилки невелику відстань. Цвяхи використовувати в цьому випадку не рекомендується, оскільки вони можуть розколоти рогатку і привести заготовку в непридатність.

Якщо важливо застрахувати
снасть від розколів, то перед вкручуванням шурупа спочатку просвердліть
невеликі отвори меншого діаметра, і в ці отвори вкручуйте саморізи або шурупи,
тоді рогатини точно не потріскаються.

Щоб закріпити волосінь в комлі рогатки, випилюють жолобок, міцним рибальським вузлом прив'язують волосінь до розвилки і намотують на рогатку вісімкою. Коли волосінь повністю намотана, надягають ковзне грузило і закріплюють поводок з вертлюжком. Найкраще використовувати якісні і невеликі трійника, оскільки вони не насторожують і не відлякують щуку.

Як встановити рогатку на щуку

Виготовлена ​​таким чином снасть буде актуальна практично на будь-якій водоймі, навіть там, де використання спінінга досить важке. Щоб її встановити потрібно палка-хлист довжиною 3-4 метра з діаметром нижньої частини близько 4 см. Підійде той же лісовий горіх, чиї гілки досить рівні і пружні. Навіть якщо вся волосінь при клюванні зійде з рогатки, держатель буде пом'якшувати різкі ривки риби за рахунок своєї гнучкості.


До кінця готового хлиста кріплять рогатку, використовуючи раніше випиляний жолобок і мотузку довжиною не більше півметра. Хлист кріплять на березі під кутом до нього.

Секрети ловлі щуки на рогатку

Ловля рогаткою щуки найчастіше відбувається на живця. Їх виловлюють підготовленою спеціальною снастю. Живцем може служити будь-яка дрібна рибка, підійде навіть жаба.

Перед закидом снасті потрібно розмотати волосінь на достатню, яка підходить для обраного місця довжину, і її кінець зафіксувати в розвилці рогатки.

Наживляємо приманку на трійник і акуратно закидаємо в воду. На річці ловля щуки весною може проводитися в місцях скупчення корчів, або в кінці мілководь на косі. На озері закидати рогатку можна в очерети, в вікна підводної рослинності. Навіть якщо рибалка використовує човен, рогатку в цьому випадку кріплять до дерев або кущів, що ростуть біля води.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити щуку на рогатку

Схожі статті

Як ловити сома на фідер

Як ловити сома на фідер

Риболовля - процес цікавий, повний несподіванок. Якщо при ловлі, наприклад, ляща, оснащення обірвалося - значить, швидше за все, клюнув господар річкових глибин - сом. Ловити на однакові снасті цих обителей водойм фактично марно, але застосування спеціального підгодовування відкриває перед рибалкою перспективи зловити не тільки вусаня, але багато інших мешканців річки. Ловля сома на фідер - заняття не зовсім результативне, ніж риболовля на квок, але зате вона ведеться з берега і не дуже втомлює.

Особливості нересту в щуки

Особливості нересту в щуки

Щука - одна з найбільш поширених хижих риб, що зустрічаються практично в будь-якій прісноводній водоймі. Оскільки в період нересту поведінка риби змінюється, рибалкам потрібно враховувати, в якому місяці він починається у щуки. Весняний нерест щуки припадає на першу половину березня, причому його початок не завжди обумовлено повним таненням льоду на поверхні водоймі.

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Сучасне оснащення для риболовлі - винахід не новий. Рибалки сотні років користуються зручним пристосуванням і єдине, що відрізняє пристрій в 21 столітті від застарілих аналогів - застосування інноваційних матеріалів і більш широкий спектр використання на великій воді. Тірольська паличка неймовірно продуктивна і виявиться найбільш корисною в місцях, де велика ймовірність зачепів.

На що і як ловити щуку осінню

На що і як ловити щуку осінню

Осіння пора є переломним періодом в поведінці будь-якої риби, тому з приходом осінньої прохолоди у щук починається період підвищеної кормової активності, мета якого набрати жир для зимівлі. Саме під час осіннього жору полювання на крупну щуку гарантовано матиме успіх.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Поводок вольфрамовий "Смоленськ" (15/20/25см) 9кг. - 1шт.

Поводок вольфрамовий "Смоленськ" (15/20/25см) 9кг. - 1шт.

М'які вольфрамові поводки універсального призначення оснащені застібкою і вертлюжком. Переваги воль..

8Грн.

Двійник Kalipso 2001BN

Двійник Kalipso 2001BN

Подвійний гачок Kalipso 2001BN ідеально підходить для оснащення силіконових принад середнього і ве..

3Грн.