Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Весняна активність щуки починається досить рано, коли ще стоїть лід. У цей час її успішно ловлять на жерлиці, балансири і блешні. Після появи ділянок з відкритою водою щука концентрується біля них - тут вода насичена киснем і прогрівається сонцем. З цього моменту і починається весняна ловля щуки на спінінг.

Особливості ловлі щуки на спінінг весною

На самому початку весни щуку ловлять в вимоїнах, закидаючи приманку на край льоду і акуратно стягуючи її в воду. Часто клювання слідує в момент падіння приманки. Для такого лову найкраще підходять легкі коливні блешні і силіконові приманки.

Після повного танення льоду щука виходить до місць нересту - заливні луги, мілководні затоки і стариці. В озерах і ставках улюбленими місцями щуки є прибережні ділянки з пологим дном і глибиною до 1 м. З цього часу починається перед нерестовий жор щуки.

Незважаючи на те, що плямиста хижачка активно харчується, готуючись до нересту, поведінка її значно відрізняється від літньої або осінньої. Будучи ослабленою після зимівлі, вона слабо реагує на швидко рухомі приманки і не атакує їх з великої відстані. Також варто враховувати, що якщо ловля щуки восени ведеться на великі приманки, то ранньою весною основна здобич щуки - мальки та водяні безхребетні. Це підтверджується покльовками щуки при ловлі іншої риби на поплавкову вудку. Всі перераховані фактори впливають на вибір приманок і снастей.

Снасті для ловлі щуки на спінінг весною

Щоб вирішити, який спінінг вибрати для ловлі щуки весною, потрібно враховувати, що рибалка буде відбуватися на мілководдях без течії, або зі слабкою течією, так як швидкої води, риба яка ще не набрала сил уникає. Також важливим і сприятливим для рибалки фактором є майже повна відсутність водної рослинності.

При виборі снастей для спінінга варто враховувати наступні рекомендації:

 • найкраще підходять легкі спінінги з верхньою межею кастингу до 15 гр. можна використовувати і ультралайт, але навесні нерідкі клювання трофейних екземплярів, і вудлище повинно мати запас потужності, що дозволяє впоратися з великою рибою;
 • бажано, щоб лад вудилища був середньо швидкий або швидкий. Це необхідно як для правильної анімації приманок, так і для забезпечення достатньої чутливості;
 • щоб правильно оснастити спінінг на ловлю щуки весною, на нього встановлюють безінерційну котушку відповідного розміру - 2000-3000 за класифікацією Shimano / DAIWA. Можна використовувати і мультиплікатор, але його застосування обмежить застосування легких приманок, вагою менше 6-8 гр.;
 • довжина спінінга не критична. Найчастіше щука стоїть біля самого берега, і велика дальність закидання не потрібна. Для такої риболовлі досить вудилища довжиною 2,1-2,4 м. Для лову з човна підійде і більш короткий спінінг;
 • волосіні краще плетені, так як клювання весняної щуки часто бувають майже непомітними;
 • обов'язкове застосування повідця довжиною 10-20 см. При хорошому клюванні більше підходять металеві повідці з струни або м'якого металевого троса без пластикового обплетення. Якщо риба поводиться пасивно, застосовують повідці з флюорокарбона діаметром 0,3-0,4 мм.

Іноді замість проводки спінінгових приманок рибалками ставиться донка на щуку. Даний спосіб лову менш спортивний, але часом є єдиним варіантом «піти від нуля», так як за своєю ефективністю найкраща штучна приманка програє живій рибці. При цьому необхідно враховувати, що якщо ловля щуки на живця влітку здійснюється з використанням досить великих живців, то навесні щука швидше клюне на рибку 4-5 см. завдовжки. Також установка примітивних донок або жерлиць - хороший спосіб розвідки водойми, тільки не варто захоплюватися і ставити їх десятками, перетворюючи риболовлю в промисел.

Коли ловити щуку весною на спінінг

Ловля щуки весною ділиться на кілька етапів, пов'язаних з біологією цієї риби:

 1. Перед нерестовий жор - з моменту початку танення льоду до початку нересту. У цей період краще ловити щуку днем, коли сонце трохи нагріє воду.
 2. Нерест у щуки починається досить рано, коли температура води досягає 5-6ºС і триває в залежності від погоди до декількох тижнів. Під час нересту, і деякий час після нього щука не клює.
 3. Після нерестовий жор - останній весняний період ловлі зубастої хижачки. Ознаками початку жору служить цвітіння кульбаб і черемхи. Перший час щука залишається на мілководді, харчуючись білою рибою яка йде на нерест, а в міру прогріву води поступово йде до місць свого літнього перебування.
Перш за все починається ловля щуки весною на малих річках, а в останню чергу на озерах і водосховищах.

Плануючи весняну рибалку, слід враховувати, що коли починається ловля щуки весною на спінінг, доступ до більшості водойм утруднений через талий сніг, але цілком можливий. Після початку паводка дістатися до найперспективніших місць можна тільки за допомогою човна. Сезон ловлі щуки на спінінг весною переривається нерестовою забороною, під час якої заборонена не тільки ловля щуки на спінінг з човна, але і в місцях нересту з берега. Дозволена ловля в межах населених пунктів, як правило, мало результативна.

Вибір приманок для спінінгової ловлі щуки весною

Вибираючи приманки для ловлі щуки на спінінг ранньою весною, необхідно враховувати що, незважаючи на завидний апетит, щука ще ослаблена після зимівлі, та й не прогріта вода не додає їй активності. Відповідно, риба не буде атакувати приманки які проносяться мимо на великій швидкості з відстані в кілька метрів.

Другим фактором, що впливає на підбір приманки, є те, що живіт щуки наповнений майже дозрілою ікрою або молочком, і здобич щук в цей час зазвичай невеликого розміру. Дане твердження підтверджує і ловля щуки на живця. Якщо восени навіть невелика щука атакує карася або плотвичку розміром з долоню, то навесні більшість клювань приходить на живця довжиною 5-6 см.

Таким чином, найкращими приманками для щуки весною будуть:

 • твістери і віброхвости довжиною 2-3 дюйма;
 • воблери мінноу довжиною 50-70 мм;
 • легкі коливні блешні.

Решта приманок, такі як обертові блешні, кренкбейти, топ-вотери, джерки, спіннербейти і т. д. Ранньою весною малоефективні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Схожі статті

Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Для зимової ловлі ляща стає складніше вибрати результативну приманку, так як у риб настає перехід в стан, що нагадує анабіоз. У подібному стані здобич має поганий апетит, починає годуватися рідко і схильна атакувати лише легкодоступні, особливо привабливі суміші. Часто лящ попадається на гачок тільки в разі точного закидання на ямі або поруч з пропливаючою рибою.

Використання меляси для риболовлі

Використання меляси для риболовлі

Напевно знайдуться люди, які не знають, що таке меляса для риболовлі. В цьому немає нічого поганого, адже в нашій країні даний засіб тільки почав користуватися попитом. Почнемо з того, що це унікальна добавка, яка зроблена з натуральних компонентів і діє на рибу, немов енергетик. 

Як і для чого анісові каплі застосовуються на риболовлі

Як і для чого анісові каплі застосовуються на риболовлі

Аніс для риболовлі часто називають активатором клювання за рахунок ефективного залучення уваги здобичі. Аніс зустрічається в рибальських сумках куди частіше за інших атрактантів через дешевизну крапель і результативне клювання. У природі аніс є квіткою з вдалим поєднанням мікроелементів, його застосовують в медичній, кулінарній сферах, косметології, а також набув поширення і в рибальській справі.

З чого і як зробити прикормку для плотви

З чого і як зробити прикормку для плотви

Плотва схильна вести зграйний спосіб життя, але в одній зграї не буває багато риби. Вона часто переміщається по водоймі в пошуках їжі і відрізняється активністю. Плотва зустрічається на гачках багатьох рибалок в якості випадкової здобичі, але готуючись на риболовлю виключно за нею, важливо отримати правильне уявлення про її смакові переваги та особливості поведінки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Chubby Crank від свого побратима Wigglin 'Oscar відрізняється більш довгастим корпусом, це зменшує ..

140Грн.

Силікон Select Fetish 3"

Силікон Select Fetish 3"

Select Fetish - віброхвіст витягнутої форми, все тіло якого покрите м'якими ребрами. Під час провод..

46Грн.