Як ловити щуку на спіннербейт

Риболовля - улюблене заняття багатьох, і не тільки чоловіків. Кому не хочеться посидіти на березі річки, на свіжому повітрі, в тиші просто забувши на час про суєту і проблеми. А щоб риболовля була ще і продуктивною, далі розповімо про те, як ловити щуку на спіннербейт і підібрати спіннербейт на щуку.

Різновиди спіннербейтів

Розглядають такі види спіннербейтів:

 • приманки з подвійною пелюсткою, тобто класичні - дві пелюстки розташовані одна за одною в одній частині коромисла;
 • силіконові приманки спіннербейт - джиг-головка з гуми замінена на м'яку приманку. В якості приманки може використовуватися «віброхвіст», але в такому випадку головка повинна мати форму «кінської голови», що робить орієнтацію вірною;
 • «базз-бейт» - замість пелюстки використовується пропелер. Проходячи по воді, він видає буруни, які провокують виникнення певних звуків, що приманює рибу. На відміну від інших варіантів снастей, ця є вузькоспеціалізованою, оскільки розрахована тільки на щуку.

Багато рибалок вважають, що в арсеналі краще мати кілька приманок, різний колір пелюсток.

Ловля на спіннербейт

Ловля щуки на спіннербейт - ефективний спосіб, який раціонально використовувати в теплу пору року.

Перш за все, давайте розберемося, що таке спіннербейт. Це один з видів приманок, використовуваний щоб ловити хижу рибу. За формою нагадує коромисло. На одному «плечі» знаходиться оперення, під яким прихований гачок, а на іншому обертова і коливна пелюстка. Слід також зауважити, що дріт, з якого буде виготовлено коромисло, треба підібрати пружним, щоб він передав всі вібрації на гачок. Гачок приманки слід прикривати гумовим джгутом.

Приманку такого типу в
основному використовують на мілководді, в місцях з великою кількістю
водоростей, корчів.

Проводка

Даний тип приманки є активним. Проводити її слід швидко, щоб риба не встигла «одуматися», а то й втратити інтерес взагалі. Ще краще буде, якщо по шляху проходження будуть чіплятися водорості - буде додатковим стимулом.

Використовують дві техніки проводки:

 • рівномірна;
 • хвилеподібна.

Рівномірна проводка використовується при лові активної риби. Коли щука голодна, то використовувати проводку такого типу буде цілком достатньо, щоб спровокувати хорошу покльовку. Досягти найкращих результатів за допомогою техніки можна, якщо вести спіннербейт в придонному шарі і вести його так, щоб він періодично зачіпав за дно.

Спіннербейти для щуки припускають і хвилеподібну техніку проводки. В такому випадку треба нерівномірно підмотувати волосінь - то швидше, то повільніше.

Таким чином, приманка буде рухатися хвилеподібно - спочатку по поверхні швидко, потім вповільнюючись, опускатися на дно. За рахунок траєкторії руху залучається велика риба.

Є ще варіант - хвилеподібна проводка з використанням вудилища. Ручка котушки обертається рівномірно, спінінг плавно погойдується вгору/вниз.

Місце ловлі

Вибір правильного спіннербейта - ще не все, що треба для гарного улову. Важливо підібрати правильне місце, оскільки особливості конструкції апріорі не роблять її універсальною.

Використовувати раціонально в наступних випадках:

 • завали, корчі на малій глибині;
 • мілководдя з рослинністю;
 • протоки річок, стариці, неглибокі рукави.

Ефективний на ставках, кар'єрах, водоймищах, які практично затягнуті рослинністю.

Також треба відзначити, що ловля на приманку буде актуальна тільки тоді, коли вода добре прогріється і риба стане активною. У холодніше пору року раціонально використовувати інші методи лову.

Снасті

Купувати спеціальний комплект снастей в такому випадку необов'язково. Цілком достатньо універсального спінінга, який підходить для ловлі щуки, середнього ладу.

Снасті для спінінга в даному випадку знадобитися мати такі:

 • безінерційна котушка розміром в 2000-3000. Слідкуйте за тим, щоб волосінь була добре укладена, а функціональний механізм якісний;
 • волосінь - вона може бути монофільною, плетеною;
 • поводок - він обов'язковий, оскільки мова йде про ловлю хижої риби з гострими зубами, а значить Мононитку і шнур перекусить легко.

Які котушки і інші приманки використовувати - справа самого риболова. У будь-якому випадку, якість і ефективність повинні стояти на першому місці. У зворотному випадку, використання спіннербейта зовсім не є доцільним.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити щуку на спіннербейт

Схожі статті

Як ловити щуку на спінінг

Як ловити щуку на спінінг

Щука є хижою рибою, до її ловлі потрібно готуватися особливо ретельно - вибирають спінінг, час ловлі, і звичайно ж, саме спорядження. Навіть невелика, на перший погляд, помилка, може привести до того, що велика здобич вислизне.

Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Відвідний поводок - одне з найбільш популярних оснащень. Цей метод дає можливість ловити хижу рибу при будь-яких умовах. У чому ж секрет його ефективності? У статті докладно розглянемо особливості відвідного повідця для спінінга: його оснащення і монтаж, а також специфіку техніки ловлі з його використанням. Монтаж і застосування оснастки не має нічого складного і буде доступний навіть початківцям рибалкам.

Повідки з флюорокарбона

Повідки з флюорокарбона

Роль повідка в рибній ловлі зазвичай зводиться до захисту оснастки від обриву. У спінінгу ж поводок захищає приманку від зубів хижака, в першу чергу від щуки. В обох випадках поводок повинен бути якомога менш помітним, щоб не відлякувати рибу. Один з відповідних матеріалів для повідків - флюорокарбон.

Ловля головня на воблери

Ловля головня на воблери

Серед усього різноманіття риб, головень відноситься до бажаних трофеїв. Цей вид належить до сімейства коропових, їх особливість полягає в тому, що вони водяться в проточній воді і мають досить різноманітне харчування. Головень вживає в їжу від дрібних комах, до малька, не гребує водною рослинністю. Воблери на головня кращий спосіб зловити бажану здобич.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.