Як ловити щуку на воблери кренки

Щука - один з основних трофеїв спінінгіста. Спіймати її можна практично на будь-яку приманку, найпопулярнішими з яких на сьогодні є джигові і твічінгові. Однак найбільш ефективними ще недавно вважалися воблери з активною грою - кренки. У рибалок вони вийшли з моди, втративши свою популярність, проте щука як і раніше активно реагує на ці приманки, особливо в теплій воді.

У чому відмінність між кренками і іншими воблерами

Майже всі об'ємні приманки з твердим тілом у нас традиційно називають воблерами. У США ж прийнято розділяти приманки за типом гри і проводки. Відповідно, воблери, призначені для твічінга і рівномірної проводки, відносять до абсолютно різних класів приманок, що є цілком логічним.

Кренкбейти або кренки (від англ. Crank - хиткий) - об'ємні приманки з лопатою, що володіють активною грою при рівномірній проводці. Можуть бути плаваючими, тонучими і суспендерами (з нейтральною плавучістю).

За формою кренки діляться на три типи:

 • Фет (Fat - товстий) - круглі в перерізі, каплеподібні воблери з дуже активною, найчастіше високочастотною, грою.
 • Флет (Flat - плоский) - воблери з високим плоским тілом, що нагадують ляща або карася. Завдяки геометрії створюють сильні коливання навіть при невеликих розмірах.
 • Шед (Shad - оселедець) - приманки, що нагадують оселедець, або, якщо орієнтуватися на водойми з прісною водою - плотву і подібну їй за формою рибу. Це найбільш низькочастотні з усіх кренкбейтів.

Важливою характеристикою кренків є глибина проводки. Щука, як втім, і інші хижаки, зазвичай займає певний горизонт, який залишає досить неохоче, тому приманку треба проводити на цьому ж рівні або трохи (до 1 м) вище. Найчастіше робочу глибину вказують на упаковці, а іноді і на самому воблері. Важливо враховувати, що зазвичай виробники вказують максимально можливу глибину проводки, яка досягається при ловлі троллінгом, а при ловлі в закид кренк йде істотно вище.


Також необхідно враховувати розмір приманки. Невеликі моделі до 40-50 мм. є універсальними і приносять максимальну кількість клювань, однак найчастіше на них клюють невеликі щурята. Велика щука воліє приманки розміром від 70 мм. Винятком є перед-нерестовий період.

Великі кренки на щуку
дозволяють ловити не тільки трофейні екземпляри, але і дрібну щуку-травянку, а
ось клювання інших видів риб на ці приманки малоймовірні.

Кренк на щуку повинен володіти низькочастотною грою з широкою амплітудою. Добре працюють в такій ситуації складові воблери.

Як правильно ловити щуку на кренки

Базова техніка ловлі щуки на кренки більш ніж проста і являє собою рівномірну проводку з різною швидкістю. Це дало привід американцям називати даний тип приманок «idiotbaits», однак для досягнення успіху на рибалці необхідний творчий підхід.

Починати ловлю варто з досить швидкою агресивної проводки, щоб «зібрати» активну рибу. При відсутності реакції щуки, варто перейти на повільну проводку з зупинками, зазвичай це дає хороший результат. У разі відсутності клювань і впевненості в наявності щуки в даному місці, варто змінити приманку.

Найбільш ефективна ловля щуки на кренк з човна. Це дозволяє дістатися до недоступних з берега місць стоянки риби, а також вибрати напрямок закидання. На жаль, весняний жор щуки зазвичай збігається з нерестовою забороною, коли ловити можна тільки з берега.

Ловля щуки весною на спінінг з берега має свої особливості. Крім вибору дрібних приманок, вона стосується тактики першого закиду, який краще здійснювати, не підходячи близько до води і на невелику відстань, так як щука часто стоїть біля самого зрізу води і може бути злякана рибалкою що підходить. Ефективний такий закид і при ловлі влітку, особливо рано вранці.

При ловлі на плаваючі кренки
ефективним буває почекати паузу в декілька секунд між падінням приманки в воду
і початком проводки. При цьому часто клювання слідує відразу після початку руху
воблера.

Ловлю на потопаючі кренкбейти краще здійснювати «на рахунок», вичікування паузи після падіння воблера і даючи заглиблюватися приманці з кожним закидом все більше. Так, першу проводку починають на рахунок «два», другу на «чотири» і т.д. Цей прийом дозволяє послідовно обловить всю товщу води.

Плюси і мінуси при ловлі щуки на кренки

Ловля на будь-які приманки має свої переваги і недоліки. Основними перевагами кренків є:

 • простота ловлі;
 • висока уловистість;
 • хороша реалізація клювань.

До недоліків кренкбейтів в першу чергу відноситься їх високу ціну. Вартість робочого набору кренкбейтів може перевищувати вартість спінінга з котушкою. Особливо це стосується по-справжньому ефективних фірмових приманок.

Другий недолік - вузький діапазон умов для кожної моделі. Це стосується як глибини проводки, так і її оптимальної швидкості.

Погана аеродинаміка кренкбейтів в порівнянні з іншими принадами обмежує дальність закидання, що може бути важливим при ловлі з берега.

Схильність до зачепів - даний недолік не є критичним, але два гострих трійника добре чіпляють не тільки рибу, але й водорості з корчами. Частково ця проблема вирішується здатністю плаваючих воблерів огинати перешкоди при паузі в проводці.

Рейтинг кращих кренків на щуку

Як відомо, у кожного хижака є свої переваги. Уловисті кренки на щуку в більшості випадків погано залучають інших риб, хоча є й універсальні воблери.


Вибираючи воблери кренки на щуку, варто орієнтуватися в першу чергу на перевірені моделі. Дізнатися їх можна, задавши в пошуковій системі запит «кращі кренки на щуку» або «кращі кренки для ловлі щуки».

З огляду на те, що у авторів різних рейтингів різні вподобання і різний досвід, спробуємо створити свій узагальнений топ-10 кренків на щуку, назви моделей в якому перераховані в довільному порядку:

 1. Ever Green Combat Crank 320. Працює на глибині 3-4 м. При троллінгу занурюється до 5 м. Володіє хорошими польотними якостями.
 2. Megabass Deep X-300. Глибоководний кренк (до 6 м.), що привертає не тільки щуку, але і судака.
 3. Salmo Hornet - досить недорогий універсальний воблер. Буває плаваючим і потопаючим в розмірах від 2,5 до 7 см. Добре працює по весняній щуці.
 4. Bomber Model A B04A. Кренк, що створює високочастотні коливання при рівномірній проводці.
 5. Halco Sorcerer 68 - оригінальний воблер від австралійської компанії, оснащений змінними лопатями для проводки на різній глибині.
 6. Yo-Zuri 3D Flat Crank - невеликий флет, що працює на глибині до 1,3 метра. Привертає дрібну щуку і окуня, а також головня.
 7. Owner C'ultiva Bug Eye Bait - якісний кренк для лову дрібної щуки і окуня на глибині до 1 м.
 8. Yo-zuri Hardcore Surface Crank. Відмінний поверхневий кренк з глибиною занурення 30 см.
 9. Rapala Shad Rap довжиною 8 і 9 см, а також Super Shad Rap довжиною 14 см - вічна класика.
 10. Strike Pro Chubby Crank. Бюджетний, але добре працює по щуці, головню і окуню мілководний воблер довжиною 6 см.
Дані воблери підтвердили свою
ефективність, але, зрозуміло, зупинятися тільки на них не варто. По-перше,
постійно з'являються нові моделі, а по-друге, говорячи про кращі приманки,
необхідно зауважити, що найкращий кренк на щуку це той, в який повірив рибалка.

Поради та рекомендації

На завершення хотілося б дати кілька рекомендацій.

Вибираючи снасті для ловлі щуки на кренки слід зупинитися на спінінгах середньо-швидкого або середнього ладу, так як закидати доведеться не самі «летючі» приманки. Тестовий діапазон вудилища повинен перевищувати вагу воблера в 1,5-2 рази, так як необхідний запас потужності, враховуючи високий опір кренків при проводці.

Котушка може бути як безінерційна, так і мультиплікаторна. Волосінь підходить і плетена, і монофільна - це визначається особистими смаками рибалки. Переваги плетінки - велика чутливість і міцність, плюси монофільної волосіні - менша помітність і краща амортизація при виведенні.

При ловлі щуки необхідно
використовувати металевий повідець для захисту волосіні від зубів хижачки. При
дуже низькій активності щуки допустимі повідці з флюорокарбона.

При ловлі на воблери необхідно враховувати колір приманки, в цьому випадку він важливіший, ніж при ловлі на блешні або силікон. Найчастіше ефективні натуральні кольори при лові в прозорій воді і яскраві «кислотні» при поганій видимості. Компромісними в деякій мірі є забарвлення Fire Tiger - вогненний тигр і Redhead - червона голова, проте краще підбирати забарвлення безпосередньо на водоймі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити щуку на воблери кренки

Схожі статті

На що і як ловити щуку осінню

На що і як ловити щуку осінню

Осіння пора є переломним періодом в поведінці будь-якої риби, тому з приходом осінньої прохолоди у щук починається період підвищеної кормової активності, мета якого набрати жир для зимівлі. Саме під час осіннього жору полювання на крупну щуку гарантовано матиме успіх.

Як ловити щуку на живця

Як ловити щуку на живця

З незапам'ятних часів щука вважається найбажанішою здобиччю будь-якого рибалки - професіонала або аматора. Не зменшуючи ефективності нових видів снастей, якими озброює рибалок технічний прогрес, спосіб ловлі на живця залишається незмінно популярним, що дозволяє отримувати хороші результати при ловлі щуки.

Як ловити сома весною

Як ловити сома весною

Зимує сом в зимувальних ямах поряд з іншими видами риб. З моменту початку прогрівання води, соми оживають від зимової сплячки і замислюються про своє прогодування. Для ловлі сома весною на річці потрібно мати відповідні снасті і приманки, а також знати приблизні місця проживання цього хижака. Саме навесні найбільш ймовірно зловити сома на спінінгові снасті. Зважаючи на великі розміри, полювання на прісноводного хижака обіцяє бути захоплюючим і незабутнім.

Як ловити щуку весною на малих річках

Як ловити щуку весною на малих річках

Ловля на малих річках часто незаслужено ігнорується багатьма рибалками, а тим часом вона може бути не тільки цікава, але і результативна. Як і в великих річках, в малих можна ловити на поплавкову і донну вудки, нахлистом і спінінгом. Основним об'єктом для ловлі спінінгом є щука, тим більше що вона може порадувати рибалку не тільки кількістю клювань, але і несподіваною для розмірів водойми вагою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Jaxon Karas 6F.

Воблер Jaxon Karas 6F.

Знаменитий «Карась» від Jaxon зробив революцію в спінінговій ловлі в нашій країні! Саме з нього поч..

125Грн.

Воблер Kosadaka Cord-R XS 70F 4,15g

Воблер Kosadaka Cord-R XS 70F 4,15g

Kosadaka Cord-R XS 70F - один з найбільш уловистих воблерів, який завдяки своїй складовій конструкц..

182Грн.

Воблер Jaxon Karas Shallow Water 7F. 10g.

Воблер Jaxon Karas Shallow Water 7F. 10g.

Воблер карась кілька років є «паличкою-виручалочкою» багатьох спінінгістів. Своєю характерною формо..

131Грн.