Як ловити щуку на живця літом

Рибалити на всеїдного хижака з кінця квітня до середини травня настільки захоплююче, що рибалки впадають в спортивний азарт, забувають про все на світі. Однак домогтися гарного жору непросто, коли після вдалого дня вдасться принести додому чудові зубасті екземпляри. Щоб ловля щуки весною і в інший сезонний період приносила не тільки задоволення, але і багатий улов, необхідно приготувати снасті, знати певні секрети, хитрості, винаходити власні ноу-хау - на що ловити, вміти орієнтуватися на погодні умови.

Особливості риболовлі або як ловити щуку влітку

У спекотну пору від професіонала і, тим більше, любителя, буде потрібно немало вправності, терпіння, знань, щоб зловити з місцевої водойми кілька чудових довгастих примірників красивої, смачної риби. Влітку прісноводних можна ловити, і є непоганий шанс зловити великого хижака, але необхідно пам'ятати, що вони з липня по серпень до їжі вередливі, свої укриття залишають рідко. Навіть кілограмова особина, що попалася на вудку - вже удача. Рибалять в основному на спінінг і вибирають вдале місце, погодні умови.

Ловля щуки літом на річках, в червні, коли водна рослинність не заважає захоплюючому процесу, хороша в негоду. У грозу та дощ можна розраховувати на інтенсивний жор. Кожна зміна погодних умов в гіршу сторону пов'язана з великою активністю риби. До цього періоду є сенс підготувати наживки, штучні приманки (воблери) або випробувати перевірений метод - ловля на живця. Основне правило - насадка повинна бути плаваючою, адже в жарку пору вудити доводиться в затоках, зарослих невисокою травою.

Ловля щуки влітку пов'язана з пошуком зручного місця. Спіймати спритного хижака можна в швидкій течії на воблер-глибиник під греблею, в тихих вирах або пробувати обловити глибокі ями, якщо на водоймі вони присутні. Спробувати щастя рекомендується біля вимоїн, в вирах, закорчованих ділянках, біля сучасних інженерних споруд. Спробувати вудити на спінінг з колевалками, попперами, волкерами. На руслі хорошою наживкою буде джиг. Доведеться знайти русловий вал і вести джигові приманки по верхній бровці.

Як ловити щуку на живця влітку, в липні, знає кожен досвідчений рибалка. В середині спекотної пори хижаки відчувають нестачу кисню і тримаються в затінених ділянках: під мостовими опорами, в закорчованих місцях, очеретяних та інших заростях. Мисливці прісних водойм уникають глибин, мулистого дна, а найкращий час зловити цю рибу - ранкові години, напередодні грози або коли йде теплий дощ.

Прохолодна мокра погода служить
певним стимулом для молодих і дорослих особин. Вони починають полювання на
мешканців місцевих річок і озер.

У липні ловити рибу в стоячих водоймах нецікаво і безперспективно. Набагато більший азарт викликає ловля в річках. У пошуках кращих місць є сенс вибирати ділянки з інтенсивною течією біля берега з неглибокими ямками, заростями трави, наявністю корчів. Саме тут можна зловити знайому хижачку або навіть кілька штук досить великих розмірів. Арсенал снастей повинні складати: воблери, невеликі кренки, силіконові приманки не більш 3-х дюймів. Лінива щука скоріше поведеться на маленьку наживку, ніж спокуситься великою приманкою.

До кінця літа, в серпні, особливо в другій половині місяця, вода поступово починає остигати, а відсоток кисню підвищується. Саме в цей період рибалка пов'язана з активним жором. Можна вибирати зручне місце лову і готувати будь-які приманки. Щука в цей час не вибіркова і готова заковтнути штучний воблер, живця середніх розмірів. Буває і таке, що після клювання, яке не вдалося, доводиться міняти тактику - замість кренків використовувати віброхвіст або мінноу, експериментувати з типом і швидкістю проводки, застосовувати блешню коливалку та інші снасті.

Доцільно спробувати вудити на поплавкову вудку - ловити щуку на живця з берега. Перевірений метод виправдовує себе ближче до осені, в розпал дощової пори. У холодну пору донна рослинність відмирає і опускається на дно, а хижаки, крім великих глибин, активно плавають у затоках, полюючи на здобич. Риба проявляє інтерес до густих заростей, ховається серед латаття. Часто виходить на перекати з неглибоких ям. Саме тут логічно починати пробувати способи полювання на щуку.

Для корчів саморобні снасті не годяться через часті обриви. Краще пробувати ловити на вудку, що володіє хорошою міцністю. У період низької активності риби запасатися необхідною кількістю метрів волосіні, повідцем з флюоорокарбона, купити запасні котушки, приготувати маленький гачок, неважкий вантаж. Великі наживки небажані. Живець повинен бути невеликим. Хижак не обмежений у часі і може розглядати приманку - тримати в пащі, але не заковтнути. Насторожать важке грузило, гак, укол вістрям, волосінь діаметром 0,3 і більше міліметрів.

Ловля щуки влітку на живця

Донка на щуку - традиційний спосіб ловлі зубастих мешканців прісноводних акваторій. В якості наживки використовується маленька рибка. Споглядаючи перед собою живу здобич, хижак втрачає пильність і клює. Щоб домогтися інтенсивного жору, необхідно купити хорошу снасть, вибрати гачок за розміром живця і визначитися з місцем.

Існує кілька модифікацій цієї оснастки:

  • класична;
  • донка-резинка;
  • закидушка на основі спінінга.

В водоймах, де вода стояча, краще рішення - використовувати донку-резинку. А для ловлі на річці брати закидушку.

Ловля щуки на кружки досить поширений і добутливий спосіб. Будуть потрібні:

  • невеликий човен;
  • живець (можна скористатися мальком);
  • кружки 130-150 мм. діаметра і товщиною 20-25 мм.

У верхній частині знаходяться щогла (паличка з сигнальним маячком), тонка волосінь (0,2-0,4 мм). Вона намотується в «сховище» з умовою необхідного запасу до 20 м.

Для ловлі щуки на кружки літом необхідний потрійний гачок, вантаж зі свинцю 8-14 гр. Лицьова сторона кружка забарвлюється в червоний колір, а зворотна покривається білою фарбою. Металевий повідець довжиною 25-35 см. з'єднується з волосінню через вертлюг.

Ловля щуки на поставушки літом - перевірений роками, уловистий метод. Він часто використовується бувалими рибалками і наділений своїми перевагами.

  • Тримати живця в місці ймовірного клювання хижака.
  • Рибалка може не перебувати поруч і контролювати процес.
  • Вельми ефективний спосіб, коли інші недоступні або малопривабливі.

Рибальське пристосування нагадує вищеописані кружки, але значно простіше в застосуванні.

Поставушки на щуку виготовляють з різних матеріалів. Можна взяти шматок пінопласту, надати нехитру квадратну форму розмірами 10х12 см, товщиною 5 см. з вирізами по краях. Доведеться спорудити антену з силіконовою трубкою висотою 3-4 см. і надрізом для волосіні за подобою кружків. Буде потрібно волосінь 0,3-0,4 мм. із запасом 15-20 м., подвійний гачок і грузик (в залежності від вітру, течії, 20-100 гр.). Пофарбувати підставу снасті можна аналогічним чином, як гуртки.

Ловити на щучі поставушки досить просто. Вибрати живця (для нічної риболовлі рекомендується приманка крупніше) і поставити оснастку неподалік від руслової бровки. Є сенс користуватися декількома снастями, щоб збільшити шанс зловити велику рибу. Досвідчені рибалки поступають таким чином - виставляють 7-12 пристосувань, коли наживка в воді буде перебувати через кожен метр. Обов'язкова умова для ефективного способу - використовувати активного живця.

У спекотну погоду хижаки можуть відпливати на глибину, практично не виходити на мілководдя і питання, коли ловити - повинен вирішувати рибалка.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити щуку на живця літом

Схожі статті

Як ловити щуку весною на малих річках

Як ловити щуку весною на малих річках

Ловля на малих річках часто незаслужено ігнорується багатьма рибалками, а тим часом вона може бути не тільки цікава, але і результативна. Як і в великих річках, в малих можна ловити на поплавкову і донну вудки, нахлистом і спінінгом. Основним об'єктом для ловлі спінінгом є щука, тим більше що вона може порадувати рибалку не тільки кількістю клювань, але і несподіваною для розмірів водойми вагою.

Як ловити щуку весною

Як ловити щуку весною

Щука активно ловиться майже цілий рік, але саме весною, зголодніла за зиму риба, починає посилено годуватися, практично повністю забуваючи про обережність. Тому ловля щуки ранньою весною буває особливо ефективна і цікава для рибалок.

Як ловити язя в різні пори року

Як ловити язя в різні пори року

Спіймати цю обережну, всеїдну і дуже смачну рибу - рідкісна удача навіть для досвідченого рибалки. Виняток становить період, який слідує за нерестовим жором, коли голодна риба втрачає пильність. В іншу пору року ловля язя на спінінг, донкою, нахлистовою, поплавковою вудкою пов'язана із завзятістю, терпінням, володінням ноу-хау щасливих рибалок. Але зловити язя все-таки можна.

Що таке англійська донка

Що таке англійська донка

З огляду на існування безлічі видів рибальських снастей, далеко не кожен починаючий рибалка буде чітко розуміти, що собою являє «Англійська донка». Насправді це годівниці для зручної ловлі спеціальним вудилищем зі змінною вершинкою. Оснащення у вигляді англійської донки по-іншому називають фідером. Англійською є вона тому, що використовувати її вперше почали саме в Англії.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Кружок риболовний не оснащений

Кружок риболовний не оснащений

Кружки на щуку - жерлиця на хижака по відкритій воді. Досить ефективна снасть в водоймах без течії...

15 - 18Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Двійник Kalipso 2001BN

Двійник Kalipso 2001BN

Подвійний гачок Kalipso 2001BN ідеально підходить для оснащення силіконових принад середнього і ве..

3Грн.