Як ловити щуку на живця

З незапам'ятних часів щука вважається найбажанішою здобиччю будь-якого рибалки - професіонала або аматора. Не зменшуючи ефективності нових видів снастей, якими озброює рибалок технічний прогрес, спосіб ловлі на живця залишається незмінно популярним, що дозволяє отримувати хороші результати при ловлі щуки.

Використовуючи цей досить старовинний спосіб можна полювати на щуку як з берега, так і з човна в будь-який час року, будь то літня рибалка або підлідний лов. Це обумовлено тим, що даний вид хижака водиться практично в будь-якій водоймі і досить високою його активністю в будь-який час року.

Де ловити

Кожна пора року і дата на календарі вносять свої корективи в територіальну дислокацію і кормові пріоритети щуки. Не менш значний вплив на поведінку хижачки має період нересту, під час якого зловити її досить важко.

Але тим не менш існують правила, які допомагають рибалкам вибрати найперспективніше місце на водоймі та отримати бажаний улов.

Ловля щуки навесні передбачає вибір місця на мілководді і в проміжках водної рослинності. Тут вода прогрівається швидше, а в цей час у щуки починається перед-нерестовий жор, під час якого вона полює тут на дрібну здобич.

Ловля щуки на живця влітку, особливо в ранкові години біля берега, дасть непогані результати, оскільки в спекотні дні вона йде на достатню глибину, чекаючи на свою здобич із затишного місця, і змусити хижачку атакувати і переслідувати приманку відразу не вдасться.

Ловля щуки восени - досить
перспективне заняття, якщо вибирати неглибокі ями, розташовані за перекатами
або відразу за зваленням.

Якими снастями можна ловити щуку на живця

Підбираючи снасті для полювання на живця, необхідно досить ретельно враховувати параметри всіх складових - від вибору виду вудилища до розміру повідків і гачків. На цей вибір буде впливати ще тактика і спосіб ловлі, яким надає перевагу рибалка.

По весні найчастіше ловлять щуку з берега, тому в якості вудилища можна вибрати спінінг з котушкою і поплавковою снастю. Доповнити екіпіровку досить великим поплавком, здатним витримати вагу живця. За допомогою поплавка регулюють відстань, на якій живець буде перебувати від дна водойми.

Оптимально використовувати грузило вагою 4-6 гр. і відповідний гачок. Особливу увагу слід приділити матеріалу, з якого виготовлений повідець, оскільки саме його може пошкодити щука своїми гострими зубами. Тому найкращим варіантом буде запастися металевим повідцем завдовжки близько 25 см.

В літній та осінній періоди снасті можна вибирати з більш широкого спектру пристроїв - живцеві вудки, кружки і рогатки (жерлиці).

Вага грузила безпосередньо залежить від розміру і активності живця, а необхідність використовувати повідець визначає сам рибалка. Коли не використовується повідець, можна розраховувати на більшу кількість клювань щуки, але при цьому не забувати про високу можливість пошкодження основної жилки.


Ловля щуки на кружки передбачає, що живця опускають під воду, а волосінь закріплюють так, щоб при клюванні вона була здатна сходити з кружка, який після цього повинен перевернутися, сигналізуючи рибалці про клювання. Крім того, коли тепло можна ловити щуку на спінінг з штучними приманками.

На зимовій риболовлі застосовують два способи ловлі щуки на живця - стаціонарний і мобільний. У першому випадку використовують жерлиці, закріплюючи їх на стійці, використовуючи в якості сигналу тонку пластину з прапором, а в другому підійде вудка з кивком або поплавком. В цьому випадку рибалка може переходити від однієї лунки до іншої.

Оснащення і способи ловлі щуки на живця

Плануючи використовувати той чи інший спосіб ловлі щуки на живця, необхідно подбати про раціональний вибір комплектуючих і правильний монтаж необхідного оснащення.

Основний вид снасті для ловлі щуки в будь-яку пору, крім зими, - поплавкова живцева вудка. Популярним її елементом є телескопічне вудилище довжиною близько 5 метрів, що дозволяє економити дорогоцінний час в процесі збирання та розбирання вудки, якщо потрібно швидко перейти на інше місце. Головне, на що необхідно зробити упор - його міцність. Відповідним вудилищем вважається модель з тестом 10-30 гр. Оснастити вибране вудилище можна інерційною або безінерційною котушкою. Перша дозволить комфортно ловити на живця в водоймах, де багато підводної рослинності, а друга при вмілому використанні забезпечить дальній кидок і м'яке занурення наживки.

Вибираючи волосіні, зверніть увагу, чи є достатній запас міцності. Якщо необхідно буде жорстко виводити рибу, то потрібно бути впевненим, що волосінь впорається з таким надмірним навантаженням. Добре зарекомендувала себе основна волосінь перетином 0,35 мм. або плетінка діаметром 0,2 мм.

Як вже зазначалося раніше, рекомендується використовувати масивні поплавки, інакше живець буде притоплювати поплавок в воду, а щука, захоплюючи живця, не повинна відчувати опір поплавка. Досвідчені рибалки часто запасаються декількома різними за величиною поплавками і декількома змінними грузилами, підбираючи їх залежно від розміру живця.

Насадки живця часто проводять
на гачки-трійники, хоча можна використовувати і одиночні гачки які також
забезпечують досить хороший улов, головне щоб вони були міцними з досить
гострою заточкою.

Спосіб ловлі на кружки вимагає наявності великої котушки з пінопласту з канавкою по всій торцевій окружності, куди намотана моноліска перетином 0,3 мм. і довжиною до 20 м. Кружки встановлюються з човна з грузилом, вага якого відповідає вазі живця. Снасть опускають під воду, закріплюють волосінь спеціальним чином, щоб при клюванні вона без проблем сходила з кружка, який перекидається в результаті клювання. Використовувати цей спосіб можна при лові як на течії, так і у водоймі зі стоячою водою.

Полюючи на щуку взимку на живця, застосовують жерлиці або поплавкову снасть для зимового лову. Принцип застосування жерлиць схожий з принципом ловлі на кружки.

Досить недавно з подачі
фінських рибалок почали використовувати капкан на щуку. Капкан це пристосування
з оригінальним механізмом, виготовлене з міцної сталі, що спрацьовує при атаці
щуки на живця.

Капкан складається з наступних частин:

  • нижній і верхній загострені зубці;
  • пружина, фіксатори або сторожок;
  • волосінь.

Така снасть має багато противників її використання, хоча є досить уловистою.


Як правильно вибрати живця

Вибираючи приманку, перше, про що варто подумати, - це розмір живця. Не варто впадати в крайнощі і віддавати перевагу занадто дрібній або дуже великій наживці. Маленький живець не протримається в активному стані потрібну кількість часу, а нажививши на гачок занадто великого - чекати клювання доведеться досить довго і невідомо, чи знайдеться в обраній водоймі досить велика щука. Крім того, живець при ловлі цієї хижачки повинен довгий час залишатися рухомим і досить жвавим.

Після закидання снасті з живцем, необхідно періодично перевіряти наживку, а якщо виявиться, що вона втратила товарний вигляд - без зволікання міняти.

Коли треба вирішити, який живець потрібен - віддайте перевагу наживці, що має контрастне забарвлення, щоб забезпечити хорошу видимість у воді.

Наприклад, уклейка вважається ідеальним варіантом по видимості, але має короткий період активності в якості живця, в той час як неяскравий ротан практично півдня може проявляти високу активність, навіть після кількох клювань хижака.

Крім уклейки і ротана, в якості
живців використовують дрібних карасиків, пічкурів або краснопірок, хоча кожен з
перелічених видів має як плюси, так і мінуси, які потрібно враховувати, роблячи
вибір у кожному конкретному випадку використання живця.

Як насадити живця для ловлі щуки

Не менш важливе питання, що постає перед рибалкою, що відправився на щуче полювання - як насаджувати живця правильно? Існує кілька найбільш популярних способів насадки живця.

Широко поширений спосіб - наколювання живця за область спинного плавника. Він найбільш часто застосовується, коли грузило і волосінь розташовуються над приманкою, причому гачок при такому розташуванні буде надійно замаскований плавцем. Виконувати зачіп потрібно обережно і точно, оскільки якщо проткнути гачком хребет живця, він не зможе довго залишатися привабливою метою хижака.


Якщо ж грузило опущено на дно - живця чіпляють на гачок за губу або наколюють за черево. Довше може протриматися живець, зачеплений через зябра. У будь-якому з розглянутих способів розмір приманки повинен відповідати величині використовуваного гачка.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити щуку на живця

Схожі статті

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Сучасне оснащення для риболовлі - винахід не новий. Рибалки сотні років користуються зручним пристосуванням і єдине, що відрізняє пристрій в 21 столітті від застарілих аналогів - застосування інноваційних матеріалів і більш широкий спектр використання на великій воді. Тірольська паличка неймовірно продуктивна і виявиться найбільш корисною в місцях, де велика ймовірність зачепів.

На що і як ловити щуку осінню

На що і як ловити щуку осінню

Осіння пора є переломним періодом в поведінці будь-якої риби, тому з приходом осінньої прохолоди у щук починається період підвищеної кормової активності, мета якого набрати жир для зимівлі. Саме під час осіннього жору полювання на крупну щуку гарантовано матиме успіх.

Як ловити щуку на воблери кренки

Як ловити щуку на воблери кренки

Щука - один з основних трофеїв спінінгіста. Спіймати її можна практично на будь-яку приманку, найпопулярнішими з яких на сьогодні є джигові і твічінгові. Однак найбільш ефективними ще недавно вважалися воблери з активною грою - кренки. У рибалок вони вийшли з моди, втративши свою популярність, проте щука як і раніше активно реагує на ці приманки, особливо в теплій воді.

Як ловити сома весною

Як ловити сома весною

Зимує сом в зимувальних ямах поряд з іншими видами риб. З моменту початку прогрівання води, соми оживають від зимової сплячки і замислюються про своє прогодування. Для ловлі сома весною на річці потрібно мати відповідні снасті і приманки, а також знати приблизні місця проживання цього хижака. Саме навесні найбільш ймовірно зловити сома на спінінгові снасті. Зважаючи на великі розміри, полювання на прісноводного хижака обіцяє бути захоплюючим і незабутнім.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Кружок риболовний не оснащений

Кружок риболовний не оснащений

Кружки на щуку - жерлиця на хижака по відкритій воді. Досить ефективна снасть в водоймах без течії...

15 - 18Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Поводок вольфрамовий "Смоленськ" (15/20/25см) 9кг. - 1шт.

Поводок вольфрамовий "Смоленськ" (15/20/25см) 9кг. - 1шт.

М'які вольфрамові поводки універсального призначення оснащені застібкою і вертлюжком. Переваги воль..

8Грн.

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця розбірна. Матеріал термостійкий пластик. Дуже зручна в збірці і при транспортуванні. Прапо..

23Грн.