Як ловити щуку весною

Щука активно ловиться майже цілий рік, але саме весною, зголодніла за зиму риба, починає посилено годуватися, практично повністю забуваючи про обережність. Тому ловля щуки ранньою весною буває особливо ефективна і цікава для рибалок.

Особливості весняної ловлі щуки

Перед нерестова ловля щуки починається раніше, ніж інших риб, так як ця хижачка починає проявляти активність навіть в той час, коли лід ще не повністю зійшов. Ловля щуки весною з льоду накладає на спінінгіста свої вимоги, так як вимагає особливої ​​точності закидання. Адже якщо рибалка промахнеться, приманка потрапить на лід, звідки її буває важко забрати.

Особливості ловлі щуки весною:

 • щука до нересту і відразу після нього досить пасивна і прискіплива до швидкості проводки, тому рекомендується використовувати не великі приманки і проводити їх досить повільно, а сходинки і гру робити плавними. Також її мало приваблюють яскраві приманки, краще застосовувати природні тони забарвлення під колір малька в даній водоймі;
 • весною, на відміну від інших пір року, щука мешкає в стоячій воді з невеликою глибиною, тому і шукати її варто на глибині до 1,5, а часто і до 1 метра.

Ловля щуки ранньою весною на живця теж має свої особливості:

 • живець повинен бути невеликим - до 5-6 см;
 • рибка-живець повинна бути поширеною в водоймі, де відбувається ловля;
 • снасті можуть використовуватися різні - вудки, донки, жерлиці, кружки;
 • щоб живець зберігав природне положення у воді при донній ловлі його потрібно насаджувати через губу або зябра, а при ловлі на поплавкову вудку - через спинку.

Снасті і приманки для ловлі щуки весною

Вибір снастей для ловлі щуки весною залежить від використовуваного методу лову.

В ловлі щуки весною на живця застосовують спінінги з повільним або середнім ладом, а також фідерні і пікерні вудилища. Тестовий діапазон вудилищ повинен забезпечувати впевнений закид вантажу, що гарантує надійне утримання живця в місці лову.

Крім донних снастей при ловлі
на живця, можна використовувати і живцеву вудку. Застосовують потужні
телескопічні вудилища, оснащені кільцями і котушкою.

По останньому льоду ранньою весною дуже ефективна ловля щуки на прапорці - зимові жерлиці. Також непогані результати дає ловля щуки весною на балансир. Але ці методи все-таки більше відноситься до зимової риболовлі, тому докладно на них зупинятися не будемо.

Пізньої весни після спаду води, хороші результати показує ловля щуки на жерлиці. Їх встановлюють, закріплюючи до нависаючих над водою гілок кущів і дерев, або до спеціально вбитих на мілководді кілків.

Для ловлі щуки весною використовуються в основному такі штучні приманки:

 • джиги - віброхвости, твістери і поролонові рибки;
 • воблери - мінноу і кренки, що володіють активною грою;
 • обертові і коливні блешні.

Складно однозначно відповісти, які приманки краще використовувати для ловлі щуки навесні, так як кожен з видів ефективно застосовувати в різних умовах риболовлі.

Силіконові приманки для ловлі щуки навесні використовуються при риболовлі на джиг. При цьому вибирають невеликі моделі довжиною до 50-70 мм. Їх оснащують або джиг-головками, або «вухастими» грузилами. У місцях, де існує велика ймовірність зачепу, використовують монтаж силіконових приманок на офсетних гачках.

Для такого лову оптимальне використання вудлищ зі швидким ладом і кастингом, відповідним вазі приманки. В якості волосіні обов'язково вибирати плетінку, так як вона забезпечить необхідну чутливість снасті.

Воблери для ловлі щуки весною вибирають невеликі, бажано натурального забарвлення. Техніку проводки підбирають під тип воблера. Оптимальним для лову на воблери є спінінг з середньо-швидким або швидким ладом. Котушка повинна відповідати вудилищу, щоб снасть була збалансована. Вибір волосіні залежить від уподобань рибалки і не дуже впливає на результат.

Відповідаючи на питання, яка блешня краще для ловлі щуки весною, слід зазначити, що це залежить від періоду і способу лову. Перед нерестом оптимальніше використовувати невеликі коливалки, а в після нерестовий період ефективніше працюють вертушки.

При ловлі щуки на блешню весною
можна використовувати будь-які варіанти спінінгів, так як вимоги до них
мінімальні, головне щоб тестовий діапазон вудилища відповідав вазі приманок.

Також слід зазначити важливий нюанс: які б снасті не використовувалися в полюванні на зубасту хижачку, обов'язково застосовувати повідець - металевий або хоча б флюорокарбоновий довжиною не менше 15 см.

Коли можна ловити щуку весною

Початком ловлі щуки весною можна вважати танення льоду в водоймі. Період ефективного лову щуки в весняний період складається з двох етапів:

 1. Перед нерестовий жор, який зазвичай припадає на початок-середину березня в залежності від погоди і регіону. Він відповідає періоду між появою відталин і масовим помутнінням води. Результативна ловля щуки весною перед нерестом триває лише короткий період, який потрібно не упустити.
 2. Після нерестовий жор починається приблизно через тиждень після закінчення нересту. Нерест щуки, як правило, відбувається в кінці березня - початку квітня.

Терміни лову щуки навесні багато в чому залежать від нерестової заборони, під час якої ловити можна тільки з берега і часто виключно в межах населених пунктів. Коли діє заборона на ловлю щуки весною, можна дізнатися з регіонального законодавства, так як в кожному регіоні правила мають свої відмінності і можуть періодично змінюватися.

Оптимальні погодні умови для ловлі щуки весною

Погода для ловлі щуки весною має досить велике значення, так як впливає на її активність. Щука навесні дуже чутлива до зміни погоди, що особливо яскраво проявляється, коли вона при різкій зміні погоди починає дуже активно, правда недовго, клювати.

Найбільш активна щука при ясній сонячній погоді, тобто підходящий тиск для ловлі щуки навесні - високий. При зниженні тиску, а особливо під час його стрибків, а також при холодному і сильному вітрі, клювання може повністю припинитися або як мінімум погіршитися.

В кінці весни, за аналогією з
літом, щука проявляє велику активність в теплі, але похмурі дні, особливо якщо
йде несильний дощик і присутній слабкий вітерець.

Вибір місця і часу доби для ловлі щуки весною

Час ловлі щуки весною впливає і на вибір місця риболовлі. До нересту щуку варто шукати на мілководдях, де вона гріється на сонечку і полює на здобич. Після нересту і подальшого за ним короткого відпочинку, зубаста хижачка починає активно годуватися, заповнюючи витрачені сили і енергію. Проробляє це вона неподалік від нерестовищ.

З кінця квітня - початок травня кращими місцями для щуки можуть бути заливні луки і затоки з прогрітою і чистою водою, де щука чекає свою здобич. Ближче до кінця весни, після остаточного прогрівання і спаду води, щука зазвичай перебирається до своїх літніх стоянок. У цей період особливої ​​уваги в її пошуку заслуговують ями, бровки, корчі, межі водної рослинності та інші подібні місця.

Весною важливо не тільки вибрати правильне місце, але і час доби для ефективної риболовлі. На початку весни щуку має сенс ловити в післяобідній час, коли вода максимально прогріта. На піку після нерестового жору щука ловиться протягом усього дня, а після його закінчення результативною буває ловля в основному вранці і ввечері. А вночі ловля щуки весною малоефективна, тому не має сенсу.

Ловля хижачки з берега в
березні досить комфортна, так як вода не встигла піднятися, а водна рослинність
ще не розрослася. У квітні - на початку травня через розлив води доступ до
багатьох місць на березі не можливий, тож в середині весни більш комфортна
ловля щуки з човна.

Техніка і тактика ловлі щуки весною

Весною можуть застосовуватися такі способи ловлі щуки:

 • спінінгова;
 • донна на живця;
 • поплавкова на живця;
 • жерлиця.

Негласні правила ловлі щуки весною свідчать про необхідність постійної зміни місць при лові на спінінг, адже ловля щуки весною з берега на живця не припускав активного переміщення. З однієї точки недоцільно робити більше 5-7 закидів спінінга. Під час закидів в першу чергу має сенс обловлювати ближню зону, так як щука часто стоїть недалеко від берега.

На тип, а також швидкість проводки впливає вид приманки, яка використовується:

 1. Техніка ловлі щуки весною на воблери з берега залежить від їх виду. Ті які володіють активною грою, кренкбейти ведуть рівномірно або з невеликими зупинками. Для воблерів мінноу підходить твічінгова проводка.
 2. Блешні, що коливається краще проводити сходинкою в товщі води, а вертушки ефективні навесні при їх рівномірній і повільній проводці.
 3. При ловлі на силікон використовують звичайну ступінчасту проводку, але з більш повільною, ніж влітку, швидкістю підмотки і тривалими паузами.

Клювання хижачки в залежності від активності риби може виглядати і як сильний удар, і як ледве помітне здригання волосіні. Тому при найменшій підозрі на клювання необхідно здійснити різку, але коротку підсічку.

Виведення щуки зазвичай не викликає особливих проблем. Але тільки в тому випадку, якщо рибалка не дозволить їй піти в корчі і водорості. При виведенні варто використовувати метод викачування, підтягуючи волосінь вудилищем з подальшим змотуванням її за допомогою котушки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити щуку весною

Схожі статті

Як ловити сома весною

Як ловити сома весною

Зимує сом в зимувальних ямах поряд з іншими видами риб. З моменту початку прогрівання води, соми оживають від зимової сплячки і замислюються про своє прогодування. Для ловлі сома весною на річці потрібно мати відповідні снасті і приманки, а також знати приблизні місця проживання цього хижака. Саме навесні найбільш ймовірно зловити сома на спінінгові снасті. Зважаючи на великі розміри, полювання на прісноводного хижака обіцяє бути захоплюючим і незабутнім.

Як ловити щуку весною на малих річках

Як ловити щуку весною на малих річках

Ловля на малих річках часто незаслужено ігнорується багатьма рибалками, а тим часом вона може бути не тільки цікава, але і результативна. Як і в великих річках, в малих можна ловити на поплавкову і донну вудки, нахлистом і спінінгом. Основним об'єктом для ловлі спінінгом є щука, тим більше що вона може порадувати рибалку не тільки кількістю клювань, але і несподіваною для розмірів водойми вагою.

Як ловити щуку на живця літом

Як ловити щуку на живця літом

У спекотну пору від професіонала і, тим більше, любителя, буде потрібно немало вправності, терпіння, знань, щоб зловити з місцевої водойми кілька чудових довгастих примірників красивої, смачної риби. Влітку прісноводних можна ловити, і є непоганий шанс зловити великого хижака, але необхідно пам'ятати, що вони з липня по серпень до їжі вередливі, свої укриття залишають рідко.

Як ловити язя в різні пори року

Як ловити язя в різні пори року

Спіймати цю обережну, всеїдну і дуже смачну рибу - рідкісна удача навіть для досвідченого рибалки. Виняток становить період, який слідує за нерестовим жором, коли голодна риба втрачає пильність. В іншу пору року ловля язя на спінінг, донкою, нахлистовою, поплавковою вудкою пов'язана із завзятістю, терпінням, володінням ноу-хау щасливих рибалок. Але зловити язя все-таки можна.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Стілець EOS XYC-026T

Стілець EOS XYC-026T

Практична і зручна модель від відомої компанії надає можливість відпочити на природі з домашнім ком..

476Грн.

Стілець SWD 8721023

Стілець SWD 8721023

Стільчик, значення якого важко переоцінити на рибалці. Особливо якщо видався позачерговий вихідний ..

314Грн.

Голова підсака EOS 5900311

Голова підсака EOS 5900311

Класична голова підсака, підійде як для новачка, так і для досвідченого рибалки. Легка, міцна конст..

218Грн.

Род-под EOS Rp 030 (алюмінієвий) 0880101

Род-под EOS Rp 030 (алюмінієвий) 0880101

Надійний і легкий род-под розрахований на утримання і стійкість для трьох вудилищ. Модель має можли..

812Грн.

Свінгер EOS С-9203

Свінгер EOS С-9203

Практичний свінгер, економна модель дуже хорошої якості, на ланцюжку. Свінгер застосовують в донній..

140Грн.

Спінінг EOS Fish hunter spin 1302. 7-28гр.

Спінінг EOS Fish hunter spin 1302. 7-28гр.

Спінінгове вудилище Fish hunter spin від компанії EOS, розроблялося як універсальна модель для бере..

1 036Грн.

Спінінг кастинговий EOS Magnum IM9. 15-45гр.

Спінінг кастинговий EOS Magnum IM9. 15-45гр.

EOS Magnum – кастингове вудилище, яке прекрасно підійде для джигової ловлі і ривкових проводок вобл..

1089 - 1 201Грн.

Спінінг Select Viper

Спінінг Select Viper

Не дивлячись на низьку ціну, ці спінінги чіпляють з першого потряху. Якісна фурнітура, яскравий диз..

798 - 1 112Грн.

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Недорогий хороший шнур Select Master PE можна сміливо назвати універсальним шнуром, який відмінно п..

231Грн.

Силікон Select FatFish 3.8"

Силікон Select FatFish 3.8"

Їстівна приманка Select Fatfish представляє собою масивний віброхвіст на базі моделі Fetish. Новинк..

63Грн.

Котушка Select Luna 5+1BB

Котушка Select Luna 5+1BB

Котушка Select Luna, аналогічно однойменним спінінгам, призначена для лову приманками класу лайт і ..

542 - 627Грн.