Як ловити трофейну щуку

Деякі рибалки вважають, що улов трофейної щуки - щаслива випадковість. Я ж вважаю, що цілеспрямована ловля великої щуки по плечу кожному. Може бути, на ваш погляд, це звучить надто оптимістично. Хіба немає рибалок, які все життя займаються ловом щуки, але так і не спіймали жодної трофейної рибини? Хіба мало водойм, в яких граничний розмір хижачки становить 80 або 90 см? І чи так уже рідко трапляється, що підсічена велика щука сходить при виведенні?

Головна умова для піймання великої щуки - ви не повинні ловити так, як ловлять більшість рибалок. Інакше як змогла б метрова щука в водоймі яка інтенсивно обловлюється вирости до таких розмірів, якби звичайна риболовля за нею була ефективною? Ця щука або пропускала повз себе, не поворухнувши плавцем, незліченні приманки рибалок, тобто використовувалися невідповідні приманки або способи їх подачі, або рибалки шукали щастя на неправильному місці або в неправильний час.

Зазвичай при полюванні за щукою чим більше клювань у рибалки, тим більше він буває задоволеним проведеним на водоймі днем. При полюванні за великою щукою девіз абсолютно протилежний: треба не розпорошуватися на дріб'язок, а зосередитися на ловлі трофейної риби. Часто спостерігається, як рибалки використовували ідеальну, здавалося б, приманку для лову саме великої щуки, наприклад воблер довжиною 30 см, однак їх терпіння вистачало в кращому випадку на кілька годин. Потім вони замінювали приманку на модель довжиною 10 см, відразу ж ловили 50-сантиметрову рибу і плескали один одного по плечу.

Порада 1. Велика приманка для великої щуки

Багато рибалок бувають стурбовані тим, чи не занадто велика їх приманка для щуки? Але навряд чи хтось запитає себе, а чи не занадто вона мала? Приманка довжиною 10 см співвідноситься з великою щукою, як миша по відношенню до лева. Їй не вистачає розміру, щоб зацікавити хижака. Рідко приманки для метрової щуки вибирають занадто великими, але часто надто маленькими.

При дослідженні шлунків щук було встановлено: вони найохочіше хапають кормових риб, що становлять від 10 до 15% їх власної маси. Для щуки масою 10 кг це були б риби від 0,5 до 1 кг, що відповідає довжині від 35 до 45 см.

Можна не використовувати такі приманки, щоб уникнути проблем з закиданням, а віддати перевагу воблерам довжиною трохи більше 20 см. Такі приманки сильно підвищують вірогідність упіймання великого екземпляра, не виключаючи при цьому і ловлю середніх щук. Отже: ваші приманки повинні бути великими.

Порада 2. Ловіть трофейну щуку далеко від берега

Що робить типовий «Щукар»? Він обловлює спінінгом смугу вздовж кромки очерету або проводить приманку як можна ближче до заростей латать, до човнового причалу або до затонулого дерева.

На озерах хижачки, як правило, тільки після нересту стоять недалеко від берега, щоб потім повернутися на глибину. Їм не потрібно побоюватися природних ворогів, вони не залежать від укриття, як їх більш дрібні родичі. Метрова щука не підійде до берега, щоб схопити вашу приманку. Ви повинні йти їй назустріч, при лові з човна це не проблема. Ідеальними вважаються такі місця, як «окуневі пагорби» або ями на дні водойми. Іноді успішно можна ловити там, де ехолот показує наявність зграї дрібної риби на відкритій воді.

Якщо у вас немає човна, спробуйте робити далекі кидки.

Порада 3. Ловіть велику щуку на глибині

Останнім часом багато пишуть про риболовлю на поверхневі приманки, які ковзають по воді, а щука виринає за ними, як крокодил з глибини. Це цілком уловистий спосіб упіймання великої щуки, але тільки в тому випадку, коли вона активна, вода мілка, а метод використовується ще не так широко.

У глибоких ж водоймах все не так просто. На глибоко йдучі приманки, наприклад відповідні воблери або віброхвости з важкою джиг-головкою, шансів зловити трофейну щуку більше. Багато професіоналів з ловлі щуки часто дотримуються саме придонної тактики ловлі.

Порада 4. Вибирайте незвичайні приманки

Не використовуйте такі ж воблери і віброхвости, на які ловлять ваші колеги на прилеглих водоймах.

Порада 5. Майте терпіння

Як вже було сказано, шлях до піймання трофейної щуки досить довгий. Може бути, протягом багатьох місяців удача не буде супроводжувати вас. І той, хто в цей час в розпачі опустить руки, ймовірно, капітулює перед самою метою. А хто буде продовжувати ловити з незмінною завзятістю, той буде, можливо, нагороджений і двома рекордними щуками протягом одного місяця. Витримка і терпіння завжди бувають винагороджені.

Чому потрібно так багато часу, щоб зловити трофейну щуку, в той час як екземпляр середнього розміру попадається досить часто? По-перше, кількість метрових щук у водоймі не така значна, як їх більш дрібних родичів. І, по-друге, харчуються вони рідше. У той час як більш дрібні щуки хапають здобич протягом дня багаторазово, великі - більш економно витрачають свої сили. Часто вони за одну атаку добувають кормову рибу масою 1 кг. І потім спокійно переварюють її, що в залежності від пори року може тривати кілька днів. Тільки після цього вони знову стають активними, але протягом короткого часу.

Отже, чим частіше ви будете робити спробу спіймати трофейну щуку, тим вище шанс, що ви потрапите в момент її годівлі і зможете завести рибу вашої мрії в підсак.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити трофейну щуку

Схожі статті

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля з ковзним поплавком має як явні переваги, так і недоліки. Якщо дотримуватися важливих порад, описаних в даній статті, то ковзний поплавок буде вашим вірним помічником на рибалці. Припустимо, ми маємо намір ловити нехижу рибу на озері. Відразу біля наших ніг дно круто обривається на велику глибину. В таких умовах начебто краще ловити із ковзним грузилом або годівницею, але бувають винятки.

Розведення і зберігання опариша для рибалки

Розведення і зберігання опариша для рибалки

В основному рибалки використовують для лову деяких видів риби хробака або мотиля, але не менш вдалою наживкою вважається опариш. Його можна придбати в рибальських магазинах або виростити в домашніх умовах.

Як зробити ковзний поплавок

Як зробити ковзний поплавок

Багато рибалок донині ловлять лише зі звичайним оснащенням, вони не знають, що здатні підвищити дистанцію закидання за допомогою ковзного поплавка. Плаваючий ковзний поплавок для далекого закидання допомагає дістати перспективні місця ловлі, а не задовольнятися риболовлею в прибережних ділянках водойми

Ловля ляща на фідер літом

Ловля ляща на фідер літом

Поширення фідерної снасті зробило ляща найулюбленішою здобиччю у більшості рибалок. Але ця велика, сильна риба з прекрасними бійцівськими якостями дається не всім. Ловля ляща на фідер влітку набагато складніше осінньої і весняної риболовлі, коли досить закинути будь-яку снасть і здобич вже в руках. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73 - 89Грн.

Воблер Strike Pro Inquisitor 110SP. EG-193B.

Воблер Strike Pro Inquisitor 110SP. EG-193B.

Воблер Strike Pro Inquisitor розрахований на полювання за окунем і щукою, а так само за іншими вели..

204Грн.

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Шнур Select Master PE 150m. Салатовий

Недорогий хороший шнур Select Master PE можна сміливо назвати універсальним шнуром, який відмінно п..

231Грн.

Спінінг Favorite X1 Travel

Спінінг Favorite X1 Travel

Спінінг Favorite X1 Travel - це універсальне вудилище, яке відмінно буде працювати як з джигом так ..

1870 - 2 380Грн.