Ловля сома спінінгом

Найкраща пора для ловлі сома, як правило, липень і серпень. У цей час спостерігається найсильніше клювання. Хоча і на початку літа, можна спробувати щастя і виловити цю велику рибу. Але щоб максимально підвищити шанс успіху, рибалці потрібно знати деякі тонкощі. Особливо, звернути увагу на техніку і тактику при виведені.

Так як сом, як правило, відрізняється великою вагою і розміром, з'являється необхідність наявності спеціального обладнання. В першу чергу під рукою повинен бути багорик чи підсак, досить міцний щоб витримати велику рибу.

Техніка та хитрості ловлі сома

Якщо у водоймі спостерігається сильна течія, слід використовувати тести від 100 до 250 на спінінгу. Але як правило, цим особливо не утрудняються і використовують дюралюмінієві вудилища з довільним тестом. При лові важких сомів, вага яких перевищує 20 кг., використання безінерційних котушок, з встановленою прямозубою передачею, не має ніякого сенсу.

В якості приманки використовують найрізноманітніші блешні, в тому числі зроблені з поролону і полімерно-гумові. Вага грузила при цьому коливається в межах 15-50 грам.

Проводка принципово не відрізняється від тієї, що використовується при лові, наприклад, щуки. Але при цьому довжина паузи після обороту котушки, може становити 15 секунд, а не 5. Причина тому у відносна повільність сома.

Втрата великої кількості донних приманок, неминуча ціна при ловлі цієї риби. Причина тому численні корчі які знаходяться на дні. Навіть сталеві вусики, які виконують роль запобіжника від зачіпання різноманітних перешкод, тут безсилі.

Використання блешні типу «ложки», де приманка безперервно крутиться при проводці, також доцільно. Але враховуючи особливості сома, робити це слід максимально повільно, часом навіть перериваючи будь-які рухи котушки. У багатьох випадках вільно плаваюча блешня, ефективніше привертає рибу.

При ловлі на спінінг ефективні воблери, в великих водоймах вранці і ввечері, глибина занурення в 5 метрів для даного типу приманки найбільш продуктивна. Вночі ж навпаки - на поверхні.

Що стосується наживки, то соми полюбляють п'явок, ракову шийку, мишей, жаб і личинок хруща. Заздалегідь варто подбати про належне кріпленні наживки, особливо при сильній течії. Розглянемо найбільш ефективні приманки.

Ловля сома на жабу

Даний вид наживки найбільш популярний серед рибалок, проте не завжди приносить очікуваний результат. Для того щоб підвищити шанси на успішний улов, можна слідувати двома порадам. По-перше не використовувати велику жабу. По-друге правильно прилаштувати гачки. Всього їх потрібно два: один кріпимо під нижньою губою жаби, другий на стегні задньої ноги.

Ловля сома на медведку

Особливо любима це комаха невеликим сомам. Правда ловити медведку не завжди легко, зазвичай це робиться в травні або червні. Живуть вони в невеликих норах на городах, особливо цих комах приваблюють теплиці. Розміщуємо джерело світла над зоною передбачуваного місця проживання і вночі можна зловити кілька особин. Тримати їх слід в щільно закритій ємності, з маленькими отворами для повітря. Насаджуються як правило по дві медведки. На першому гачку необхідно провести його через весь тулуб і зав'язати ниткою одну з лапок так, щоб вона і цівка гачка злилися. Так рибалка страхує себе від того, щоб сом не потяг одну тільки насадку. З другою комахою слід вчинити подібним же чином, тільки на цей раз насаджується з іншого боку так, щоб кінчик гачка виявився поруч з лапками.

Ловля сома на спінінг це захоплююче, цікаве, але при цьому складне і таке яке вимагає посидючості заняття. І при успіху забезпечить рибалку незабутніми враженнями, які він запам'ятає надовго.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля сома спінінгом

Схожі статті

Ловля маховою вудочкою

Ловля маховою вудочкою

Напевно, найпростішою снастю, з освоєння якої більшість рибалок починало свою «рибальську кар'єру», є звичайна махова вудка з глухим оснащенням. Глухим називають оснащення, в якому волосінь кріпиться до вершинки вудилища, і рибалка ведеться тільки на відстані закидання, без використання котушки.

Ловля риби на тісто

Ловля риби на тісто

Однією з кращих весняних насадок для ловлі нехижих риб поплавковою вудкою є тісто, яке здатне дати фору навіть такий «делікатесній» наживці, як мотиль. Початок квітня поплавочники очікують з нетерпінням, оскільки це один з найбільш швидкоплинних, але разом з тим захоплюючих періодів ловлі по відкритій воді. 

Ловля лина весною на вудочку

Ловля лина весною на вудочку

Складно повірити, але лин проявляє високу активність на самому початку сезону відкритої води. На мілководді в кінці квітня - початку травня можна з успіхом ловити лина на поплавкову вудку, як махову так і матчеву. На перший погляд здається, що ранньою весною в мілководних затоках нічого, крім дрібних плотвичок та окушків, не водиться. Але це не так!

Фідерні оснастки і монтажі

Фідерні оснастки і монтажі

Найбільш поширеним оснащенням у любителів англійської донки є патерностер Гарднера. Хороше оснащення, годі й казати: просте і надійне. Але ж, напевно, є й інші фідерні оснащення, що дозволяють зібрати воєдино волосінь, годівницю і гачок? Звичайно ж є! Про них і поговоримо в даній статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

137 - 248Грн.

Котушка Стубла

Котушка Стубла

Інерційна спінінгова котушка Стубла, є аналогом знаменитої всім риболовам старшого покоління “Невсь..

160Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

217 - 363Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.