Ловля сома в червні

Сом є нічним хижаком, очі у нього недорозвинені, зір слабкий, але нюх і дотик на висоті. У великих сомів є свій вир для проживання і мисливські території, які вони щодня обстежують в пошуках їжі, охороняючи від посягання чужинців.

Як ловити сома в червні

Кожен любитель лову сомів мріє зловити великий екземпляр, так як це бажаний трофей. Ловиться великий сом переважно на живця. Використовують для цього снасть, виготовлену з міцного капронового шнура і великого гачка, в якості наживки використовується великий піскар, підійде і невеликий карась.

Живець чіпляється гачком за спинку, після цього на відстані близько метра від нього на шнурі робиться петля, яка чіпляється до кінчика короткого прута. В результаті вийде подоба вудки з спійманим живцем, потім прут встромляється в берег, так щоб живець був занурений в воду не більше, ніж на 10 см, а інший кінець шнура прив'язується до міцного, бажано гнучкого прибережному куща.

Таких пристроїв можна розставити багато, а рибалці залишається кілька разів за ніч пройти з ліхтариком, щоб перевірити наявність живців на гачках і в разі впіймання сома, витягнути його з води.

Використовуючи такий метод лову, можна зловити велику рибу.

Де водиться сом

Так як соми - нічні хижаки, то ловити їх краще вночі. Перед тим як приступити до лову, потрібно знайти підходяще місце. Для цього днем ​​обходять річку і придивляються до рельєфу в пошуках вирів і корчів. Дрібні сомята в червні зустрічаються всюди, де присутні невеликі ямки і під крутими берегами. Ловити їх можна і в денний час на поплавкову вудку, і на донку. В якості наживки використовують дощових черв'яків, печінку тварин і птахів, м'ясо раків.

Як вибрати наживку і засіб для лову

Вибираючи засіб для лову сома, необхідно брати надійні і дорогі вудки. Дешеві кошти можуть підвести в самий невідповідний момент. Сом - риба донна, тому ловити його рекомендується на донку. Можна вибрати аналог з вудилищем, але палиця обов'язково повинна бути міцною. Хороший варіант - використання морських і коропових кастингових вудилищ, але коштують вони дорого.

Котушки беруться безінерційні, з великою потужністю, повинна стояти маркування 4000" і вище. Шпуля повинна вміщати 200 метрів 0,5-міліметрової волосіні, а котушка - бути міцною, металевою.

Грузило підбирається під приманку і місце ловлі. Якщо передбачається використовувати в якості наживки рака або жаби, грузило буде потрібно обтяжене. У водоймах з потужною течією слід застосовувати грузило, що має ребристу форму і товсту волосінь.

Гачок підбирається під приманку. Живі і великі насадки вимагають двійників-трійників, невелика насадка кріпиться на одинарний гачок.

Особливості ловлі сома в червні

Сом - хижак, тому рекомендується ловити його на живця, а насадка повинна знаходитися на відстані в 25 сантиметрів від дна. Використовувати можна живу рибу, тельбухи, печінку, м'ясо. Щоб улов був великим, приманка повинна бути більше кілограма.

Ловля на джиг-головку

Джиг - приманка, оснащена свинцевою кулькою на гачку. Оснастити джиг просто - силіконова приманка проколюється джиг-головкою.

Важливо! Гачок повинен дивитися вгору. Особливу увагу варто звернути на форму і вагу грузила: чим більше течія в річці, тим більше повинна бути вага грузика.

Правило, якому необхідно слідувати при лові на джиг, - чим повільніше приманка ляже на дно, тим більше покльовок піде. Тому якщо ви відчуваєте, що приманка лягає швидко, слід замінити джиг-головку.

Ловля на квок

Ловля сома на квок передбачає пошук ями з човна за допомогою ехолота. Процес лову захоплюючий, так як можна побачити всі етапи клювання. В якості насадки використовуються:

  • м'ясо кальмарів;
  • виповзні;
  • сарана;
  • м'ясо беззубки.

Знайти їх можна прямо на водоймі і бажано у великій кількості. Техніка лову на квок проста: рибалка застосовує спеціальне пристосування, яке здійснює удари по поверхні води, які залучають сома.

Ловля на воблер

Тролінг сома воблером застосовується не так давно. Удача на рибалці таким способом в червні багато в чому залежить від коливань воблера і швидкості пересування насадки. Якщо передбачається ловити рибу в місці з горбистим дном, воблер повинен торкатися дна, а човен повинен рухатися за течією повільно.

Рибалити на воблер можна в будь-який час доби. Троллінг дає хороші результати не тільки в червні, а й протягом усього літа.

Спіймати сома можна, якщо правильно вибрати техніку ловлі й наживку. Здійснювати ловлю слід вночі, але якщо діяти за допомогою воблера і квока, можна спробувати щастя і вдень. Сом - хижак, тому ловити його рекомендується на живця.

  • Ловля сома в червні

Схожі статті

Ловля головня в червні

Ловля головня в червні

Головень - велика риба, впізнати яку можна по червоному кольору плавників, масивному лобі, чорному хвосту. Вага її варіюється і може становити від 300 г до 5 кг. Головень швидкий і полохливий, тому, незважаючи на те що зустріти його можна в багатьох водоймах України, зловити рибу не так-то просто. Розглянемо, як здійснюється ловля головня в червні.

Ловля краснопірки в червні

Ловля краснопірки в червні

Краснопірка - типовий представник коропових. Іноді її називають і червоноперою пліткою - це невірно, але за зовнішнім виглядом обидві представниці риб надзвичайно схожі. У них є косий рот, золотиста луска і жовта облямівка на губах. Але краснопірка володіє плавниками і очима більш яскравого кольору, і вона дещо товстіша плотви. Ловля риби здійснюється захоплююче, адже краснопірка звикла боротися за своє життя.

Ловля ляща в червні

Ловля ляща в червні

З кінця травня у ляща починається нерест. Орієнтовно через 2 тижнів після нього починається активне клювання. Триває приблизно 3 тижні, тому у кожного любителя ловлі з'являється відмінний шанс добре порибалити. Їсть лящ все, що попадається на очі, але краще, якщо їжа буде калорійною.

Ловля окуня в червні

Ловля окуня в червні

Ловля окуня вважається одним з найбільш захоплюючих занять для рибалки, тому що передбачає застосування деяких умінь. Окунь - хижак, його відмінні риси: темне забарвлення спини, стисле з боків тіло, зеленувате забарвлення тіла, дрібна луска. Вага риби може дорівнювати 4 кілограмам. Місце проживання риби - глибокі ями, ставки, перекати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.

Вейдерси. Рибацький напів-комбінезон Nordman ПС 15 ПК

Вейдерси. Рибацький напів-комбінезон Nordman ПС 15 ПК

Класичний рибальський напів-комбінезон. Верх - з легкої водонепроникної ПВХ-тканини (вінітол) кріпи..

850Грн.