Як ловити сома на фідер

Риболовля - процес цікавий, повний несподіванок. Якщо при ловлі, наприклад, ляща, оснащення обірвалося - значить, швидше за все, клюнув господар річкових глибин - сом. Ловити на однакові снасті цих обителей водойм фактично марно, але застосування спеціального підгодовування відкриває перед рибалкою перспективи зловити не тільки вусаня, але багато інших мешканців річки. Ловля сома на фідер - заняття не зовсім результативне, ніж риболовля на квок, але зате вона ведеться з берега і не дуже втомлює.

Секрети упіймання сома на фідер

Хитрощів полювання на річкового вусаня за допомогою годівниці на гачок, більш ніж достатньо. Але у кожного рибалки вони пов'язані з подробицями, нюансами, особистими ноу-хау.

Є сенс перерахувати кілька основних премудростей, які будуть корисні новачкам рибного лову:

 1. Хижак любить жити в ямах, на дні річки, де повно корчів, іншого топляка. У пошуках корму він починає кружляти біля свого місця проживання і потім піднімається за течією.
 2. Ловити рибу на фідер в межах корчів недоцільно. Ефективніше вудити велетня біля перепадів глибин, плес, бровок.
 3. Спіймати хижака можна в квітні при температурі води 8 ° C. Але найкращий час полювання на вусаня - це липень-серпень, коли активність цих представників риб досягає свого піку.
 4. Шанс покласти у велику сумку великого, середнього розміру сома у фідеріста трохи збільшиться, якщо він приступить до риболовлі в літню спеку, ранкові або вечірні години.
 5. Грози, підвищення атмосферного тиску - несприятливі фактори упіймання господаря річкових глибин. У погану погоду він полює біля дна подалі від берега.

Способи ловлі сома неоднакові, є сенс коротко згадати про оснащення і корми. Снасті потрібно вибирати міцні, надійні, щоб впевнено себе почувати в відповідальний момент. Перед риболовлею бажано досліджувати дно водойми ехолотом з метою знаходження перепадів глибин, наявність порогів. Інші перспективні місця полювання на хижака - сильні течії, повороти річки.

Підгодовувати вусаня:

 • хлібом;
 • шматочками риб'ячого філе;
 • м'ясом;
 • печінкою.

Стануть в нагоді ракушки і виповзки. Сом клює на хробаків, раків, рибну м'якоть.

Як правильно вибрати місце і час

Кожному рибалці відомо, що упіймання хижака - заняття захоплююче, але не просте особливо новачкам. Велика частина успіху залежить від вибору правильного місця, часу вудіння. Досвідчені рибалки люблять нічну річну рибалку, коли не морить спека і палюче сонце. Обходять стороною дрібні, холодні водойми, тому що хижак воліє жити в теплій воді. Неодмінна умова - тиша, наявність ям, корчів, мулисте дно. Це найоптимальніше середовище життя господаря повноводних річок.

Досвідчені рибалки намагаються виходити на піймання вусаня в сутінковий час доби, надаючи перевагу нічній риболовлі. Днем хижак любить відпочивати, ховаючись в корчах, ямах, топляках. Після заходу сонця він починає полювання і цей час оптимальний для лову річкового велетня. Соми плавають не тільки біля дна, але і запливають на мілководдя, де глибина досягає всього 1-1,5 метрів. Під покровом темряви сом може припливати до берегової смуги, в надії поласувати жабами. Тут рибалка зі стажем обов'язково скористається сформованими умовами.

Вибір місця для ловлі сома на фідер з берега

Раптовий вигин річки, тепла течія, крутий берег - ймовірні ознаки наявності ям. На кількість хижої риби впливає безліч факторів і глибина ями. Коли їх пре достатньо, біля одного місця будуть плавати десятки вусанів.

Річковий велетень виходить на пошуки корму за своїми «стежками». У більшості випадків, що пролягають по краях ям. Коли недалеко підводні височини, риба може запливати в такі місця, в надії знайти багато корму. Невеликі хижаки попадаються під навислим листям, в заплавах, на перекатах. Але великі особини в основному вважають за краще не плисти так далеко і годуються в водоймі, де є наявність ям - звичне місце проживання.

Який час доби краще вибрати

Хижаки виходять на полювання в ясні теплі ночі. Вони відвідують мілководдя, плеса, обмілини в затоці, шукають собі корм на глибині приблизно до метра. Темний час доби - оптимальні умови для упіймання невеликих екземплярів і сомиків. На фідерне вудилище піймання господаря прісноводних річок з берега виявиться набагато результативніше саме після заходу сонця. Якщо погода зіпсується, соми до берега не підійдуть.

Фідерна нічна рибалка починається з багатого прикорму. Тут бажано використовувати спеціальну покупну суміш з додаванням тваринних кормів:

 • шматочків м'яса;
 • рубаних черв'яків.
Далі має бути вичікувальний
процес. Вудилище необхідно закидати один раз в 30 хвилин і тільки після
впевненого клювання почати підсікати. На незначні потягування волосіні не
звертати особливої уваги.

Підготовка снастей для ловлі сома на фідер

Риболовля на такого великого хижака передбачає делікатну, ретельну підготовку снастей. Оснащення на сома зобов'язані бути надійними, щоб вони не підвели в найвідповідальніший момент. Вимоги до гачка - міцність, пружність. Він не повинен розгинатися від зусилля, ламатися. Перш за все, перед нічною рибалкою його необхідно перевірити. Трійник використовувати необов'язково. Усач може клюнути на один, а решта два зачепитися за корч.

Оснащення зобов'язане витримувати навантаження на розрив не менше 20 кг. Можна використовувати плетінку, вона володіє хорошою надійністю. Вудилище потрібно купити найнадійніше, до 3 метрів в довжину, яке позиціонується достатньою жорсткістю щоб не зламатися від ваги крупного сома, але й «дубини» купувати не слід. Котушка повинна бути дуже міцна, виготовлена ​​на металевій підставі з шпулею місткістю волосіні до 200 м.

Наживки і приманки для сома на фідер

У питанні упіймання такого хижака необхідно враховувати його короткозорість. Господар річкових глибин бачить погано, але добре відчуває здобич за допомогою нюху і слуху. У сома дуже чуйні боки, які допомагають йому вловлювати будь-які коливання води. Тому найкращою наживкою будуть корми з яскравим, насиченим ароматом. Можна використовувати рухомі приманки.

Крім вищеописаних приманок, є сенс взяти з собою на рибну ловлю інші наживки:

 • жаб;
 • судака;
 • щуку;
 • окуня;
 • чехонь.
Рекомендується використовувати
живця. Непогані наживки виходять з раків, сарани, капустянки. Хижак не гребує:
мишами, великими гусеницями, мідіями. Питання приманки велике і різноманітне,
тому точно сказати, чому надасть перевагу риба можна тільки на рибалці.

Техніка і стратегія: як ловити сома на фідер

Новачкам-рибалкам необхідно знати, що велика риба більше вибаглива до наживки, ніж дрібна або середніх розмірів. Дорослий сом вважає себе гурманом, тому буде довго принюхуватися до приманки. Інший елемент стратегії - вибір вдалого місця, коли шанси зловити велетня зростають у декілька разів. Підгодовування приготуйте заздалегідь, щоб не возитися на березі і не економте, нехай хижак як слід продегустує ласощі.

Якщо вирішено зловити велику особину, необхідно дочекатися сутінків, тому що риба вдень спить. Активність проявляє молодняк на мілководді в місці, де повно мулу, корчів, топляка. При підготовці закидання снастей насаджувати наживку глибше, щоб в процесі закидання волосіні корм не злетів. Вудити хижака на фідер потрібно поруч, де скупчується інша риба і неподалік від ями, в якій ховається вусань.

Виводити рибу фідерісту потрібно поступово із завзятістю і наполегливістю. Якщо хижак клюнув, не слід відразу тягнути за вудилище, а постаратися вимотати його. Усач може залягти на дно, тоді можна постукати по снасті важким предметом. Сом панічно боїться різких звуків і спливе. Виводити велетня терпляче, і якщо риба повернеться черевом догори, показуючи свою втому, настав момент витягувати вусаня на берег.

Поради та рекомендації

Для вдалого полювання на сома можна скористатися невеликим зводом правил:

 • Щоб у воді наживка (мертва риба) не злітала з гачка, її потрібно попередньо обсушити.
 • Ловити сома на вигинах річки, де він практично завжди живе.
 • Вибирати нічний час риболовлі, а місце тихе.
 • При виведенні намагатися завести хижака на мілину.
 • У неглибоких холодних річках шукати сома безглуздо.

Остання порада - наживку і снасті потрібно готувати заздалегідь.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити сома на фідер

Схожі статті

Правильний підбір котушки для спінінга

Правильний підбір котушки для спінінга

Навіть не новачкам в питанні вибору рибальських приладь, купуючи новий спінінг або проводячи «апгрейд» улюбленої снасті, доводиться вирішувати питання вибору котушки для спінінга. Відвідавши спеціалізований магазин, рибалці буде непросто зробити вибір. Адже котушка - дуже важливий і обов'язковий атрибут будь-якого спінінга. 

Які котушки підходять для фідера і як вибрати

Які котушки підходять для фідера і як вибрати

Після покупки фідерного вудилища перед рибалкою вимальовується ще одна проблема - яку котушку вибрати для фідера і як не помилитися, роблячи цей вибір, адже навантаження на неї під час ловлі досить істотне і хочеться, щоб прослужила вона фідерісту вірою і правдою не один сезон. Глибоко помиляються ті, хто вважають відповідним в даному випадку будь який вид котушки. 

Особливості нересту в щуки

Особливості нересту в щуки

Щука - одна з найбільш поширених хижих риб, що зустрічаються практично в будь-якій прісноводній водоймі. Оскільки в період нересту поведінка риби змінюється, рибалкам потрібно враховувати, в якому місяці він починається у щуки. Весняний нерест щуки припадає на першу половину березня, причому його початок не завжди обумовлено повним таненням льоду на поверхні водоймі.

Як ловити щуку на рогатку

Як ловити щуку на рогатку

Спосіб ловлі щуки на рогатку, її називають ще жерлицею, при правильному використанні буде незамінний для мисливця на цю хижу рибу. Рогатки на щуку можна виготовити самостійно, отже, снасть за ціною складе конкуренцію дорогим рибальським пристосуванням.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

137 - 248Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

218 - 364Грн.

Крем смазка Corona "Двойной удар" 60мл.

Крем смазка Corona "Двойной удар" 60мл.

Атрактанти мазь Подвійний удар - це популярне ароматизуючі засоби, що створюють особливу приваблив..

45Грн.