Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Сом відноситься до хижих риб, що виділяються підвищеною обережністю. Наживка для ловлі сома вибирається з урахуванням його гастрономічних уподобань і погодних умов. При лові сома використовуються наступні методи:

 • ловля на приманки штучного або органічного походження;
 • ловля «на живця»;
 • ловля на спінінг;
 • ловля на донку;
 • ловля на квок.

При виборі методу особливу увагу рекомендується враховувати пори року. В різну погоду підводний гігант дивує різкою зміною переваг в їжі.

Весняна наживка для ловлі сома

Всю зиму соми знаходяться в сплячці. Навесні, при прогріванні води до 10 градусів, вони починають випливати зі своїх сховищ. У міру підвищення активності вони відпливають від своїх укриттів на великі відстані. З прогріванням води соми змінюють місце своєї дислокації, віддаючи перевагу обмілинам, брівкам, перепадам глибин. Весна - час денної активності сома. Вночі він ще не виходить на полювання.

Зимове голодування провокує підводного гіганта хватати будь-яку наживку. Він із задоволенням покуштує як штучні, так і натуральні ласощі. Період нересту триває два тижні. Його називають глухим періодом. Під час ікрометання сом відмовляється від найпривабливіших насадок. Справжній жор починається через три тижні після метання ікри. Кращі наживки на сома весною:

 • куряча печінка;
 • виповзок;
 • жаба;
 • живець;
 • горобець;
 • сарана;
 • перловиця;
 • шматки риби.

Літня наживка

З середини літа можемо спостерігати максимальну активність сома. Краще клювання починається в похмуру і туманну погоду. Влітку риба проявляє активність і в темний час доби. Найефективніші наживки на сома влітку:

 • молюски;
 • живець;
 • жаба;
 • сарана;
 • виповзок.
Тут можуть застосовуватися не
тільки донні снасті. Часто високою результативністю на літній рибалці радує
використання спінінга і ловля на квок.

Осіння наживка

Клювання восени хороше ввечері і вранці. В туманну і похмуру погоду - час доби не принципово. З похолоданням води риба йде на глибину. Восени віддавайте перевагу донним снастям. Наживка на сома восени повинна бути тваринного походження:

 • живець;
 • ракові шийки;
 • молюски;
 • виповзки;
 • смажений горобець;
 • нутрощі птиці.

Спінінгові приманки на сома

Тут рекомендуються штучні приманки. Вони приманюють швидким зануренням і повільним випливанням. При ловлі на спінінг застосовуйте досить важкі джиг-головки. Повільна і рівномірна ловля в проводку здатна дати позитивні результати. Вибираючи блешню в якості приманки, рибалка отримує можливість проводити експерименти з глибиною і різними видами гри.

При ловлі на спінінг використовують:

 • воблер;
 • важкі блешні;
 • силіконових рибок.

Наживки і насадки для ловлі сома

При виборі насадки увага приділяється її величині. Вона повинна відповідати розмірам передбачуваного улову. Існує велика кількість наживок, що застосовуються практично кожним рибалкою. Але більший успіх здатні принести ексклюзивні насадки. Сом проявляє до них підвищений інтерес. Головний їх недолік - складно знайти навіть в спеціалізованих магазинах.

Немає необхідності в постійному використанні одних і тих же наживок і насадок для сома. Навпаки, їх рекомендується чергувати, пропонуючи сому вибрати найбільш підходяще. На вибір насадки впливає і пору року.

Живець

Вибираючи живця, звертайте увагу на його розмір. Він впливає на величину спійманого трофея. Використовуйте жаб, раків рибу великих розмірів. Приманка зі звичного раціону більш приваблива. Живець, знає про небезпеку, тікає від хижака який наближається, ще більше залучаючи його увагу. Мешканці штучних водойм не знайомі з сомом. При вигляді хижака вони не створюють залучаючих коливань.

Черви

Звичайні черви - ефективна і доступна наживка. Перевагу віддавайте:

 • черв'якам гнойовим, враховуючи їх незвичайний аромат;
 • виповзкам, через їх великі розміри.
В якості наживки на сома
використовуються великі черв'яки. Вони насаджуються на гачок великим пучком.

Комахи

Різні комахи - справжні ласощі. Сом відчуває їх запах на великій відстані. Багато рибалок віддають перевагу медведці. Вона у великих кількостях мешкає практично на кожному городі. Однак жителям мегаполісів складно роздобути комах. До недоліків відноситься сезонність насадок.


Тварини

Спосіб приманки заснований на активізації нюху риби. На вогні, разом з усіма нутрощами, тушку горобця або курчати обпалюють. З'являється їдкий запах паленого м'яса і пір'я. Якщо тушка трохи протухне, ще краще. Її насаджують на гачок цілком.

Раки

Раків задіють при лові риби середніх розмірів. Тут доречно використовувати живого рака. Своєю активністю він більше приверне увагу риби.

Молюски і п'явки

Добре використовувати мідію або ракушку. Розкривши раковину, дістаємо вміст. Надягають на гачок молюск і п'явки довільним чином великим пучком. П'явки тривалий час зберігаються в банці з чистою водою.

М'ясо і риба

Різне м'ясо і риба часто дають позитивний ефект. Головна умова використання таких приманок - наявність специфічного запаху. Відмінно працюють приманки з «душком», адже сом іноді харчується падаллю. Особливий запах він відчуває на великій відстані. Приманку розрізають на частини і насаджують на гачок.

Бойли

Бойли виготовляють з м'якого тіста діаметром більше двох сантиметрів. Їх беруть 2-3 шт. і об'єднують в один. У складі рибний білок і різні ароматизатори. У більшості любителів риболовлі бойл асоціюються з ловлею коропа. Ця приманка багатогранна. Її використовують при лові практично будь-якої великої риби.

Жаба

Використовують живу жабу. Її насаджують на гачок за задні лапи або нижню щелепу жалом вгору. При використанні подвійного гачка насаджують жабу за кожну лапу, щоб приманка не створювала зайвої активності.

Кальмар

Необов'язково використовувати самого кальмара, підійдуть і відходи. При насадженні подбайте про повне закриття гачка. Попередньо потримайте кальмарів у відкритій ємності протягом двох днів. Так ви отримаєте уловисту приманку зі специфічним запахом.

Сом - риба непередбачувана. Зі збільшенням кількості використовуваних приманок збільшується шанс на піймання справжнього трофея. Сьогодні сом віддає перевагу одній наживці, завтра він вибере іншу. Досвідчені рибалки рекомендують експериментувати з насадками. Пропонуючи широкий асортимент, ви зрозумієте, на яку наживку бере сом сьогодні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Схожі статті

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Універсальна наживка опариш поширена всюди. Вона не залишить байдужою навіть мляву рибу. Улюблені ласощі застосовується в будь-який час року. Але найбільшою популярністю наживка тваринного походження користується в холодну пору. Щоб ще більше підвищити привабливість наживки, досвідчені рибалки задаються питанням: «як пофарбувати опариша в червоний колір?».

Як ловити лина на фідер

Як ловити лина на фідер

Найчастіше лина ловлять на поплавкову вудку, проте в ряді випадків краще ловити його на фідер. Так, ловля лина на фідер ефективніше, коли дистанція лову недоступна для вудки або вітер заважає закиданню легкої поплавкової оснастки.

Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Важливою якістю конопель для рибалок є її здатність залучати рибу. Зараз важко сказати, як давно застосовується конопля для риболовлі, набагато важливіше, що сьогодні її використовують набагато рідше, ніж вона того заслуговує.

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

В риболовлі можуть застосовуватися різні приманки - як штучні, так і живі. Але особливий інтерес для багатьох видів риб представляє саме гнойовий черв'як. Взагалі, черви для риболовлі - це універсальна приманка, хоча їх не завжди виходить купити. Правда, їх можна накопати, але тільки в певних умовах. У разі посухи влітку знайти хробака складно, не кажучи вже про зимову рибалку. Тому відповідним вибором для рибалок може стати розведення черв'яків для риболовлі в домашніх умовах.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

137 - 248Грн.

Підсак складний трикутний 1.90м. &60 (Нитковий)

Підсак складний трикутний 1.90м. &60 (Нитковий)

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

163Грн.

Коробка Aquatech 2546 (Двостороння 14-46 відділень)

Коробка Aquatech 2546 (Двостороння 14-46 відділень)

Коробка AQUATECH 2546 двостороння призначена для зберігання дрібного оснащення, гачків, блешень, му..

205Грн.

Стілець SWD 8721013

Стілець SWD 8721013

Дана модель може витримати навантаження до 90 кг завдяки сталевому каркасу. Ще однією незаперечною ..

305Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.