Як ловити судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, в статті наводиться опис лову судака на джиг, поролон, спіннербейт. Також ми розповімо про те, який спінінг вибрати і про тактику лову.

Цей хижак, особливо великий, є мрією і знаковою рибою для досвідченого спінінгіста і новачка. Але і судак не простак. Всі знають його впертий характер. Коли він упреться на дні - лебідкою не зрушиш з місця. А його сталева паща часто не пробивається навіть кованими гачками ручної роботи і дорогущими хваленими виробами бренду Gamakatsu.

Спінінгове вудилище

Тут «палиця» повільного ладу ніяк не підійде, оскільки зробити надійне підсікання просто не здатна за своїми характеристиками. Потрібно вудилище швидкого ладу «фаст», не завадить і «фаст» з приставкою «екстра», тобто надшвидкий лад вудилища. І все це - з тієї ж причини непробиваємості пасщі цього хижака. Але навіть в лові таким жорстким вудилищем нерідко потрібне друге контрольне підсікання.

Приманки для судака

Джигова ловля судака на спінінг, ступінчастою проводкою, є класикою жанру, з якої все й починалося. Тоді, на зорі джига, використовувалися джигові головки з жорстко закріпленим гачком. Зараз застосовуються більш гнучкі оснастки в сенсі тактики і в буквальному сенсі. Це силіконові приманки на рухомих зв'язках грузил - «чебурашок», які ще називаються «вухастими грузилами». Це - більш успішні приманки за рахунок збільшення активних елементів, де тепер крім метушливих коливань «хвостика» твістера або віброхвоста приманка на гнучкому поєднанні включена в рух цілком, що помітно викликає азарт у підводного хижака.

Але альтернативою самим найуспішнішим силіконовим приманкам виступають поролонові рибки. Це, напевно, найбільш активна приманка, яка може грати навіть без проводки. Це виглядає так. Впавши на дно, «поролонка» приймає майже вертикальне положення і на гнучкій зв'язці з «вухатим» грузилом починає крутитися і коливатися під впливом набігаючих струменів течії. А найкраще працюють поролонові рибки без хвостиків. Очевидно, їх верткість пов'язана з відсутністю додаткового елемента у вигляді імітації хвоста риби, який уповільнює гру приманки.

Крім того, при використанні в «поролонки» грузила типу «чечевички» з'являється ще одна фаза гра приманки, причому одна з найпривабливіших. Це проявляється після падіння «поролонки» на дно, найчастіше ребром плоского грузила. Потім слідує падіння самого грузила площиною на дно. І під час цього майже непомітного руху слідує коронний кульбіт поролоновий рибки. Тут на успішність приманки грають два фактори, де основним є момент паузи, яка нерідко є найрезультативнішим моментом в лові хижака на спінінг. А другим фактором можна назвати, здавалося б, непримітний і спритний рух «поролонки» навколо своєї осі, який відмінно бачить цікавий і азартний судак.

Влітку більше використовуються невеликі «поролонки» розміром 5 см, а під кінець літніх днів і восени краще працюють приманки довжиною від 8 до 10 сантиметрів. Поролонові рибки оснащуються одинарними і подвійними гачками. Останні краще, оскільки більш зачеписті. Але гачки повинні бути міцними і гострими, здатними пробити пащу судака і не виявитися зламаними при підсікання.

Дуже дивні і при цьому результативні приманки - спіннербейти. На вигляд - це громіздка споруда, де на дротяних деталях обертається пелюстка, як у блешні-вертушки. Ще одним елементом конструкції є силіконова приманка або рибка з поліуретану. Таке поєднання різних за типом елементів створює дуже активну гру, іноді просто зачаровує судака.

Тактика лову судака на спінінг

Ступінчаста проводка була і залишається основною проводкою в лові судака на спінінг, способом «джиг». Технічно це виглядає наступним чином: два-три швидких обороту котушкою. Стоп! І пауза. Приманка йде сходинками, падаючи на дно і різко піднімаючись догори.

  • Як ловити судака на спінінг

Схожі статті

Ловля плотви літом

Ловля плотви літом

Плотва ... Яскрава срібляста рибка з червоною цяткою над зіницею і золотистою облямівкою, що обрамляє полохливі очі. Жвава і обережна риба, особливо влітку, коли, вже од'ївшись після нересту, плотва переходить на рослинну їжу. Тепер вона сита і ще більш обережна. І чим більше плотва, тим вона все більше робиться розбірливою і полохливою.

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойл нерідко приносить найбільшу здобич, тобто, трофейних рибин, важких, до двадцяти кілограмів вагою, закутих у міцну луску-кольчугу кольору старого срібла. При цьому в деяких великих ставках трапляються рибини, схожі за забарвленням на сазанів з такими ж червоними плавниками і лускою, що відливає золотом. 

Ловля окуня літом

Ловля окуня літом

В статті розберемо популярні способи ловлі окуня літом. Детально розглянемо ловлю на спінінг (як правильно виконати оснащення спінінга для ловлі окуня влітку, які приманки використовувати на літньому лові), на поплавок, в схил.

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Сучасні вуглепластикові спінінгові вудилища мають масу переваг і достоїнств. Але є у них і свої мінуси, головним з яких є крихкість, боязнь забруднень і необережного поводження.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг EOS JIG Forvard IM9 7-28гр.

Спінінг EOS JIG Forvard IM9 7-28гр.

Спінінгове вудилище JIG Forvard від компанії EOS розроблялося для ловлі окуня, щуки і судака джигов..

795 - 1 030Грн.

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.