Ловля судака в червні

Судак - бажаний трофей для багатьох рибалок. Вага риби може досягати 4 кілограмів, довжина - до 1 метра. Тіло судака подовжене, рот великий з іклами, луска дрібна. На тілі риби знаходяться значні великі, один з них оснащений шипами. Забарвлення судака - сіре із зеленуватим відтінком.

Вибір місця ловлі

У червні судак починає переходити на літній режим. Він уже не особливо голодний, тому не прагне з'їсти все, що рухається, як навесні. На відміну від весняного періоду, на початку літа можна переходити на ловлю на мілині, де водиться дрібна рибка.

В якості приманки рекомендовано взяти м'які приманки з невеликими грузиками, блешню. На глибині використовуються стандартні обтяжені приманки. Кращий час для полювання - вечір або ніч. Місце для лову судака в червні вибирається днем, при цьому особливу увагу варто віддати свіжій і чистій воді, адже судак уникає забруднених водойм.

Особливості техніки ловлі

Техніка ловлі на спінінг

Вибравши спінінг, необхідно звернути увагу на те, що краще клювати риба буде на м'які поролонові рибки або джигові приманки. Чим активніше рухатиметься приманка у воді, тим більше інтересу вона представлятиме для судака.

Особливо добре показують себе джигові приманки, якщо судак заліг на дно. Для лову великої риби можна спробувати використовувати твістери або джигові вертушки. Хороший результат дає застосування силіконових черв'ячків і рибок. Використовуючи черв'ячків, варто віддати перевагу полегшеним вудилища, а проводку здійснювати повільно. При цьому важливо робити зупинки, щоб судак встиг підійти до приманки. Кращі кольори для приманки - сірий, лимонний, перламутровий, зелений.

Чим активніше рухатиметься приманка у воді, тим більше інтересу вона представлятиме для судака

Техніка ловлі на воблер

На воблер ловити судака складно, але можна. Використовувати воблер слід в широких річках, застосовуючи повільну горизонтальну проводку. Приманку краще вибрати поверхневу, яка злегка занурюється в воду. Блешня влітку на судака не використовується.

Техніка ловлі на кружки

У червні зловити судака можна на кружки, головне правильно встановити їх - близько біля скосів затоплених острівців, на брівках. Живець в зазначений час року рухливий, значить, повинен зацікавити рибу. В якості живця може бути використаний верховодка, піскар, бичок.

Важливо! Під час лову на кружки необхідно дотримуватися найсуворішої тиші, інакше судак злякається і піде. Якщо клювання було хорошим, а потім припинилося, рекомендовано не чекати, а переходити на інше місце.

Як спіймати великого судака

Активність судака в червні знижується, тому, щоб отримати хороший улов, доведеться постаратися. Оптимальний варіант - використання кружків біля ям. Незважаючи на те що судак влітку пасивний, наживка, що снує прямо перед носом, змусить його стрепенутися і напасти.

Для багатого улову важливо правильно вибрати яму. Ідеальний варіант - брівка з різким перепадом глибини. Від неї слід відступити кілька метрів і знайти місце з кам'янистим дном і без течії. Тут і розставляються кружки. Потім необхідно почекати 30 хвилин і подивитися, чи є клювання. Якщо його немає, рекомендовано перейти на нове місце.

Ще один метод, який може спрацювати - рання риболовля. У червні судак цікавиться їжею тільки вранці - з 9 до 10 годин. Тому розставляти кружки ввечері і вночі недоцільно.

З 2 години ночі риба перебирається на дрібні бровки. О 5 годині ранку вона плавно пересувається на глибоку бровку, де сидить до 10 ранку. Днем зграя мігрує, а до вечора знову йде на глибоку бровку.

Щоб зловити судака в червні, доведеться потрудитися. Успіх прийде, якщо правильно вибрати місце для ловлі й наживку. Найбільший інтерес для зазначеного виду риби являє наживка з активною грою і правильна проводка. Дотримання даних умов дає можливість рибалці отримати хороший улов.

  • Ловля судака в червні

Схожі статті

Ловля сазана в червні

Ловля сазана в червні

Початок літа дає безліч можливостей для ловлі сазана. Починають стояти погожі дні, значить, риба клює активніше. Вага риби досягає 25 кг, довжина становить 1,3 м, тому готуватися до лову слід ретельно. Перед початком ловлі необхідно взяти до уваги, що в червні у сазана відбувається перед нерестовий жор.

Ловля лина в червні

Ловля лина в червні

Перш ніж ловити лина в червні, необхідно ретельно підготуватися. Слід вибрати водойму для риболовлі, підготувати снасті, прикорм, приманки. Важливо подбати про маскування: обережний лин, побачивши рибалку, поспішить ретируватися.

Ловля щуки в червні

Ловля щуки в червні

Раніше вважалося, що зловити щуку в червні практично. Адже в цей час на мілководді грають мальки і повно трави. Навіщо хижакові цікавитися ще чимось? Але з появою нових снастей і приманок ситуація значно змінилася. Тепер щука відмінно ловиться не тільки в холодній воді, тому не варто влітку відмовлятися від того, щоб зловити її.

Ловля головня в червні

Ловля головня в червні

Головень - велика риба, впізнати яку можна по червоному кольору плавників, масивному лобі, чорному хвосту. Вага її варіюється і може становити від 300 г до 5 кг. Головень швидкий і полохливий, тому, незважаючи на те що зустріти його можна в багатьох водоймах України, зловити рибу не так-то просто. Розглянемо, як здійснюється ловля головня в червні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Повідець флюорокарбоновий – виготовлений з високоякісного флюорокарбона американської фірми Hi Seas..

21 - 25Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 2.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 2.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.