Як, де, коли і на що ловити судака в квітні

У статті розказано про те, як і коли можна починати ловити судака. Які використовуються приманки при ловлі судака в квітні. Від чого залежить вибір штучних приманок для лову судака. Як проводиться проводка після закидання приманки. Як змінюється активність судака в залежності від температури повітря.

Плануючи відправитися на рибалку в квітні важливо знати, що в цьому місяці погода не відрізняється стабільністю. Так, вдень температура повітря може досягати до +15 градусів, а ближче до вечора опуститися до нуля.

Але похолодання для справжнього рибалки - це не причина відмовити собі в задоволенні зловити кілька пристойних за розміром судаків, а саме цей хижак починає добре клювати в квітні. Активність судака в квітні завжди буде хорошою і пов'язано це з тим, що хижак починає готуватися до нересту. У цей період він з жадібністю накидається на все що пропливає поряд з ним.

Приманки для судака

Для лову судака в квітні досвідчені рибалки радять використовувати блешні вагою до 40 грам (вибір залежить від глибини і умов лову). Відзначимо, що в квітні найчастіше судака вдається знайти на глибині понад п'ять метрів. Найперспективнішими ділянками можна виділити: кам'янисті гряди, руслові бровки з твердим дном, виходи з зимувальних ям.

Проводка

Що стосується проводки, то найкращі результати вдається отримати при використанні проводки на знесення при лові на сильній течії або ступінчасто-чиркалюча проводка. З першим варіантом все зрозуміло, на другому варіанті трохи зупинимося. Отже, після закидання дозволяємо приманці повністю опуститися на дно, після цього витримуємо паузу і робимо коротку підтяжку кінчиком вудилища. Важливо щоб приманка від дна не відривалася і постійно торкалася рельєфу, створюючи хмару каламуті. При такому способі лову підійде використання оснастки «відвідний поводок».

Застосування ступінчастої проводки особливо буде актуальним при лові судака на виході з ями. Тут в якості приманки підійде не тільки варіант джигової приманки, відмінно по судаку в квітні буде працювати вертушка з невеликою огрузкою в ​​передній частині. Відзначимо, що клювання переважно відбувається в момент паузи, коли приманка опускається на дно.

При ловлі на великій глибині і сильній течії зручніше ловити судака, використовуючи проводку на знесення. Закид приманки виконується трохи вище по течії або поперек неї. Важливо враховувати, що поки штучна приманка досягне дна, її знесе приблизно на 35 градусів щодо точки закидання до рибалки. При досягненні приманки дна робиться кілька різких ривків (відриваємо приманку), знесення триває до винесення до берегової лінії. Такий спосіб лову результативний, але він можливий тільки на ділянках з чистим дном. До середини квітня на знесення можна ловити судака, пізніше приманкою також буде цікавитися великий окунь.

Активність судака в квітні

Активність судака в квітні триває до останніх чисел, нерідко клювання залишається хорошим і на початку травня. На початку місяця існує ймовірність виловлення великих екземплярів, вагою до 8-9 кг, але клювання при цьому не радує стабільністю. Ближче до середині квітня клювання вирівнюється, але тепер, частіше трофеями риболовів стає судак вагою до 3-х кг, а то і менше.

Температура

Наступний важливий момент, який суттєво позначається на активності судака, пов'язаний він зі зміною температури води в річці. Отже, на початку квітня поки вода ще досить холодна судак краще ловиться на джиг. Однак, як тільки температура повітря досягне позначки в +8 градусів, хижак може різко перестати клювати на силікон і почати атакувати воблери при лові троллінгом. При зниженні температури хижак, не перестаючи ловитися на воблери починає знову добре клювати на джиг.

В  чому причина? Чому так відбувається? Пояснити подібне явище можна наступним чином. До моменту поки температура води знаходиться на позначці до +5 градусів, найтеплішим є донний шар, тому саме тут риба відчуває себе більш комфортно і тому частіше з дна відбувається більша кількість клювань. Пропадає цей шар, коли температура повітря прогріється до +15 вдень, риба починає відчувати прогрівання верхніх шарів і поступово починає підніматися.

Тепер хижак більше годується не біля самого дна, а приблизно на відстані в півметра від нього, саме цим і пояснюється відсутність клювань при ловлі джигом з використанням ступінчастої проводки. Подальше потепління і прогрівання води руйнує теплий донний шар, вода перемішується і судак повертається до дна, знову починаючи проявляти інтерес до стукаючих приманок, не ігноруючи воблери, які проходять високо від дна.

  • Як, де, коли і на що ловити судака в квітні

Схожі статті

Смажений короп, рецепт

Смажений короп, рецепт

Коропа можна протушкувати, запекти з овочами або зі спеціями, а найпростіше - посмажити. Сьогодні розповімо як посмажити коропа, просто без всяких премудростей.

Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Вельми популярний спосіб ловлі коропа, який отримав у карпятників назву «метод». Йдеться про важку годівницю, яка включена в короповий монтаж замість грузила.

Як приготувати верховодку

Як приготувати верховодку

Верховодка - ніжна рибка, обсмажується дуже швидко, а коли набуває коричневого кольору, то більшість кісточок теж прожарюються. Верховодка перетворюється у смачний сухарик, який дуже смачний з житнім хлібом, цибулею і томатом. Загалом, краса.

Особливості ловлі судака в квітні, травні

Особливості ловлі судака в квітні, травні

У статті розказано про те, як правильно підібрати і налаштувати снасть для ловлі судака весною. Що важливо враховувати, плануючи відправитися весною ловити судака. Як відбувається ловля судака в квітні і на що важливо звернути увагу при лові судака в травні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.