Ловля судака в листопаді

Судак є заповітним трофеєм для будь-якого рибалки, іноді його піймання набагато бажаніше і цікавіше, ніж іншого поширеного хижака. Якщо порівнювати судакові клювання в усі пори року, то насмілюся стверджувати, що ловля судака в листопаді є найпродуктивнішим місяцем. У цей період судак починає накопичуватися біля ям зимівлі, і при вдалому попаданні на це місце ви скоріше за все не обмежитеся виловом однієї риби. У листопаді судак бере дуже впевнено і клювання його рішучі. Сходи дуже рідкісні в цей період, наживку він заковтує відразу без певної гри, яка може спостерігатися в літні місяці.

Коли ловити судака в листопаді

Якщо розглядати час доби, коли краще бере судак, то це, звичайно ж, ніч. Судака можна по праву назвати нічним хижаком. Але це не догма, в листопаді судак добре бере практично в будь-який час доби. Але все ж треба зазначити два тимчасових відрізки доби, це ранній ранок і вечір перед заходом. Певним сигналом до дії для судачатників є перші листопадові заморозки.

Місця стоянки судака в листопаді

Улюбленими місцями стоянок, а отже і місця лову судака в листопаді є досить глибокі ділянки водойми. З настанням листопада судак починає групуватися в зграї з декількох особин і направляється ближче до місць передбачуваної зимівлі. Але шлях до цих місць у судака може зайняти значний час. По дорозі він може зупинятися і затримуватися на певний час в місцях багатих їжею. Цим самим він відновлює втрачені сили. Тому якщо ви знайшли таке місце, можна вважати, що вам пощастило. З одного місця можна зловити до декількох важких судаків. Але якщо клювання припинилося, то не варто засмучуватися, прийдіть на це ж місце на наступний день, і ви приємно здивуєтеся, що місце багате кормом буде зайняте іншою зграєю листопадового судака.

При виборі вудилища для упіймання судака в листопаді варто врахувати одну якість - це жорсткість. Можна, звичайно ж, користуватися універсальним, яке підійде для лову інших хижаків, але конкретно для судака вудилище має бути жорстким. Жорсткість забезпечить швидку і різку підсічку, і буде дуже зручним при закиданні важких приманок. Якщо брати критерії, за якими треба вибирати спінінгове вудилище, то варто відзначити наступні показники: довжина - 1.8-3.0 метра, підвищена жорсткість, тест по вантажу 40 гр. Не дивуйтеся, дивлячись на такий великий розкид по довжині, довжина вудилища буде залежати від способу лову.

Якщо в листопаді очікується ловля судака з берега, вудилище довше, якщо з човна, то трохи коротше.

Снасті

Багато з рибалок часто задаються питанням, який із способів лову судака в листопаді особливо ефективний. Звичайно ж, спосіб буде залежати від місця і умов лову. Але смію стверджувати, що більш продуктивна буде рибалка на джиг або ж троллінг. Джиг добре підійде в місцях, де багато перешкод для використання троллінгу. Але знову ж таки на тролінг трапляються крупніші екземпляри.

Ще хочеться відзначити ловлю судака в листопаді на донну снасть, вона також дуже ефективна в листопаді особливо вночі. Але тут дуже важливим фактором є вибір місця лову. Адже рибалка стаціонарна. Судак в листопаді дуже жадібний і тому живець для донки підійде практично будь-який, але все ж краще уклейка або плотва.

Головне при лові на живця це живучість приманки. Якщо тільки ви помітили, що рибка заснула, обов'язково її змініть.

Ну і що стосується спінінгової снасті не можна приділити увагу проводці. Якщо ви хочете бути вдалі в упіймані судака в листопаді, обов'язково при проводі міняйте її швидкість і характер. Буває, що судак в листопаді бере на повільну проводку, але частіше за все на швидку. При швидкій проводці клювання більш впевнені й рішучі, по всій видимості, у судака просто немає часу розглянути приманку і він її хватає без роздумів. Вести приманку потрібно якомога ближче до тих місць, де є ймовірність знаходження риби.

І в закінченні статті, хочеться нагадати, що рибалка в листопаді на судака просто немислима без підсаки або багорика, особливо якщо ви ловите з човна.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю судака, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля судака в листопаді

Схожі статті

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Ловля плотви в листопаді

Ловля плотви в листопаді

Риболовля в листопаді вимагає від рибалки певних знань і навичок. Все стає не таким простим, як влітку, відбуваються значні зміни у всьому підводному світі. Слідом за зниженням температури повітря, остигає і вода, внаслідок цього відмирають і лягають на дно практично всі водні рослини. Разом з осілою рослинністю, на глибину в донний мул спрямовується весь природний корм плотви (личинки, черв'ячки і ін.).

Ловля окуня в листопаді

Ловля окуня в листопаді

Багато рибалок вважають, що листопад не дуже вдалий місяць для лову окуня. Адже погода стає мінливою, то дощик пройде, то сніг пролетить. Але це досить оманливе твердження, адже листопад досить непоганий місяць для лову хижака, особливо окуня.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 3.5.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 3.5.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.

Котушка Select Bravia 2+1bb

Котушка Select Bravia 2+1bb

Не дорога котушка Select Bravia досить універсальна в застосуванні за рахунок зменшеного передаваль..

470 - 584Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Goddess. 5-20гр.

Спінінг Kaida (Weida) Goddess. 5-20гр.

Спінінг Kaida Goddess - модель широко відомого серед рибалок виробника. Спінінги цієї марки цінують..

366 - 396Грн.

Джиг-головка 10гр.

Джиг-головка 10гр.

Найбільш популярна форма даної оснастки використовується в Україні вже протягом багатьох років для ..

7Грн.