Ловля судака в травні

Травень є не тільки передвісником прийдешніх святкових днів, він так само все більше наближає нас до літній риболовний сезон, а значить, в лові багатьох риб скоро відбудуться значні зміни. Це сезонна зміна яка - певною мірою торкнеться і судака, але поки що травень утримує його весняну поведінку.

Судак який закінчив нерест відновлює сили, переміщаючись по водоймі в складі численної зграї. Зараз його в основному цікавить дрібна риба, яка часто збирається на річкових звалах, затоплених косах, де глибина в окремих випадках не перевищує і півтора метрів. Така поведінка не зовсім характерна для цієї риби, тому ловля судака в травні повинна плануватися з урахуванням цих переваг риби.

Приманки на судака в травні

Крім усього, Вам варто трохи розширити набір приманок на судака, додавши в нього хоча б кілька моделей воблерів. Ці приманки знадобляться, якщо ловля буде проходити на мілководді поблизу гирл і на річкових косах.

Снасті

Судак риба потужна, тому і снасть повинна бути відповідною. Вудлище повинне бути довжиною від 2.7 до 3 метрів, обладнане надійною котушкою. В якості волосіні пораджу використовувати плетінку діаметром 0.16 мм, так як після повені на дні дуже часто накопичується багато корчів які заважають ефективній проводці приманки.

Тактика лову

В цій статті ми будемо більшою мірою розглядати, як проходить ловля судака в травні на річці, тому всі тактики і прийоми будуть пристосовані до даного випадку.

Прибувши на місце, де буде проходити ловля, перші закиди варто робити поперек течії, це дозволить до середини проводки виводити приманку на бровку. Такий варіант проводки найоптимальніший для пошуку судака, оскільки приманка з такою траєкторією руху захоплює максимально можливу площу.

Дуже часто уздовж берегової брівки стоїть дрібний судак, який, не маючи можливості заковтнути приманку цілком, пошкоджує її або зовсім стягує силікон з гачка. Якщо Ви зіткнулися з такою ситуацією, то краще поміняйте місце лову, тут навряд чи є гідні екземпляри.

Пересуваючись по берегу і роблячи закидання, постарайтеся образно уявити рельєф дна, адже джигові приманки ефективні, якщо ними обловлювати конкретні точки. Якою може бути будь-яка нерівність на дні, підводний перекат, жолоби або уступи, а також лежачі на дні затоплені дерева. У таких місцях ловля може бути ефективніше в рази і про це потрібно пам'ятати.

Травень гарний час для лову судака, але не скрізь він так добре клює. Зовсім безперспективним місцем вважаються плеса, навіть якщо вони і глибокі.

Після сходу води, велика частина риби концентрується в гирлах приток, туди ж спрямовується і судак.

Визначення стоянки судака

Наявність судака в обраному місці, можна визначити за характерними сплесками, які він створює, полюючи на дріб'язок в досвітні години. Якраз в цей час дуже добре підійде ловля на воблер в прибережній зоні. Травень - час особливої активності багатьох риб, тому полюючи за судаком, не нехтуйте маскуванням, дуже часто попутною здобиччю рибалки може стати жерех або інший хижак.

Щоб не лякати зграю судака, приманку треба закидати на косу трохи вище. Розрахунок такий, що приманка буде рухатися з мілини прямо на бровку, де її чекає судак.

Клювання у судака в цей час дуже нагадує щуче, хижак просто висне всією своєю масою на приманці.

Цікавим є той факт, що під час нересту уклейки в гирлах приток збирається самий різний за розміром судак, що рідко зустрінеш в інший час. Вдало потрапивши на такий бенкет, можна за одну риболовлю стати володарем, як невеликих судачків до 300 грам, так і трофейного екземпляра, вага якого може перевищити 3 кілограми.

Вплив погодних факторів на клювання судака в травні

Ловля судака в травні в сонячні і ясні дні, найбільш продуктивна до 7 години. Протягом дня в основному спокушається приманкою невеликий судак, що дуже характерно для літнього сезону який наближається.

  • Ловля судака в травні

Схожі статті

Ловля плотви в травні

Ловля плотви в травні

Ніхто не заперечуватиме, що плотва одна з найпоширеніших видів риб в наших водоймах, але навіть травень - час перед нерестового жору не дає гарантії, що рибалка буде на сто відсотків з уловом. А чому так відбувається, ми розглянемо в цій статті.

Ловля щуки на живця в травні

Ловля щуки на живця в травні

Щука такий хижак, який потребує їжі практично постійно, ця риба з перемінним успіхом ловиться практично круглий рік, але є час, коли вона особливо активна, і цей час - травень. Після нерестовий жор щуки напевно найактивніший час зубастої хижачки, який перетворюється в звичайну обжерливість. Вибравши вдале місце, зазвичай це гирла приток або затоки, щука практично нічого не робить, нескінченні зграї уклейки, плотви та дрібної густери самі йдуть їй в рот.

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Риболовля в червні, всупереч поширеній думці, не менш цікава ніж в травні. А якщо знати ряд особливостей ловлі риби в червні, то рибальські трофеї будуть більш ніж гідними. Розберемося, чим хороша рибалка в червні, яку рибу ловити в червні, чим ловити рибу в червні. А також дізнаємося про особливості ловлі в червні деяких видів риб: ловля сома в червні, ловля щуки в червні, ловля окуня в червні, ловля судака в червні, ловля ляща в червні, ловля коропа в червні, ловля язя в червні, ловля карася в червні.

Ловля язя в червні

Ловля язя в червні

Ловити язя в червні простіше, ніж в інші місяці. В цей час вода вже прогрілася, але спеки ще немає, тому риба тримається ближче до трави на мілководді. Великі особини ховаються в захаращених місцях поблизу трав'яних заростей. Знаючи це і грамотно вибираючи наживки, можна порибалити максимально вдало.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Котушка EOS Flint 5+1bb

Котушка EOS Flint 5+1bb

Універсальна котушка з заднім фрикціоном EOS Flint ідеально впишеться в Ваш арсенал, якщо Ви шукаєт..

518Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10624-025. (2.5гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10624-025. (2.5гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.

Котушка з бейтранером EOS FR 6+1bb

Котушка з бейтранером EOS FR 6+1bb

Відмінна модель для оснащення карповика або фідера. Як і положено силовій котушці, вона здатна розв..

722Грн.

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina відрізняється не тільки привабливим дизайном. Її робочі характеристики не гірші,..

630Грн.

Воблер Jaxon Karas 6F.

Воблер Jaxon Karas 6F.

Знаменитий «Карась» від Jaxon зробив революцію в спінінговій ловлі в нашій країні! Саме з нього поч..

125Грн.