Ловля судака в жовтні

Жовтень по праву можна вважати одним з кращих часів протягом року, коли ловля судака найбільш результативна. Судак однаково добре клює як вночі, так і в денний час.

За успішністю ловлю судака можна розділити на два періоди і другий якраз припадає на жовтень. В цей час клювання цього зубастого хижака найбільш впевнені і тому результативність значно вище, ніж в інший час. Існує така тенденція серед рибалок, що чим ближче до зими, тим важчі трофеї і сильніше клювання. Так що жовтень просто ідеальний місяць для відточування своєї майстерності і упіймання трофейних судаків.

Де шукати судака в жовтні

Судак в цей час йде з мілководдя на глибину, підшукуючи собі відповідну яму, риба дуже активна і досить енергійно пересувається по водоймі. І якщо напасти на слід судачої зграї, то результатом може стати не один важкий трофей, причому клювання можуть слідувати одне за одним, створюючи таке враження, що судак, просто чекає вашої приманки.

Концентрація хижака також може відбуватися в районі русла, де є невеликі височини або площадки. Ну а в основному, судак бродячий хижак і жовтень йому не перешкода, з року в рік стоянки його можуть змінюватися, і рибалці доведеться їх шукати заново.

Кочуючи по водоймі судачі зграї, зупиняються в вподобаних їм місцях, щоб поповнити свої харчові запаси, і буде великою удачею, якщо рибалка потрапить саме на це місце.

Снасті для ловлі судака в жовтні

Багато рибалок задаються питанням: Якою снастю буде найбільш продуктивна ловля судака? На мій погляд, ловля судака з жовтні найцікавіша і продуктивна, якщо використовувати спінінгову снасть, в різних варіантах оснащення.

Звичайно ж вибір способу лову в кінцевому підсумку буде залежати від місця, де відбувається рибалка, але все ж спінінг це - та снасть яку просто необхідно використовувати в жовтні, нехай навіть я буду в чомусь не правий.

Останнім часом великою популярністю для лову судака стали користуватися джигові приманки. Вони найбільш універсальні, недорогі і дозволяють рибалці при відточеній техніці проводки спокусити навіть самого ледачого судака. Ловля судака в жовтні джиговою приманкою, дуже ефективна в невеликих заплавах і в водоймах, де нерівномірне дно і є велика кількість перешкод. Крім цього, джиг дозволяє промацати дно, що так важливо, особливо на незнайомій водоймі.

Анітрохи не поступаються джиговим приманкам, різноманітні воблери. Деякі рибалки з упевненістю стверджують, що саме воблер сама уловиста приманка в жовтні.

Техніка ловлі судака воблерами

Якщо ловля судака в жовтні відбувається на воблер, не можна не згадати про проведення цієї приманки. Якщо хочете, щоб ловля була максимально ефективною, слід при проводці постійно міняти характер проводки і її швидкість. Іноді судак хватає приманку на повільній проводці, а найчастіше йому до вподоби швидка і енергійна проводка, що не дозволяє особливо замислюватися про свою безпеку, при цьому у риби працює тільки інстинкт хижака.

Швидкість проводки і її характер може регулюватися як за допомогою котушки, так і за допомогою самого вудилища. Приманку слід проводити якомога ближче до місць передбачуваних засідок цього хижака. Звичайно, при такій проводці ймовірність втратити приманку, зачепивши її об корч, зростає в рази, але і вірогідність клювання збільшується в багато разів.

Як вже було сказано, судак в жовтні хватає приманку дуже агресивно, намагаючись її заковтнути повністю, і при виведенні б'ється до останнього, ловля його в цей час азартна і непередбачувана, тому обов'язково беріть з собою підсак або багорик.

  • Ловля судака в жовтні

Схожі статті

Ловля щуки в жовтні

Ловля щуки в жовтні

Як відомо, щука надає перевагу прохолодній воді, тому зниження температури води в жовтні позитивно впливає на активність щуки, пік якої настає в жовтні. Тому, ловля щуки в жовтні відрізняється від інших місяців своєю здобутливістю. Однак така інтенсивність лову щуки в жовтні, є не тільки наслідком зниження температури, але і необхідністю хижака поповнити свої біологічні ресурси необхідною кількістю поживних речовин для тривалої зимової пори.

Ловля карася в жовтні

Ловля карася в жовтні

Досить непростим завданням є ловля карася в жовтні, оскільки в осінній період він стає малорухливим і вже з меншою охотою вибирається зі своїх укриттів. Але через те, що в самій водоймі до цього часу у карася залишається мало можливості хоч чим-небудь поживитися, у рибалок виникає непоганий шанс потрапити додому не з порожніми руками. Ось кілька особливостей лову карася в жовтні, які незважаючи навіть на негоду притаманну жовтневим дням, зможуть привести завзятого рибалки до непоганого улову. До того ж клювання помітно поліпшується саме в похмурі дні.

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Kaida (Weida) Excellence m604. 5-25гр.

Спінінг Kaida (Weida) Excellence m604. 5-25гр.

Спінінг карбоновий Kaida - зручний і вдалий спінінг, поєднує в собі: легку вагу, надійність, чутлив..

286 - 316Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 2.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 2.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.

Котушка Select Bravia 2+1bb

Котушка Select Bravia 2+1bb

Не дорога котушка Select Bravia досить універсальна в застосуванні за рахунок зменшеного передаваль..

470 - 584Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.