Все що потрібно знати про ловлю судака в квітні, травні

У статті розказано про те, як правильно підібрати і налаштувати снасть для ловлі судака весною. Що важливо враховувати, плануючи відправитися весною ловити судака. Як відбувається ловля судака в квітні і на що важливо звернути увагу при лові судака в травні.

Багато рибалок вважають, що навесні судак ловиться погано. Відразу відзначимо, що це не правильна думка, навесні судак ловиться і, причому навіть дуже гарно, особливо на початку квітня.

У весняний період активність судака багато в чому залежить від погодних умов. Відзначимо, що з березня і приблизно до середини квітня зустріти хижака можна переважно на ділянках з глибиною понад три метри.

В кінці квітня хижак починає проявляти активність на піщаних мілинах, але тільки в ранкові та вечірні години. Починаючи з середини травня, судак переходить на літній режим, тепер на мілинах він з'являтися буде рідко, частіше зустрічатиметься на ямах, глибинних брівках, недалеко від перекатів.

Особливості ловлі судака весною на спінінг

Як тільки водойма звільниться від льоду можна приступати до лову судака використовуючи спінінг. Краще на початку весни судак буде клювати до моменту підвищення рівня води, і цей момент важливо враховувати.

Важливо! Більше шансів зловити судака у рибалки, який постійно переміщається по берегу. Чим більше територія буде досліджена, тим більше шансів відшукати стоянку активної риби.

Тому виконавши 5-7 закидів, якщо клювання немає й, затримуватися більше не слід, переходимо на інше перспективне місце. Відійти від точки рекомендується мінімум на 30-40 метрів.

Якщо після чергового закидання відбулося клювання, і вдалося зловити судака, на цьому місці слід затриматися. Відзначимо, що в цей період лову хижак збирається в невеликі зграї і можливо один з наступних закидів також виявиться результативним.

В якості приманки слід використовувати силіконові приманки середніх розмірів. Відзначимо, що у весняного судака черево забито ікрою, тому проковтнути твістер довжиною, скажімо 10 см у хижака середнього розміру, може і не вийде. Особлива увага приділяється вибору джиг-головки щодо ваги, підбір здійснюватися повинен з урахуванням глибини і сили течії на конкретній ділянці.

Колір приманки визначається індивідуально виходячи з прозорості води. Якщо вода каламутна, то рекомендується зупиняти вибір на яскравих відтінках (зелений, червоний, жовтий). До початку нересту досить застосування твистерів виготовлених зі звичайної гуми, «їстівна гума» більше підходить для лову судака вже після нересту.

Підбираємо і налаштовуємо снасть

Принципової відмінності спінінгової снасть для весняної та літньої ловлі судака не має, але деякі відмінності є. Головне підібрати і налаштувати снасть так, щоб вона відрізнялася максимальним відгуком.

Важливо, щоб під час проведення в руку передавалися всі контакти приманки з ґрунтом. Тому рекомендується зупиняти вибір на спінінгах, швидкого ладу з жорстким бланком. Довжина підбирається індивідуально в залежності від умов лову, але оскільки частіше в квітні і травні можна буде ловити з берега через нерестову заборону, то краще зупиняти вибір на варіантах з довжиною 2,7-3,1 метра при тесті до 35 грам.

Наступний момент - котушка. Досвідчені рибалки рекомендують використовувати моделі відомого виробництва. Відмінним вибором буде безінерційна котушка з металевої шпулею, розміром 2500. Бажано купувати варіанти з переднім фрикціоном. Сьогодні їх вибір просто величезний, тому з покупкою складнощів не виникне.

На шпулю котушки можна намотати звичайну волосінь, але якщо звернути увагу на снасть, якою користується професіонал, то можна помітити, що на його котушці намотаний плетений шнур. Чому? Головна перевага шнура нульова розтяжність, завдяки чому збільшується чутливість снасті. Крім цього шнур при меншому перерізі вигідно відрізняється більшою міцністю.

Що слід враховувати при пошуку судака в квітні і травні

Отже, почнемо відразу відзначимо, що нерест судака проходить осторонь від основної течії на ділянці акваторії з глибиною до 2,5 метра при температурі води +10 +14 градусів. У період нересту судак не активний, клювання хижака можуть відбуватися, але переважно в якості трофея буде невеликий судак, який ще не досяг статевої зрілості.

Після нересту судак повертається на звичні для себе місця, але відзначимо, що його активність в першу чергу буде залежати від погодних умов. Переважно після нересту судак частіше зустрічається на глибоководних брівках, але якщо погода буде теплою, то вночі хижака можна буде виявити на піщаних мілинах на відстані до 15-30 метрів від берега.

Важливо знати, що судака не приваблюють ділянки, рясно зарослі травою або з мулистим дном. Більше хижакові подобається чисте дно з яскраво вираженими нерівностями рельєфу. Намагатися шукати судака відразу після нересту на відомих літніх місцях не потрібно, тут хижак якщо і з'явиться, то тільки в другій половині травня.

Особливості лову судака в квітні

Ми вже писали про особливості лову судака в квітні тут, можете прочитати, тим хто не читав коротко нагадаємо.

Приблизно в середині квітня починається повінь, в процесі чого різко змінюється рівень води у водоймі в більшу сторону. Відшукати активного судака в цей період складно, але можливо, якщо докласти певних зусиль. Відзначимо, що хижак в цей період ями і інші глибокі ділянки залишає і підходить ближче до обмілин, де його успішно можна буде ловити в вечірні та ранкові години.

У квітні у судака спостерігається підвищена активність, що пояснюється наближенням нересту, годується хижак, в цей період не перестаючи. На місця нересту судак щороку йде одною ділянкою, тому якщо вам відомо, де в минулому році добре клював хижак, сміливо вирушайте туди, успіх буде гарантований.

Як правило, в квітні найбільш перспективними місцями для лову цього хижака - будуть ділянки з глибиною 2-3 метри в стороні від основної течії на відстані від берега 30-40 метрів. На нерест судак рухається невеликими групами чисельністю 5-7 особин. Тому якщо вдалося зловити одного судака поспішати залишати це місце не потрібно, можливо наступні кілька закидів також виявляться результативними.

Слід зазначити, що ближче до кінця квітня існує вірогідність упіймання трофейних екземплярів, про які в літні місяці доводиться тільки мріяти. Як показує практика, навесні частіше ловиться великий судак вагою до 4-х кг, але можуть також потрапити і екземпляри, вага яких перевищить 7-8 кг, звичайно, їх піймання рідкість.

Особливості лову судака в травні

У травні, прийшовши на водойму перший закид, слід робити чітко перпендикулярно берегової лінії, це дозволить провести приманку над бровкою. Таких закидів слід виконати мінімум три. Після цього якщо клювання не послідувало, виконується по 3-4 закидання в сторони. Такий спосіб облову перспективної точки дозволить обловить велику площу, і якщо активний судак в зоні буде стояти, то він обов'язково відреагує на пропливаючу приманку.

Дрібний судак вагою до кілограма часто стоїть уздовж берегової брівки, його клювання схоже з поклевкою окуня, однак оскільки застосовується велика приманка, дрібний хижак не може її проковтнути, хапає за край хвостика. Якщо з подібною ситуацій доведеться зіткнутися, то рекомендується змінити точку лову, оскільки тут навряд чи можна буде розраховувати на клювання гідного примірника.

Після виконання серії закидів, яка зазвичай складається з 8-10 закидів, при відсутності клювання рекомендується поміняти місце, змістившись по берегу в будь-яку зі сторін мінімум на 25 метрів. Перспективними ділянками для лову можна виділити з різким перепадом глибини, будь-які не рівності рельєфу, стрімкий берег, вихід з ями, підводні перешкоди (корчі, затоплені гідроспоруди).

У травні судак ловиться добре, але важливо знати особливості його поведінки в цей період і з їх урахуванням підбирати місця для лову. Відзначимо, що самим безперспективним місцем для лову цього хижака в травні вважаються плеса незалежно від їх глибини. Тому плануючи відправитися ловити судака в травні насамперед необхідно досліджувати ділянки з корчами і глибоководними русловими бровками, при цьому, не ігноруючи обривисті берега, де судак може стояти навіть в декількох метрах від берега.

  • Все що потрібно знати про ловлю судака в квітні, травні

Схожі статті

Ловля судака в квітні

Ловля судака в квітні

У статті розказано про те, як і коли можна починати ловити судака. Які використовуються приманки при ловлі судака в квітні. Від чого залежить вибір штучних приманок для лову судака. Як проводиться проводка після закидання приманки. Як змінюється активність судака в залежності від температури повітря.

Як приготувати верховодку

Як приготувати верховодку

Верховодка - ніжна рибка, обсмажується дуже швидко, а коли набуває коричневого кольору, то більшість кісточок теж прожарюються. Верховодка перетворюється у смачний сухарик, який дуже смачний з житнім хлібом, цибулею і томатом. Загалом, краса.

Котлети з щуки

Котлети з щуки

Щуку деякі критики вважають рибою досить сухою і навіть несмачною. Тільки рибалка так ніколи не скаже. Чому зустрічається така різниця в думках? А причина тут проста: щука буває смачною, тільки якщо вона свіжа, не заморожена і розморожена, а бажано тільки що з води або привезена додому в день вилову.

Ловля ротана на поплавкову снасть

Ловля ротана на поплавкову снасть

Про ротана чули, напевно, багато. І ні для кого не буде секретом, що сьогодні ротан вже сприймається трохи інакше, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Пам'ятаю, коли я перший раз побачив ротана, у мене навіть якесь відчуття відрази виникло. Однак, поступово ставлення до цієї риби змінилося докорінно, особливо після того, як вдалося порибалити по ротану взимку з льоду, на прямовисну блешню.