Особливості поведінки, нересту і ловлі судака

Риба судак - прісноводний хижак, відноситься до сімейства окуневих. Має злегка подовжене тіло, щільно збите, з боків стисле. Має різні по довжині зуби, є як ікла, так і більш дрібні, які розташовані не широкими рядами на щелепах.

Зяброва кришка «прикрашена» шипами. Луску має дрібну, яка щільно прилягає до тіла, що дуже ускладнює процес чищення. Верхня частина спини і голова має сіро-зелене, а живіт біло-жовте забарвлення. Боки оперізують від 10 до 12 чорних або бурих за кольором смуг. Плавці на спині і хвості сіро-жовті в дрібну темну цятку, а плавники на грудях, черевці і анальний плавник забарвлені в пісочний колір. Спинні плавники роздільні. З плавниками треба поводитися дуже обережно для уникнення поранення.

Очима риба може розрізняти світлові промені, також може судак відчувати і коливання води. Має риба і добре розвинений бічний зір. Судак хоч і хижак, але не особливо грізний через вузьке горло. Тіло самця довше, ніж у самки. Судак живе в зграях, але під час нересту відбувається розділ по статті. Під час полювання судак спочатку глушить жертву, а потім тільки хватає. Риба може досягати до 8-10 кг. ваги і мати довжину 1,30-1,50 метра. Зазвичай же вага судака не перевищує 1 - 3 кг, а довжина тіла 30-60 см.

Після нересту судак повертається в зграї. Виняток становлять великі особини, вони ведуть самотній спосіб життя. Риба на зиму групується з родинами коропових в своїх барлогах. Тривалість життя судака в середньому досягає до 10 років. Через незначне забруднення вони можуть змінювати місце проживання, шукати водойми з чистою водою, різноманітною їжею, з піщаним або глиняним дном. У сильно заболочених водах судак не оселиться, дуже реагує на нестачу кисню у воді.

Улюблені місця проживання

Дана риба - корінний житель басейну Азовського моря. Але в даний момент судак живе в річках і озерах в Східній Європі, в Балтійському і Чорному морях.

Судак любить перебувати в ямах, вирах, глибоких западинах, а так само між каменями, кореневищами і різноманітних зламах рельєфу дна. На дні судак проводить майже весь час. Відвідує поверхню, затоки і мілини риба в момент нересту, або коли захопиться гонитвою за здобиччю, ця гонка проходить в основному вранці і ввечері. У безвітряні і досить ясні вечори судак зграйкою буває на поверхні водойми.

Вночі судак віддає перевагу мілкій воді. Подобається рибі дно з піском, галькою, камінням і різними кореневищами. Він в цьому середовищі добре маскується завдяки своєму забарвленню луски. Не може жити в забрудненій воді. Якщо вода хоч трохи починає псуватися, судак, залишає цю водойму і переміщується вгору або навпаки вниз.

Нерест

Період нересту у судака проходить на початку весни, а саме з квітня і до початку травня, при температурі води 18-20 градусів. На час нересту судак йде до заток заплав і там проходить ікрометання. Нерест у породи цих риб гніздовий.

«Мама» метає ікру, на глибині, в основному на корені водяних рослин, самець, не тільки запліднює, а й залишається охороняти спочатку ікру, а потім і малюків які з'явилися. В його обов'язки входить також провітрювання ікри плавниками, і прибирання гнізда. Від віку самки залежить і чисельність ікринок (в середньому від 10 до 30 тисяч).

Мальки після виходу з ікринок харчуються спочатку водними кліщами, дафнією, циклопами, різними бактеріями, яких приносить течія. Після 3 тижнів починає прокидатися інстинкт хижака, і мальок їсть братів і сестер, менших за віком.

Харчування

Доросла особина харчується в основному через вузькість горла вузькою рибкою: яльцем, уклейкою, піскарем і малою кількістю їсть жаб і рачків при линьці. Дрібні судачки люблять поїсти черв'яка, різних комах.

Особливості ловлі

Влітку судак гуляє на глибині до 5,5 м, в денні години, любить по кілька разів на день змінювати місце стоянки, але в основному днем ​​відсиджується по своїх норах. Перед світанком його можна ловити на мілководді, а вже близько 5 ранку може піти трохи вглиб водойми, а до 10 ще одне змінне місце. Рибалками були помічені найкращі години ловлі судака - це 11 ранку, 15 дня, 18 вечора.

Для упіймання судака на живця використовують рибу:

  • пічкурів;
  • уклейку;
  • тюльку.

Коли судак схопить живця, то спішить швидко з ним до схованки, на ходу намагаючись проковтнути його цілком. На гачку судак веде боротьбу за звільнення, але в боротьбі він не сильний і швидко здається.

Особливості поведінки судака в різні сезони року

Весняне клювання починається в перед нерестовий період з початку квітня по середину травня. Дуже хороший кльов під час повені, а при спаді йде на спад. Літній жор починається в середині червня, після нересту, судак голодний, він поглинає їжу і вдень. А в липні денної риболовлі на судака немає. Але відкривається нічне «полювання» на цю рибу. З настанням осінніх холодів судак активніший і найдовший саме цей період. Тривалість осіннього лову - з середини вересня і до перших заморозків.

Осінній лов хороший вранці і до заходу сонця. Взимку, коли лід скував воду, йде жор судака тривалістю до 2 тижнів. Потім все стихає, і почати ловити можна буде з середини січня. З таненням льоду йде збагачення води киснем, і починається активність судака. При лові судака, можна чергувати граючі, дражливі пасивні приманки, у вигляді черв'яків, раків і інших жителів водойм. За пасивною приманкою рибі не треба бігати, а можна схопити її, пропливаючи повз.

Поради

  • Слід віддати перевагу силіконовим приманкам з різними запахами.
  • При пошуку судака треба скористатися швидкою проводкою.
  • Великий улов в нічний час на твістер з умовою, що приманка буде колихатися і приманювати судака.
  • Потрібно брати з собою на ловлю судака як, пасивні так і активні приманки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Особливості поведінки, нересту і ловлі судака

Схожі статті

Запікаємо карася зі сметанним соусом в духовці

Запікаємо карася зі сметанним соусом в духовці

Рецепт, за яким можна приготувати не тільки карасів, але і багато інших видів риби. При цьому будь-яка з них вийде соковитою і м'якою, смачною і насиченою. А цибуля, запечена безпосередньо в риб'ячому черевці, додасть м'ясу додатковий відтінок смаку.

Як ловити коропа літом

Як ловити коропа літом

Приходу літа чекають з нетерпінням багато рибалок карпятників, оскільки саме в цей період існує найбільша вірогідність упіймання трофейного коропа. Важливо відразу зазначити, що успіх ловлі коропа багато в чому залежить не тільки від уміння правильно вибрати і підгодувати місце, але і від надійності снастей. Плануючи відправитися ловити коропа в літній період, слід враховувати, раціон харчування риби. Так, відразу відзначимо, що влітку, коропа привертає їжа, як тваринного, так і рослинного походження.

Як засолити скумбрію в домашніх умовах

Як засолити скумбрію в домашніх умовах

Щоб приготувати засолену скумбрію смачно і правильно важливо вибрати хорошу рибу. При виборі риби звертайте увагу на забарвлення, якщо воно яскраве і рівномірне з непошкодженою лускою, то риба здорова і її можна сміливо купувати. Якщо ж на рибі видно будь-які пошкодження, лусочки вицвіли або зовсім облізли, то це свідчить про те, що риба зберігалася неправильно, втратила свої корисні властивості і, швидше за все, зіпсована. Брати таку рибу не варто.

Готуємо шпроти з річкової риби в домашніх умовах

Готуємо шпроти з річкової риби в домашніх умовах

Дрібна річкова риба має багато кісток, вона не годиться для смаження, так і у вареному вигляді її важко їсти. З уклейки, плотви, окунців, карасів можна приготувати смачну страву - шпроти. Технологія приготування справжніх шпрот відрізняється від домашньої кухні. На виробництві рибу попередньо тримають в солоному розчині, підсушують, коптять і потім коптять в маслі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2.5. 6.2см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2.5. 6.2см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

12Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Easy Shiner - дуже витончений, прогонистий віброхвіст. Завдяки м'якості силікону і продуманій геоме..

131Грн.

Силікон Select Fetish 3"

Силікон Select Fetish 3"

Select Fetish - віброхвіст витягнутої форми, все тіло якого покрите м'якими ребрами. Під час провод..

46Грн.

Силікон Basic Classic Shad 3"

Силікон Basic Classic Shad 3"

В приманках Basic Classic Shad використовується м’який силікон з підвищеними властивостями еластичн..

10Грн.