Що потрібно знати про ловлю судака

Судак - один з найбажаніших трофеїв сімейства окуневих. Ця риба може досягати неймовірних розмірів по річковим рамкам. Довжина судака іноді становить більше метра! Найбільші особини мали довжину 130 см і важили при цьому близько 20 кг. Зустріч з такою рибою один на один було б, напевно, подією, що запам’ятається на все життя.

Судак може населяти водойми будь-якого типу, але перевагу віддає чистим проточних водоймах з високим вмістом кисню.

Розрізняють 2 види судака, які відрізняються способом життя:

 • Осілий судак - який не змінює середовище проживання і веде осілий спосіб життя
 • Напівпрохідний судак - це популяція судака, який в основному живе в низинах річок, водосховищах або на опріснених ділянках морів, а в верх по течією річки піднімається лише для нересту, в березні-квітні.

Де ловити судака

Вирахувати місце полювання судака по поверхні води і по сплесках не вдасться, так як його життя проходить в основному на глибині. Вихід судака на мілину - явище дуже рідкісне. Зграї судака збираються на перепадах глибин, на брівках. Так що якщо знайшли такий донний рельєф, неодмінно обловіть це місце, судак їх дуже любить.

Судаки, що мешкають в річці шукають глибокі місця з різкими звалюваннями і бровками. При ловлі судака, потрібно пам'ятати одну його особливість - сувора локалізація скупчень, тому проводка приманки навіть в декількох метрах від нього може бути марною. Перспективне місце, де може перебувати судак необхідно обловлювати, як можна ретельніше.

Давайте розберемо, де ж все-таки шукати судака в першу чергу. Основними улюбленими місцями судака є:

 • глибокі ями;
 • різкі звали;
 • вири;
 • бровки;
 • обриви;
 • перепади глибин;
 • місця, з уповільненою течією
 • захаращені ділянки;
 • корчі;
 • піщане дно;
 • тверде, ребристе дно.

Дрібний судачок часто може перебувати і на неглибоких ділянках водойми. Великий судак може зрідка підніматися у верхні шари води або виходити на мілину, під час полювання. Ділянки, зарослі рослинністю, судак обходить стороною.

Ловити судака слід біля дна, тому що ймовірність того, що він піднявся в середні або верхні шари води, дуже мала. Проводку робити не поспішаючи, так як судак не любить гнатися за жертвою, а робить тільки один потужний ривок. Якщо він не дістав жертву в стрибку, повторювати спробу або гнатися за приманкою він уже не стане. Слід частіше робити паузи, під час яких часто і відбуваються клювання судака.

Найбільша популяція судака в великих річках, таких як:

 • Дніпро;
 • Дністер;
 • Десна;
 • Південний Буг і ін.

В більш дрібних річках і зовсім невеликих річечка судак так само не рідкість, але в таких знатних річках, які перераховані в списку, його популяція значно більше і звичайно, його розміри у великих водоймах значніші.

Коли ловити судака

Ловити судака варто в темний час доби, так як це сутінкова риба, вночі він може проявляти навіть більшу активність. На деяких водоймах, активність припадає на другу половину ночі, на інших же навпаки, на першу. Відомо що на Дністрі судак виявляє цілодобову активність, так що цей показник індивідуальний для кожної водойми. Активна ловля судака починається після його нересту, приблизно в червні, коли вода прогрівається до температури 18 ° C і закінчується з появою льоду.

Найкраще судак клює влітку, ранковими і вечірніми сутінками. З настанням осені може клювати вже весь ранок і навіть удень, особливо якщо на вулиці похмура погода.

На що ловити судака

Приманка на судака залежить від того, яку снасть для його лову Ви виберете. А основні снасті на судака - це поплавкова вудка, жерлиця, ну і звичайно спінінг. Яку б снасть на судака Ви не обрали, головною особливістю наживки, є її прогонистість. Адже судака не ловлять на великі приманки.

Через своєю біологічну будову, судаку набагато зручніше харчуватися більш дрібними рибками, так як горло у нього не широке. Через це і приманки на нього повинні бути не великі і прогонисті.

Снасті і наживки на судака

При ловлі судака на поплавкову вудку, в якості приманки слід використовувати живця. Живець повинен бути активним і не великим. Занадто великий живець може не сподобатися судаку. Судак віддає перевагу перекусам кілька разів, але дрібнішими рибками. Судаку важко проковтнути велику здобич.

В якості живця використовують прогонистих, вузькотілих риб:

 • уклейка;
 • йорж;
 • піскар;
 • в'юн та ін.

Можна використовувати в якості живця на судака і інших риб, але перераховані риби є більш уловистими наживками для судака.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю судака, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

 • Що потрібно знати про ловлю судака

Схожі статті

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Питання про використання повідків з флюрокарбонової волосіні зараз дуже актуальне, його обговорюють як в різних спільнотах, так і на самій риболовлі. Багато шанувальників риболовлі позитивно ставляться до флюрокарбону, тому що це чудовий матеріал, який здатний протистояти гострим зубам хижої риби. Однак існує інша точка зору, яка стверджує, що застосування подібного повідця може привести до втрати досить дорогої приманки.

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Одним з найпоширеніших видів риболовлі на всій планеті є ловля риби на спінінг. Цей спосіб лову прийнятний не тільки на невеликих річечка і озерах, а й навіть на морях і океанах. Спінінг - це не тільки певна рибальська снасть, але і сам метод лову на вудилище з котушкою.

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Жовтень, напевно, самий некомфортний місяць для рибалок. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром. Дерева практично всі вже скинули листя, і ці пейзажі які пригнічують погляд - всюди. Жовтень - час, коли з ранку на гладі водойм можна спостерігати щільний і білий туман, який тримається до самого сходу сонця, і в підсумку він лягає на збляклу траву у вигляді роси. І з усім цим рибалці доводиться змиритися, адже рибалка набагато важливіше цього дискомфорту.

Ловля щуки в жовтні

Ловля щуки в жовтні

Як відомо, щука надає перевагу прохолодній воді, тому зниження температури води в жовтні позитивно впливає на активність щуки, пік якої настає в жовтні. Тому, ловля щуки в жовтні відрізняється від інших місяців своєю здобутливістю. Однак така інтенсивність лову щуки в жовтні, є не тільки наслідком зниження температури, але і необхідністю хижака поповнити свої біологічні ресурси необхідною кількістю поживних речовин для тривалої зимової пори.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Двійник Scorpion Zander Ryder 90 Double BR

Двійник Scorpion Zander Ryder 90 Double BR

Спаяний двійний гачок. Використовується в основному для ловлі на живця. На більше жало одівається ж..

3 - 5Грн.

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Універсальна коробка для приманок і риболовних дрібниць комплектується тридцятьма знімними перегоро..

125Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Corsar. 3-12гр.

Спінінг Kaida (Weida) Corsar. 3-12гр.

Kaida Corsar - цікава лінійка, що відрізняється інноваційними конструктивними рішеннями. Застосуван..

413 - 440Грн.

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Яскрава новинка від фірми Kosadaka - шнур Kosadaka PE Super Line X8 в 150-метровому розмотуванні - ..

280Грн.