Що таке оснастка дроп-шот на судака

Відносно новим віянням із Заходу стало оснащення дроп-шот. Його популярність і затребуваність обумовлена легкістю монтажу і ефективністю при ловлі хижаків великих розмірів. Ключовою відмінністю дроп-шот оснастки на судака з живцем і силіконовими приманками є вертикальне розташування приманки. Переважно в ролі наживки використовується твістер або силіконовий хробак. Краще застосовувати оснащення для лову в прибережній області і на глибоких ділянках водойми.

Вибір оснащення для ловлі судака

В ідеалі рибальські оснащення для ловлі судака підбираються під конкретні умови водойми і сезон. Дроп-шот найкраще себе показує під час риболовлі з човна, коли до риби легше підпливти практично впритул. Оснащення добре себе показує під час лову поруч з закорчованими місцями, ямами, бровками і в вікнах підводної рослинності.

В джиговій ловлі добре себе зарекомендували не тільки дроп-шот оснащення для лову судака, є і ще кілька цікавих варіантів:

 • «Каролінске» оснащення або відвідний поводок на судака;
 • звичайне джигове оснащення;
 • бомбарда;
 • «Техаське» оснащення.

Є й інші способи монтажу: оснащення для троллінгу судака (використовується глибоководний воблер, який прив'язаний до човна який рухається), оснащення бокоплава на судака (представляє собою довгу металеву приманку з трійником на кінці). Оптимальний вибір для упіймання судака на спінінг – дроп-шот, хоча інші рознесені різновиди також застосовні в різних умовах риболовлі.

Рознесені оснастки передбачають розкид вантажів по основній волосіні і повідців, так створюється система огрузки на великій відстані. Використання дроп-шота доцільно через менший ризик зачепу в рослинності. Проводка виконується в придонних шарах води, на невеликій відстані від берега. Всі перераховані способи вимагають наявності вільного вікна від рослинності. Якщо знайти підходящу ділянку не вдалося, використовуємо «джиг ріг» - її завдання зводиться до пробивання через водорості з мінімальним ризиком ушкоджень.

Вибір вудилища для ловлі судака

Специфічне оснащення для ловлі судака на спінінг призводить до складності вибору вудилища.

Для дроп-шот будуть потрібні три завдання, які виключають одне одного:

 • велику вагу оснащення, залежить від розміру приманки і величини вантажу;
 • використовується легка приманка, відповідно, необхідна висока чутливість під час проводки;
 • велике навантаження на верхівку вудлища під час підсічки, так як доводиться відривати дещо важкий кінцевий вантаж.

Подібне спінінгове оснащення вимагає використання вудилища з тестом в широкому діапазоні, непоганий варіант - 4-30 гр. Важливо, щоб при хорошій вантажопідйомності вудилище зберігало чутливість.

Оснащення вудки на судака поєднується зі спеціальними вудлищами, якщо використовувати універсальний спінінг для лову хижих риб, з'явиться одна з проблем:

 • рибалка не зможе відчувати клювання;
 • з'явиться ризик поломки вудки під час підсічки.

Якщо не використовується спеціальне вудилище для дроп-шот, непогано підійдуть «палиці» для джига з легкого або середнього класу. Спеціалізовані вудки поділяються на 2 класи: для риболовлі в схил і далекобійні спінінги. Між ними відмінності лише в довжині.

Яку котушку вибрати на судака

Якщо оснащення на судака вибирається новачком-спінінгістом, бюджетні котушки стануть до речі, так як зараз немає особливих вимог до її функціональності. Тонкі налаштування застосовні на обережних риб, до яких судака не зараховують. Сьогодні більшість рибалок віддають перевагу безінерційним моделям за рахунок зручності і низької ціни при порівнянні з мультиплікаторами. Досвідчені рибалки нерідко беруть і мультиплікаторні моделі.

В процесі вибору варто віддавати перевагу металевим різновидам, вони прослужать довго і відрізняються надійністю. Міцність шпулі і надійність механізму жилкоскладача - це основні критерії вибору.

Вибір волосіні і шнурів

Будь-яке донне оснащення на судака вимагає установки високоміцної волосіні. На основну волосінь або на поводок кріпляться важкі вантажі. При використанні плетінки доцільно до неї підбирати монофільні або флюорокарбонові повідці. В процесі монтажу потрібно 1-1,5 м. Для виведення судака потрібно волосінь в діаметрі 0,2-0,3 мм. Ми рекомендуємо читачам флюорокарбон через непомітність в воді, пасивна риба частіше атакує приманку з малопомітним повідцем.

Інші приналежності

Оснащення на судака на течії вимагає застосування великих вантажів, а в стоячій воді можуть підбиратися різновиди поменше. Грузила розрізняються за формою, зустрічаються: циліндри, грушоподібні, подовжені варіанти і дробинки. Кращі оснастки на судака враховують велику кількість рослинності у водоймі і її закорчованість, з метою запобігання зачепів застосовуються грузила особливої ​​форми: грушоподібні і в формі конуса. Перераховані грузила погіршують чутливість під час використання на м'якому дні з мулом, тут краще брати плоскі різновиди і кулясті вантажі.

Ще перед тим, як зробити оснастку на судака, варто підібрати гачки. Обов'язково підбираються гачки для дроп-шота з вушком, куди заводиться волосінь. Моделі, де замість вушка використовується лопатка, не підійдуть для поставленого завдання. Краще застосовувати не звичайні гачки, а з подовженою цівкою і підігнутим вушком, вістря повинно бути направлено вгору. Офсетні гачки найпоширеніші, з ними зменшується кількістю зачепів, а приманка краще утримується на місці.

У дроп-шоті, як і при ловлі судака на фідер в численних засобах монтажу, вантаж відводиться на повідку і прикріплюється за допомогою вертлюжка.

Повідкові оснащення

Оснащення з відвідним повідцем для лову судака не пред'являє будь-яких вимог щодо штучних приманок для розміщення на повідку. Єдиний виняток - «техаський» метод, в якому важливо використовувати циліндричні насадки. В асортименті деяких виробників є спеціальні приманки, призначені для дроп-шота, наприклад, серія Custom Leech від Keitech.

Оснащення виконується ідентично джигу, при виборі снастей краще віддавати перевагу чутливим варіантам, що забезпечують контроль і відчуття руху наживки. Переважно використовуються під час риболовлі з плаваючого засобу, де оптимальна довжина вудилища - 2,2-2,7м.

Дроп-шот

Дроп-шот оснащення на судака виготовляється за наступним принципом:

 1. Спочатку прив'язуємо гачок до шматка волосіні за допомогою вузла Паломар. Відрізок волосіні підбирається однаковий з довжиною спінінга. Головне правило дроп-шот - гачок повинен бути спрямованим вгору жалом.
 2. Після затягування вузла закінчення волосіні з грузиком протягуємо через вушко, це допоможе правильно встановити гачок.
 3. Знизу від гачка встановлюємо грузило на спусковій довжині, використовуємо вертлюг. У процесі лову можемо зміщувати грузило по відношенню до насадки, регулюючи рівень залягання приманки.
 4. На друге закінчення флюорокарбонової волосіні встановлюємо вертлюг і з'єднуємо з основною жилкою.
 5. Наживляємо приманку і закидаємо снасть.

Джигове оснащення

Існують різні модифікації джиг оснастки на судака, всі вони мають свої переваги, але оптимальним варіантом для лову на глибині є «Джиг Ріг». Джигові приманки в поєднанні з хорошою «прохідністю» даної оснастки часто призводять до упіймання великих особин судака.

Як зібрати оснастку для лову судака «Джиг Ріг»:

 1. Підбираємо витягнуте грузило з петлею, куди заводиться волосінь. Конкретний вибір ваги залежить від глибини водойми і інтенсивності течії.
 2. Протягуємо в петлю заводне кільце, в нього кріпимо друге кільце аналогічним способом.
 3. До останнього кільця кріпимо офсетний гачок. На ділянках з дном без корчів використовується відкритий одинарний гачок або двійник.
 4. На гачок «Джиг Ріг» оснастки на судака можемо надягати приманку будь-якого розміру і типу.

Техаська оснастка

Ловля судака на «техаську» оснастку здійснюється з незвичайними вантажем - «куля», який все ще залишається рідкістю в рибальських магазинах. Замінити кулю можемо звичайною «оливкою», якщо не вдалося знайти підходящу форму. «Куля» має отвір в центрі тіла, а з товстого боку є невелике заглиблення.

Оснащення «Техас» на судака почало використовуватися недавно, спочатку створювалася для вудіння басса за допомогою силіконових черв'яків. Монтаж «техаської» оснастки на судака не відрізняється складністю, його виконає без проблем рибалка з будь-яким багажем навичок і знань.

Як виконати монтаж:

 1. Протягуємо «кулю» шнуром, волосінню або повідцем, гострий кінець грузила повинен розташовуватися в бік верхівки вудлища. Кінець з виїмкою розташовується в напрямку до приманки.
 2. До шнура прив'язуємо офсетний гачок і наживляємо приманку.
 3. Встановлюємо обмежувачі ходу грузила, в робочому стані воно підсувається в сторону до приманки. Невелика частина приманки з гачком будуть заходити всередину грузила.
 4. Для упіймання судака пластикових черв'яків замінюємо на твістери з подовженим хвостом.

Подібний спосіб оснащення серед інших варіантів відрізняється найкращою прохідністю по дну зі складним рельєфом, а куля проходить через траву без проблем.

Каролінське оснащення

Суть приблизно подібна до попереднього варіанта, оснащення «Кароліна» на судака використовує металевий повідець, до якого кріпиться грузило в формі кулі, шайба з латуні, скляна намистинка.

Як монтується оснащення «Кароліна»:

 1. З однієї зі сторін поводок прив'язуємо до основи, а з другої - до монофільного повідця через вертлюг. Довжина повідця - близько 1 м. Діаметр волосіні 0,14-0,2 мм.
 2. Підбираємо велику кулю з вагою в 1,5 рази більше звичайного грузила і встановлюємо на волосінь.
 3. Поруч встановлюємо намистинку і грузило.

Спіймати на «Каролінську» оснастку нескладно, просто виконуємо проводку по дну, краще за твердої поверхні. Ловля судака на «Каролінську» оснастку цікава тим, що під час проведення грузило з бусинкою б'ються і створюють шуми, які залучають хижака в водоймі. Переважно в ролі приманки використовуються черв'яки з пластика і ящірки, непогані результати показують твістери.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке оснастка дроп-шот на судака

Схожі статті

Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Окунь - це найбільш поширений хижак в вітчизняних водоймах. За чисельністю окунь перевершує щук і судаків. В основному віддає перевагу полювати в світлий час доби, атакуючи здобич з укриттів і переслідуючи її. Вважає за краще триматися зграї. Ловити окуня на живця проблематично, адже доведеться запастися великою кількістю насадок. 

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Кожен рибалка мріє піймати білого амура. Ця риба досягає значних розмірів. У багатьох випадках такий улов виявляється трофейним. Рибалка отримує справжнє задоволення від ловлі такого гіганта. Адже його піймання - справжня подія, про яку рибалка пам'ятає все життя. Поплавкова вудка на білого амура дає хороші результати, так як ця риба часто знаходиться в верхніх шарах води.

Як зробити донку з спінінга

Як зробити донку з спінінга

Донка з спінінга з годівницею, а, точніше, з вудилища оснащеного котушкою і пропускними кільцями, з'явилася в процесі удосконалення звичайної закидушки. Вона дозволяє закидати оснастку далі і точніше, а також забезпечує зручність при виведенні риби або вимотування снасті для перезакидів.

Яку волосінь вибрати для спінінга

Яку волосінь вибрати для спінінга

Підібрати волосінь до спінінга, беручи до уваги умови лову, а також інші характеристики - завдання не з простих навіть деяким досвідченим рибалкам, не кажучи про новачків. Само собою зрозуміло - підібрати універсальний тип волосіні можна, але беручи до уваги деякі рекомендації, прийти до компромісного рішення цілком реально.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

10Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.