Снасті для ловлі судака

В наш час існує величезна кількість способів ловлі різноманітної хижої риби. Вони підрозділяються на вузько-спрямовані і універсальні способи. Найбільш правильно підібрана вудка на судака допоможе ефективно обловити будь яке рибне місце і зловити цього хижака. Всім відомо, що судак воліє жити на дні водойм, а найбільшу активність він проявляє в темний час доби. Подібні особливості поведінки судака накладають певний відбиток на використовувані оснащення і способи лову. Саме тому спіймати такого хижака дуже складно.

Снасті для ловлі судака

Методів для ловлі судака досить багато. При ґрунтовному підході вони здатні принести значні результати. Ловити цього хижака можна на спінінг з берега або з надувного човна. В якості наживки можна використовувати штучні або природні принади, а клювання можливе в будь-який час доби.

Найбільш популярними оснащеннями для ловлі є:

 • спінінг;
 • донна вудка;
 • троллінг;
 • жерлиця;
 • різні типи блешень.

Судак проявляє велику активність в будь-який час року, і його досить просто спокусити принадами. Єдиним виключенням вважається період нересту, коли вся риба зайнята продовженням роду, а ловити її категорично забороняється.

Ловля судака за допомогою спінінга

Подібний спосіб ловлі судака з берега є найпопулярнішим у любителів риболовлі. Особливий поштовх у розвитку ловля за допомогою спінінга отримала саме з того моменту, як були винайдені приманки з силікону, офсетні гачки, грузила з вушками і плетена волосінь. Метод, в якому все перераховане використовується, прийнято називати джигом. Він придбав велику кількість шанувальників, через хорошу ефективність, універсальність і легке навчання.

Ловля джигом допомагає добре обловлювати обрану ділянку водойми, вивчити всі нерівності і потаємні місця на дні. Цей спосіб можна застосовувати для лову активного або пасивного хижака на будь-яких водних просторах.

Крім приманок з силікону, для лову добре підходять вузько-тілі блешні коливалки або різні воблери. За своєю ефективністю вони трохи поступаються джигу і мають вузьку спеціалізацію, а також їх важко використовувати при великій рослинності у водоймі. Таким чином, ловля судака на спінінг є найбільш динамічним, цікавим і результативним методом, який щорічно привертає велику кількість рибалок.

Ловля судака на живця

Ловля на живця з берега є наступною по універсальності і ефективності після застосування спінінга. На відміну від рибного лову спінінгом з джиговими і іншими принадами, цей вид риболовлі на живця можна вважати пасивним. Тому ловля судака на малька не користується популярністю у більшості рибалок, проте, за кількістю улову вона дуже результативна. На живця можна рибалити в будь-який час року. Влітку застосовують поплавкові вудочки, літні жерлиці, донні вудки та інші види снастей. У зимовий час рибу ловлять на жерлиці з мальком, а вночі краще користуватися саморобними поставушками на хижака.

В якості живця варто використовувати маленьку рибу з вузьким тілом, яку хижак вживає протягом усього життя. Зазвичай живцем є така риба:

 • плотва;
 • окунь;
 • піскар;
 • йорж.

А також судак дуже любить живця з густери і підлящика. Взимку для лову хижака дуже часто застосовують маленького карася, тому що він здатний довго прожити на гачку і залишається рухомим тривалий час.

Варто згадати про ловлю хижака на спеціальні кружки. Це досить старий метод, розроблений не одну сотню років тому. Цим способом найкраще ловити на водоймищах і місцях, в яких немає сильної течії.

Хижак на спеціальні кружки добре клює все літо і половину осені. У цей період хижак досить часто знаходиться на середній глибині з різним рельєфом, що дозволяє найбільш ефективно використовувати такий тип снасті. Потім судак йде в найглибші місця, в яких ловити його цим методом досить проблематично. Ловля хижака на спеціальні кружки не можна здійснювати без гумового човна. Набагато краще застосовувати плавальний засіб з двигуном невеликої потужності для того, щоб швидко пересуватися і не втомлюватися при ловлі хижої риби.

Ловля судака на донку

Спеціально на донні снасті хижака ловлять дуже рідко, тому що судак надає перевагу живій або штучній наживці. Однак такий метод має право на існування, особливо влітку, коли судак не надто активний.

За допомогою донки хижака ловлять на такі наживки:

 • п'явки;
 • великі земляні хробаки;
 • опариші.

Решта приманок тваринного походження не такі ефективні. Саме тому їх досить рідко застосовують.

Ловити рибу за допомогою донки варто тільки на рибалці в нічний час. Донку можна залишити на березі, а рибалка чекатиме клювання, яке може статися в будь-який час ночі, але найбільш часто перед північчю або на світанку.

Ловля судака відвісним блешнінням

Подібний метод лову судака використовується в основному на зимовій риболовлі. Досить рідко ним користуються при ловлі з гумового човна на відкритій воді. Ловля судака блешнінням в відвіс є досить цікавим, активним і уловистим напрямком риболовлі, який дозволяє обловлювати всі цікаві місця і різні глибини. При використанні цього способу необхідно застосовувати вузько-тілі колебалки, маса яких безпосередньо залежить від максимальної глибини в місці рибного лову. Іноді любителі риболовлі застосовують приманки з силікону, закріплені на спеціальних джигових голівках. Коли дно водойми не забруднено рослинами і сміттям, то можна скористатися раттлинами.

Влітку досить добре працюють блешні в формі трубок. Професійні рибалки завжди роблять їх самі. У зимовий час крім колебалок активно використовуються балансири. Такі горизонтальні блешні досить часто бувають корисними в різних ситуаціях. З їх допомогою здійснюють вилов риби по першому льоду і спокушають хижака глухою зимою. А також вони можуть дати хороший результат в самому кінці льодоставу.

Восени і влітку за хижою рибою з цими приманками полює невелика кількість рибалок. Такий метод користується маленькою популярністю, але в майбутньому досить перспективний. Тому запеклому рибалці необхідно його опанувати.

Основні вимоги до снастей на судака

Судаком називається великий прісноводний хижак, що володіє костистим ротом. У цієї риби дуже багато сил і, зачепившись за гачок, він здатний чинити сильний опір. Оснащення для ловлі судака повинно відповідати наступним вимогам:

 • дуже міцна волосінь, яка стійка до перетирання;
 • міцні і гострі гачки, які можуть пробити пащу риби;
 • потужна і міцна вудка на хижака, для швидкої підсічки і якісного виведення риби;
 • потужна котушка.

При риболовлі на судака поводок не потрібно. Судак володіє потужними іклами, але вони не настільки гострі, щоб перекусити якісну волосінь, тому ризик зрізу наживки мінімальний.

 • Снасті для ловлі судака

Схожі статті

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Сама смачна юшка - це юшка, приготована на багатті. Безсумнівно, у кожного рибалки є свій рецепт приготування представленої страви. Існує багато рецептів юшки, яку готують на багатті. Який варіант вибрати - особиста справа кожного. При цьому варто відзначити, що є загальні правила для приготування апетитного бульйону. Необхідно дотримуватися їх, щоб замість юшки не вдався рибний суп.

Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Доволі часто, в гарячих дискусіях тієї чи іншої риболовлі в середовищі вітчизняних любителів «тихого» полювання, можна почути запитання про те, що ж впливає на уловистість такої приманки, як воблер? Начебто два однакових воблера - та ж форма, розміри, забарвлення, але один ловить, а інший ну просто ні в яку! Причому цим питанням задаються не тільки новачки, але і спінінгісти зі стажем. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Рибалка в липні. Яку рибу і чим ловити в липні

Рибалка в липні. Яку рибу і чим ловити в липні

Липень - прекрасна пора для рибалки: він не скутий незручним теплим одягом, пересуванню по водоймі ніщо не заважає, здавалося б, про що ще мріяти? Але є свої «але», і досить серйозні.

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні

Ловля щуки в липні не така хороша, як в інші літні місяці, це факт, але сказавши, що вона зовсім не клює, це буде неправдою. Просто клювання і активну поведінку щуки зводить нанівець, літня спека. Особливо це відбивається на великих особинах, можна сказати, що велика щука оголосила голодування і ігнорує будь-яку наживку рибалки. В основному в цей час клюють екземпляри до одного кілограма. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

47Грн.

Спінінг Favorite Synapse / Synapse Twitching

Спінінг Favorite Synapse / Synapse Twitching

Favorite Synapse - нова лінійка вудилищ розроблена спеціально для лайтового і ультралайтового лову...

4549 - 5 187Грн.

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Котушка EOS ARIS 7+1bb

Котушка EOS ARIS 7+1bb

EOS ARIS оригінальна котушка, вироблена за зразком відомої Ryobi Zauber. Котушка має всі ознаки вис..

1420 - 1 613Грн.

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

41Грн.