Що потрібно знати про ловлю судака весною

У статті розказано про те, як правильно підготуватися до весняної ловлі судака. Які використовуються снасті і приманки. На що потрібно звернути увагу при виборі місця для ловлі судака весною. Як здійснюється ловля судака весною.

Багато хто вважає, що судак успішно ловиться виключно восени. Неправильно так вважати, оскільки цей хижак добре ловиться круглий рік, зокрема, навесні і навіть влітку. Однак розраховувати на хороший улов, наприклад, весною можуть тільки рибалки, які відповідально підійшли до питання вибору спорядження, місця і приманок. Що важливо знати, вирушаючи ловити судака весною. Розглянемо всі нюанси.

Початок активності судака весною

Найскладніше зловити судака в період після сходження криги і до початку повені. У цей період хижак може годуватися як на глибині, так і на мілинах. Спіймати його вдається, тільки застосовуючи активний пошук.

Приблизно після піку повені у судака починається перед-нерестовий жор, припадає він на початок квітня, триває близько двох тижнів. Перед нерестом судак ловиться чудово, причому його клювання можуть відбуватися не тільки у вечірній і ранковий час, а й днем ​​за умови похмурої погоди. Після нересту у судака знову прокидається апетит, він активно годується приблизно тиждень.

Повернемося до повені, важливо відзначити, що якщо рівень води буде підвищуватися або знижуватися різко, то виходи судака можуть припинитися. Добре судак ловиться під час повені, якщо рівень води не змінюється хоча б пару днів. Після піку активності, коли рівень води починає поступово знижуватися, вода посвітлішає, активність хижака підвищується.

Відзначимо, що весняна міграція судака до місць нересту починається приблизно з середини березня і триває до першої половини квітня. Саме цей період вважається найперспективнішим для весняної ловлі судака.

Як правильно підібрати снасть для ловлі судака весною

Особливу увагу слід приділити вудилищу. Отже, довжина спінінга визначається в кожному випадку індивідуально. Так, для лову з берега рекомендується купувати снасть довгою 2,7-3,1 метра, для лову з плавального засобу підійде вудилище довжиною до 2,4 метра. Незалежно від довжини вудилища, бланк повинен відрізнятися чутливістю і потужністю, якщо ловити належить на водоймі з течією.

Тепер, що стосується котушки. На обраний спінінг можна встановити: мультиплікаторну або безінерційну котушку.

Для лову рекомендується використовувати плетений шнур, його переваги в нульовому розтягуванні, що підвищує чутливість снасті в цілому. Відзначимо, що плетений шнур при невеликому перетині здатний витримувати великі навантаження, наприклад, шнур діаметром всього 0,1 мм має навантаження на розрив трохи більше 10 кг. Для лову навесні такого шнура цілком достатньо. Якщо на ділянці лову існує ймовірність зачепів, тоді діаметр плетінки можна збільшити до 0,14 мм.

Вибираємо приманки для весняної ловлі судака

Навесні при лові судака можна використовувати різні варіанти приманок, вибір яких залежить від умов лову і активності хижака. Найчастіше рибалками застосовуються: воблери, джигові приманки, коливні і обертові блешні. Кожен із пропонованих варіантів відрізняється своїми особливостями. Розглянемо кожен вид докладно.

Воблери. Перевага цього типу приманок в тому, що вони дозволяють виконати проводку на повільній швидкості, що особливо вигідно при низькій активності судака. При лові переважно використовують тонучі моделі воблерів, оскільки найчастіше судак полює на дні. Найкращим вибором для лову судака в будь-який період є кренки.

Джигові приманки. Група цих приманок, які включають в себе твістери, віброхвости і поролонові рибки, використовуються найчастіше. Будь-яка з приманок цієї групи здатна привернути увагу судака і спровокувати його на атаку. Незаперечною перевагою джигових приманок є низька вартість. При ловлі на ділянках з наявністю корчів або інших підводних перешкод приманка оснащується офсетним гачком, що дозволяє повністю виключити ймовірність зачепу.

Блешні. Вибір блешень залежить від глибини на ділянці лову. Так, блешні рекомендується застосовувати, якщо глибина не перевищує три метри, вертушки - до 5 метрів. Розмір приманки незалежно від її типу повинен знаходитися в межах 5-8 см в довжину, форму краще вибирати вузьку.

Вибираємо місце, на що звернути увагу?

Де годується судак навесні? Отже, варто зазначити, що основним джерелом харчування судака є дрібна риба, тому хижака завжди потрібно шукати тільки поруч зі скупченням малька. Ранньою весною зграйки уклейки і плотви спрямовуються до заплав, які утворюються в прибережній зоні слідом за дріб'язком на ці ділянки підходить судак і окунь. Відзначимо найперспективніші для лову судака навесні ділянки на водоймі:

  • бровки;
  • межі основної і зворотної течії;
  • корчі і інші підводні укриття;
  • перепади глибини.

Важливо відзначити, що судак любить чисту воду. Цей хижак проігнорує ділянки з мулистим дном, йому більше подобається глинисте, піщане або кам'янисте дно. У заростях підводної рослинності цього хижака також не варто шукати, особливо серед торішньої трави.

Фактори, що впливають на активність судака

Вирушаючи ловити судака весною важливо знати, що активність хижака буде залежати від наступних факторів:

  • атмосферний тиск;
  • погодні умови;
  • прозорість і рівень води.

Відзначимо, що різка зміна рівня води стає причиною її помутніння, в таких умовах активність судака зводиться до нуля. Якщо прозорість води опускається нижче, ніж на 15 см, розраховувати на хороший улов також не слід. А ось при прозорості вище 25 см, активність судака буде хорошою і за умови, що правильно вдасться підібрати місце можна розраховувати на піймання декількох пристойних за вагою трофеїв.

Активність судака завжди буде високою, якщо атмосферний тиск залишається стабільним або повільно підвищується. При зниженні атмосферного тиску клювання погіршується або припиняється зовсім.

Способи і тактика лову судака навесні

Спіймати судака буває проблематично, навіть якщо добре відомі перспективні точки на водоймі. Знайти судака важко - це пояснюється його постійним переміщенням, особливо при різкій зміні рівня води. Розраховувати на перспективні літні або осінні точки не потрібно, на них найчастіше навесні судак не зустрічається. Відзначимо, що клювання хижака можуть статися на таких місцях, які за всіма правилами сміливо можна віднести до неперспективних.

Успіх гарантований тільки за умови активного пошуку риби, тому затримуватися на одному місці довше, ніж на 15 хвилин не слід. Відлов обраної точки здійснюється серією з 10 закидів. Відзначимо, що шанси на успіх також підвищуються, якщо часто буде виконуватися зміна приманки.

Весною найкраще використовувати джигові приманки, особливо якщо ловля здійснюється на ділянці з глибиною більше п'яти метрів. При глибині до 3-х метрів можна спробувати ловити судака з використанням тонучих воблерів.

  • Що потрібно знати про ловлю судака весною

Схожі статті

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Зимова риболовля в корені відрізняється від риболовлі в іншу пору року. Перш за все, це пов'язано з мінусовими температурними відмітками. До того ж, крім вудки, знадобитися ще й інші інструменти для риболовлі.

Ловля щуки зимою на мілководді

Ловля щуки зимою на мілководді

На мілкій воді щуку взимку ловлять на жерлиці. Чому успіх в лові щуки взимку забезпечений на мілководді? Та тому що саме туди рухаються щуки за здобиччю. Що б знати, де її шукати, треба знати наступне: коли на водосховищах скидають воду, мешканці мілководдя рухаються за зрізом води.

Як зварити раки до пива

Як зварити раки до пива

В середні віки в багатьох країнах Європи річкові раки були їжею знаті і монархів. Найбільше варених раків поважали шведи і фіни. До сих пір в цих країнах проводять фестивалі, присвячені вареним ракам. Сьогодні поїсти варених раків - це прекрасний привід зібратися разом з друзями і близькими. Ну а пиво - приємне доповнення до раків, і дружньої бесіди.

Ловля чехоні, поради та рекомендації професіоналів

Ловля чехоні, поради та рекомендації професіоналів

У статті розказано про те, як ловити чехоня в різні періоди року. Які снасті застосовуються для ловлі чехоні. На які насадки найкраще ловиться чехонь. Як правильно налаштувати снасті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Спінінг EOS JIG Forvard IM9 7-28гр.

Спінінг EOS JIG Forvard IM9 7-28гр.

Спінінгове вудилище JIG Forvard від компанії EOS розроблялося для ловлі окуня, щуки і судака джигов..

795 - 1 030Грн.