Як і яку снасть вибрати на судака

Для кожного виду риби слід ретельно підбирати приманку і використовувати тільки якісну снасть. Одним з найцінніших і бажаних видів хребетних є судак. М'ясо риби надзвичайно смачне, та й сам хижак вельми приваблива здобич. Щоб досягти відмінного результату, як варіант, можна використовувати снасть на судака з відвідним повідцем. Новачкам необхідно звикнути до використання інструменту, далі ж процес піде «як по маслу». Застосовуючи будь-який вид оснащення, важливо не забувати про правильний підбір наживки і підгодовування риби.

Способи ловлі судака

Поставивши собі за мету впіймати розумного хижака, у рибалок виникає питання, які потрібні снасті для ловлі судака? Насправді варіантів кілька і вибір залишається за рибалкою.

Ловля хижака здійснюється такими способами:

 • «На живця» з використанням ковзного грузила - це один з найпопулярніших способів, який виключає опір приманки. Відомо, що риба моментально кидає приманку, як тільки відчуває найменший опір, тому даний спосіб забезпечує хороший результат. Ковзний елемент складається з гачка, стопора і грузила оливки. Важливо, щоб грузило швидко опускалося на дно, гачки ж краще брати самого маленького розміру;
 • за допомогою обертових блешень - класичний старовинний спосіб, що полюбився багатьом рибалкам. Сьогодні в магазинах продаються найрізноманітніші блешні, вибрати потрібну модель не складе проблем. Головне, щоб виріб максимально природно імітував рух риби і мав забарвлення, схоже на улюблену їжу здобичі;
 • троллінговим методом - ефективний метод лову, який рекомендується застосовувати в незнайомих водоймах. За допомогою троллінгу можна охопити максимальну кількість води, при цьому тимчасові витрати будуть мінімальними. Приманок, що підходять до рибальської снасті на судака, дуже багато, тому слід лише підібрати найкращу і сміливо вирушати на риболовлю;
 • на спінінг - використовуючи джиговий метод, ефективність риболовлі забезпечена. Власник конструкції повинен мати якісну силіконову приманку, офсетні гачки, вухаті грузила і плетену волосінь. Даний спосіб дуже простий і практичний, завдяки чому користується популярністю у рибалок;
 • на донку - в певний сезон донка має право бути застосованою. Найчастіше її використовують влітку, і краще використовувати приманку тваринного походження (земляних черв'яків, опаришів і п'явок);
 • на резинку - популярна снасть «резинка» на судака найбільш ефективна в нічний час доби. Найчастіше клювання відбувається або пізно вночі, або перед світанком. В якості приманки використовується йорж, піскар, уклейка або плотва.

Вибір снасті для ловлі судака також залежить від місця проживання здобичі. Але яка б не була обрана техніка, важливо використовувати якісні конструкції і готуватися до процесу заздалегідь.

Загальні вимоги до снастей для ловлі судака

Судак є сильним і завзятим хижаком. Його костиста паща і маса дозволяє зробити сильний опір в процесі лову.

Тому кращі снасті для ловлі судака повинні володіти наступними характеристики:

 • стійкою до зносу і міцною волосінню;
 • гострими і міцними гачками невеликого розміру, які легко потраплять в пащу і добре зачепляться;
 • жорстким і потужним вудилищем, призначеним спеціально для ловлі хижака, а також дозволяє впевнено підсікти здобич і успішно виводити її;
 • силовою тяговою котушкою.

У зв'язку з тим, що ікла судака не сильно гострі, можливість зрізати приманку мінімальна. Тому, уловиста снасть на судака не вимагає наявності повідка.

Ловля на спінінг

Спінінгова ловля є однією з
найпопулярніших. Снасті для ловлі судака на спінінг повинні складатися з таких
елементів: спінінгове вудилище, безінерційна котушка, основна волосінь і
приманка. Кожну деталь конструкції необхідно підбирати грамотно.

Рекомендується купувати легке, зручне і просте в експлуатації вудилище довжиною від 2,4 до 3 метрів. Довжина конструкції залежить від максимальної дальності закидання. Слід віддавати перевагу моделям з жорсткими бланками. Підбираючи котушку, не потрібно купувати дорогі складні вироби. Підійде стандартна модель, зроблена з надійних і довговічних матеріалів. Розмір 2500-3000 буде ідеальним.

Відносно волосіні, вважається найкращим варіантом матеріал плетеного типу. Товщина повинна знаходитися в межах 0,12-0,18 мм. В якості приманок можна використовувати воблери, вертушки, віброхвости, рибки, зроблені з силікону або поролону, а також різних комах і жучків.

Найефективніша ловля судака весною на спінінг з берега починається з середини квітня і триває до кінця травня місяця. У теплу пору року хижак зосереджується в водоростях і очеретах. Рекомендується застосування ступінчастої проводки, що здійснюється короткими і, в той же час, різкими рухами.

Ловля на донку

Не можна залишити без уваги варіант, як зловити судака на донку. Вважається, що даний спосіб не дуже поширений, але його правильне і розумне застосування в певний період року, може забезпечити відмінний результат. У розпал літа і в період холодів хижак не відрізняється особливою активністю, це на руку рибалкам, які користуються донними снастями.

Ловля судака на донну снасть
здійснюється на такі наживки: опариш, п'явки, великі земляні хробаки.
Використання інших принад не так ефективно, тому в більшості випадків слід
запасатися вищенаведеними продуктами.

Вважається, що найбільш підходяще застосовувати донну снасть на судака в нічний час доби. Все, що потрібно від рибалки - це вчасно помітити клювання (процес може затягнутися на кілька годин, тому рекомендується залишити снасть на березі). Найчастіше, реакція риби спостерігається до півночі або під час світанку.

Снасті для ловлі на живця

Ефективною і простою є ловля
судака на живця. По суті, це пасивне полювання, яке не потребує над зусиль від
рибалки. Любителям більш активного відпочинку все ж краще використовувати
спінінг.

Даний вид ловлі практикується при будь-якій погоді. Живцева снасть на судака може бути у вигляді поплавкової вудки, донних пристроїв, літніх жерлиць і інших поставуш. Рекомендується в холодну пору року ловити хижаків на жерлиці, вночі найефективніше використовувати поставушки на рибу. Живцями можуть виступати бички, окуні, плотва, йоржі або піскарі. Не менше вище перелічених хижак любить густеру і підлящика. Взимку поширеним живцем є карась, оскільки його знайти найпростіше.

Снасть по судаку на живця може включати спеціальні кружки, які найкраще застосовувати при риболовлі на човні. Найбільш підходящим місцем стане водосховище, тобто місце, де відсутня течія. На кружки хижак ловиться влітку і на початку осіннього періоду.

Снасті для ловлі на блешню

Доцільно застосовувати блешню на судака взимку. Це цікава, рухлива, результативна приманка, яка дає можливість ловити хребетних на глибині і в важкодоступних місцях. Найефективнішими визнані вузькі колебалки. Вага, розмір і забарвлення виробу залежить від місця проживання риби. У водоймах або річках з чистим дном слід використовувати раттліни. Також можна застосувати балансир.

Сезонні особливості вибору снастей для ловлі судака

Найбільш сприятливим періодом ловлі хижаків вважається початок осені, а точніше кінець серпня - вересень. У цей час є ймовірність зловити велику кількість риби, але важливо розуміти, що улов не відрізнятиметься великими розмірами. Зимова снасть на судака збільшує шанс зловити трофейну рибу. Рідкісні клювання можуть принести здобич вагою в 4 кг. Ідеальна снасть для лову судака взимку - це стрімке блешніння. Існує величезна кількість моделей блешень. Купуючи виріб, рекомендується звертати увагу на форму товару (відмінно заходять прогонисті моделі), вагу і колір. Взимку судак блискавично реагує на блешні сріблястого і золотистого кольору.

Одним з надійних способів затримання великого хижака є ловля судака взимку на жерлиці. Використовуючи дану снасть, рибалка може розраховувати на рибу вагою в 8-10 кг. Прекрасно зарекомендували себе «щучі» жерлиці, які можливо зробити своїми руками. Конструкція досить проста: вона складається з котушки, основи і сигналізатора, що має спеціальний прапорець. Дане оснащення працює взимку, тому що в цей час риба дуже обережна і підозріла.

Крім жерлиць, практикується зимовий лов судака на поставушки - найбільш проста снасть, що відрізняється пасивною риболовлею. Відмінності від попереднього способу лову полягає в відсутності прапорця у поставушки і підсікання в даному випадку не потрібно, тому що хижак прекрасно сам чіпляється за гачки. Цей метод більш спокійний і декому може здатися нудним, але взимку його також часто використовують.

Лідируючим трендом стала мормишка
на судака, яку також застосовують в період зими. Кращими пристосуваннями
вважаються мормишки великих розмірів. Вони можуть бути сріблястого, золотистого
або чорного кольору. Важливо, щоб снасть була міцною і змогла витримати великі
розміри риби. Також рекомендується підсікати здобич розмашисто і з зусиллям.

Найкращою снастю для ловлі судака влітку з човна вважається джиг. Вибір джиг-головки повинен робитися в залежності від глибини, сили течії і відстані передбачуваного закидання. Виріб може бути різних типів і форм, орієнтуватися необхідно на власні переваги рибалки і місце проживання риби.

Снасті для джигового лову судака повинні володіти жорсткістю і високою якістю. В якості приманки можна використовувати віброхвіст, твістер, гумовий кальмар, спіннербейт, вабик і обертова (коливна) блешня з передньої огрузкою. Вибір вудилища безпосередньо залежить від місця лову, так при полюванні на рибу з берега краще мати виріб завдовжки 3,8 метра, а здійснюючи риболовлю з човна - до 2,7 метра.

Ловля судака весною повинна здійснюватися після закінчення нересту. Риба любить глибину, тому її слід шукати подалі від берега. Ідеальним буде варіант полювання з човна. Рекомендується шукати місця лову, на яких помічені різкі перепади дна, тобто наявність нерівного рельєфу. На дні може знаходитися глина або земля, а також камені, головне, щоб не було мулисте дно. Влітку знайти хижака можна в місцях скупчення окуня, ляща. Найбільш продуктивними будуть місця з сильною течією.

Багато застосовують такі ж снасті для судака навесні, як і в літній період року. Так як риба не відрізняється активністю, упор на жорсткі і сильні конструкції робити не варто. Снасть повинна забезпечувати комфортний процес лову, мати волосінь плетеного типу і якісну приманку. Рекомендується постійно рухатися по річці або водоймі, щоб знайти гарне місце лову.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як і яку снасть вибрати на судака

Схожі статті

Як ловити судака зимою на поставушки

Як ловити судака зимою на поставушки

Поставушки відноситься до категорії неспортивних снастей, так як ловля не вимагає від рибалки активної участі. Вудка-поставушка на судака виготовляється дуже просто і дозволяє зловити чимало великих особин. Судак на поставушки взимку ловиться не гірше, ніж на жерлицю, багато рибалок вже почали переходити на нову снасть для пасивного полювання. Головною відмінністю між снастями є спосіб підсічки, якщо при лові на жерлицю потрібно стежити за прапорцем і вчасно реагувати на сигнали, то рибалка на поставушки призводить до самозачепу здобичі.

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Озеро має площу 5га. Середня глибина  – 2-3м. Водойма не спускалась з 2008 року. Зимова риболовля не практикується. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лящ. Є також окунь, щука, судак.

Як вибрати блешню на форель

Як вибрати блешню на форель

Рибалкам не варто недооцінювати важливість приманки. Це основний елемент оснащення, від якого залежить позитивний результат. Саме тому підбирати приманку слід ретельно, враховуючи всі чинники і особливості місцевості. Щоб зловити «трофейні» екземпляри риби, потрібно вибрати приманку, яку неможливо буде пропустити. Одним з приголомшливих видів хижаків, що володіють неповторним характером і смачним м'ясом, є форель. Уловисті блешні на форель дозволять упіймати великих особин в будь-який час року.

Як ловити окуня на балду

Як ловити окуня на балду

Рибальська снасть «балда» відноситься до найбільш поширених і ефективних снастей для зимової ловлі окуня. Набула поширення завдяки легкості виготовлення, освоєння і низької вартості елементів снасті. Оснащення для риболовлі часто використовується на скрижанілих водоймах, причому практично у кожного рибалки, що полює на окуня, є в спорядженні така або подібна снасть. Існує ряд різноманітних видів снасті, в огляді представлена ​​ най уловиста - «балда» для лову окуня, також розглянемо способи зробити оснастку пристосованою для будь-яких умов лову.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця Суми Тип 2 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої тру..

23Грн.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 3. 7.5см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

10Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.