Як ловити судака на живця

Судак - яскравий представник сімейства окуневих, йому притаманні практично всі характерні повадки справжнього хижака. Ловити цю рибу з достатньою ймовірністю успіху можливо будь-якими снастями, але саме живцева снасть може порадувати щасливого рибалку рекордним уловом.

Ловити судака на живця весною можна з берега і з човна, головне, щоб умови водойми допускали дані способи лову. Зубастий хижак в будь-який час доби тримається біля самого дна на достатній глибині, тому, при наявності плавзасобів, ловля судака в схил на живця принесе куди істотні результати. При умові раціонального підбору складових снасті, ловля судака на живця на резинку, нехай виготовлену власноруч, здатна доставити чимало хвилюючих і приємних моментів.

Особливості вибору живця для ловлі судака

Є загальноприйняті правила правильної добірки живців на хижу рибу, а основне з них - вибирати малька тієї риби, яка є звичною здобиччю судака в конкретно обраній водоймі. Якщо трапляється нагода вудити хижака в великій водоймі - річці, а також водосховищі, то тут відбір живців дуже різноманітний. Адже проти улюбленої "вкусняшки" не встоїть навіть не дуже голодний судак, піддавшись інстинкту мисливця.

Кращим вибором в якості живця на ікластого хижака будуть вузько тілі рибки невеликого розміру:

 • уклейка;
 • верхоплавка;
 • піскар;
 • плотва;
 • бичок.
Відмінними наживками є дрібні
безхребетні, але їх складніше добути, оскільки потрібні спеціальні пристосування,
а риб'ячий дріб'язок досить просто спіймати. Мальок жереха і язя не підходять
як живці.

Після вибору приманки слід навчитися як насаджувати живця так, щоб у міру можливості він довше залишався на гачку рухомим, привертаючи увагу хижаків. Насаджувати живця на гачок виходить за губу і під спинний плавник, а коли ловля проходить на течії - за ніздрю. Зберігати приготованих заздалегідь живців потрібно в спеціальному контейнері або в садку з дрібної сітки.

Оснащення для лову судака на живця безпосередньо залежить від розміру передбачуваного улову, але основні принципи підбору комплектуючих наступні:

 • вибрати надійне вудилище;
 • перевагу віддавати безінерційній котушці;
 • волосінь потрібна міцна, здатна витримати опір важкого хижака;
 • гачки необхідно ставити найгостріші, здатні без проблем проколювати тверду пащу судака.

Снасті для ловлі судака на живця

Який вид снасті вибере рибалка на судака визначається, в першу чергу, порою року, коли проводиться вилов хижака:

 1. Навесні з успіхом застосовується будь-яка снасть, реально ловити як з берега так і з човна. У періоди підвищеної активності перед нерестом і після нього судак активно атакує практично всі принади. Однак даний період триває недовго, після його закінчення хижак йде на глибину і стає ще перебірливішими по відношенню до наживок.
 2. Влітку частіше судака ловлять на спінінг і донну снасть. Їх ставлять увечері, залишаючи на всю ніч до ранку, оснащуючи різними живцями і іншими принадами.
 3. Восени активність зубастого хижака проявляється з падінням температури води і її пік припадає на жовтень-листопад до самих заморозків. У такий період різноманітна живцева снасть актуальніше, ніж джиг і ловля на блешні.
 4. Зимова ловля досить специфічне заняття, оскільки зі зниженням температури клювання спочатку практично припиняється, поки хижак не звикне до нових умов. І лише через деякий час на живця з використанням донної снасті, кружків або жерлиць є можливість знову вести на нього полювання.

Снасті для лову судака на живця можна вибирати відповідно до своїх вимог і відповідно до умов лову:

 • поплавкову вудку, якщо ловля судака на живця проводиться з берега або човна;
 • ходову донку при вимушеному переміщенні рибалки в пошуках перспективної ділянки;
 • донку-резинку в разі лову на вільно доступних ділянках річок (водосховищ) в кінці літа і на початку осені, коли судак збирається в великі групи;
 • снасть для лову в схил з човна підійде, коли ловити хижака припадає в глибоких вирах і ямах;

жерлиці і кружки - одні з найпопулярніших способів пасивної ловлі судака.

Особливу увагу слід приділити не тільки самій снасті, але і її комплектації, адже від того які гачки на судака поставить рибалка багато в чому залежить не тільки сам улов, але і комфорт процесу лову.

Гачки при ловлі судака на живця бажано вибирати з довгою цівкою, вони бувають як одинарні, так і подвійні, і навіть потрійні.

Поплавкова снасть для ловлі судака на живця

Однією з головних переваг
поплавкової снасті вважається можливість обловлювати нею закорчовані
важкодоступні місця, вікна в підводній рослинності, де інші способи лову
застосувати вкрай важко.

Якщо ловля судака навесні проводиться на спінінг з берега, комплектувати його необхідно з урахуванням побажань, підтверджених результатами практичних експериментів:

 • ідеальним стане поплавкове і спінінгове вудилище не коротше 5 м.;
 • виконання далекого закидання вимагає наявність потужної котушки з місткою шпулею;
 • діаметр встановлюваної волосіні потрібно не менше 0,25 мм., в іншому випадку замість неї використовувати плетений шнур;
 • величину поплавка визначають відповідно до розмірів живця;
 • придатними будуть гачки розміром №1-4 одинарні та подвійні.

Ловля судака в травні на живця - досить захоплюючий, але відповідальний захід, оскільки саме на початку травня місяця у зубастого хижака спостерігається підвищена кормова активність – перед-нерестовий жор. Великі особини судака навіть ненажерливіші, ніж окунь і щука. Ловити судака на живця з берега в даний період можливо лише, роблячи далекі кидки приманки, а раптом пощастить відразу потрапити в місце скупчення риби, то активний живець ніколи не залишить хижака байдужим. Якщо брати до уваги той факт, що судак хоч і є хижаком, але все-таки риба досить обережна, то галаслива поведінку рибалки на березі, а також закидання приманки з гучним звуком здатні надовго розполохати рибу.

У зимові місяці ловля судака на живця - один з найбільш поширених способів, так як в звичному середовищі існування він постійно харчується саме живою дрібною рибкою.

Донка на судака з живцем

Як спіймати судака на донку - відповісти на поставлене запитання та ще й розповісти про тактику подібного лову зможуть багато рибалок, оскільки живцева донка є досить уловистою і широко застосовується практично у який завгодно час року.

У разі використання донки-резинки вудіння проводитися з берега, а установку снасті роблять за допомогою човна. Перевага даного виду донки - наявність до п'яти повідків на відстані приблизно 1 м. один від одного, на них є можливість насадити різних живців і швидко визначити гастрономічні уподобання судака не втрачаючи даремно часу на експерименти з різними приманками.

Вибираючи волосінь на донну снасть, звертаємо увагу на її наступні властивості:

 • міцність;
 • розтяжність;
 • відповідність перетину волосіні (мононитки) дальності закидання.
Донна ловля судака на живця
зазвичай практикується влітку і з приходом осені. Хоча способів літнього лову
судака існує чимало, на живця даний хижак йде більш охоче і активно, ніж на
штучні приманки.

Хижий фідер для ловлі судака на живця

Сама назва "хижий фідер" передбачає, що ловлять на нього саме хижу рибу. Даний спосіб упіймання судака складає гідну конкуренцію популярній донці. Ловля судака весною ведеться фідерною снастю, обладнаною ковзаючим вантажем. Котушку краще брати з шпулею місткістю до 5000 і двома фрикціонами. Годівницю наповнюють звичайним фідерним підгодовуванням, присмаченим додатково будь-якою рибою, хоча б мойвою або минтаєм.

Щоб ловити судака фідером на живця найбільш раціональним стане застосування жорсткого вудилища.

Жерлиця для ловлі судака на живця

Досить старий і несправедливо забутий, так званий "дідівський метод", витіснений більш сучасними, але вимагає спеціальної амуніції, наприклад, ехолоти та інші електронні гаджети, що дозволяють сканувати дно. Але і без всіх новомодних штучок ловля судака взимку на жерлиці здатна дати свій результат.

Не слід оснащувати судакову
жерлицю надмірно товстою волосінню - вона лише відлякає хижака. Гачки на цю
снасть вибирають переважно одинарні.

Встановлюють жерлиці найчастіше подалі від мулистих ділянок, оскільки ікластий хижак дуже чутливий до рівня вмісту кисню в воді і, відповідно, вибирає ті ділянки водойми, де кисню в воді досить і корм присутній в достатній кількості.

Ловля судака за допомогою жерлиці на течії на живця вимагає специфічного монтажу грузила і повідка з приманкою, а саме в кінці волосіні в'яжеться петля, яка розрізається на дві нерівні частини. До довгого відрізку прив'язується гачок, а до короткого - вантаж, основною функцією якого є утримання снасті, щоб її не зносило течією.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити судака на живця

Схожі статті

Як вибрати блешню на форель

Як вибрати блешню на форель

Рибалкам не варто недооцінювати важливість приманки. Це основний елемент оснащення, від якого залежить позитивний результат. Саме тому підбирати приманку слід ретельно, враховуючи всі чинники і особливості місцевості. Щоб зловити «трофейні» екземпляри риби, потрібно вибрати приманку, яку неможливо буде пропустити. Одним з приголомшливих видів хижаків, що володіють неповторним характером і смачним м'ясом, є форель. Уловисті блешні на форель дозволять упіймати великих особин в будь-який час року.

Як ловити окуня на балду

Як ловити окуня на балду

Рибальська снасть «балда» відноситься до найбільш поширених і ефективних снастей для зимової ловлі окуня. Набула поширення завдяки легкості виготовлення, освоєння і низької вартості елементів снасті. Оснащення для риболовлі часто використовується на скрижанілих водоймах, причому практично у кожного рибалки, що полює на окуня, є в спорядженні така або подібна снасть. Існує ряд різноманітних видів снасті, в огляді представлена ​​ най уловиста - «балда» для лову окуня, також розглянемо способи зробити оснастку пристосованою для будь-яких умов лову.

Як ловити товстолобика весною

Як ловити товстолобика весною

Ловля товстолобика весною з дна - це єдиний спосіб добути трофейну особина на початку весняного сезону, але тут є маса нюансів. У березні в багатьох водоймах країни лід ще не зійшов, ловля залишається доступною виключно на зимові снасті. В цей час товстолоб вже починає харчуватися, але він непередбачувано реагує на приманки. Деякі природні корми абсолютно не залучають рибу, інші ж здатні привести до великого улову, потім смакові і поведінкові особливості змінюються, і підбір снастей з приманками доводиться починати знову.

Як ловити судака зимою на жерлиці

Як ловити судака зимою на жерлиці

Багато хто з початківців рибалок люблять рибалити в зимовий час на великих річках та закритих водоймах. Для ловлі хижака на течії або в стоячій воді вони користуються жерлицею з приманкою, в якості якої використовують живу рибку, надіту на гачок. Ловля щуки і судака на жерлиці - захоплююче заняття, яке іноді радує рибалку серйозною здобиччю.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1)

Зимова жерлиця Суми Тип 1 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого матеріалу, пластикової коту..

20Грн.

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent - є чудовим варіантом для рибалок, які захоплюються ловом мирної риби, а саме ф..

841 - 912Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.

Спінінг фідерний Brain Scout

Спінінг фідерний Brain Scout

Brain Scout - нова лінійка середньо-бюджетних вудилищ для донного лову. При цьому ці фідера володію..

1 881Грн.