Як ловити судака вночі

Будь-якому рибалці відомі схильності більшості хижаків до ведення нічного способу життя, одним з їхніх представників є судак. Не всі знають, що судак ловиться вночі не протягом усього року, а тільки в теплий період. Вихід хижака на полювання відбувається вночі через високу температуру води днем, що судаку не подобається. Риба активно полює вночі влітку, але непоганий кльов спостерігається в кінці весни і початку осені. Риболовля на нічного судака рідко виявляється результативна в інші пори року, хоча впіймання залишається можливим.

Особливості нічної ловлі судака

Судак схильний до активного нічного життя. Вночі хижак йде з денних стоянок, де він перечікує спеку. Переважно ікластий направляється до ділянок з невеликим рівнем води або просто піднімається ближче до поверхні. Причина зміни місця проживання полягає в пошуку корму, судак схильний харчуватися невеликими рибками. Свою роль в поведінці грає і термоклин.

Виділимо базові особливості поведінки судака:

 • під час вечірньої зорі риба схильна наближатися до прилеглої брівки, яка розташовується поруч з обмілиною;
 • коли повністю темніє, хижак піднімається до мілини і набігами виловлює мальків. Найбільша активність клювання припадає на північ, а другий пік - ранкова зоря;
 • як тільки світає, ікластий залишає мілководдя і опускається на прилеглу бровку. Там ще продовжує полювання на бичка, густеру, окунів і т. д .;
 • після досягнення сонцем зеніту або раніше судак пливе на глибину, тимчасово втрачаючи інтерес до їжі;
 • якщо поблизу немає бровки, але присутні перекати або ділянки з середніми глибинами, поведінка риби інша. Хижак залишається практично на одному місці весь день, харчуючись в той же самий час і втрачаючи апетит в спеку. Знайти судака з великою часткою ймовірності можна біля корчів або в невеликій ямі поруч.

Де краще ловити судака вночі

Результат риболовлі залежить не тільки від вудилищ спінінгіста, але і від правильного вибору місця. Нічна рибалка не на всіх водоймах виявляється успішною. Стандартні місця денних стоянок судака вночі неефективні, адже риба змінює поведінку з настанням темряви.

Кращі місця лову ікластого в нічний час:

 • мілини і коси з піщаним дном або гравієм. Зазвичай тут вдається зловити дрібних особин - до 2 кг;
 • перекати, що досягають глибини 3-4 м., є перспективним місцем полювання на трофейного судака.

Судак не любить мулисте дно, надає перевагу твердим поверхням. Риба поширена і зустрічається на багатьох водосховищах з гравійним дном і піском. Найкращі шанси отримати улов спостерігаються поруч з: поваленим деревом, ямою для денної стоянки риби або подібними підводними елементами.

Ще для ловлі судака на спінінг вночі перспективні:

 • руслові ділянки річок з прилеглими кам'янистими столами і піщаним дном;
 • місця нижче від дамб і гребель з слабшою течією і великою кількістю кисню;
 • нерівності рельєфу: звалювання, підйоми, бровки;
 • ділянки між звичайною і зворотною течією;
 • обривисті берега, біля яких є корчі;
 • рівні мілини;
 • судак зустрічається на мілинах до 1 м., але сюди риба запливає в гонитві за здобиччю;
 • виходи з ям на вигинах русла;
 • кордони між кам'янистими і піщаними косами.
Цікаво! Часто судак вночі
ловиться на місцях, які в денний час займає жерех.

На що ловити судака вночі

Рибалці важливо підготувати снасть на судака, до неї ставляться такі вимоги: збалансованість, міцність і надійність. Не обов'язково купувати найдорожчі снасті, щоб зловити судака, є маса бюджетних і цілком непоганих варіантів.

Зазвичай виконується ловля судака вночі на джиг з використанням снастей, які відповідають таким вимогам:

 • висока чутливість вудилища і хороший запас міцності. Чутливі моделі сприяють кращому контролю за проведенням в умовах обмеженої видимості. Використовуючи спінінг з запасом міцності, вдається форсувати виведення. Зазвичай вибираються вудилища середньо-швидкого ладу з тестом до 30-40 гр. Для лову з берега використовуються палиці 2,4-2,7 м., а рибалка з плаваючого засобу зручніше з вудкою 2,1-2,4 м.;
 • міцна котушка, що не кидає петлі і забезпечує далекі кидки. Під час вибору снастей краще брати мультиплікаторну модель, вона підвищить далекобійність снасті і поліпшить її чутливість. Незважаючи на відсутність необхідності в далеких закидах, подібна котушка стане універсальною для риболовлі на протязі всього дня. Мультиплікатори надійніші при закиданні воблерів від 40 гр., але також можуть застосовуватися безінерційні моделі середнього розміру 2500-4000 з п'ятьма підшипниками і більше;
 • непомітність волосіні і здатність витримувати сильні ривки риби. В якості основної волосіні бажано використовувати монофіл 0,25-0,3 мм. або плетінку - 0,16 ± 0,02 мм. Завдяки розтяжності монофіла, простіше погасити ривки риби в поєднанні з жорстким вудилищем, зате з плетінкою підвищується чутливість;
 • надійні і гострі гачки. На закорчованих водоймах вдало використовувати незачіпляйки. Гачки рекомендуємо ставити офсетні.

Окремо варто торкнутися приманки для лову судака вночі. В цей час краще застосовувати джигові насадки на відвідних повідках середніх і великих розмірів, так як їх простіше помітити хижакові в темряві. Тут не все однозначно, часом на дрібні силіконові приманки клюють дійсно великі особини судака, висновок простий - найбільшу увагу варто приділити не розміру, а кольору.

Вночі краще використовувати приманки:

 • світло-жовті;
 • білі;
 • червоні;
 • насичено-зелені.

Увага рибалок зараз прикута до примано що світяться, які залучають хижака здалеку. На рибалці з ними наявність налобного ліхтарика - це обов'язкова міра, яка допомагає зарядити приманку після марнування всього запасу світла. З досвіду скажемо, що частий заряд не буде потрібно - тьмяне світло від приманки часто результативніше, ніж улов на тільки що заряджені вироби.

Непогано себе показує поролонова приманка, головна техніка проводки - волочіння.

Сезонні особливості нічного лову судака

Ікластий сильно схильний до сезонних змін, він поводиться по-різному навесні і влітку. Далі представлено все, що потрібно знати про сезонні звички риби.

Нічна ловля судака весною

Ловля судака весною вночі практикується лише на окремих водоймах, адже частіше хижак не харчується вночі в весняний сезон. У березні та квітні судак виходить на полювання ввечері, а в травні вже настає відносно стабільне нічне клювання. Навесні доцільно виходити на риболовлю до заходу, в сутінках часто вдається зловити кілька великих особин всього за 10-20 хвилин.

Навесні кращими приманками є віброхвости і твістери. Класичні нічні кольори зараз цілком доречні, а блискучі забарвлення часто заохочуються активним клюванням.

Ловля нічного судака влітку

Ловля судака вночі влітку стає масовим, неймовірно популярним заняттям. Зараз риба особливо активна і добре йде на різні штучні приманки і живців. Судак вночі виходить на тривале полювання, що спостерігається з заходу і до самого світанку з періодичним посиленням клювання. Місцем полювання риби стають мілководдя.

Піковим часом лову є сонячний захід і перші 2 години до півночі. Далі хижак поводиться трохи пасивніше, але клювання все одно триває, тільки вже біля бровок. Друга хвиля починається десь за 1 годину до світанку, судак знову виходить на мілини і ганяється за дрібницею до сходу сонця.

Найкращими приманками в цей час є мілководні воблери з серії мінноу, які ідеально імітують невелику рибку і залучають своїм звуком.

Вимоги до літніх воблерів:

 • активна гра в невеликій амплітуді;
 • стійкість на течії;
 • довжина від 70 до 120 мм.;
 • від 7 гр. ваги для закидання на оптимальну відстань.

Ловля судака осінньої ночі

У міру наближення холодів судак переходить на денне харчування, вночі риба зустрічається все рідше. У вересні знайти нічного хижака нескладно, але після середини жовтня зловити судака в темряві - це велике везіння. Незважаючи на складності риболовлі, в цей час найбільша ймовірність добути трофейну особина, вони днем неохоче йдуть на полювання, все ще вважаючи за краще ніч.

Восени настає жор, що передує
зимівлі. Найбільша активізація клювання настає з періоду, коли вода проясниться
і вмирають численні водорості. Мальок залишається без джерела їжі, тому залишає
прибережні ділянки в пошуках їжі на глибині. Зараз хижак вирушає слідом за
кормом, практично не наближаючись до мілководдя.

Восени уловистими виявляються звичні джиги, а також силіконові черв'яки, віброхвости і імітації рибок з поролону і пінополіуретану. На ділянках без корчів хороші передньо-огружені вертушки.

Поради та рекомендації

Неможливо заочно врахувати всі моменти в полюванні за ікластим, але є ряд основних правил, які ефективні практично в будь-яких умовах:

 • щоб зрозуміти місцезнаходження судака, краще закидати по 3-5 донок з різною відстанню від берега;
 • повний контроль за станом і поведінкою приманки - це обов'язкова умова успішного лову;
 • досвідчені рибалки рекомендують заздалегідь прибути на місце і вивчити особливості його рельєфу. Якщо проігнорувати етап підготовки, висока ймовірність обриву снасті в нічний час;
 • в арсеналі рибалки повинні бути: кілька освітлювальних приладів, репелент від комарів, теплі речі, сигналізатори клювань;
 • заздалегідь краще відрегулювати чутливість снасті і потренуватися в лові наосліп;
 • від спінінгіста потрібно завжди бути напоготові, тому що судак вночі нападає на оснащення різко, необхідно вчасно виконати підсікання;
 • краще після кожної зміни руху приманки виконувати підсічку;
 • судак непередбачуваний, може вести себе спокійно більшу частину шляху до берега, а на березі влаштувати активний бій.

Підводячи підсумки: навесні нічна рибалка менш успішна, ніж на зорі, літо - ідеальний час для тренувань, часто приносить непоганий улов, а восени частіше ловляться великі особини.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити судака вночі

Схожі статті

Як ловити судака зимою на жерлиці

Як ловити судака зимою на жерлиці

Багато хто з початківців рибалок люблять рибалити в зимовий час на великих річках та закритих водоймах. Для ловлі хижака на течії або в стоячій воді вони користуються жерлицею з приманкою, в якості якої використовують живу рибку, надіту на гачок. Ловля щуки і судака на жерлиці - захоплююче заняття, яке іноді радує рибалку серйозною здобиччю.

Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Для ловлі товстолоба сьогодні застосовуються різні снасті з цікавими оснащеннями. Головна умова уловистості полягає в розумінні особливостей поведінки риби. Товстолоб є зграйною рибою, яка вважає за краще триматися в середньому водному горизонті, часом опускаючись на дно. На рибу доцільно застосовувати снасть донного типу, а найпопулярнішою є «Вбивця товстолоба». Снасть продається в більшості магазинів, хоча її нескладно зробити і самостійно. На її монтаж потрібні мінімальні витрати грошей і часу.

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в місті Хмельницький, на виїзді в сторону міста Староконстянтинів. Озеро невелике. Середня глибина  – 2-3м. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур. Є також окунь, щука, судак.

Як ловити форель на бомбарду

Як ловити форель на бомбарду

Ловля форелі бомбарду щороку приваблює тисячі рибалок, які надають перевагу займатися ловлею риби на платниках. В більшості випадків тут форель розташовується далеко від берега, куди легкі воблери з блешнями просто не долітають. Форель на бомбарду добре ловиться на великих відстанях, так як сбіруліно є переважно донною снастю.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Sapphire - нова серія котушок, яка стане вашим надійним компаньйоном на спінінговій риболовлі. Моде..

1149 - 1 194Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.