Як вибрати блешню на судака

Однією з найпривабливіших риб для риболовлі вважається судак. Щоб зловити його, рибалки витрачають чимало коштів на ефективне оснащення, якісну приманку і уловисту наживку. В якості приманок найчастіше використовують рибальські блешні на судака. Широкий асортимент виробів дозволяє вибрати відповідну модель, що враховує всі побажання і можливості покупця.

Яку блешню краще використовувати при ловлі судака?

Перед тим як відправитися на рибалку, слід розібратися, на які блешні клює судак. Правильно підібрана модель забезпечить відмінний результат. Важливо розуміти, що у здобичі паща невеликого розміру, як наслідок велика приманка абсолютно не зацікавить рибу.

Існують наступні види блешень на судака:

 • Судачі - відносяться до вертикальних блешень на судака. Основним матеріалом є кольоровий метал. Вага виробів становить близько 11 гр.. Моделі даної категорії відрізняються тривалим терміном служби, міцністю, завдяки якій можливість зірватися хижакові з гачка мінімальна.
 • Коливні - класичний варіант, особливо ефективний в осінній період року. Коливні блешні на судака залучають здобич завдяки своїм унікальним звукам (загасаючим коливанням). Також вироби піднімають муть, стикаючись з дном.
 • Mepps Lusox AG №3 - відноситься до обертових блешень на судака. Особливістю конструкції є наявність змінної вантаж-головки, завдяки якій в воді виникають потужні коливання. Найбільш ефективно застосовувати таку модель із ступінчастою проводкою. Купуючи виріб, покупець може розраховувати на великий улов і довговічність товару.
 • Пількер - блешня-трубка на судака, застосовувана на глибині від 7 метрів. Особливостями виробів є неперевершена гра, унікальні звуки, швидко принаджуючі хижака. Основний матеріал продукції - латунь або алюмінієва трубочка.
 • Вертушка - універсальне пристосування, що відрізняється легкістю в експлуатації і доступною вартістю.

Крім цього, рибалка може придбати шестигранну блешню на судака, надзвичайна форма якої забезпечить відмінну гру і неповторні звукові ефекти. Не меншою популярністю користуються блешні прямовисні на судака. Вони прекрасно показують себе на практиці і мають тільки позитивні відгуки користувачів.

Вибір приманок дуже великий, тому віддавати перевагу певній моделі потрібно тільки після ретельного вивчення місця проживання риби і з огляду на всі особливості риболовлі.

Як правильно вибрати блешню в залежності від сезону?

Досвідченим рибалкам відомо, що в залежності від пори року змінюється поведінка риби. Тому якщо в один період судак клює на пількери, то з упевненістю можна стверджувати, що в інший сезон він і не подивиться в сторону даної приманки. Розберемося, які блешні краще використовувати по сезонах.

Блешня на судака влітку повинна підбиратися з моделей горизонтального типу. Виріб повинен забезпечувати дальність закидання з можливістю хорошої проводки і виманювання здобичі на поверхню води. В даному випадку кращими блешнями на судака влітку будуть коливні. Якщо ж місцевість чиста (відсутні поріжки, корчі), то рекомендується використовувати обертові моделі. Вони мають характерні рухомі пелюстки, за допомогою яких приманюють судака. Розміри блешні на судака не повинні бути занадто великими, так як риба має маленьку пащу і просто не зможе проковтнути велику здобич. Не менш важливо, щоб приманка була максимально схожа на природну їжу судака.

Часто питанням є: «Як ловити судака взимку на блешню»? Складність полягає в тому, що риба постійно переміщається у воді в пошуках їжі. Як наслідок, рибалки змушені свердлити багато лунок і обходити їх якомога частіше. Вибираючи приманку, потрібно розуміти, що різкий і інтенсивний рух здобичі може злякати хижака. Тому блешня для зимової риболовлі на судака повинна нагадувати сонну, можливо, поранену рибу з плавними і спокійними рухами. Таким чином, якщо рибалка не знає, які блешні на судака взимку найкраще використовувати, то однозначно варто віддавати перевагу приманкам вертикального типу з нижньою огрузкою.

Ловля судака навесні не відрізняється особливою ефективністю, так як на початку весняного періоду починається нерест риби і закінчується тільки в середині травня. Проте деяким рибалкам вдається зловити найбільш великих особин.

Способи ловлі судака на блешню

Ловля судака на блешню - одне з найбільш захоплюючих і непростих занять. Щоб процес завершився успішно, важливо підібрати техніку, яка спрацює в потрібний час, в потрібному місці.

Існують два найпоширеніші способи ловлі хижака:

 1. Необхідно виміряти глибину і опустити наживку на дно, після чого підняти її всього на 50 см. У цій точці і буде відбуватися ловля. Піднімати і опускати блешню слід швидкими рухами, але в кінцевій точці її слід зафіксувати на кілька секунд.
 2. Вимірюється відправна точка лову і різким ривком блешня піднімається вгору, потім відразу ж опускається. Повторювати рухи потрібно кожні 2-3 секунди.

Зимова ловля судака на блешню повинна бути акуратною, рухи плавними і спокійними, інакше здобич може злякатися і поплисти в протилежному напрямку.

Рекомендуємо спробувати зловити рибу, використовуючи воблери на судака. Моделей виробів також величезна кількість. Воблер максимально наближений до реальної рибки, має бічні лінії і інші схожі характеристики.

Техніка ловлі судака на блешню

Не кожен рибалка знає, як грати блешнею на судака взимку. Це досить важкий процес, так як в цей період риба відрізняється малорухливим способом життя і загальною млявістю. Успіх риболовлі залежить від умінь і навичок власника оснастки. Крім цього, неправильна гра може не тільки не привернути рибу, а й налякати її.

Техніка ловлі судака взимку на блешню полягає в наступному:

 • виріб необхідно опустити на саме дно, після чого підняти приблизно на 40 см. Кожна дія має закінчуватися маленькими паузами (по 3-5 секунд). Далі приманка знову різким рухом опускається на дно, створюючи унікальні звукові коливання і залучаючи хижака;
 • коли настає період глухої зими, найкраще застосовувати маленькі підкидання (на 5 см.);
 • якщо клювання відсутнє, то слід відпустити гальмо котушки, тоді приманка буде вільна. У разі переміщення блешні, її потрібно підтягнути, при цьому тягнучи по дну і створювати коливання і каламутність води;
 • також з метою підняття каламуті блешню хитають з боку в бік.

Паузи - важливий момент при лові судака взимку на блешню. Вони допомагають рибі звикнути і підготуватися до майбутньої атаки. Довжину пауз можна регулювати. На даний фактор впливає частота клювання, активність здобичі і температура води у водоймі.

Виготовлення саморобної блешні

Досить часто рибалки сумніваються, що краще - придбати якісну приманку від відомого виробника або зробити блешню для судака самостійно. Вибір завжди залишається за власником снасті, але виготовити наживку самому дуже просто. В якості основного матеріалу може виступати мідна, бронзова або нержавіюча шестигранна трубка. Взимку найоптимальнішими кольорами виробів вважаються світлі відтінки (підійдуть сталь і нержавіюча сталь).

Саморобні блешні на судака своїми руками виготовити дуже просто. Необхідно вибрати відповідну шестигранну трубку і відрізати під правильним кутом, домагаючись потрібного розміру. На наступному етапі робляться отвори для трійника і заводних кілець. Щоб виріб прослужив максимальну кількість часу, рекомендується встановлювати якісні комплектуючі. Трійник може бути оснащений на розсуд рибалки, як варіант, мати кембрики або червоні вовняні пензлики.

Рейтинг кращих блешень для ловлі судака

Любителями риболовлі був складений рейтинг найефективніших приманок. У топ 10 кращих блешень на судака увійшли:

 • блешня «Гвоздик» на судака - класичний варіант приманок, що має характерну овальну, довгасту форму і розширення знизу виробу. На великих глибинах гра перетворюється в «гвоздик»;
 • блешня «Кілер» для судака - в народі називається «вбивця». Застосовується в водах з швидкою течією і показує прекрасну гру за рахунок зміщеного центру ваги в нижню частину виробу. Дана модель дозволяє зловити великих особин судака і щуки;
 • блешня «Вільямс» на судака - показує відмінний результат за рахунок унікальних коливань у воді і неповторної траєкторії падіння приманки, що нагадує природну їжу хижака. Кожна модель гарантовано прослужить тривалий термін і відрізняється надійністю, відмінними технічними характеристиками;
 • блешня на судака «Пількер» - виготовлена ​​з метою закидання на далекі дистанції, перспективні ділянки водойм, на які неможливо дістатися навіть на човні. Перевагами моделей є неповторна анімація виробів, універсальність (підходить практично для всіх типів риб), практичність і легкість в експлуатації;
 • блешня «Айгуль» на судака - виріб, що виділяється активною грою під час підняття і ламаною під час опускання. Модель підходить як для активних, так і пасивних хижаків (особливо добре застосовується взимку);
 • блешня «Адмірал» на судака взимку - продукція виготовлена ​​в великих колірних гамах і має максимальну схожість з мальками. Кожна модель володіє відмінним робочим вигином і призначена для обережного і малорухливого зимового судака;
 • блешня «Бокоплав» на судака - приманка у вигляді рибки горизонтального типу, що має упаяний в хвіст трійник, оснащений пензлем з вовни. В боці виробу є ще один отвір, до якого прив'язується другий трійник. Блешня має вигляд пораненої риби, що магічним чином діє на хижака;
 • блешня «Тюлька» на судака - виріб, що імітує їжу хижака і має яскраве сріблясте забарвлення;
 • блешня «Халка» на судака - унікальна приманка, що показує максимальний результат взимку;
 • приманка «Годувальниця» - володіє незвичайним вигином, під час руху відхиляється в різні боки, завдяки чому привертає рибу. Цей виріб гарантовано забезпечить улов рибалці.

Безліч з наведених приманок можна використовувати і для інших видів риб. Щоб процес лову доставив величезне задоволення і завершився успіхом, необхідно грамотно підбирати снасті і використовувати уловисті блешні на судака.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як вибрати блешню на судака

Схожі статті

Як правильно робити проводки спінінгом

Як правильно робити проводки спінінгом

Суть спінінгової ловлі полягає в наданні руху приманки таким чином, щоб вона спровокувала рибу на клювання. Домогтися цього можна тільки шляхом застосування відповідної проводки. Різні способи проводки на спінінг можна звести до кількох напрямків, які ми розглянемо в цій статті.

Як ловити на фідер

Як ловити на фідер

Процес риболовлі представляє інтерес для будь-якого рибалки незалежно від способу вудіння. Ловля риби на фідер особливо ефективна для багатого улову. Належна старанність, працьовитість, терпіння приносять свої плоди, коли за допомогою наживки можна зловити не тільки карася, плотву, але і принести додому значні трофеї: великого коропа, вусатого сома.

Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Болонська вудка - самий універсальний спосіб поплавкової ловлі. Вона дозволяє успішно ловити практично в будь-яких умовах, але основне її призначення - ловля в проводку. Повністю реалізувати її можливості дозволяє правильно підібране оснащення болонської вудки для ловлі на течії або в стоячій воді.

Як і на що ловити судака весною

Як і на що ловити судака весною

Судак є бажаною здобиччю кожного рибалки. Спіймати цю рибу весною практично неможливо - так вважають багато, кому невідомі секрети ловлі судака навесні. Як тільки сонечко починає дарувати перші теплі промені, лід на водоймах стає тоншим і риба, яка залишає місця зимівлі, проявляє велику активність, завзяті спінінгісти і рибалки-новачки відправляються ловити судака весною по першій воді. Але далеко не кожному судилося повернутися додому з хорошим уловом.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

41Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплави - вельми ефективна категорія приманок для лову хижака в схил. Серед найбільш якісних і ул..

79Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PE х4 150m (салат.)

Шнур Sunline Siglon PEx4 - новинка яка стала бестселером серед японських шнурів представлених в Укр..

340 - 584Грн.

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB02. 4.3g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB02. 4.3g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade відрізняється збалансованою конструкцією і стабільною грою ..

101Грн.