Які бувають воблери на судака і як вибрати

Уловисті воблери на судака імітують дрібну рибку з прогонистим тілом, що обумовлено будовою пащі риби. У природних умовах хижак полює за невеликою пліткою, уклейкою і дрібними окунями. Він чекає здобич в укриттях і різко атакує їжу, хапаючи іклами. Щоб зловити побільше судаків, важливо враховувати особливості пащі і підбирати приманки, які вдало імітують мальків. Вибрати воблери не так просто, доводиться враховувати: сезонну поведінку, смакові переваги, наявність і силу течії і т. д.

Де і коли рибалити на судака воблерами

Судак переважно водиться в річках, де мешкає на великих глибинах. Знайти хижака легко в місцях з чистою водою і твердим дном. Малоймовірно знайти судака в озерах з великою кількістю рослинності і мулистих дном, зате тут зустрічаються дуже великі особини.

Щоб розібратися, який воблер краще для лову судака, важливо визначити бажане місце риболовлі:

 • ями від русла річки і протяжні канави з піщаним дном або галькою;
 • глибоководні звали, брівки;
 • місця з великою кількістю корчів на великій глибині;
 • опори гідроспоруд.

Самий уловистий воблер на судака для донної риболовлі - це троллінгова модель, так як інші різновиди не опустяться на достатню глибину. У ранковий і вечірній час риба припливає до берега в пошуках їжі, зараз звичайні глибоководні воблери ідеально підходять.

Воблери для ловлі судака на течії обов'язково повинні стабільно грати. Помітивши небезпеку, хижак піде геть з місця. Нерідко судака можна зустріти поруч з плином на глибині 2 м., шукати хижака тут доцільно при наявності поруч різкого звалу на глибину від 5 м. В цілому найкращим місцем для лову є глибина 3-7 м., хоча водиться і на глибині 10 м. Слід використовувати воблери, які здатні дістати практично самого дна, адже хижак не піднімається за здобиччю в верхні і середні горизонти води.

Кращі воблери для ловлі судака проводяться на відстані від дна в 50 см. Хижак воліє бути сусідами з окунем, при затриманні цієї риби варто очікувати на гачку і судака.

Різновиди воблерів для ловлі судака

Для лову ікластого за допомогою спінінгової снасті можуть використовуватися різні силіконові і пластикові приманки. Їх вибір сьогодні дуже широкий, є варіанти для різного часу року, місця, поведінки хижака і т. д. Професійні рибалки часто беруть з собою цілий арсенал приманок, ми ж рекомендуємо початківцям рибалкам мати з собою хоча б 5 різновидів.

Які існують різновиди приманок:

 • мілководні воблери на судака ефективні виключно під час виходу риби на полювання. Плаваючі воблери на судака допомагають чекати хижака біля узбережжя в ранковий і вечірній час. Невелика вага і розмір воблера не дозволяють обловлювати глибину, тому краще полювати з лайтовими снастями біля корчів;
 • глибоководні воблери на судака підходять для риболовлі на відносно великій глибині. Існують спеціальні моделі з негативною плавучістю, а також зустрічаються звичайні приманки з тонучими гачками;
 • троллінгові приманки. Техніка троллінг передбачає наявність плаваючого засобу. Тактика відрізняється уловистістю, так як дозволяє охопити одночасно велику площу води в пошуках хижака. Спінінг кріпиться на човні і приманка рухається за ним. Кращі воблери для троллінгу на судака стабільно працюють при будь-якій швидкості руху і імітують великих живців. Вони частіше стають інструментом для лову трофейних особин;
 • воблер що світиться на судака застосовується в нічний час. Завдяки світлу яке випромінюється, хижак здатний розглянути приманку здалеку і припливає до неї;
 • саморобні воблери на судака часто враховують основні характеристики популярних приманок. Зробити воблер вручну досить складно, це трудомісткий процес, хоча при належній посидючості все вийде.

На всі приманки кріпляться гачки на судака - зазвичай ними стають трійники. Плаваючим варіантам доцільно використовувати 1-2 потрійні гачки. Щоб регулювати глибину занурення, можна застосовувати і по 3 гачки, подібна тактика ефективна для лову хитрих особин, які звикли обкушувати хвости приманок. Третій гачок встановлюється ближче до хвостової частини.

Колір воблера на судака вибирається для імітації окуня, уклейки або інших дрібних рибок, які входять в кормову базу ікластого. Забарвлення воблерів на судака бувають екстравагантні, але уловистість подібних воблерів нерегулярна, в одній водоймі клює добре, а в іншій риба повністю відмовляється від приманки.

Кілька важливих порад:

 • весь топ воблерів на судака - це імітація: йоржа, плітки, окуня і т. д. Будь-який, навіть зимовий воблер на судака, краще брати з прогонистим тілом, пузаті рибки зараз недоречні;
 • важливо підбирати розмір насадки під величину хижака в водоймі. На рибку з вагою 1 кг. немає сенсу ставити воблери по 10 см.;
 • для швидкого занурення приманки на глибину краще використовувати рознесені оснастки, де приманка кріпиться на відвідному повідку. Непогані альтернативи - дроп-шот (часто застосовується для зимової риболовлі) і техаська оснастка;
 • атака воблера не повинна відбуватися під великим кутом, особливо важливо враховувати це при маленькій глибині - до 3-4 м.;
 • входження в придонні шари повинно вийти природно;
 • рівномірна проводка викликає активну гру у приманки, тут рідко використовуються ривкові способи.

Воблери для нічної риболовлі на судака

Ловля судака вночі - це сучасний тренд в рибальському колі, зараз практично на всі хижі види риб ведеться полювання вночі. Нічні воблери на судака відрізняються від звичайних різновидів, так як в умовах обмеженої видимості хижак покладається не на гострий зір, а на чуття і бічну лінію.

Які воблери на судака вночі активно використовуються:

 • мінноу. Нічні модифікації володіють продовгуватими тільцями і невеликими лопатями. Вони опускаються на необхідну глибину відносно швидко, але використовуються для облову глибини до 1,5 м. Вночі хижак зазвичай плаває на невеликій глибині. Ідеальним розміром приманки є розмір 6-10 см. Застосовуються в поєднанні зі спокійним твіччингом, що імітує сонного малька;
 • глибоководні мінноу. Діпові воблери на судака - це ті ж мінноу, тільки володіють великими лопатями. Застосовуються тонучі моделі під час облову корчів, очеретяних стін і підводних кіс;
 • шеди. Володіють великими лопатями і товстим тільцем, добре підходять під час лову на глибоководних брівках;
 • воблери-кренки. Мають невелику довжину тіла, але приманка рознесена в сторони. Володіють непоганою анімацією і користуються попитом вночі на перекатах.

Нічна ловля судака на воблери виявиться результативніше, якщо взяти моделі приманок які світяться. Риба в силу своєї допитливості схильна плисти до джерела світла.

Сезонна залежність ловлі судака на воблери

Від сезону до сезону ікластий змінює свої переваги щодо місця проживання, поведінки і т. д. У холодну пору ловля судака на воблери скрутна через апатичність і пасивність хижака. Найбільша активність риби настає в перед-нерестовий період і під час нетривалого жору після нересту.

Закономірності поведінки в різні сезони:

 • ловля весною судака на воблери виявляється результативною практично на будь-які приманки, головне - вчасно потрапити на жор риб. Навесні судака краще ловити пізно ввечері, нерідко починається «справжня рибалка» тільки пізно ввечері;
 • ловля судака влітку на воблери ускладнюється, тому що в спеку хижак схильний мляво плавати коло дна, неохоче хапаючи приманки, які закидаються поруч з пащею. Хороший улов вдається отримати на великих річках з холодною течією, де риба все ще активна. Гранична активність судака припадає на ранкову і вечірню зірку. Тільки в вітряну, похмуру погоду ікластий полює в світлий час доби і здатний харчуватися протягом цілого дня. Зараз ефективні кренки і тейл-спіннери. Найбільш результативна нічна ловля судака на воблери з берега з середини липня до другої декади серпня.
 • осінній хижак знаходиться в сприятливому стані для упіймання, у нього жор перед настанням зими. Жор тривалий, починається з кінця вересня або початку жовтня і триває до льодоставу, але має короткі перерви. Застосовуються джигові тактики лову з рознесеними оснащеннями. Активність хижака настає ближче до полудня, часто судак бере снасть годин в 9-11 ранку. Після нетривалого відпочинку риба знову виходить на полювання і клює до ночі;
 • зимовий воблер на судака застосовується на незамерзаючих річках, тут судак є головною метою багатьох рибалок, так як при низьких температурах клює досить добре. Взимку ловля судака на відвідний поводок з воблером показує себе з кращого боку, часто призводить до затримання трофейних особин. Найбільш успішна тактика - класичний джиг.

Огляд 10 кращих воблерів для судака

Рейтинг воблерів на судака допоможе визначитися з найбільш уловистими приманками з представлених на ринку.

Рейтинг 10 кращих воблерів:

 1. Підходящий воблер «Бандит» для троллінгу на судака - Walleye Deep. Основні характеристики: 17 гр., 12 см. Найцікавішим забарвленням з воблерів «Бандит» є ультрафіолет, який світиться в темряві, залучаючи рибу з великих відстаней. Глибина занурення від 50 до 300 сантиметрів.
 2. «Понтон 21» воблери на судака представлені у великому асортименті, але вночі немає рівних моделі Greedy Guts. Всі різновиди продукції «Понтон 21» відрізняються чудовими далекобійними характеристиками, і додатково спокушають здобич звуком від кульок у внутрішньому резервуарі.
 3. Воблери «Рапала» для троллінгу на судака використовуються повсюдно, хоча за численними рейтингами найбільш успішною моделлю є Barra Magnum. Це класичні фінські воблери на судака з довжиною 110 мм., плаваючі в середніх водних шарах. Застосовуються для лову трофейних особин, часто трапляються хижаки по 10 кг.
 4. Воблери «Салмо» на судака очолює модель «Hornet», яка відрізняється універсальністю. Показує однаково хороші результати при береговій ловлі і під час риболовлі з човна. Хоча це і китайські воблери на судака, але їх виробник має польське походження, підтримуючи постійну високу якість виробів. Воблер «Салмо Шершень» імітує великих ос, на яких нерідко спокушаються і мирні види риби, переважно коропові.
 5. Воблери «Нільс Майстер» на судака відносяться до глибоководних приманок, без допоміжної огрузки здатні занурюватися на глибину до 5 м.
 6. Воблер «Страйк Про» на судака з серії EG-068 володіє середніми розмірами (85 мм.), добре показує себе на течії, занурюється на глибину 2 ± 0,5 м. Найефективніші способи проводки «Страйк Про» - твіччінгові і ривкові тактики.
 7. Воблер «Халк» на судака з лінійки Combat володіє рельєфною поверхнею з насічками, що імітують луску. У конструкції влаштована металева лопата, яка призначається для занурення, цікавої гри і галасливості приманки. При довжині 56 мм. заглиблюється на глибину 2,5 м. Троллінгова і твіччінгова ловля - найуспішніші.
 8. Воблери «Косадака» на судака представлені серією ION DD. Це глибоководні приманки з розмірами 9, 10 і 13 см. Володіють посиленою лопатою в формі еліпса. Призначаються для лову хижаків середніх і великих розмірів. Лопать стабілізує гру при великій швидкості руху, в нормі має хаотичну гру, що нагадує поранену рибку. Вдало використовувати воблер на відвідному повідку на судака.
 9. Принади «Yo Zuri L-minnow». Воблери мінноу для лову судака володіють всіма необхідними якостями, найкращим чином себе проявляють вночі, коли риба дуже активна. Відноситься до потопаючих моделей з одним гачком. Базові параметри: 5 гр., 4 см. Успішно заглиблюється на 1,5 м.
 10. Насадка від Livetarget моделі «Threadfin Shad». Воблери кренки на судака від Livetarget - це нове покоління, так як приманка імітує не одну рибку, а відразу невелику зграйку з трьох особин. Відноситься до плаваючого типу, оснащується 2 гачками. При довжині 6 см. важить 17 гр. Робоча глибина - 2,5 м.

З перерахованими приманками ікластий хижак стане легкою здобиччю, від рибалки залишиться тільки правильно підбирати тип гри. За одну ніч досвідчені рибалки перебирають по кілька приманок, що допомагає витягати гарні екземпляри.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Які бувають воблери на судака і як вибрати

Схожі статті

Рибалка на водосховищі Христосово Старосинявського району

Рибалка на водосховищі Христосово Старосинявського району

Відстань з центру Хмельницького до водойми складає: – 66 км. Їхати по трасі в сторону Вінниці. В Меджибожі звертаємо ліворуч на Стару Синяву. В самій Старій Синяві їхати головною дорогою до кладовища. Коло кладовища звертаємо ліворуч і їдемо до самої водойми. Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини.

Як зробити закидушку своїми руками

Як зробити закидушку своїми руками

Закидушка - найпростіша гачкова снасть і, швидше за все, найдавніша. Ліски, грузила, повідка і гачка буде досить для її виготовлення. Решта снасті еволюціонували з закидушки - додавання вудилища, поплавка, котушки і т. д. призвело до появи сучасних снастей. Однак ловля на закидушку досі застосовується рибалками і часто приносить їм солідні улови. Так як готові закидушки зазвичай не продаються, часто виникає питання, як зробити закидушку своїми руками.

Які бувають види мормишок

Які бувають види мормишок

Що являє собою мормишка відомо навіть самому непосвяченому в секрети рибальської справи звичайному рибалці-любителю. Навіть тому, що кілька разів на рік вибирається зі снастями, покритими пилом в коморі або гаражі, провести ритуал якщо не лову риби, то "купання черв'яка". Але тільки постає питання про види мормишок і певному їх призначенні - тут вже справи йдуть гірше. Адже далеко не всі знають, що бувають мормишки у вигляді комах, мормишки папуги і тим більше скрутно буде класифікувати їх види.

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Озеро знаходиться в місті Хмельницький. Дамба по вулиці Митрополита Шептицького. Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини. Водойма велика, має площу плеса 35га. Середня глибина  – 3-1,5м. Дно чисте. Водойма не спускалась з 1989 року. Практикується також зимова риболовля.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Strike Pro Inquisitor 80SP. EG-193A.

Воблер Strike Pro Inquisitor 80SP. EG-193A.

Представників серії Inquisitor 80SP виділяє специфічне тіло, виготовлене за типом вгодованого мінно..

180Грн.

Воблер Kosadaka Cord-R XS 70F 4,15g

Воблер Kosadaka Cord-R XS 70F 4,15g

Kosadaka Cord-R XS 70F - один з найбільш уловистих воблерів, який завдяки своїй складовій конструкц..

182Грн.