Які гачки вибрати на судака

Судак не є особливо обережною рибою, на яку потрібні якісь унікальні гачки. При виборі гачка важливо враховувати різні моменти: водойма, погода, способи лову та розмір риби. Ловля судака на живця добре поєднується з відносно великими гачками, а для мікроджигових снастей і мікровоблерів частіше використовують невеликі гачки. Головна вимога - вони повинні бути якісними, міцними і гострими. Під час лову судака можна використовувати одинарні, парні гачки і трійники. У всіх варіантів гачків свої переваги і недоліки.

Які особливості гачків для лову судака?

Відносно того, які гачки на судака підійдуть найкращим чином, немає єдиної думки, рибалки орієнтуються на власний досвід.

Краще дотримуватися основних моментів у виборі:

 • ловля судака на живця невеликого розміру часто виконується зі спареними гачками. Виготовляються вони так: до цівки міцного гачка припаюємо другий гачок, тонше основного. На відносно слабший гачок нанизуємо наживку. Є маса способів, як насадити живця на гачок для судака, але частіше за все приманка протягується за ніздрю або обидві губи одночасно;
 • при використанні коротких повідків (до 10 см) доцільне застосування як одинарних гачків, так і двійників з подовженою цівкою. Приманка закріплюється на тонкому гачку, окремо винесеному на повідку;
 • величина номера гачка на судака безпосередньо залежить від розмірів приманки;
 • неважливо, використовується трійник чи ні, завжди великі хижі риби добре ловляться на ковані варіанти. За спостереженнями, з трійником сходи відбуваються не так часто;
 • вибір залежить від величини риби у водоймі;
 • для насадження живця на волосіні встановлюється маленький, тонкий гачок.

Цікаво! Є незвичайна снасть на судака - кулька з гачком, її виготовляють з металу або будь-якого потопаючого матеріалу, вона застосовується для донного лову на живця при присутності заростей на дні. Живець при наявності довгого повідця просто сховається в рослинності і перечекає небезпеку, чого рибалці важливо уникнути. Шарик запобіжить далекому відходу приманки.

Можна ловити на саморобні, вітчизняні та японські гачки, але застосовування «японців» ефективніше через високу якості продукції. Вітчизняні гачки непередбачувані, іноді показують себе непогано, а часом легко ламаються.

Одинарний гачок на судака

Одинарні варіанти часто використовуються, адже мають певну перевагу над двійниками і трійниками:

 • одинарна модель має менший ризик бути виявленою. На неї клює краще, так як судак не відчуває пастки;
 • основна перевага - менші розміри, що провокує кращі клювання: жадібні, різкі і глибокі. Судак вколеться об гачок лише в момент глибокого заковтування насадки. Клювання виявляються і частими, і впевненими.

Однак виділяють і недоліки, які відштовхують деяких рибалок від використання простих гачків. Головний недолік - низька ефективність, значно знижується ймовірність зачепу риби, адже використовується всього 1 гачок. Рибалки відзначають високий ризик сходження риби, щелепа судака міцна, її нелегко пробити гачком.

Ловля на жерлицю краще себе показує з одинарними варіантами. Взимку є обов'язковою складовою снасті, так як в світлій воді рибі простіше виявити гачок.

Під час риболовлі в відвіс, застосування джиг-головок з живцями - кращий спосіб зловити рибу. Розмір гачків на судака в поєднанні з джиг-головкою приблизно № 2-3. При полюванні з живцями кращий вибір - № 1-4. Подовжена цівка на судака - найкраща конструкція.

Судак на офсетний гачок також йде непогано, але його краще використовувати при високому ризику сходу живця. При ловлі на офсетний гачок мінімальний ризик сходження навіть м'яких приманок.

Двійник на судака

Зазвичай двійники вважаються оптимальним вибором при ловлі судака, він не дуже насторожує здобич в порівнянні з трійником, але володіє гарною ефективністю зачепів. Використання двійників краще при частих сходах судака.

Любителі полювання на судака часто використовують гачки № 1-4, тобто такі ж номери, як і у поодиноких гачків. Довга цівка тут так само доречна, так як допоможе простіше витягати гачок з пащі і легше насаджувати живця.

В рибальських магазинах продаються спеціальні спарені гачки різних розмірів. На невеликий насаджується приманка, вона менше травмує рибку і довше зберігає їй життя. На великий гачок ловиться сам судак, адже він сильніше і здатний зламати дрібні варіанти.

Трійник на судака

Потрійні гачки для лову судака найефективніші, кількість сходів мінімальна, якщо риба заковтнула його, у неї мінімальні шанси піти від рибалки. Трійники були б найпопулярнішими оснащеннями, але є дуже помітними, взимку судак легко розглядає гачок. У весняний і літній час встановлювати трійник на вудку на судака цілком виправдано.

Якщо клювання риби припинилося після установки трійника, краще замінити його двійником. Трійники використовуються також з номером 1-4, подовжена цівка є обов'язковою умовою. В ідеалі, один з гачків повинен бути менше за інших, використовується для кріплення живця.

Як вибрати надійний гачок для лову судака?

Сьогодні на прилавках магазинів є широкий вибір гачків: одні - фірмові, а другі - або від маловідомих компаній, або зовсім продаються з-під поли. Єдиний плюс на користь другої групи - низька вартість, але дешевий продукт рідко радує результатом. Такі гачки часто потребують попереднього заточування, просто не здатні пробити губу судака, а деякі зовсім вдається зламати пальцями.

При виборі гачків рекомендуємо брати моделі відомих брендів, все-таки вони не дуже дорогі, а якість на високому рівні. В асортименті більшості виробників є гачки, пристосовані для лову судака.

Кращі гачки на судака представлені у виробників:

 • Owner;
 • Cobra;
 • Mustard;
 • Gamakatsu.

Будь-який гачок на судака номером 1-4 від згаданих фірм прослужить протягом численних сезонів і допоможе зловити навіть трофейних риб. Всі виробники використовують хімічну заточку гачків, вони виходять гострими, а за рахунок якісної сировини - ще й міцними. Неякісна продукція може підвести в момент необхідності, і довгоочікуваний трофей піде в воду.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Які гачки вибрати на судака

Схожі статті

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Окунь - риба, яка не потребує представлення. Він добре знайомий кожному рибалці завдяки своїй численності і поширеності. Спіймати окуня можна будь-якою спортивною або аматорською снастю. Одним з найбільш захоплюючих і добутливих способів лову, є ловля окуня на поплавкову вудку.

Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Штучні приманки, використовувані під час ловлі спінінгом, є повноцінною заміною живих і все частіше використовуються рибалками. Така популярність до троллінгових воблерів прийшла не відразу. Спочатку використовували легкі воблери і тільки згодом - великі воблери для троллінгу, розраховуючи спіймати великого хижака. Сьогодні ринок снастей наповнений різноманітними моделями воблерів, серед яких гідне місце займають фінські воблери для троллінгу - продукція легендарної компанії Rapala. Щоб рибалка не розгубився при виборі приманки, розглянемо основні особливості і воблерів для троллінгу.

Як ловити форель на спінінг

Як ловити форель на спінінг

Серед любителів риболовлі зростає інтерес до форелі - характерного представника сімейства лососевих. Форель живе в річках з швидкими течіями і в струмках. Поряд з річковою ловлею, на форель багато полюють на платних ставках. Нелегко зловити цю вибагливу, сильну, полохливу і красиву рибу. 

Основи фідерної оснастки для початківців

Основи фідерної оснастки для початківців

Фідер - снасть для донного лову, доведена до досконалості, що дозволяє успішно ловити будь-яку мирну рибу і деяких хижаків на будь-яких водоймах. Він вважається досить складною у застосуванні снастю, але насправді ловля на фідер для початківців рибалок не має нічого складного. Головна умова, щоб повністю реалізувати його потенціал, фідер повинен бути правильно оснащений.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Двійник Scorpion Zander Ryder 90 Double BR

Двійник Scorpion Zander Ryder 90 Double BR

Спаяний двійний гачок. Використовується в основному для ловлі на живця. На більше жало одівається ж..

3 - 5Грн.

Джиг-головка 7гр.

Джиг-головка 7гр.

Найбільш популярна форма даної оснастки використовується в Україні вже протягом багатьох років для ..

6Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

3 - 5Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.