Ловля товстолобика

Товстолобики зазвичай шукають їжу рано вранці на мілководді без течії, де велика рослинність. А ось ближче до полудня, ця риба віддає перевагу плавати по мулистому дну водойм по глибшим ділянкам. Товстолобики, в основному, шукають для себе їжу зграями.

При лові таких риб необхідно знати, що її дуже легко злякати. Нерідко рибалки використовують цю особливість товстолобиків в своїх цілях. Наприклад, коли потрібно знайти розташування косяка, слід всього лише сильно пошуміти і особини різко вискакують з води, а потім швидко ховаються в укриття.

Під час лову товстолобика необхідно застосовувати рослинні насадки. Добре клює риба на шматочки огірка, листочки конюшини, кукурудзу, а також кульки від пінопласту. Крім цього, увагу цих особин можна залучити за допомогою відвареного зеленого горошку. Щоб гачок був непомітним у воді, потрібно обмотати його водоростями. Ловити товстолобиків необхідно починати з травня і до кінця вересня.

Активне клювання цієї риби спостерігається в червні і липні. Вночі товстолобики клюють дуже рідко. Рано вранці клювання цієї риби поступово поліпшується і в обід активність її найбільш висока. Заздалегідь варто враховувати той факт, що товстолобик, досить сильний і тому він може різким ривком потягнути снасть. Щоб уникнути цього, рибалці потрібно трохи послабити фрикціон котушки на вудці.

Місце для лову такої риби підібрати зовсім не важко. Головне, щоб дно водойми було глинистим, піщаним або кам'янистим. У місцях проживання товстолобика ростуть молоді водорості. Така риба плаває переважно в різних поглибленнях на дні.

Для лову товстолобиків бажано мати вудилище, яке призначене до донної риболовлі. Гачки при цьому слід використовувати міцні і в той же час не важкі. Різко підсікати подібну рибу не потрібно, краще повільно виконати проводку.

  • Ловля товстолобика

Схожі статті

Конопляні зерна – відмінна прикормка для риби

Конопляні зерна – відмінна прикормка для риби

Насіння коноплі вважаються відмінною наживкою і підгодівлею для лову великої риби. Однак, в більшості випадків, таке насіння застосовуються лише, як доповнення до основного підгодовування. Насіння конопель виділяють особливий запах, який подобається лящеві, коропу, сазанові і деяким іншим рибам.

Нерестова заборона 2019

Нерестова заборона 2019

З 1 квітня 2019 року на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм. Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки.

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок - ефективний спосіб лову, що дозволяє здійснювати далекі і точні кидки легких приманок, а також проводити їх на будь-якій глибині. Відвідний поводок на окуня можна використовувати як на течії, так і в стоячій воді. Така універсальність і стала причиною популярності цього методу лову.

Як ловити коропа на спінінг

Як ловити коропа на спінінг

Говорячи про ловлю коропа на спінінг, слід підкреслити, що мова йде не про донну снасть з використанням спінінгового вудилища, а про ловлю на штучні приманки. Про те, що вважається мирною, така риба, як короп, включає в свій раціон молодь інших риб, відомо давно, як і випадках виловлення коропа на живця. Однак ловля його на спінінг стала можлива тільки з масовим поширенням джигових приманок. Вірогідність клювання коропа на блешню або воблер набагато нижче, ніж на «силікон». Причина такої вибірковості в способі життя коропа.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Чорний на закрутці

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

137 - 248Грн.

Воблер Strike Pro Wigglin Oscar 50L. EG-041L

Воблер Strike Pro Wigglin Oscar 50L. EG-041L

Сімейство приманок Wigglin 'Oscar зовні дуже нагадує кренки сімейства Griffon'ов від Megabass, пара..

110Грн.

Підсак EOS AD 8-50502153-3

Підсак EOS AD 8-50502153-3

Надійний підсак, прекрасно підійде як для новачка, так і для досвідченого рибалки. Легка, міцна тел..

414Грн.

Спінінг штекерний EOS Colourful 12300. 2.75Lb.

Спінінг штекерний EOS Colourful 12300. 2.75Lb.

Спінінг EOS Colourful призначений для любителів коропового лову. Бланк моделі Colourful виготовлени..

566Грн.

Технопланктон 3х25грам.

Технопланктон 3х25грам.

Оригінальний продукт для всіх любителів рибної ловлі. Пресована прикормка на товстолоба, амура та к..

15Грн.

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваючі насадки EOS EVA зроблені в форматі кукурудзи. Вони швидко спливають при попаданні в воду. ..

17Грн.