Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Для ловлі товстолоба сьогодні застосовуються різні снасті з цікавими оснащеннями. Головна умова уловистості полягає в розумінні особливостей поведінки риби. Товстолоб є зграйною рибою, яка вважає за краще триматися в середньому водному горизонті, часом опускаючись на дно. На рибу доцільно застосовувати снасть донного типу, а найпопулярнішою є «Вбивця товстолоба». Снасть продається в більшості магазинів, хоча її нескладно зробити і самостійно. На її монтаж потрібні мінімальні витрати грошей і часу.

Що собою являє снасть вбивця товстолоба

Снасть «вбивця товстолоба» включає в себе великий поплавок, під яким розміщується годівниця, її часто замінюють на каркас технопланктон. Монтаж «вбивці товстолоба» виконується з використанням недовгих повідків з гачками на кінці.

Як відбувається ловля великого товстолоба на снасть «вбивця товстолоба»:

 1. Всередині годівниці знаходиться прикормочна суміш із пиловими компонентами, які після потрапляння в воду створюють каламутну хмару.
 2. Пляма каламуті поширюється по водоймі, залучаючи товстолоба.
 3. Риба пропускає муть крізь зябра, фільтруючи їжу. Під час пропускання корму здобич мимоволі захоплює гачок.
Важливо! Уловистість снасті
залежить від довжини повідків, так як правильно підібрана довжина допомагає
ловити багато великих особин, а надто короткі або довгі оснащення приведуть до
нульової результативності. Головне правило - гачки повинні знаходитися трохи
нижче від годівниці, щоб їх не було видно в хмарі каламуті.

Цікаві особливості ловлі:

 • не обов'язково використовувати приманки на гачках або будь-які насадки. Зачеп відбувається під час поглинання дрібних речовин з води, самому гачку простіше заплисти в пащу здобичі разом з потоком, а насадка здатна заважати;
 • деякі рибалки стверджують, що приманки все ж підвищують ефективність і якість клювання, адже риба заковтує наживку впевненіше і глибше. У випадку з голими гачками є ризик, що риба відчує метал і виплюне гачок передчасно;
 • товстолоб вибагливий щодо їжі, на нього краще ставити капусту, горох, різаний огірок, водорості і т. д. В магазинах продається технопланктон, має вигляд бочки, який при контакті з водою розщеплюється;
 • ще одна альтернатива перерахованим насадкам - пінопластові кульки, але їх краще кріпити на одинарні гачки. З пінопластом повідці не сплутуються, поліпшується їх плавучість, тобто під час засмоктування води гачкам простіше потрапити в пащу;
 • рекомендуємо обов'язково використовувати ковзний вантаж, переважно використовується свинцева оливка підходящої маси. Грузило виконує роль стабілізатора оснащення і підвищує далекобійність закидання, адже зазвичай снасть застосовується для лову на великій відстані від берега;
 • під час виготовлення оснастки використовується поплавок з високою позитивною плавучістю, здатний витримати вагу годівниці (часто використовується пружина) з кормом. Важливо підібрати поплавок, який під час спустошення годівниці лягає на бік, так рибалки розуміють про необхідність додавання прикорму.

Багато рибалок хваляться спійманими на «вбивцю товстолоба» трофеями, але пробуючи подібну снасть новачок не може домогтися того ж результату. Причина криється в способі виготовлення оснастки.

У чому переваги використання даної снасті

Незважаючи на вузьку спеціалізацію, снасть відноситься до високоефективних методів лову риби. Даний спосіб добре ловить товстолоба, але в якості прилову можуть зустрічатися білі амури, рідше - коропи.

До переваг снасті варто віднести:

 • низька вартість при покупці;
 • оснащення поширене по всій Україні і за кордоном, так можна вивчити досвід інших рибалок і зрозуміти специфіку лову;
 • легкість самостійного монтажу;
 • є маса варіантів, пристосованих для різних умов риболовлі;
 • в ході виготовлення можуть застосовуватися підручні компоненти;
 • уловистість;
 • здатність виконувати облов різних глибин;
 • легкість виконання далеких закидів.
Снасть добре поєднується з
різними дрібно-фракційними речовинами: технопланктон, покупними
підгодовуваннями, кашами. Вона не втрачає актуальності і ефективності протягом
усього року: хороший кльов настає навесні і триває до пізньої осені.

Як правильно ловити снастю вбивця товстолоба

Ловля товстолоба на «вбивцю
товстолоба» найбільш ефективна при використанні фідерного вудилища. Спінінг
також є підходящою «палицею», але доводиться використовувати важкі моделі.
Котушку краще використовувати безінерційну, велику, з високими показниками
міцності.

Ловля на снасть «вбивця товстолоба» цілком результативна і без приманки, хоча при використанні відповідного корму кількість клювань подвоюється. Після набивання годівниці їжею, закидаємо снасть у воду. Якщо довгий час ловля товстолобика на «вбивцю товстолоба» залишалася не результативною, варто змінити горизонт лову, опустивши годівницю на 0,5 м. глибше. Експериментуючи з глибиною лову, напевно вдасться знайти вдалий горизонт риболовлі.

Якщо ловля товстолобика відбувається із застосуванням каш, гачки можуть ховатися безпосередньо всередину годівниці. У процесі розпилення підгодовування гачки випадуть назовні, а також є ймовірністю, що товстолоб почне всмоктувати їжу прямо з годівниці, разом з нею в рот потрапить і гачок. У підсічці немає необхідності, так як відбувається само-підсічкання.

Не рекомендуємо застосовувати прикормки, які тануть у воді довше 2-х годин. Найкращий кльов спостерігається в ранковий і вечірній час, вночі ловити рибу складно.

У денний час краще ловити товстолоба на великій відстані від берега, так як риба не любить сонячне світло і відпливає подалі. Далекі кидки призводять до ризику заплутування волосіні з елементами оснащення, а сильні ривки призводять до високої ймовірності випадання приманки під час приводнення. Щоб запобігти перерахованим негативним явищам, рибалка встановлює вудилище на підібраному місці і завозить снасть з допомогою човна на відповідну відстань. Варто враховувати, що натяг волосіні призведе до зісковзування снасті на кілька метрів до берега.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Схожі статті

Як ловити товстолобика весною

Як ловити товстолобика весною

Ловля товстолобика весною з дна - це єдиний спосіб добути трофейну особина на початку весняного сезону, але тут є маса нюансів. У березні в багатьох водоймах країни лід ще не зійшов, ловля залишається доступною виключно на зимові снасті. В цей час товстолоб вже починає харчуватися, але він непередбачувано реагує на приманки. Деякі природні корми абсолютно не залучають рибу, інші ж здатні привести до великого улову, потім смакові і поведінкові особливості змінюються, і підбір снастей з приманками доводиться починати знову.

Як ловити судака зимою на жерлиці

Як ловити судака зимою на жерлиці

Багато хто з початківців рибалок люблять рибалити в зимовий час на великих річках та закритих водоймах. Для ловлі хижака на течії або в стоячій воді вони користуються жерлицею з приманкою, в якості якої використовують живу рибку, надіту на гачок. Ловля щуки і судака на жерлиці - захоплююче заняття, яке іноді радує рибалку серйозною здобиччю.

Як ловити судака вночі

Як ловити судака вночі

Будь-якому рибалці відомі схильності більшості хижаків до ведення нічного способу життя, одним з їхніх представників є судак. Не всі знають, що судак ловиться вночі не протягом усього року, а тільки в теплий період. Вихід хижака на полювання відбувається вночі через високу температуру води днем, що судаку не подобається. Риба активно полює вночі влітку, але непоганий кльов спостерігається в кінці весни і початку осені.

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Рибалка в Хмельницькому. База відпочинку «Кльово»

Водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в місті Хмельницький, на виїзді в сторону міста Староконстянтинів. Озеро невелике. Середня глибина  – 2-3м. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур. Є також окунь, щука, судак.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка для ловлі товстолоба

Оснастка для ловлі товстолоба

Вбивця товстолоба - готова оснастка для лову товстолобика, білого амура. Комплект оснащений попл..

35Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Монтаж Арсенал №36. Оснастка для ловлі товстолоба на лідкорі

Монтаж Арсенал №36. Оснастка для ловлі товстолоба на лідкорі

Монтаж №36 – Оснащення для ловлі товстолоба на лідкорі, на 2 гачка. Виготовлена з високоякісних ком..

50Грн.

Технопланктон 3х25грам.

Технопланктон 3х25грам.

Оригінальний продукт для всіх любителів рибної ловлі. Пресована прикормка на товстолоба, амура та к..

15Грн.