Як ловити товстолобика весною

Ловля товстолобика весною з дна - це єдиний спосіб добути трофейну особина на початку весняного сезону, але тут є маса нюансів. У березні в багатьох водоймах країни лід ще не зійшов, ловля залишається доступною виключно на зимові снасті. В цей час товстолоб вже починає харчуватися, але він непередбачувано реагує на приманки. Деякі природні корми абсолютно не залучають рибу, інші ж здатні привести до великого улову, потім смакові і поведінкові особливості змінюються, і підбір снастей з приманками доводиться починати знову.

Особливості весняного лову товстолобика

Ловля товстолобика безпосередньо залежить від погодних умов, водойми і часу. Ловля товстолобика ранньою весною ускладнюється через пасивність риби, яка зараз плаває виключно в придонних шарах. Товстолоб не піднімається до поверхні, він завжди шукає їжу серед мулу. До ікромету зловити великих особин можливо виключно поблизу з дном.

Ловля товстолобика навесні в квітні спрощується, так як вода вже прогрівається. Сонце нагріває поверхневі шари води, залучаючи теплолюбних риб. Часто в теплі весняні дні можна спостерігати, як товстолоб вистрибують з води. Ловля товстолобика весною на ставку невеликого розміру полегшується завдяки можливості спровокувати стрибки риби над водою. Рибалці досить пошуміти трохи на березі, це викличе відповідну реакцію у риби.

Зі свого місця проживання може виплисти трофейна особина в вітряний день, коли з берега здуває різну їжу. Товстолоб не проти поживитися береговою рослинністю, що падає в воду від вітру. Завбачливі рибалки закидають снасть заздалегідь в місце з великою кількістю рослинності яка впала, тут найбільші шанси виявлення риби.

Весною найбільш цікавий період для рибалки це нерест. Всього є 3 етапи, пов'язані з нерестовим періодом:

  • підготовка. Рибу можна ловити до настання нересту, який припадає на травень-червень. Заздалегідь товстолоб змінює особливості харчування, споживаючи різну їжу. Перед нерестовий жор є успішним часом для лову;
  • ікромет. На нерест йдуть особини віком від 5-7 років. Самка невеликого розміру здатна відкласти 0,5 млн. ікринок, а особини вагою 20 кг. і більше - понад 3 млн. яєць. Нерест безпосередньо пов'язаний з температурою води, шлюбні ігри починаються по досягненню позначки градусника 18-20 ° С;
  • після нерестове відновлення. Шлюбні ігри разом з періодом ікромету забрали у товстолоба багато сил, зараз він починає активно харчуватися для відновлення енергії. Риба уникає штучні приманки, адже повністю переходить на корм комахами і рослинною їжею. У міру підвищення температури води зростає активність жору. Після нересту риба краще ловиться в ранковий час при безвітряній погоді.

Вибір снасті для весняної ловлі товстолобика

Сучасні досягнення розширили вибір снастей на товстолоба, зараз досягти клювання риби реально за допомогою різних пристосувань. Переважно використовується 3 напрямки:

  • вудилища для техно-планктону. Є найбільш уловистим способом отримання трофеїв. Приманка вдає із себе невеликий бочонок, який після контакту з водою розпадається на невеликі частинки з ароматизаторами. На ринку представлені варіанти з тривалістю розчинення від 30 хвилин до 2 годин. Буде потрібно вудлище довжиною 3-5 м. з тестом 40-80 гр., базова умова - надійність конструкції. При виборі котушки перевагу краще віддати безінерційній моделі зі шпулею 3000-4000 і фрикціоном. У ролі основної жилки може використовуватися монофіл 0,5-0,7 мм., а повідків - 0,15-0,2 мм. з гачками №6-8;
  • поплавкова снасть для лову товстолобика навесні. Найкращим вудилищем є штекер довжиною 14-18 м. Вудка оснащується монофілом 0,2-0,25 мм., поплавком вагою до 3 гр., дробинками і флюрокарбоновим повідцем з гачками №8-10. Матчева вудка також застосовується в місцях з недостатнім вільним простором для закидання, вона підійде довжиною 4 м. Обладнується безінерціонкою 2000-3000. В основі оснащення використовується монофільная волосінь з перетином 0,25-0,3 мм., важкий поплавець (вага залежить від дальності закидання оснастки і наявності вітру), поводок 0,2 мм;
  • донні снасті. У квітні, коли риба годується біля дна, краще вибирати донки: в класичному виконанні і фідер. В якості традиційної донки використовується недорогий спінінг зі склопластику в довжину 3 м. Котушку краще брати безінерційну в поєднанні з волосінню 0,4-0,5 мм. Годівниця використовується дротова. Повідці в діаметрі до 0,3 мм. з гачками № 6-8 стануть вдалим вибором. Для фідера використовується вудлище 3,5 м., безінерційна котушка 2500-3000, плетінка до 0,15 мм., годівниця і повідці близько 0,2 мм.
Порада! Якщо в якості прикормки
для лову використовується техно-планктон, краще розташовувати приманку на
поверхні води або неглибоко опускати вглиб. Коли риба годується, вона
інстинктивно знаходить слід до джерела запаху і частинок  їжі, припливаючи до підгодованого місця. При-поверхнева
насадка призводить до максимального марнування компонентів які порошаться по
водоймі.

Вибір весняних приманок і прикормок на товстолобика

Ловля товстолобика на техно-планктон весною - найуспішніший спосіб риболовлі, товстолоб любить збирати їжу по крихтам, а не заковтувати великі приманки. Муть, що утворюється від техно-планктону, часто є чи не єдиним способом привернути здобич навесні. Найбільш результативною виявляється рибалка до періоду, коли вода починає цвісти.

Кормовою базою товстолоба є
фітопланктон, тобто він харчується різними береговими рослинами, водоростями,
комахами та їх личинками, невеликими мешканцями дна водойми.

Крім покупних брикетів, непогані шанси на піймання товстолобика дають:

  • підгодовування з включенням до складу висівок, невеликих піщинок, сухого молока, стружки кокоса, подрібнених сухарів. Концепція завжди однакова - в складі прикормки використовуються дрібно-фракційні компоненти, що забезпечують створення мутної плями;
  • рослинна насадка. Часто наживкою стають: дрібні водорості (краще молоді), кукурудзяні і горохові зерна, овочеві частинки і подрібнені фрукти. Непогано товстолоб реагує на тваринні компоненти: черви, опариші, мотиль.

Насправді, ще немає повного уявлення про поведінку і схильності товстолоба, нерідко вдається встановити найкращу приманку лише дослідним шляхом.

Як ловити товстолобика весною, тактика і техніка лову

У кожному варіанті риболовлі досягти хороші результати можливо тільки при правильному виборі місця риболовлі. За спостереженнями рибалок, є певна залежність поведінки риби від погодних умов. У похмуру погоду всеїдна риба опускається на дно і харчується на великій глибині, часто виявляється в різних топляках і корчах. В цей час донки найбільш доречні. У ясну погоду риба зустрічається на мілинах з рівнем води до 3 м., де поплавкова снасть є кращим вибором.

Ловля товстолобика на техно-планктон з поплавком весною хоч і не відчуває жорсткої прив'язки до правильно обраного місця, але все одно показує кращі результати коло руслових бровок з буйною рослинністю.

Корисно! Якщо видимих
​​параметрів недостатньо для установки можливого місця здобичі, рибалки просто
стукають веслом по воді. Через незрозумілі звуки товстолоб вистрибує з води,
видаючи своє місце розташування.

По суті, особливих секретів ловлі не існує, важливо використовувати відповідні, надійні снасті (товстолоб робить сильні ривки в процесі виведення) і правильно підібрати приманку. У випадку з донками відбувається само-засікання, а на поплавкові снасті риба ловиться звичайним способом - підсічкою під час проби приманки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити товстолобика весною

Схожі статті

Як ловити окуня на балду

Як ловити окуня на балду

Рибальська снасть «балда» відноситься до найбільш поширених і ефективних снастей для зимової ловлі окуня. Набула поширення завдяки легкості виготовлення, освоєння і низької вартості елементів снасті. Оснащення для риболовлі часто використовується на скрижанілих водоймах, причому практично у кожного рибалки, що полює на окуня, є в спорядженні така або подібна снасть. Існує ряд різноманітних видів снасті, в огляді представлена ​​ най уловиста - «балда» для лову окуня, також розглянемо способи зробити оснастку пристосованою для будь-яких умов лову.

Як ловити судака на живця

Як ловити судака на живця

Судак - яскравий представник сімейства окуневих, йому притаманні практично всі характерні повадки справжнього хижака. Ловити цю рибу з достатньою ймовірністю успіху можливо будь-якими снастями, але саме живцева снасть може порадувати щасливого рибалку рекордним уловом.

Як ловити судака зимою на жерлиці

Як ловити судака зимою на жерлиці

Багато хто з початківців рибалок люблять рибалити в зимовий час на великих річках та закритих водоймах. Для ловлі хижака на течії або в стоячій воді вони користуються жерлицею з приманкою, в якості якої використовують живу рибку, надіту на гачок. Ловля щуки і судака на жерлиці - захоплююче заняття, яке іноді радує рибалку серйозною здобиччю.

Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Як ловити товстолоба на снасть «Вбивця Товстолоба»

Для ловлі товстолоба сьогодні застосовуються різні снасті з цікавими оснащеннями. Головна умова уловистості полягає в розумінні особливостей поведінки риби. Товстолоб є зграйною рибою, яка вважає за краще триматися в середньому водному горизонті, часом опускаючись на дно. На рибу доцільно застосовувати снасть донного типу, а найпопулярнішою є «Вбивця товстолоба». Снасть продається в більшості магазинів, хоча її нескладно зробити і самостійно. На її монтаж потрібні мінімальні витрати грошей і часу.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка для ловлі товстолоба

Оснастка для ловлі товстолоба

Вбивця товстолоба - готова оснастка для лову товстолобика, білого амура. Комплект оснащений попл..

35Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Монтаж Арсенал №36. Оснастка для ловлі товстолоба на лідкорі

Монтаж Арсенал №36. Оснастка для ловлі товстолоба на лідкорі

Монтаж №36 – Оснащення для ловлі товстолоба на лідкорі, на 2 гачка. Виготовлена з високоякісних ком..

50Грн.

Технопланктон 3х25грам.

Технопланктон 3х25грам.

Оригінальний продукт для всіх любителів рибної ловлі. Пресована прикормка на товстолоба, амура та к..

15Грн.