Ловля язя в червні

Ловити язя в червні простіше, ніж в інші місяці. В цей час вода вже прогрілася, але спеки ще немає, тому риба тримається ближче до трави на мілководді. Великі особини ховаються в захаращених місцях поблизу трав'яних заростей. Знаючи це і грамотно вибираючи наживки, можна порибалити максимально вдало.

Де ловити язя в червні

Язь намагається перебувати на закоряженних ділянках з піщаним дном. Риба представленого виду зустрічається практично у всіх річках України, але надає перевагу водоймам із середньою або повільною течією. Вважається, що язь - риба середнього шару води, але зустріти його можна і прямо біля поверхні. У місцях з м'яким і в'язким дном шукати язя не має сенсу.

Потенційні місця проживання - вири, вода біля повалених дерев. Язь не гребує каламутною водою і часто зустрічається в місцях із зворотною течією, так як ловить там принесену річкою їжу.

На що ловити язя

Ловлять язя на донку, поплавкову вудку, спінінг. Так як риба часто знаходиться на великій глибині, то щоб використовувати поплавкову снасть, необхідно обладнати її безінерційною котушкою і ковзаючим поплавком. Якщо рух води у водоймі нерівномірний, з'являється необхідність ще й у збільшеному ковзному вантажі.

Ловля язя на коника

У червні і в інші місяці язь добре ловиться на коника, а значить, цим необхідно скористатися. Але ловля при цьому йде нахлистом, що вимагає великої спритності.

Для проведення лову рекомендується використовувати довге і гнучке вудилище. Волосінь береться тонка, набагато довше снасті, волосяна - на 6-8 сплетінь.

Ловля язя на літаючих комах

У червні язь активно годується з поверхні води, перехоплюючи літаючих комах. Цим можна скористатися і почати ловлю риби на бомбарду. При цьому використовується волосінь з діаметром, рівним близько 0,2 мм і поводок з діаметром в 0,15 мм. Також береться довге вудилище або спінінг.

Кращі насадки - ґедзь, мухи або інші літаючі комахи. Спосіб лову на бомбарду найефективніший в червні. Якщо язь не спійманий даним методом, його у водоймі просто немає.

Ловля на поплавкову вудку

При лові на поплавкову вудку варто взяти до уваги, що бере язь наживку різко. Тому вудилище має бути надійним, довгим і гнучким. Волосінь необхідно вибрати міцну, але тонку, що володіє забарвленням під колір водойми.

Гачок рекомендується брати №4, грузило рухливе. В якості насадки використовуються:

  • хліб;
  • коник;
  • хрущ.

Якщо ви відчуваєте, що риба на гачок попалася велика, перед тим як витягнути, її необхідно втомити. Невеликі екземпляри необхідно підсікати відразу після клювання.

Ловля язя на донку

На донку рибу ловлять методом «в закидку». Але використовується він тільки в річках, в озерах, де немає течії, він не дасть доброго результату. Вудилище необхідно застосовувати міцне і коротке. Волосінь повинна бути шовковою, плетеною. При повільному плині варто використовувати невелике грузило, а в річках з швидкою течією - значне за розміром грузило. Гачки в будь-якому випадку беруться великого розміру.

Кращий час для лову

У червні, так як язь віддає перевагу влітку годуватися комахами, зустріти його нескладно, як вранці, так і ввечері. Іноді навіть можна бачити, як риба вистрибує з води за пролітаючим оводом або жуком. Вночі зграї риби знаходяться прямо біля берега. Але в тихому і світлому місці їх можна побачити і вдень.

Великих язів слід шукати на мілководді, де вони годуються пуголовками і мальками. В річках з середньою швидкістю течії, де цвіте вода, знайти рибу не складає труднощів.

Ловля язя в червні увінчається успіхом, якщо використовувати замість воблера наживку тваринного походження. В основному язь клює добре, але бувають дні, коли риба плаває на поверхні, але не дається в руки. Тоді слід запропонувати їй нахлистову вудку або мушку. І якщо проявити трохи терпіння, вам обов'язково пощастить!

  • Ловля язя в червні

Схожі статті

Ловля судака в травні

Ловля судака в травні

Травень є не тільки передвісником прийдешніх святкових днів, він так само все більше наближає нас до літній риболовний сезон, а значить, в лові багатьох риб скоро відбудуться значні зміни. Це сезонна зміна яка - певною мірою торкнеться і судака, але поки що травень утримує його весняну поведінку.

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Риболовля в червні, всупереч поширеній думці, не менш цікава ніж в травні. А якщо знати ряд особливостей ловлі риби в червні, то рибальські трофеї будуть більш ніж гідними. Розберемося, чим хороша рибалка в червні, яку рибу ловити в червні, чим ловити рибу в червні. А також дізнаємося про особливості ловлі в червні деяких видів риб: ловля сома в червні, ловля щуки в червні, ловля окуня в червні, ловля судака в червні, ловля ляща в червні, ловля коропа в червні, ловля язя в червні, ловля карася в червні.

Ловля сазана в червні

Ловля сазана в червні

Початок літа дає безліч можливостей для ловлі сазана. Починають стояти погожі дні, значить, риба клює активніше. Вага риби досягає 25 кг, довжина становить 1,3 м, тому готуватися до лову слід ретельно. Перед початком ловлі необхідно взяти до уваги, що в червні у сазана відбувається перед нерестовий жор.

Ловля лина в червні

Ловля лина в червні

Перш ніж ловити лина в червні, необхідно ретельно підготуватися. Слід вибрати водойму для риболовлі, підготувати снасті, прикорм, приманки. Важливо подбати про маскування: обережний лин, побачивши рибалку, поспішить ретируватися.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Болонська карбонова вудка довгого складання. Завдяки унікальному співвідношенню ціни і якості є лід..

675 - 1 431Грн.

Спінінг Favorite Vizor

Спінінг Favorite Vizor

Vizor - нова серія вудлищ Favorite, розроблена в кращих традиціях японських бассових спінінгів, з в..

1881 - 2 351Грн.

Свінгер EOS 8925134

Свінгер EOS 8925134

Свінгер EOS 8925134 застосовується в донній ловлі для натягу шнура або волосіні. Можливе використан..

235Грн.

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina відрізняється не тільки привабливим дизайном. Її робочі характеристики не гірші,..

630Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

81Грн.