Як ловити язя в різні пори року

Спіймати цю обережну, всеїдну і дуже смачну рибу - рідкісна удача навіть для досвідченого рибалки. Виняток становить період, який слідує за нерестовим жором, коли голодна риба втрачає пильність. В іншу пору року ловля язя на спінінг, донкою, нахлистовою, поплавковою вудкою пов'язана із завзятістю, терпінням, володінням ноу-хау щасливих рибалок. Але зловити язя все-таки можна.

Оснащення і снасті для ловлі язя весною

Ловля обережної риби виразно пов'язана з початком набрякання березових бруньок, появою прозорого соку. Вода виходить з заплави, лід на річці пішов вниз, а представники сімейства коропових попрямували разом з течією вгору. Професійні рибалки стверджують - першими йдуть великі особини. Вони люблять накопичуватися в невеликих притоках, чим завжди можна скористатися.

Ловля язя поплавковою вудкою проста і невигадлива за винятком одного важливого моменту, що рибалка не ведеться на одному місці. Вона дуже схожа на ловлю головня, коли насадка закидається в зарості, розташовані в воді, під високими деревами. Тут представники коропових ласують дарами природи: мошками, комарами які впали у воду. З огляду на апетити риби, рибалки із задоволенням використовують відмінний шанс зловити великого хижака.

Ловля язя на донку чудово компенсує відсутність поплавкової вудки. Ловити обережного мешканця місцевих акваторій бажано починати з березня і закінчувати сезон в середині осені. Однак найкращий час для рибалок-мисливців - це весна і літо. Вантаж не має нести швидкою течією. Він зобов'язаний бути важким, а вудилище міцним.

Ступінь міцності котушки визначається самостійно, коли доведеться враховувати той факт, що дана риба активна і проявляє свій характер в процесі жору.

Ловля язя ранньою весною - вдалий, але не дуже підходящий час

Саме це твердження знайоме кожному професійному рибалці. Якщо на дворі тепла погода, мешканці місцевих річок нерестяться в затоках, а коли настає похолодання, період метання ікри може сильно затягнутися. Відкривати сезон риболовлі бажано, коли вода стане прозорою, а підбирати місце, де течія найбільш спокійна і тиха, а водойма з невеликою глибиною.

Шукати язя потрібно уздовж берега, гілок дерев, іншої рослинності, що звисає над водою. Він може перетинати стрімку течію, що теж послужить на руку азартного рибалки. Щоб зловити представника коропових, необхідно дотримуватися тиші. Цей мешканець річок дуже обережний, відрізняється підозрілим характером, зайвою підозрілістю. В процесі вудіння шуміти, голосно розмовляти небажано.

Ловля язя влітку пов'язана з певними труднощами. Велику особину виловити надзвичайно важко. Риба багато бачить і чує. Вона обережна, розумна, навряд чи піде на шум. Щоб принести додому до вечері багатий улов необхідно рибалити з зручного, не дуже високого берега, намагатися акуратно закидати снасть, не "світити» вудилищем. Великих язів можна зловити коло закорчованого дна, глиняних брил, в місцях на течії швидкій і тихій. У таких річкових зонах представники виду коропових можуть перебувати з червня по серпень.

Ловля язя восени не обумовлена ​​якимись специфічними особливостями. З вересня по листопад риба тримається надто глибоко, коло затоплених пнів, корчів, островів з чагарником. Для клювання можна використовувати живця, жабеня, якщо рибалка ведеться уздовж озера. На менші глибини язь виходить в теплу погоду. Він буває на течії в гирлі річки, в заростях рослинності, всюди, де є можливість поласувати.

В осінню пору часто доводиться вести ловлю на хльостку матчеву снасть при далеких закидах. Для спінінга характерно застосування обертових блешень, віброхвостів, інших штучних наживок, які чудово імітують здобич. До гребель риба підходить після сезону дощів, під час відкриття шлюзів, коли є можливість поласувати ослабілою рибкою. Тут доцільно застосовувати проводку вудкою з мальком або живцем.

Ловля язя взимку не ведеться цілеспрямовано. Ці красені плавають упереміш з пліткою, іншими хижаками і трапляються разом з іншими представниками великої води. Зимують особини сімейства коропових на тих же умовах, що й інші мешканці водойм.

Стоянки в холодну пору не відрізняються різноманітністю, внаслідок цього ловити бажано з льоду, там де і влітку:

  • біля каменів, топляків;
  • поруч з крутоярами, вирами;
  • біля місць течій;
  • коло впадаючих приток;
  • за перекатами.

Ловля язя на фідер і інші снасті, приманки, підгодовування

Спіймати цю розумну, обережну рибу з використанням годівниць непросто, але можна, так як дані мешканці місцевих водойм в певні пори року люблять триматися на великій глибині. Звичайною поплавковою вудкою важко дістати, але, якщо використовувати спеціальне вудилище, гачки, волосіні, є надія розраховувати на велику удачу.

Полювання за язем з фідером ведеться в період великої води. Переваги перспективного виду риболовлі - використання різних кормів, коли завжди є можливість змінити стратегію. Спочатку рекомендується «спокушати» підозрілу рибу достатком прикормки і далі брати невелику годівницю.

У другій декаді червня недовірливий мешканець річок і озер добре клює на пшеницю, перловку і особливо в підгодованих місцях.

Риба не відразу підпливає до наживки. Зазвичай вона пропливає повз, але потім повертається, зробивши коло. У цей період трапляється більшість клювань, а, якщо рибалка закинув не одну, дві-три оснастки, він повинен бути готовий реагувати на кілька посмикувань. Язь добре ловиться на річковика, черв'яків опариша, мотиля після заходу сонця і в досвітні години.

Ловля язя взимку на мормишку доцільно вести поряд з фарватером великої води. Невеликі річечки тут не підходять. Бажано вибрати місце з русловою ямою, біля бровок з помірною течією. Підгодовувати, кидаючи приготовані кульки в лунку, марно. Найкраще застосовувати спеціальні пристосування, брати металеву годівницю, всередині якої будуть кормовий мотиль, недоварена пшонка, змішана з панірувальними сухарями. Можна додати суху манку або крапнути сиропу з запахом риби, але не використовувати ароматизатори.

Ловити цю обережну рибу можна декількома способами. Досвідчені рибалки використовують нахлистові мушки для ловлі язя і вельми успішно. Справедливості заради є сенс уточнити, що у червоноперих своєрідний смак. Клюють вони на різні підгодовування залежно від пори року. Іноді їх цікавлять личинки бабки, а в наступному сезоні варена картопля, коники, мальки, інші ласощі. Метод ловлі представників сімейства коропових за допомогою покрокової інструкції цікавий, уловистий, але освітлений в недостатній мірі.

У ранкові години риба спокушається мухою, а ввечері вона не проявить інтерес до комахи. Відповідна погода для ловлі нахлистом - похмура, безвітряна або з невеликим вітерцем, який дме постійно. Особи сімейства коропових надають перевагу дорослій мушці, а не личинці, і наживки для ловлі язя повинні бути відповідного розміру. Риболовля таким методом як нахлист передбачає сміливі експерименти, коли доцільно пробувати різні насадки, підгодовування.

Ловля язя з берега, вибір місця

Щоб зловити великий трофей, необхідно визначитися з акваторією. Краще шукати, де під водою знаходяться ями, глибокі ділянки. Саме в таких зонах водиться велика риба. Дрібниця плаває в прибережних районах, на мілинах, а великі екземпляри, якщо підійдуть, то тільки вночі, за умови чистого дна, без корчів і водоростей. При сильній зливі водоплавні піднімаються з глибин, однак для стоянок вибирають тихі області, де фактично відсутня течія.

Ловля язя на річці може вестися з відсутністю глибин, бистрин. Їх бажано обходити стороною. Тут малоймовірно розраховувати на інтенсивне клювання риби. Хто ловив головня, тому буде простіше зловити і язя, так як між цими водоплавними багато подібних звичок. Язь, як і головень, зустрічається біля зливів, під греблями. Вранці вони годуються комахами які впали у воду, але помітити їх складно. Важливий момент. Коли язь спійманий, краще змінити місце риболовлі.

Як спіймати обережну рибу

Ловля представників сімейства коропових пов'язана з певними труднощами, які залежать від погодних та сезонних умов риболовлі. Є сенс підкреслити - ловля язя з човна значно розширює перспективи принести додому багатий улов. Головне правило - закидати снасть за течією. Чи не менш важлива глибинна проводка на знесення уздовж підводної рослинності або закид на прибережну мілину.

Інший поширений метод, який подобається більшості досвідчених рибалок - ловля язя на течії. Щоб зловити цю розумну рибку необхідно користуватися фідером весь сезон відкритої води. При закиданні годівниці вкрай важлива чутливість оснащення, але цей факт не єдиний, який допоможе вудити язя. Залежно від ситуації велике значення має вид снасті і підгодовування. Коропові всеїдні, однак смакові переваги язя мінливі.

Поради та рекомендації

Ловля язя прекрасно відома професійним рибалкам і любителям посидіти з вудкою на березі. Полювання на представників водоплавних хижаків є сенс влаштовувати цілий рік. Вибирати погоду тиху, сонячну або зі слабким вітерцем. Шанс на великий успіх залежить від місця риболовлі. Краще пробувати зловити рибу коло пристаней, гребель, мостів, в закорчованих ділянках річок.

Вранці язь випливає ближче до берега, щоб «поснідати» комахами які впали в воду. Велика риба тримається біля дна, молодняк любить плавати не дуже глибоко. На вудки з блешнями язя доцільно ловити в весняний сезон, коли він проявляє велику активність. Вудити бажано на мілинах, в затоках, біля чагарників, дерев, гілки яких звисають над водоймою.

Взимку язь харчується в період відлиги і при першому, і останньому льоді. В цей час краще вудити на глибинах або шукати місце невеликих донних перепадів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити язя в різні пори року

Схожі статті

Як ловити щуку весною

Як ловити щуку весною

Щука активно ловиться майже цілий рік, але саме весною, зголодніла за зиму риба, починає посилено годуватися, практично повністю забуваючи про обережність. Тому ловля щуки ранньою весною буває особливо ефективна і цікава для рибалок.

Як ловити щуку на живця літом

Як ловити щуку на живця літом

У спекотну пору від професіонала і, тим більше, любителя, буде потрібно немало вправності, терпіння, знань, щоб зловити з місцевої водойми кілька чудових довгастих примірників красивої, смачної риби. Влітку прісноводних можна ловити, і є непоганий шанс зловити великого хижака, але необхідно пам'ятати, що вони з липня по серпень до їжі вередливі, свої укриття залишають рідко.

Що таке англійська донка

Що таке англійська донка

З огляду на існування безлічі видів рибальських снастей, далеко не кожен починаючий рибалка буде чітко розуміти, що собою являє «Англійська донка». Насправді це годівниці для зручної ловлі спеціальним вудилищем зі змінною вершинкою. Оснащення у вигляді англійської донки по-іншому називають фідером. Англійською є вона тому, що використовувати її вперше почали саме в Англії.

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Як зробити донку на щуку і як на неї ловити

Щука - одна з найбільш відомих хижих риб, і є бажаним трофеєм будь-якого рибалки. На сьогоднішній день існує безліч способів ловлі плямистої хижачки на штучні приманки - джиг, твічінг, блешні, кренки, джеркбейти і навіть нахлист, але найчастіше всі вони програють в привабливості для щуки живцеві. Однією з найпоширеніших живцевих снастей є донка. Відповідям на питання, як зробити донку на щуку і як на неї ловити, і присвячена ця стаття.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

218 - 364Грн.

Технопланктон 3х25грам.

Технопланктон 3х25грам.

Оригінальний продукт для всіх любителів рибної ловлі. Пресована прикормка на товстолоба, амура та к..

15Грн.