Як приготувати смачні котлети з щуки

Щуку деякі критики вважають рибою досить сухою і навіть несмачною. Тільки рибалка так ніколи не скаже. Чому зустрічається така різниця в думках? А причина тут проста: щука буває смачною, тільки якщо вона свіжа, не заморожена і розморожена, а бажано тільки що з води або привезена додому в день вилову. Навіть якщо вона кілька днів перебувала в садку і була живою, якість страв з неї буває дещо гірше. А критики, швидше за все, готували щуку, куплену на ринкових розкладках у вигляді замороженої болванки або того гірше - в магазині, де щука лежить нерідко якась суха і втратила вигляд свіжої риби.

Риболов завжди має перевагу перед іншими споживачами, оскільки риба на його столі зазвичай свіжо спіймана.

Проте в чомусь можна погодитися з критиками. Щука дійсно риба кілька сухувата. Як не дивно, але сама жирна щука буває тоді, коли досягне ваги більше 10 кілограмів. Ця думка відрізняється від прийнятого банального судження, мовляв, велика щука стара і жорстка. Але вся справа в тому, де мешкає хижачка. Якщо в сільському ставку зловити щуку вагою 3 кг, то вона дійсно може виявитися старою і жорсткою. На просторах дніпровських водосховищ хижачка багато рухається, полює, нагулює жирок і швидко росте.

Але повернемося до наших котлет. Забігаючи наперед, слід сказати, що щучі котлети відрізняються білосніжним вмістом. Навіть курячі котлети з філе курячих грудок не такі білі. А смак ...

Вони незрівнянні, якщо, звичайно, правильно їх приготувати. В даному рецепті щучих котлет не буде точної вказівки всіх інгредієнтів по вазі. Все робиться на око, з творчим підходом. Не дарма, напевно, у чоловіків краще виходить м'ясо і риба, оскільки вони не шкодують масла та інших інгредієнтів, які жінки намагаються економити або спеціально додають їх менше, піклуючись про свою фігуру. Але з щучими котлетами цей номер не пройде.

Щоб котлети не були сухими

Як вже говорилося, щука, особливо дрібна, має досить сухе м'ясо. І чим ближче пора нересту, тим м'ясо робиться все більш знежиреним. Тому для соковитості і ніжності котлет з щуки потрібно свіже свиняче сало. Так-так, свиняче сало. І воно анітрохи не відбиває смак риби, але без нього котлети вийдуть жорсткими і сухими.

Є варіант додати жирну морську рибу. Але тут потрібна тільки дуже свіжа риба без будь-якого натяку на присутність запаху риб'ячого жиру. Але, свиняче сало краще. Причому потрібно не пряжене сало, яке нерідко продається в упаковках. Хто його знає, що там поклали при його витоплюванні і інших операціях? Краще взяти шматок звичайної жирної грудинки, яку додають в домашній фарш.

Рецепт приготування котлет з щуки

Для початку потрібно відокремити філе щуки від кісток. Ця операція сама нудна, але виконати її треба якомога ретельніше. І якщо великі кістки вибираються легко, то нашпиговані в м'ясо щуки дрібні кістки всі не вийде прибрати. Це зробить м'ясорубка.

Після того, як філе буде відділено від кісток, його треба підготувати до перемелювання в м'ясорубці разом зі свинячим салом. Зазвичай кількість свинячого сала становить третину до щучого філе. Для тих, хто любить котлети жирні і ніжні, можна додати сала трохи більше. Риб'ячого смаку і запаху у котлет це не відіб'є.

Щуче філе і свиняче сало перемелюють разом з ріпчастою цибулею. Потім в готовий фарш треба додати пару курячих яєць, сіль і перець за смаком. Ретельно перемішати.

Є любителі пухких і соковитих котлет. Для такого ефекту додається в невеликій кількості відварений і промитий рис.

Після ретельного перемішування фарш для котлет готовий. Сіль пробувати доведеться чоловікові рибалці, звиклому до всього. Потім виліплені котлетки можна вивалити в панірувальних сухарях, в перемелених домашніх сухарях, в борошні або манці.

Після цього залишається тільки викладати готові котлети-напівфабрикати на розігріту сковороду зі свинячим салом або рослинним рафінованим маслом і смажити до рум'янцю.

Після готовності котлети з щуки можна потушити в закритій сковороді з невеликою кількістю води. Але це на любителя.

Важливі моменти в приготуванні

Хочу відзначити важливі моменти, на які потрібно звертати увагу при приготуванні котлет з щуки:

  1. Фарш в бажано прокручувати не менше двох разів, щоб повністю подрібнити кістки які випадково потрапили в філе
  2. Котлети з щуки потрібно добре прожарювати, щоб виключити зараження деякими захворюваннями

Сподіваюся, завдяки моєму рецепту, котлети з щуки у Вас вийдуть дуже смачними.

  • Як приготувати смачні котлети з щуки

Схожі статті

Як приготувати верховодку

Як приготувати верховодку

Верховодка - ніжна рибка, обсмажується дуже швидко, а коли набуває коричневого кольору, то більшість кісточок теж прожарюються. Верховодка перетворюється у смачний сухарик, який дуже смачний з житнім хлібом, цибулею і томатом. Загалом, краса.

Особливості ловлі судака в квітні, травні

Особливості ловлі судака в квітні, травні

У статті розказано про те, як правильно підібрати і налаштувати снасть для ловлі судака весною. Що важливо враховувати, плануючи відправитися весною ловити судака. Як відбувається ловля судака в квітні і на що важливо звернути увагу при лові судака в травні.

Ловля ротана на поплавкову снасть

Ловля ротана на поплавкову снасть

Про ротана чули, напевно, багато. І ні для кого не буде секретом, що сьогодні ротан вже сприймається трохи інакше, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Пам'ятаю, коли я перший раз побачив ротана, у мене навіть якесь відчуття відрази виникло. Однак, поступово ставлення до цієї риби змінилося докорінно, особливо після того, як вдалося порибалити по ротану взимку з льоду, на прямовисну блешню.

Ловля карася на ряску

Ловля карася на ряску

В черговий раз хочу з Вами поділитися своїм спостереженням, результат якого застосовую при лові карася, плотви, і деяких інших риб, коли необхідно використовувати насадки. Ті з рибалок, хто рибалить по карасю, прекрасно знають, що цю рибу, з одного боку, не так-то й складно зловити, особливо дрібних карасиків, з іншого боку, іноді карась вередує.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т 3х-поличковий аналогічний ящику 1703 3х-поличковому, від якого відрізняється ті..

340Грн.