Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Самий простий варіант коптильні - відро з кришкою (не оцинковане!) Або ящик з нержавіючої сталі з кришкою і ручками для установки і зняття з вогню. Усередині на відстані 3-4 см від дна розміщуються грати. Грати можна закріпити в кілька ярусів. На дно коптильні рівномірно насипаються стружки або тирса (2-3 жмені на відро). На гратах розміщується риба, підготовлена ​​до копчення. Коптильня накривається кришкою і ставиться на вугілля. Потрібно стежити за тим, щоб кришка закривалася щільно, але не герметично, так як необхідні щілини для виходу диму.

Коптильня без кіптяви

В якості «чудо-коптильні» використовується гусятниця, придбана в магазині. Кришка ущільнюється стрічковим азбестом за допомогою притисків. Через штуцерний отвір кіптява по гумовій трубці надходить в скляну посудину (трилітрова банка), наповнену водою, і далі або в кватирку, або в повітропровід.

Польова коптильня

В яру або стрімкому березі риється шурф глибиною 25- 30 см. На дні спалюється шар вугілля, при цьому одночасно прогріваються стінки коптильні, потім зверху насипається шар тирси. На рівні 10- 15 см від тирси встромляються прутки завтовшки приблизно 1,5 см або кладеться решітка для розміщення риби. Риба укладається нещільно. Зверху (на відстані не менше 10 см від риби) шурф накривається шматком брезенту. Для того щоб вугілля не задихнулося, слід залишити щілину або відкривати низ брезенту.

Копчення риби в спеціально спорудженій для цього печі

У щільному (бажано в глинистому) ґрунті крутого берега риється довге (1,5- 2 м) похиле поглиблення (штольня). Там, де штольня виходить на поверхню землі, над нею влаштовується «колосник»: на решітку з металевих прутів або ялівцевих палиць укладається ряд або два ряди невеликих каменів (колосник потрібний для затримки полум'я). Над колосником споруджується труба, досить широка, щоб в ній можна було розмістити рибу. Трубу роблять з дерну, каменів, інших підручних засобів. Добре для цієї мети підходять старі дерев'яні або залізні бочки без дна. Трубу зверху накривають кришкою, відсовуючи яку регулюють величину отвори для виходу диму. При цьому потрібно стежити, щоб риба не торкалася до стінок і один до одного.

Перед підвішуванням кожну рибку обвивають декількома оборотами шпагату, щоб вона не розвалилася під час копчення.

Похідна коптильня для холодного копчення

В яру, стрімкому березі риється шурф глибиною 25- 30 см і від нього канава (2-3 метра), яка служить димарем. Димохід закривається гілками, дерном і засипається землею. Над виходом з нього ставиться каркас, обтягнутий поліетиленовою плівкою. Під плівкою розвішується риба, перев'язана шпагатом. По низу плівка притискається каменями. У верхній частині робиться витяжна щілина. У шурфі розводиться вогнище. Шурф закривається листом металу або шматком брезенту. Зрозуміло, в даному випадку теж слід передбачити щілину для тяги. В поліетиленовій будці повинен стояти густий, трохи теплий (40 градусів) дим. Велику і жирну рибу підвішують горизонтально, щоб з неї не витікав жир. Для цього дуже зручні сітки, в яких продають овочі та фрукти.

Поліетиленова коптильня

На рівному майданчику в землю уривається каркас розміром 1x1x1,7 м. Зверху на підставу каркаса набиваються хрест навхрест дві палиці. Усередині розвішується риба і насипаються рівним шаром вугілля, згори тирса, свіжі гілки і трава. Каркас накривається поліетиленом. Через 1,5-2 години поліетилен знімається, для того щоб риба підсушилася і провітрилася. У другій половині дня копчення повторюється.

Велику рибу слід прокоптити і на наступний день по тій же схемі, для дрібної і середньої, як правило, досить подвійного копчення.

Металева коптильня

Будь-яка коптильня складається з трьох частин: димокур, димохід і коптильна камера.

  • Димокур - це камера, де тліє вугілля і утворюється дим. Для димокура береться лист покрівельного заліза необхідного розміру, який згинається П-образно. Виходить стеля і стіни димокура. З того ж матеріалу виготовляється і задня стінка димокура із заздалегідь зробленим отвором під димар. Дуже добре мати і передню стінку, нею можна регулювати тягу.
  • Димохід робиться з двох гофрованих труб для витяжок. Ці труби продаються в господарських магазинах і на всяких «залізних» базарах. Вони з дуже легкого білого сплаву. По довжині вони стислі до одного метра, а розтягнуті подовжуються до трьох. Таких труб необхідно дві, діаметром близько 20 сантиметрів. Після використання їх можна знову стиснути. Необхідно також передбачити вставку з труби (з того ж покрівельного заліза) довжиною не менше метра.
  • Коптильна камера - це чотири вбитих в землю кола, обтягнуті і накриті будь-яким досить щільним матеріалом. Всередину камери ( «з-під підлоги») підводиться димар. Для обтягування радимо використовувати нетканий матеріал «спанбонд». Усередині камери зміцнюються жердини, на яких розвішується риба. Тяга регулюється відверненням покриваючої тканини. Щілина повинна розташовуватися з протилежного від димаря боку.

Димокур не призначений для спалювання вугілля, тобто відкритого вогню в ньому розводити не слід. У димокур поміщаються гаряче вугілля і засипається тирсою або гнилицями. Таким чином, при визначенні розмірів необхідно враховувати зручність роботи і кількість розміщуваного в димокурі матеріалу. Чим довше димокур, тим на більшій відстані буде остигати дим. А чим нижче температура диму при холодному копченні, тим якісніше результат. Для розміщення коптильні слід вибирати похилий піщаний берег, що переходить в обрив з шаром дерну. Задня стінка димокура повинна бути трохи вище передньої, а вільний кінець димаря повинен виходити на горизонтальний майданчик з дерном. Щілини в конструкції замазуються глиною, щоб при закопуванні в них не засипався пісок. На верхньому майданчику по кутах прямокутника вкопуються кілки, влаштовується рама для підвіски риби, яка обтягується і накривається матеріалом.

Найвідповідальніший момент - це початок копчення. Тому варто подбати про те, щоб палива для підтримки диму вистачило для постійної роботи коптильні в перші 6-8 годин. Надалі перерви в копченні вже не такі небезпечні. Однак з метою забезпечення ходу копчення дим бажано, звичайно, підтримувати. Чим довше провисіла риба в коптильні, тим краще. Однак на третій-четвертий день її вже спокійно можна складати в сухий чистий джутовий мішок або в картонні посилкові ящики, перекладаючи шари риби папером або чистим сухим сіном. Такі ящики зручні тим, що в складеному вигляді займають дуже мало місця, а як тара – повітря пропускні.

  • Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Схожі статті

Поведінка щуки в різні пори року

Поведінка щуки в різні пори року

У кожного спінінгіста бажаний трофей звичайно ж щука. Щоб досягти успіху при ловлі щуки, необхідно дізнатися про особливості її поведінки. Природне укриття для щук - це зазвичай всякого роду трав'яні зарості, а також корчі. Але досить часто і в прибережній смузі ловля щуки може виявитися досить ефективною, але потрапляти будуть вам в основному дрібні особини.

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Більшість хижих риб значних розмірів добре ловляться саме на спінінг. Така рибалка відрізняється своєю простотою, але вимагає великої кількість снастей. Початківець рибалка, який не знає як правильно оснастити спінінг, може розгубитися при виборі оснащення, яке у великій кількості продають рибальські магазини. У нашій статті ми розповімо, як зібрати спінінгову снасть правильно, що дуже корисно буде новачкам в риболовецькій справі.

Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Поппер є різновидом воблера. Але є деякі нюанси. Так, поппер не має передніх лопатей і володіє зрізаною частиною корпусу. Як правило, виріб приваблює окунів і щук. Воно являє собою імітацію невеликої рибки, яка, рухаючись по поверхні води, видає характерні сплески. Часто ловля на поппер проводиться в зарослих ставках, болотах і затоках.

Щука. Опис, повадки, будова тіла та нерест

Щука. Опис, повадки, будова тіла та нерест

Щука - це хижак. Досягає довжини 1,5 метра і ваги 30-35 кілограмів. Але зазвичай її довжина не перевищує метра, а вага 8 кілограм. Будова її тіла ідеально для блискавичної атаки своїх жертв. Завдяки своєму потужному мускулистому хвосту, щука з місця може робити сильний ривок, для нападу на жертву яка нічого не підозрює. Потужна щелепа і зуби кажуть самі за себе: палець в рот краще не класти.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Zander

Спінінг Favorite Zander

Zander - не просто чергова серія вудлищ, це розширення можливостей джиг-спінінга, снасть, якої брак..

3107 - 3 979Грн.

Решітка для грилю А-Плюс 1895 (40*32*7,5см)

Решітка для грилю А-Плюс 1895 (40*32*7,5см)

Решітка для барбекю в наш час незамінний помічник у приготуванні найрізноманітніших страв на відкри..

130Грн.

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваючі насадки EOS EVA зроблені в форматі кукурудзи. Вони швидко спливають при попаданні в воду. ..

17Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

81Грн.