Всесвітній день рибальства - 27 червня. День рибака

Рибальство - серйозний і важкий труд. Він значно відрізняється від риболовлі - виду відпочинку на березі з вудкою або в човні, заради розваги. Але 27 червня Всесвітній день рибальства святкують всі - і професіонали, і любителі.

Історія появи рибальства

Рибальство зародилося ще в епоху палеоліту. Тоді племена, які жили на берегах океану, особливо в районах, де не було скотарства, харчувалися виключно тим, що дасть морська безодня. Пристосування життя, знаряддя праці, релігія були підпорядковані цій праці. Так тривало століттями. В основному, таким чином жили народи в Північній Америці, на території нинішньої Скандинавії на Алясці.

Встановлено, що першу вудку винайшли 16 тисяч років тому. До цього у рибалок були об'ємні пристосування, на зразок кошиків, сіток. Гачок для лову зробили в бронзовому столітті. Спочатку це була кістка, загострений сучок дерева, потім залізо, сьогодні рибальські гачки роблять з металевих нержавіючих сплавів.

Уже в середні віку рибальство намагалися якось регламентувати. Так, у Франції ловити рибу могли тільки представники риболовного цеху, священики і знать. А в Англії в 1496 році навіть цілий посібник видали про різного роду снастях, пристроях, прикорму і інших деталях рибного лову. Цікаво, що його написала леді, Джуліана Бернерс.

Люди, які не жили за рахунок лову риби, а хотіли розважитися, таким чином, теж багато зробили для розвитку цього заняття. В Єгипті, наприклад, винайшли сітки і сачки, а в Стародавньому Римі подібне проведення часу навіть навчальним предметом зробили. Вважалося, що спостережливість і проникливість виховує даний предмет.

Згодом рибальство було розділене на промислове (великі обсяги, що впливають на економіку країни), споживче (цей вид можна вже називати риболовлею для себе) і спортивне (чемпіонати світу, Європи, різних країн по вилову тих чи інших видів риби, з безліччю правил, обмежень і певним набором снастей).

Необхідність Всесвітнього дня рибальства

В останні десятиліття, коли технічний прогрес досяг величезних висот, способи лову риби теж удосконалилися. Іноді вони стають просто варварськими. З'явилися численні браконьєри, багато видів риб виявилися на межі зникнення.

Крім того, велика проблема на рівні країн - поділ районів рибальства, адже косяки риб не живуть на одному місці, а ходять по всьому Світовому океану. Самотньому рибалці з вудкою все одно, на якому бережку сидіти, а промисловики втрачають гроші; люди, які харчуються переважно рибою, просто голодують.

Щоб вирішувати ці проблеми, представники різних держав збираються на Міжнародні конференції з регулювання і розвитку рибальства. На одній з таких Світових конференцій в 1984 році в Римі і було прийнято рішення про щорічний Всесвітній день рибальства 27 червня. В Україні ще існує і споріднене свято - День рибака, відзначається він у другу неділю липня.

ООН теж приділяє рибному питанню пильну увагу. Так, на черговій нараді було заявлено, що сьогодні в світі в середньому людина споживає 17 кг риби на рік, тоді як ще п'ять років тому ця кількість дорівнювала 9. Зросла і кількість тих, хто рибу добуває. Праця рибалки-промисловика важка і сувора, тому це той день, коли можна об'єднатися, поділитися досвідом, просто відпочити разом, відчуваючи особливе рибальське братство і єднання.

Як відзначають Всесвітній день рибальства

До цієї дати щорічно офіційні організації промисловиків готують свої звіти, доповіді про стан справ в галузі. На рівні влади відбуваються нагородження рибалок які відзначилися.

У риболовецьких артілях організовують свята, змагання, конкурси. А рибалки-спортсмени проводять свої змагання.

Рибалки-любителі в цей день теж не залишаються вдома, адже дуже часто таке захоплення переходить в пристрасть, коли в вихідний день чоловіки (і жінки все більше) проводять не вдома, а на березі річки.

  • Всесвітній день рибальства - 27 червня. День рибака

Схожі статті

Ловля карася в червні

Ловля карася в червні

Ловити карася необхідно вміти, інакше в червні можна залишитися без улову. Карась - вибаглива риба, що зустрічається по всій території України. У червні в одній і тій ж водоймі він може вранці краще клювати на черв'яка, в обід - на манку, ввечері - на опариша. 

Ловля плотви в червні

Ловля плотви в червні

У червні плотва діє вкрай обережно. Якщо у водоймі водиться карась, лин, короп, підлящик, знайти плотву буває складно, адже через високу конкуренцію вона постійно знаходиться в пошуку їжі, тому не сидить на місці.

День рибака в Україні

День рибака в Україні

Професійне свято День Рибака в Україні засновано в червні 1995 року указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також відповідних професійних спілок. Відзначається щорічно у другу неділю липня.

Снасті і прикормки для риболовлі на сазана - вибір і виготовлення

Снасті і прикормки для риболовлі на сазана - вибір і виготовлення

Сазан - це велика прісноводна риба із золотистою лускою, темною спиною і яскраво-червоними плавниками. Її верхня щелепа виступає над нижньою, що дозволяє успішно харчуватися рибі донними організмами. Сазани мешкають в теплих водоймах, де ховаються в досить глибоких тихих місцях із сповільненою течією між водоростей, корчів, каменів, очеретів. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1 виготовлені на основі рибного борошна високої якості і складаються з компонен..

79Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Технопланктон 3х25грам.

Технопланктон 3х25грам.

Оригінальний продукт для всіх любителів рибної ловлі. Пресована прикормка на товстолоба, амура та к..

12Грн.

Спінінг телескопічний Kalipso Navigator Pro

Спінінг телескопічний Kalipso Navigator Pro

Спінінги універсального призначення Kalipso Navigator Pro - це продовження легендарних спінінгів Ап..

365 - 610Грн.