Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

З першого листопада на Хмельниччині розпочинається осінньо-зимова заборона на ловлю водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року.

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Зимувальна яма - це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управлінням Держрибагентства у Хмельницькій області видано наказ про заборону на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Також Хмельницький рибоохоронний патруль створив інтерактивну карту зимувальних ям на період 2019-2020 рр. Карта доступна для перегляду за посиланням.

«Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу», - зауважив в.о. начальника Управління Олег Атаманчук.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, за судака звичайного доведеться сплатити 510 грн, сома — 425 грн, щуку — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася сріблястого– 17 грн тощо.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про осінньо-зимову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (068) 384-98-10.

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД 2019-2020 РОКІВ

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

Схожі статті

Як ловити рибу на пінопласт

Як ловити рибу на пінопласт

Риболовля на пінопласт зародилася ще в 80-і роки минулого століття. У той час пінопласт почали застосовувати в ловлі великого ляща і плітки на течії. Згодом, багато рибалок оцінили не тільки ефективність даної насадки, але і зручність її застосування в поєднанні з невисокою ціною. Тому в наш час пінопластові кульки рибалки застосовують досить широко. Дана стаття познайомить вас з областю застосування приманки з пінопласту.

Як ловити на фідер вночі

Як ловити на фідер вночі

Клювання особливо активне при настанні сутінків і світанку, кожен рибалка прагне поїхати на нічну риболовлю чи потрапити на вечірню, ранкову зірку. Інше корисне спостереження - в нічний час риба сходить набагато рідше, а на гачок попадаються більші особини. Нічна ловля вимагає підготовки умов, снастей і належну бадьорість рибалки. 

Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Фідерне оснащення стає дедалі популярнішим в силу легкості використання і можливості виловлювати великі екземпляри риби. Ловля на фідер відрізняється чутливістю, простотою визначення клювань. Симетрична і асиметрична петля для фідера - це способи монтажу снасті до вудилища.

Як оснастити спінінг

Як оснастити спінінг

Ловля спінінгом хижої риби може бути захоплюючою і результативною, однак снасть повинна відповідати вимогам лову, а всі її елементи - гармоніювати між собою. У статті розглянемо, як правильно зробити оснастку спінінга, щоб ловля була ефективною.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця розбірна. Матеріал термостійкий пластик. Дуже зручна в збірці і при транспортуванні. Прапо..

23Грн.