Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

З зручною, простою конструкцією без кілець і котушки, з гнучким кінчиком, поплавковою маховою вудкою риба ловиться з берега і з човна. При далекому закиданні з берега використовується вудилище понад 6 метрів в довжину, а коротке - до 4 метрів підійде при риболовлі з човна. При обривах, заздалегідь підготовлені вдома мотовила допоможуть швидко замінити обірвану снасть на нову, не витрачаючи при цьому багато часу. Це її основна перевага.

Зупинити вибір краще на вудці з найменшою кількістю складових частин. Вивуджувати рибу зручніше жорстким вудилищем тому чим менше у конструкції колін, тим воно жорсткіше. За будовою тонка махова поплавкова вудка краще, але для простої риболовлі слід брати варіант товстіший. Так як при неправильному закидані або покльовці великої риби вудилище може зламатися. А при середньому або великому вітрі легкою вудкою ловити рибу складно. Виготовляється вудилище з склопластику, вуглепластику (або з комбінування двох матеріалів).

 • Вудилище з вуглепластика. Для тих, кому потрібні довгі вудки, слід вибирати моделі з вуглепластика. За вартістю вони набагато дорожче, бояться ударів, тому поводитися з ними потрібно акуратно. Але така вудка має швидкий лад і маленьку вагу.
 • Вудилище зі склопластику. Їх довжина доходить до 7 метрів, важкі з повільним ладом. Дешева модель добре підійде для новачків.
 • Вудилища, виготовлені з композиції вуглепластика і склопластику, мають середні характеристики і середню ціну.

За способом з'єднання колін вудилище ділиться на штекерне і телескопічне, іноді застосовуються відразу два. Довжину вудилища вибудовують, приєднуючи товсті коліна штекерним способом, а останні - телескопічним. Таким чином, довжина вудки регулюється на потрібний розмір, шляхом приєднання штекерних колін.

Махове вудилище, оснащення

Предмети і інструменти для рибного лову які входять в одну з снастей називають «оснащенням». В оснащення для глухої махової вудки входить:

 • Поплавок;
 • Основна волосінь;
 • Набір важків;
 • Поводок з гачком;
 • Коннектор.

Конектор

Основна волосінь кріпиться до вудилища коннектором, який є додатковою деталлю конструкції. Завдяки йому, снасть швидко і легко змінюється. Купувати його краще разом з вудилищем, відразу ж приміряючи, так як різні моделі мають різний внутрішній діаметр. Можна зробити коннектор самостійно з мідного дроту складеного петелькою. Петельку закріплюють міцною ниткою на кінчику вудилища, при цьому нитку просочують клеєм. При покупці готового коннектора враховується наступне:

 1. Коннектор виготовляється з металевого або пластмасового матеріалу. Краще купувати металеві, вони найбільш міцні і довше прослужать.
 2. Деталь не повинна мати гострі кути, різні деформації і стики, інакше волосінь об них перетреться і порветься.
 3. Не потрібно економити. Краще придбати модель подорожче, так як дешевий варіант швидко зламається.

Волосінь для вудилища

Оснащення махової поплавкової вудки неможливе без волосіні. Залежно від риби, яку ви збираєтеся зловити, вибирається діаметр волосіні. Вона повинна бути тонка і міцна. У той же час волосіні для махової вудки відрізняються між собою жорсткістю, «пам'яттю» і навантаженням на розрив.

 • Універсальна волосінь діаметром 0,16 мм підійде для карася будь-якого розміру, і витримує двокілограмовий вага.
 • Для повідків використовують волосінь довжиною від 10 до 30 см, діаметром від 0,08 до 0,12 мм. Її товщина залежить від дна водойми, його рельєфу, наявності корчів і якого розміру рибу плануєте спіймати. Волосінь з повідцем з'єднується за технікою «петля в петлю».

Поплавок для махової вудки

Головна деталь в поплавковій маховій вудці, це поплавок. Вагу поплавка вибирають в залежності від умов навколишнього середовища, довжини вудилища, діаметра волосіні і розміру риби. Від його форми буде залежати, наскільки помітна покльовка і відповідно зроблене вчасно підсікання. Перш ніж оснастити вудку поплавком, потрібно вирішити, де ви будете ловити рибу. Слабке клювання допоможе помітити чутливий поплавець, наприклад, голкоподібний. Незважаючи на те що він фіксує навіть саме непомітне клювання, він є найбільш нестабільним. Тому такий поплавок не використовують на течії, по хвилі і під час вітру.

 1. Поплавок в формі оливки. Ця модель використовується під час вітру і на течії, так як його форма, виконана у вигляді оливки, добре тримається на воді. І чудово працює «на потонув».
 2. Поплавок в формі яйця або бочки. Добре підійде в місцях з сильною течією і вітром. Вони досить чутливі, але при цьому утримуються на воді.
 3. Поплавок, звужений догори. Працює «на підйом», дуже чутливий, що добре для млявих клювань. Використовується для лову на водоймах зі слабкою течією, наприклад, в озерах і ставках. Підходить для лову донних риб, таких як карась, лящ і для інших видів.

Гачки для махової поплавкової вудки

Щоб не прийти додому з порожніми руками, потрібно правильно підібрати гачки. Вони повинні володіти хорошою якістю, мати правильний розмір і форму. Ловля на глуху махову вудку передбачає, що спіймана риба буде середнього і маленького розміру. Тому оснастивши вудилище великим гачком, не варто розраховувати на те, що попадеться велика особина. До того ж насадка повинна відповідати розміру гачка, наприклад:

 • На гачки розміром від 2,5 мм до 3,2 мм в якості насадки використовують перловку, опаришів або тісто.
 • На гачки розміром від 2,0 мм до 2,2 мм краще наживляти мотиля.

Якісний гачок виготовлений з хорошого сплаву з круглою формою загину, а довжина цівки коротка. Колечко або лопаточка, розташоване на кінці гачка, може бути різним. Якщо зав'язаний вузол буде правильним, то гачок з повідцем міцно з'єднаються.

Глуха махова вудка, монтаж оснащення

Робимо просту петлю на кінці волосіні і одягаємо її в коннектор. По довжині волосінь відповідає довжині вудлища.

На волосінь надівається поплавок з фіксатором. Фіксатор щільно прикріплює його до волосіні. Використовуючи легкі снасті, в вітряну погоду легше буде закинути ковзний поплавець. Щоб обмежити його пересування по волосіні, його фіксують з обох сторін на необхідній відстані силіконовим стопором.

На кінці волосіні внизу поплавка прикріплюємо грузила. Одягаємо оливку на один грам менше вантажопідйомності поплавця. Вагу яка залишилася набираємо дробинками.

Закріпивши грузила, переміщаємо їх по волосіні вгору. У місці обтиску вантажів волосінь стає слабкою, тому цей шматочок відрізаємо.

Якщо поплавок правильно навантажений, його антена буде виходити з води від двох до чотирьох сантиметрів.

Щоб під час обриву повідця швидко зробити заміну, на кінці волосіні робиться петля. На неї надівається поводок з гачком. Так поводок збереже більшість оснащення, якщо станеться зачіпка за дно. Загубиться тільки один гачок.

Розташувати грузила можна декількома способами. Щоб під час клювання снасть не була помітна рибі, є універсальний варіант їх розташування. Це перемістити всі грузила разом з оливами на 30 сантиметрів вгору по волосіні, а 1-2 залишити у петлі.

Якщо зробити більше чотирьох груп вантажів і розташувати їх подалі один від одного, то гачок стане опускатися на дно повільніше.

Після того як для махової вудки оснащення буде готова, його потрібно скласти. Для цього снасть намотують на мотовило. Намотування роблять з гачка, так розмотуючи оснащення на березі, ви не заплутаєтеся в ліску.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про оснащення махової поплавкової вудки, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

 • Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

Схожі статті

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді передбачає кілька особливостей. Найголовніша з них - те, що щуку можна ловити як з відкритої води, так і з льоду. З льоду ловлять в невеликих озерах або ж в затоках, які до цього часу вже замерзають. Також в листопаді щука намагається якомога більше запастися жиром, тому вона більш охоче реагує на приманку. Так що в цьому місяці можна зловити навіть більше риби, якщо знати, як її ловити.

Ловля окуня на спінінг

Ловля окуня на спінінг

Спінінгова ловля окуня дуже захоплююче заняття. Деякі рибалки вернуть носа, мовляв марна трата часу, інші ж навпаки, із захопленням розповідають про окуневі клювання і звички. Для новачків спінінгової ловлі - окунь ідеально підходить в якості тренування, перед ловом більш хитрих і вибагливих риб. А якщо ти потрапив блешнею в окуневу зграю яка полює? Ці емоції важко передати! 

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Для численних рибалок нашої країни, любителів і професіоналів рибалок, представляємо місячний календар клювання риби з таблицею, в якому ви дізнаєтеся, в які сприятливі дні буде клювати, а коли на улов можна не розраховувати, а краще зайнятися іншими справами, рішенням інших, більш важливих справ.

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Риболовля в грудні у великої кількості рибалок асоціюється з першим льодом, коли можна проявити справжню свободу дій. Риболовля в грудні має ряд різних переваг перед риболовлею в літні місяці. Наприклад, взимку доступна ловля на всіх місцях і глибинах, надана свобода пересування, доступне маскування, а також зимові снасті портативні і легкі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове поплавкове вудилище без кілець New Hunter - це надзвичайно зручна, легка і надійна вудка для..

626 - 1 360Грн.

Махове вудилище Ooshima Ambition Polo. Carbon

Махове вудилище Ooshima Ambition Polo. Carbon

Махові карбонові вудилища серії Ooshima Ambition Polo застосовуються для лову мирної риби в каналах..

252 - 336Грн.

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.