Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Самим відомим оснащенням для ловлі спінінгом хижака є звичайний джиг. Однак останнім часом все більш популярним стає монтаж без повідка - дроп-шот, за допомогою якого на водоймі можна обловлювати глибокі місця або прибережні зони. Такий метод лову дозволяє зловити окуня, судака, сома, щуку.

Особливості дроп-шот

За допомогою оснащення такого виду водойми можна обловлювати в тих місцях, де інші способи недоступні. Ні будь-яка швидкість течії, ні перешкоди на дні - перешкодами для нього не будуть. Дроп-шот можна використовувати з берега, човна, мостів.

Такі можливості пояснюються особливим монтажем, при якому грузило і гачок з силіконовою приманкою знаходяться в різних точках. Вони пов'язані на одній волосіні, після якої йде приманка і поводок. Ніяких відвідних повідків і відгалужень це оснащення не має.

Основна гра надається не горизонтальними переміщеннями, а вертикальними посмикуваннями. При цьому найкраще працюють нагадуючі черв'яків приманки від семи сантиметрів завдовжки.

Снасті дроп-шот

Основними складовими оснастки є гачок, основна волосінь і грузило.

Волосінь дроп-шот

Використовувати можна флюорокарбонову або монофільную волосінь. Однак найчастіше використовується перша, оскільки має багато переваг:

 1. Майже не перетирається.
 2. Високий показник міцності.
 3. Волосінь практично непомітна у воді.

Незважаючи на свою міцність, і флюокарбон, і мононитка гострі зуби щуки перекусити здатні. Хижак може легко зрізати снасть. У разі ймовірного клювання щуки можна зробити вставку з струни або металевого повідця. Мінус такого монтажу буде в тому, що грубий повідець буде відлякувати рибу, оскільки він добре помітний у воді.

Діаметр волосіні вибирається залежно від передбачуваної здобичі. Волосінь в 0,14-0,16 мм діаметром витримає окуня. Для судака потрібно більш товста волосінь з діаметром не менше 0,25 мм.

Гачки для дроп-шот

Використовувати можна звичайні або офсетні гачки з довгою цівкою або спеціальні гачки для дроп-шот з вигнутою цівкою. У будь-якому випадку гачок повинен мати вушко. Лопатка замість вушка не підійде. Досвідченими рибалками частіше використовуються офсетні гачки, застосування яких зменшить кількість зачепів, а біля вушка на сходинці краще тримається приманка. Розмір гачка вибирається залежно від виду і розміру приманки.

Вантаж для дроп-шот

Форма вантажу підбирається під умови ловлі. Це можуть бути дробинки, циліндричний або грушоподібний вантаж. Особлива увага приділяється типу дна водойми і наявності в ньому перешкод:

 1. На мулистому дні краще використовувати плоскі і кулясті вантажі з великою площею підстави. Вони не будуть провалюватися в мул.
 2. Для зменшення кількості зачепів використовуються конусоподібні і грушоподібні вантажі з маленьким діаметром.

Дуже зручно кріпити вантаж до волосіні через вертлюжок. Спеціальними кріпленнями волосінь затискається між двома скобами, що дозволяє під час лову швидко змінювати відстань між гачком і вантажем. В результаті змінюється горизонт гри приманки. Якщо вантаж на дні водойми за що-небудь зачепитися, він стягнеться з волосіні, а оснащення не обірветься.

Приманки для дроп-шот

Для дроп-шота рекомендується використовувати спеціальні штучні приманки у вигляді силіконових рибок і кальмарів, твістерів, віброхвостів. Вони повинні мати витягнуту форму. Також підійдуть черви, рачки, різні личинки, слаги.

При вертикальних рухах найкраще грають довгі і тонкі приманки. Тому досвідчені рибалки найчастіше вибирають черв'яків. Гачок для них вибирається такий, щоб він розташовувався в першій третині наживки. Частина яка залишилася, вільна частина в русі зможе згинатися в будь-якому місці і добре грати, принаджуючи здобич.

Воблери і блешні для дроп-шота не підходять.

Техніка монтажу дроп-шот

При наявності всіх необхідних снастей монтаж оснащення можна зробити всього за кілька хвилин.


Етапи складання оснащення дроп-шот:

 1. Будь яким вузлом прив'язати кінець волосіні до вертлюжка вантажу. Для цього можна просто зробити подвійну петлю на кінці волосіні такого розміру, щоб в неї проходив вантаж. Спочатку петля протягується в вертлюжок, після чого як зашморг накидається на вантаж.
 2. Вузлом Паломар з іншого боку волосіні кріпиться гачок. Для цього волосінь складається вдвічі, з зовнішньої сторони протягується у вушко і зав'язується. В результаті гачок повинен перебувати всередині петлі вузла, який поки не затягується. Зверху жала накидається кінець петлі і ось тепер вузол можна затягнути. В результаті жало гачка при затягнутому вузлі має дивитися вгору.
 3. Оснащення з'єднується з основною жилкою спінінга.

За допомогою вузла Паломар дроп-шот використовується для ловлі судака і іншого хижака в водоймах зі стоячою водою. При змінах умов риболовлі можна використовувати інші варіанти монтажу:

 1. Волосінь протягується в гачок і в'яжеться повідковий вузол. Повинна вийти петля, в яку протягується гачок. Щоб гачок закріпився жорстко, при стягуванні вузла петля з нього перекидається на цівку. Тепер вільний кінець волосіні можна зверху протягнути через кільце гачка.
 2. На волосінь за прив'язаним вантажем втягається стопорне кільце, гачок і знову стопорне кільце. Стопорні кільця легко ковзають, що дозволяє швидко змінювати робочу глибину. А відсутність зайвих вузлів збільшить міцність снасті.
 3. Можна використовувати додаткові сполучні елементи, якщо на течії будуть застосовуватися приманки які здатні закручуватися (твістери, віброхвости). Для цього гачок за допомогою заводного кільця з'єднується з додатковим вертлюжком. Кріплення до волосіні відбувається за допомогою вузла Паломар або використовується ковзний монтаж із стопорними кільцями.

Техніка ловлі на дроп-шот

Спеціальних методів проводки при лові на дроп-шот зі спінінгом немає. Чи буде клювати риба, можна дізнатися тільки в процесі риболовлі, використовуючи різні методи.

Варіанти проводки:

 1. Повільна звичайна як  на блешню. Приманку протягують по дну повільно, за допомогою підмотування котушки. Вантаж піднімає на дні муть, за яким грає приманка.
 2. Донна «гра». Вантаж опускається на дно і за допомогою спінінга волосінь то натягується, то опускається. Під час цих рухів грузило з дна підніматися не повинно. Потім дроп-шот переміщається на нове місце різким рухом і волосінь знову, то натягується, то опускається.
 3. «Джигова» сходинка. Грузило різко піднімається з дна, котушкою в два або три оберти підмотується волосінь. Дія повторюється через кілька секунд. Спінінгом в цей час проводяться плавні похитування з боку в бік.

Особливості ловлі з човна

Всі переваги рибальськогооснащення дроп-шот можна розкрити при переміщенні його по водоймі. Зробити це найкраще з човна, обловити і вибравши на ділянці більш перспективні місця. Також підвищує кількість клювань вертикальний напрямок дроп-шота, який можна здійснити тільки з човна.

Риболовля з берега

Якщо використовувати оснастку можливо тільки на березі, то вибираються місця, де в водоймі в декількох метрах є глибини понад півтора метра. Це дозволить застосувати дроп-шот з максимальною вигодою. При цьому рибалці найкраще замаскуватися серед чагарників або дерев. В іншому випадку обережного хижака можна злякати.

Часто перепад глибин є близько стрімчастих крутих берегів. З них можна чудово проводити вертикальну глибинну проводку. Для виведення здобичі потрібно захопити з собою підсак.

У деяких водоймах глибини можуть бути поруч з обмілиною. Визначаються вони по зворотному плину на цьому місці або по завихренях на поверхні води.

Переваги і недоліки оснастки дроп-шот

Кожен спосіб ловлі має свої мінуси і плюси. Дроп-шот винятком не є. До переваг такої риболовної оснастки можна віднести:

 1. Можливість гри приманок на одному місці.
 2. Висока чутливість.
 3. Використання на хлистових мушок при спінінговій ловлі.
 4. Зручність обловлювання дна серед рослинності, бровок, корчів і інших потенційних засідок хижаків.
 5. Можливість затримати приманку в місці стоянки риби.
 6. Простота монтажу.
 7. Ефективність. При використанні дроп-шота на приманку реагує навіть самий малоактивний хижак.
 8. Універсальність. Застосовувати оснащення можна практично на будь-якій глибині незалежно від течії.

Мінуси ловлі за допомогою дроп-шоту:

 1. Малоефективна ловля з низького берегу, оскільки в цьому випадку потрібно дальній кидок.
 2. Через малу амплітуду гри риболовля на мілководді успіху практично не приносить.
 3. Неможливість використовувати повідці з металу, оскільки не зберігається необхідна гра приманки.

Універсальне і ефективне оснащення дроп-шот вже давно є в арсеналі досвідчених рибалок. Експериментуючи з його монтажем, формою і розміром приманки, вагою грузила, можна визначити найвдаліший варіант конструкції, який підходить для певних умов.

 • Оснастка дроп-шот: монтаж і техніка ловлі

Схожі статті

Ловля карася в жовтні

Ловля карася в жовтні

Досить непростим завданням є ловля карася в жовтні, оскільки в осінній період він стає малорухливим і вже з меншою охотою вибирається зі своїх укриттів. Але через те, що в самій водоймі до цього часу у карася залишається мало можливості хоч чим-небудь поживитися, у рибалок виникає непоганий шанс потрапити додому не з порожніми руками. Ось кілька особливостей лову карася в жовтні, які незважаючи навіть на негоду притаманну жовтневим дням, зможуть привести завзятого рибалки до непоганого улову. До того ж клювання помітно поліпшується саме в похмурі дні.

Ловля судака в жовтні

Ловля судака в жовтні

Жовтень по праву можна вважати одним з кращих часів протягом року, коли ловля судака найбільш результативна. Судак однаково добре клює як вночі, так і в денний час. За успішністю ловлю судака можна розділити на два періоди і другий якраз припадає на жовтень. В цей час клювання цього зубастого хижака найбільш впевнені і тому результативність значно вище, ніж в інший час. Існує така тенденція серед рибалок, що чим ближче до зими, тим важчі трофеї і сильніше клювання. Так що жовтень просто ідеальний місяць для відточування своєї майстерності і упіймання трофейних судаків.

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Balance

Спінінг Favorite Balance

Спінінг Favorite Balance - вудилища від відомого виробника рибальських снастей складаються з восьми..

670Грн. - 1 494Грн.

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Нові серії безінерційних котушок з переднім фрикціоном. Котушки Hurricane володіють технічними ріше..

1 650Грн. - 1 740Грн.

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Яскрава новинка від фірми Kosadaka - шнур Kosadaka PE Super Line X8 в 150-метровому розмотуванні - ..

290Грн.