Оснастка «Вертольот і два вузла» для фідера

У фідерній ловлі застосовується велика кількість різних оснащень і їх модифікацій, кожна з яких найкраще працює в певних умовах. Для лову на течії найчастіше використовують фідерне оснащення «вертольот і два вузла», а також асиметричну петлю. При практично однаковій чутливості «вертольот» набагато простіше у виготовленні, чим і пояснюється його популярність у рибалок.

Виготовлення фідерної оснастки «вертольот і два вузла»

Оснащення «вертольот і два вузла» для фідера є однією з найпростіших у виготовленні як технічно, так і за кількістю використовуваних в монтажі компонентів.

Вибір волосіні

Найкраще використовувати для виготовлення «вертольота» флюоркарбонову волосінь. Такий вибір пояснюється в першу чергу її жорсткістю. Крім того, перевагами цих лісок є їх мала помітність у воді і стійкість до механічних пошкоджень.

Діаметр волосіні для виготовлення оснастки залежить від ваги використовуваних годівниць і може коливатися в діапазоні від 0,25 до 0,40 мм. Потрібно враховувати, що міцність флюоркарбона нижче, ніж у звичайних лісок.

При відсутності флюоркарбонової можна скористатися звичайною монофильною волосінню, вибираючи при цьому найжорсткішу з доступних.

Плетені шнури для виготовлення монтажу не підходять через свою м'якість - оснащення, зв'язане з плетінки, буде постійно заплутується. З цієї ж причини оснащення в'яжеться окремо, а не на основній волосіні безпосередньо.

Вибір гачка

Вибір гачка для оснащення залежить від умов лову:

 • розмір гачка для оснащення вибирається виходячи з того, яка насадка буде застосовуватися;
 • форма гачка може бути різною. У більшості випадків добре працюють фідерні гачки з відігнутим назовні колечком і жалом гачка, спрямованим уздовж волосіні. Для лову коропа можна застосовувати невеликі коропові гачки;
 • товщина дроту, з якого виготовлений гачок, повинна бути невеликою для зменшення ваги гачка, так як ловля ведеться на повільно потопаючу насадку.

Бажано використовувати якісні гачки, вироблені відомими фірмами - Gamakatsu, Owner, WMC і т. д. Застосування дешевих неякісних гачків здатне зіпсувати рибалку частими сходами і невдалими спробами підсікти рибу.

Застосування фідерної кормушки

У цьому оснащенні зазвичай застосовуються стандартні сітчасті годівниці. У деяких випадках можна використовувати годівниці-клітки для опариша або мотиля. Вибір годівниці залежить від сили течії, глибини в місці лову і дальності закидання:

 • у водоймах зі слабкою малопомітною течією використовують легкі годівниці з пластикової сітки. Бажано, щоб годівниця мала крила-стабілізатори, що дозволяють їй швидко спливати, - це дозволить зменшити ймовірність зачепу;
 • для лову на середній течії підходять годівниці циліндричної форми, виготовлені з металевої сітки;
 • на сильній течії краще застосовувати металеві годівниці прямокутного або трикутного перетину, так як вони менше всього зносяться водою;
 • вага годівниці повинна забезпечувати необхідну дальність закидання і надійне утримання оснащення на дні.

Так як ловля на вертольот передбачає самопідсічку риби, потрібно використовувати годівниці вагою не менше 40 гр.

Підбираючи годівницю, необхідно враховувати, що вага порожньої і заповненої підгодовуванням годівниці, можуть істотно відрізнятися. Особливо це важливо, коли умови припускають застосування важких годівниць, з вагою, близькою до верхньої межі тестового діапазону вудилища.

Схема оснащення «вертоліт і два вузла»

Як уже згадувалося, це оснащення є одним з найпростіших. Багато в чому воно схоже з петлею Гарднера. Головними відмінностями є глуха фіксація годівниці і спосіб кріплення повідця.

Щоб змонтувати таку оснастку, необхідно:

 • взяти відрізок флюоркарбонової волосіні відповідного діаметру і, склавши вдвічі, зв'язати петлю довжиною 10-12 см подвійним вузлом;
 • відступивши від вузла на 1-2 см зв'язати ще один подвійний вузол, після чого коротший з вільних кінців волосіні обрізати біля вузла, а до другого прив'язати вертлюжок для кріплення до основної волосіні;
 • довжина оснастки повинна бути від 30 до 50 см;
 • годівниця кріпиться способом «петля в петлю» безпосередньо до оснащення або через вертлюжок;
 • поводок також приєднують петля в петлю між двома вузлами, які обмежують переміщення повідка по оснащенню;
 • довжина повідка може бути від 30 до 70 см, в залежності від активності риби - чим краще клювання, тим коротше повідець;
 • діаметр повідка залежить від виду і розміру риби, яку ловлять.

Деякі рибалки кріплять поводок за допомогою вертлюжна який вільно обертається на монтажній волосіні, обмеженого зверху і знизу не тільки вузлами, а й намистинами. Однак такий спосіб ускладнює монтаж і не дає особливих переваг. Використання такого варіанту виправдано тільки в короповій ловлі.

Як ловити рибу на «вертольот і два вузла»

Ловля на фідер «вертольот» багато в чому схожа з ловом на інші монтажі, при цьому варто враховувати і деякі особливості застосування оснастки.

Таку оснастку застосовують на течії, яка розпрямляє поводок і тим самим не дає оснащенню заплутатися. Бажано використовувати для повідця волосінь з позитивною або нейтральною плавучістю, так як риба частіше клює на насадку яка повільно опускається або парить у воді.

Для того щоб забезпечити плавучість насадки, можна підсаджувати на гачок невелику кульку пінопласту або пуфф - плаваючі кульки зі спіненого кукурудзяного тіста. Перевага пінопласту в тому, що він добре тримається на гачку, а пуффи поступово розмиваються водою і вимагають заміни через 15-20 хвилин. З іншого боку, пуффи часто краще привертають рибу за рахунок забарвлення в різні кольори і ароматизації.

Так як місце кріплення повідця знаходиться вище годівниці, можна застосовувати підігрування насадкою, похитуючи або підсмикуючи кінчик вудилища з невеликою амплітудою. При цьому насадка в момент ослаблення волосіні буде зноситися течією, а при натягу повертатися у вихідну позицію. Такі пересування насадки в воді часто активізують рибу при поганому клюванні.

Глухе кріплення важкої годівниці забезпечує самопідсічку риби, тому кількість «порожніх» клювань зазвичай невелика. Якщо риба не засікається або засікається погано, варто збільшити довжину повідка.

В іншому техніка лову на «вертольот» не відрізняється від лову з іншими оснащеннями.

 • Оснастка «Вертольот і два вузла» для фідера

Схожі статті

Як ловити ляща на донку

Як ловити ляща на донку

Лящ, завдяки своїй численності, хоча б раз попадався майже кожному рибалці. А ось регулярно ловити ляща досить складно через його обережність. Вночі зграї ляща активно годуються і поводяться більш вільно. Відповідно нічна ловля ляща на донку часто буває більш результативна, ніж денна. Крім того, при нічному лові, як правило, трапляються крупніші екземпляри.

Як вибрати мультиплікаторну котушку для спінінга

Як вибрати мультиплікаторну котушку для спінінга

Мультиплікаторна котушка відноситься до елітного типу рибальських снастей. Тут вдало об'єднані всі переваги інерційних і безінерційних котушок. Це позначається на високій вартості. Але фінанси, витрачені на покупку, окупаються багатим уловом. Передавальне число в різних моделях починається від 3.5. Мультиплікатор здатний «тягнути» велику здобич, виконуючи функцію компактної лебідки.

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Як і які макарони застосовуються для рибалки

Деякі, звичайно початківці рибалки, і не підозрюють про те, що можливо їх використання в якості насадки, інші чули про це, але не знають, як зварити макарони для риболовлі. Про приготування таких макаронів і їх правильне використанні, і піде мова.

Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Що таке маркерний поплавок і як його зробити своїми руками

Маркерний поплавок дозволяє дізнатися всю інформацію про дно водойми, визначивши кожну ямку і характер ґрунту. Найдоцільніше використовувати даний пристрій під час лову на фідер. Так рибалка з легкістю знайде ідеальне місце і зробить підгодовування риби. Маркерний поплавок для фідерного лову - ідеальний варіант аналізу водойми, який займає мінімальну кількість часу, але забезпечує приголомшливий результат.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

95 - 128Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Трубка термоусадочна Orange Shrink Tube(Clear)

Трубка термоусадочна Orange Shrink Tube(Clear)

Трубка термоусадочна - використовується для надійного кріплення вузлів і з'єднань. При температурі ..

15Грн.