Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Відвідний поводок відрізняється від звичайного кріплення тим, що вантаж або приманка розташовуються на окремій ділянці волосіні, приєднаній до основного повідця. Це дозволяє створювати особливий тип гри для приманки і ловити хижу рибу біля самого дна.

Способи ловлі, при яких використовується відвідний поводок

Існує кілька типів ловлі на відвідний поводок:

 1. Фідер. В оснащенні «вертольот» застосовується відвідний поводок.
 2. Троллінг. Відвідний монтаж дієвий для риболовлі на глибині і для виманювання риби з трав'яних заростей.
 3. Спінінг. Відвідний поводок застосовується з джиг-спінінгом.
 4. Ловля з проводкою. Для риболовлі на швидкій течії і біля кам'янистого дна з великими заростями, відвідний поводок незамінний.
 5. Зимова рибалка. На стоячій воді відвідний поводок прискорює процес лову за допомогою вагомого грузила. На течії він застосовується подібно «вертольоту» з фідерної ловлі.

Снасть, яка потрібна для відвідного поводка

Для збору оснащення будуть потрібні наступні елементи:

 • Джиг-приманки з силікону. Їх колір, форма і розмір залежать від риби, яку планується ловити.
 • Офсетні гачки. Їх тип і розмір підбирається виходячи з виду приманки і породи риби. Звичайні гачки використовувати не рекомендується, так як з ними можливі часті зачепи.
 • Грузило з вертлюжком. Вага елемента підбирається виходячи з темпу течії і глибини водойми. Зазвичай застосовують грузила в діапазоні 5-25 грам. Вантажі бувають різноманітної форми: чебурашка, балерина, груша, куля. На їх вибір впливає рельєфність дна і швидкість течії.
 • Флюорокарбонова або монофільна волосінь для виготовлення повідків. Вибір діаметра елемента ґрунтується на вигляді об'єкта для лову. Довжина повідця може варіюватися від 50 см до 1,5 метра.
 • Плетений шнур для збору основної жилки. Його структура більш жорстка і не схильна до розтягування. А також він сам розпрямляється після скручування. На основну волосінь лягає велика частина навантаження, тому вона повинна бути максимально міцною.
 • Заводні кільця і ​​кілька вертлюжків щоб зафіксувати з'єднання.

Підбір приманок

Відвідний поводок використовується з різними приманками. В оснащення кріпляться: воблери, блешні, джиги. Кращим варіантом є джигові приманки, зроблені з силікону. Під різновид риби підбираються: колір, розмір і форма приманки.

Популярністю користуються твістери, рачки, жуки, черв'яки, личинки і віброхвости. Вибір досить різноманітний. Окунь любить силіконові моделі, що містять сіль і атрактанти. Щука і судак менш розбірливі і для них їстівність приманки особливої ​​ролі не грає.

Огляд технік проводки

Для анімації приманки можуть використовуватися три види техніки з відвідним повідцем:

 1. Анімація «штрих-точка». Вона забезпечує великий улов. Для техніки характерно ведення приманки по дну, що чергується з зупинками для гри приманкою.
 2. Проводка веденням по дну. Для неї характерний повільний хід і використання точкового облову невеликих заплав. Виконується техніка зануренням оснастки на дно і подальшим волочінням її по ґрунту, за допомогою підмотки волосіні.
 3. Проводка агресивними ривками. Техніка використовується для лову активних хижаків і схожа на твічінг. Періодично вудилищем відбуваються різкі ривки з тривалими паузами. У моменти зупинки, підмотують волосінь яка ослабла.

Типи монтажу відвідного поводка

Існує три типи монтажу відвідного повідця:

 • глухий;
 • ускладнений;
 • ковзний.

Перший тип є найпростішим видом монтажу. На основну волосінь закріплюється вантаж, відступивши від нього вгору на 20-30 см, зав'язується петля, на яку буде приєднаний додатковий поводок з приманкою.

Для ускладненого типу монтажу замість петлі можна закріпити подвійний вертлюжок, до вільного вушка якого прив'язується додатковий поводок. Використовуючи потрійний вертлюжок, можна розділити на три окремих волосіні вантаж, гачок і приманку. Такий тип кріплення підходить для риболовлі на водоймі з течією. Завдяки вертлюжку снасть не перекручується і не плутається, а в разі зачіпки можна видалити лише частину волосіні, не втративши решти оснастки.

Ковзний тип відрізняється тим, що на основну волосінь прив'язується принада, а вантаж на окремому повідку вільно ковзає по ній. Повідець з вантажем довжиною 20-30 см кріпиться до вертлюжка. Основна волосінь пропускається через інше вушко вертлюжка. На її кінець кріпиться інший вертлюжок, подібний за розміром з першим. Він служить стопором для волосіні з вантажем і кріпленням для окремого повідця з гачком.

Ліски з вантажем і гачком можна міняти місцями. Таким чином, ковзаючим виявиться поводок з приманкою, що створить певні труднощі. Під час закидання вантаж буде переміщатися далі, ніж приманка. Для обмеження області, по якій може пересуватися ковзний поводок, на основну волосінь встановлюється ще один вертлюжок з відступом в 20-30 см.


Ловля судака на відвідний поводок

Оснащення для риболовлі з відвідним повідцем

В оснащення з відвідним повідцем входять наступні елементи:

 • Вудилище для спінінга розміром в 2,5-3 м із середнім і швидким ладом. Перевага такої вудки в тому, що вона може перебувати в підвішеному стані, без натягу волосіні. Рибалити з нею можна з великої відстані. Вибирати варто модель з найлегшою вагою, так як час риболовлі може бути довгим, а втома рук - не найприємніший результат.
 • Котушка без інерції, підходяща для основної конструкції. Вона повинна витримувати вагу в 10 кг і бути високої якості.
 • Волосінь для спорудження повідця. Від розміру риби, яку передбачається зловити, залежить діаметр волосіні.
 • Стальний поводок. Для його виготовлення підійдуть: металева струна. Такий поводок можна багаторазово використовувати, переміщаючи його на іншу волосінь.
 • Вантаж з свинцю. Цей елемент важливий для комплектації будь якої оснастки. Можна скористатися і більш легкими грузилами: тірольською паличкою або кулею.
 • Приманки. Зазвичай використовуються моделі з ароматизованого силікону.

Етапи виготовлення оснастки відвідного повідця на судака

Монтаж оснащення для ловлі судака з відвідним повідцем складається з декількох етапів:

 1. Підбирається волосінь з плетеного матеріалу розміром 0,12 мм. Вантажопідйомність такої волосіні становить 8 кг, і вона дуже чутлива до клювання.
 2. Друга волосінь приєднується до основного повідця за допомогою вертлюжка із застібкою або просто примотується без додаткових кріплень.
 3. Підбирається грузило вагою 15-30 грам. Для закидання на далеку відстань краще вибирати модель у формі груші.
 4. Основна волосінь з'єднується з грузилом і приманкою.
 5. Всі кріплення перевіряються на міцність.

Вибір приманки для судака

Джиг - приманка на основі силікону. Вона швидко занурюється і міцно тримається на гачку.

Твістери з просоченням з аттрактанту є досить популярною приманкою. Вона має природний вигляд, велику масу і повільно занурюється в воду. Риба не лякається її, приймаючи за живу здобич.

Плавучі суспендери і воблери схожі з твістером, але на відміну від останніх мають менше заглибленням. Їх краще використовувати для риб невеликого розміру, які мешкають коло поверхні води.

Коливалки, девони, вертушки і кастмастери застосовуються в окремих випадках і тільки при великій течії. Разом з ними використовують важкі вантажі.

Для судака краще використовувати приманки зеленого і оранжевого кольорів. Але ці кольори працюють тільки в ясну погоду. У похмурі дні потрібно підбирати більш яскраві моделі: чорних, коричневих або синіх відтінків. Від розміру здобичі залежить розмір і форма приманки.

Огляд техніки для підводки приманки

Техніка для підводки приманки дуже важлива в процесі лову. Вона може бути двох типів:

 • Рівномірна проводка. Цей тип зазвичай використовується новачками. Для рівномірного обертання котушки вудилище розташовують вертикально. При такому способі лову не варто очікувати великого улову.
 • Ступінчастий варіант. Він підходить для будь-якого типу приманки. Спінінг закидається на необхідну відстань так, щоб з'явився нахил між кінцем приманки і вудилищем. Потім котушка змотується, поки кінчик приманки не послабиться і не зануриться в воду. Така процедура повторюється з невеликим інтервалом.

Поради початківцям для ловлі на відвідний поводок

Порада початківцям: пам'ятайте, що ловити рибу за допомогою відвідного повідця досить складно. Для початку можна попрактикуватися на більш дрібній рибі і не прагнути до полювання на великих хижаків. Техніку потрібно освоювати поступово і набиратися досвіду. Не потрібно занадто навантажувати оснащення, воно повинна бути, в першу чергу, зручним й легким в користуванні.

Використовуючи занадто великі і яскраві насадки, можна злякати рибу. Яскраві елементи можна застосовувати тільки в каламутній водоймі. Вся снасть повинна мати максимально природний вигляд. Від запланованого улову залежить підбір всіх елементів оснастки. Вибір гачка залежить від типу насадки.

Навчання може зайняти певний час, потрібно запастися часткою терпіння і періодично практикуватися в лові. Незайвим буде запитати поради у більш досвідчених рибалок.

Ловля щуки на відвідний поводок

Певний час, існувало помилкова думка, що відвідний поводок підходить тільки для риболовлі на окуня і непридатний для крупніших хижаків. Але в подальшому виявилося, що щука охоче клює на оснащення з відвідним повідцем, ніж на звичайний джиг. До того ж такий варіант дозволяє ловити рибу в важкодоступних місцях.


Варіанти монтажу відвідного повідця на щуку

Монтаж оснащення може здійснюватися в двох варіантах:

 1. Монтаж з використанням металевого повідця. На кінці основної жилки закріплюється вертлюжок з трьома петлями. На середню петлю в'яжеться відвідний поводок з металевої волосіні, розміром від 30 см. Жилка з грузилом закріплюється на вільному зашморгу вертлюжка. В якості приманки можна використовувати як штучну приманку, так і справжніх рибок.
 2. Монтаж з використанням волосіні з флюрокарбона або монофилу, зі вставкою з металу. В цьому випадку поводок з металу, розміром в 25 см, розміщується між гачком з приманкою і монофильною або флюорокарбонновою волосінню. Таким чином, до основної жилки приєднується повідець з металу, а до нього прив'язується гачок і приманка.

Вибір оснащення

Для лову щуки підійде вудилище, що має надшвидкий лад. З його допомогою можна чуйно стежити за будь-яким рухом приманки і вчасно зробити підсічку. Таке вудилище дозволяє застосовувати техніку різкої проводки з приманкою, яка найбільш ефективна для вилову щуки. Довжина вудки повинна бути не надто великою, для лову з берега вистачить 2,4 м, а для човнової риболовлі - 2,1 м.

Котушка повинна бути високої якості і добре складати волосінь. Підійдуть моделі безінерційного і мультиплікаторного типу. Вага котушки також повина бути невеликою, але тільки якщо це не вплине негативно на її характеристики.

Вибір волосіні краще зупинити на плетених моделях з малою розтяжністю. Така волосінь дозволить правильно вести приманку, відчуваючи всі її коливання і швидко зробити підсічку в потрібний момент. Хорошим варіантом стане гладкий і жорсткий шнур товщиною 0,2-0,3 мм.

Краща приманка для щуки

Для лову щуки популярні приманки на основі силікону:

 • твістери;
 • черви;
 • віброхвости;
 • нестандартні приманки в формі жаб, раків, октопусів.

Можна також використовувати воблери і вертушки. Принади завжди вибираються великого розміру і краще віддати перевагу м'якому силікону.

Способи риболовлі на відвідний поводок

Можна вести неспішний облов рибних точок, повільно переміщаючись з одного місця на інше. Але найкращим варіантом буде різка і активна гра приманкою. Для цього потрібно робити вудилищем різкі ривки, періодично змотуючи волосінь яка ослабла. А також необхідно після серії ривків робити тривалі паузи.

 • Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Схожі статті

Вузол Паломар: способи зав'язування рибальського вузла, схема

Вузол Паломар: способи зав'язування рибальського вузла, схема

Багато рибалок вважають, що немає ніякої різниці в тому, який вузол застосовувати для снасті. І волосінь, і плетінку чудово пов'язує Паломар. Він не ковзає і прекрасно пов'язує практично всі різновиди снастей, головне, щоб діаметр їх був не надто великим. Але все ж плетінки і шнури різних виробників можуть відрізнятися один від одного за складом зовнішнього покриття, плетіння, типу волокон.

Патерностер Гарднера для фідера: як в'язати

Патерностер Гарднера для фідера: як в'язати

Поява фідерної снасті допомогло риболовам почати вивчати різні способи монтажу приманки до основної жилки. Адже провести на рибалці цілий день і залишитися без улову - дуже прикро. Так як ловля на фідери передбачає далекі кидки, головними завданнями оснащення стало забезпечення чутливості снасті і не заплутування.

Кращі рецепти котлет з щуки

Кращі рецепти котлет з щуки

Із всіх рибних котлет найапетитніші - з щуки. Головне - строго слідувати рецептурі. Приготувати їх можна різними методами - обсмажити на сковорідці або запекти в духовці. В останньому варіанті у страви утворюється красива золотава скоринка.

Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Десь на рубежі 70-х років уже минулого століття, в країні, тоді ще СРСР, а, точніше сказати, в її меблевому виробництві став широко застосовуватися абсолютно новий матеріал. Можливо, у деяких виникне питання, а причому тут меблі, якщо висвітлюється зовсім інша тема? Все дуже просто - саме з цього нового матеріалу, який отримав назву «поролон», невтомна думка вітчизняного рибалки придумала і втілила в життя унікальну приманку! У наш час рибалки активно її використовують, навіть не підозрюючи, яким ноу-хау була вона в той час.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Недороге але якісне фідерне вудилище. В комплект входять три зміні вершинки.Додаткова інформація:Ви..

344 - 356Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.