Повідки з флюорокарбона

Роль повідка в рибній ловлі зазвичай зводиться до захисту оснастки від обриву. У спінінгу ж поводок захищає приманку від зубів хижака, в першу чергу від щуки. В обох випадках поводок повинен бути якомога менш помітним, щоб не відлякувати рибу. Один з відповідних матеріалів для повідків - флюорокарбон.

Готові флюорокарбонові повідці завжди можна купити в спеціалізованих рибальських магазинах, але вони не завжди відповідають умовам лову. Тому розглянемо, як зробити поводок з флюорокарбона своїми руками.

Про флюорокарбон

Флюорокарбон - це полімер, отриманий з'єднанням фтору і вуглецю, який має унікальні властивості. Процес виготовлення волосіні полягає в спіканні при високій температурі полімерних кульок і витягуванні отриманого складу в нитку потрібного діаметру.

Завдяки своїм технічним характеристикам і особливо її стійкості до агресивного середовища, волосінь користується довірою у багатьох рибалок. Найбільш популярні флюорокарбонові повідці, а не основна волосінь з флюорокарбона. Основна причина цього полягає в досить високій ціні матеріалу.

Останнім часом виробляють спеціальні волосіні, які покривають тонким шаром флюорокарбона. Природно, такі волосіні не володіють усіма перевагами справжнього флюорокарбону, але мають досить хороші характеристики і відносно невисоку ціну.

Характеристики флюорокарбона

Розглянемо основні характеристики флюорокарбонової волосіні шляхом порівняння її зі звичайною монониткою і визначення основних переваг флюорокарбона.

Порівняння звичайної волосіні і флюорокарбона

Незважаючи на схожість цих лісок за своїми технічними характеристиками, у них є ряд істотних відмінностей:

 1. Флюорокарбон тоне швидше, ніж звичайна волосінь. Це пояснюється його великою питомою вагою. Щільність капрону складає приблизно 1,13 гр/см3, а флюорокарбона - 1,78 гр/см3. При щільності води 1,05-1,09 гр/см3, тонучі здатності флюорокарбона значно вище.
 2. Флюорокарбонова волосінь менш помітна у воді, ніж проста монофільна волосінь. Це пов'язано з близькістю показника заломлення світла водою (1,3) коефіцієнта, та заломлення світла у флюорокарбона (1,42). У капрону відповідний коефіцієнт вище (1,52), що робить його більш видимим в воді.
 3. Флюорокарбон більш стійкий до дії агресивного середовища, ультрафіолетових променів, також він не вбирає воду. Всі ці його характеристики позначаються на тому, що він набагато довше, ніж стандартна монофільна волосінь, зберігає свої робочі характеристики і повільніше старіє.
 4. Для флюорокарбона характерна висока абразивна стійкість: він менше страждає при зустрічі з різними донними перешкодами, ніж волосінь з капрону або нейлону.
 5. А ось міцність флюорокарбона на розрив нижче, ніж у капронової (нейлонової) волосіні, це пов'язано з відсутністю в цьому матеріалі стійких водневих зв'язків.
 6. Флюорокарбон володіє більшою жорсткістю на відміну від звичайної волосіні, що позначається на складності в'язання вузлів.
 7. Вартість флюорокарбонової волосіні значно вище, ніж звичайної монофільної.

Основні переваги флюорокарбона

Підсумовуючи сказане вище, можна визначити основні переваги флюорокарбона:

 • стійкий до впливу і високих, і низьких температур;
 • зберігає міцність у воді, так як не вбирає вологу;
 • не страждає від впливу ультрафіолетових променів;
 • стійкий до стирання, що особливо важливо при кам'янистому дні, при великій кількості ракушок або сміття;
 • малопомітний в воді, що грає велику роль при ловлі обережної риби;
 • володіє негативною плавучістю, тому не вигинається при проводці дугою;
 • не схильний до заплутування завдяки досить відчутній жорсткості;
 • невелике число сходів риби при використанні флюорокарбонової волосіні.

Флюорокарбонова волосінь для повідків

Застосування флюорокарбонової волосіні в якості основної є недоцільним, але цей матеріал займає лідируюче місце в якості надійних матеріалів для виготовлення повідків. Флюорокарбонова волосінь для повідків застосовується для оснащення поплавкових вудок, спінінгів, фідерів, а також при ловлі нахлистом.

Відгуки рибалок

Як відомо, практика - критерій істини. Аналіз рибальських форумів і блогів відомих рибалок показує, що думки про ефективність і доцільність використання флюорокарбонових повідків в різних ситуаціях бувають діаметрально протилежні.

При цьому «колективний досвід» дозволяє зробити наступні висновки:

 • застосування флюорокарбона здатне поліпшити результати риболовлі, але не є панацеєю;
 • в більшості випадків використання флюорокарбонових повідків бажано, але не обов'язково;
 • фізичні властивості флюорокарбона не дозволяють використовувати його в ситуаціях, коли потрібно м'яка або плаваюча волосінь. Наприклад, при донній ловлі з годівницями типу метод.

Вузли з флюорокарбона

В силу своїх фізичних властивостей, а саме жорсткості і пружності, зав'язати надійний вузол для флюорокарбона буває досить важко. Особливо це стосується товстих лісок діаметром понад 0,25 мм. Більш тонкі волосіні дозволяють сформувати вузол подібно звичайній нейлоновій волосіні. Крім того, деякі рибалки фіксують вузол крапелькою клею. Для отримання більш щільного та надійного вузла, волосінь перед затягуванням змочують водою.

При виготовленні повідків для
ловлі хижої риби для формування петельки застосовують з'єднувальні трубочки або
бандаж з плетеної жилки.

Поводок з флюорокарбона для ловлі щуки

У зв'язку з особливою будовою зубів, щука з легкістю перекушує волосінь. Ловити щуку на снасть без повідця абсолютно недоцільно, так як виводити її, не втративши при цьому приманку внаслідок відкусу, практично нереально.

Для повідків на щуку можуть використовуватися різні матеріали:

 • сталевий або мідний дріт;
 • вольфрам і титан;
 • кевлар;
 • косичка з подвійної волосіні великого діаметра;
 • флюорокарбон.

Флюорокарбоновий поводок, завдяки високим технічним характеристикам матеріалу, завоював популярність і в ловлі цього хижака. Застосування повідця з флюорокарбона на щуку виправдано в тих випадках, коли хижак малоактивний і не ловиться на снасті, оснащені металевими поводками. Оптимальна товщина флюорокарбонового повідця для лову щуки не менше 0,4 мм.

Виготовлення флюорокарбонових повідків своїми руками

Незважаючи на те, що флюорокарбонові повідці доступні у продажу, багато рибалок виготовляють їх своїми руками. Цьому є кілька причин:

 • найменш значуща причина - фінансова: вартість саморобного повідця нижче, ніж купленого в Інтернеті або, тим більше, в звичайному магазині, проте ціна як готових повідків, так і матеріалів для їх виготовлення більш ніж доступна.
 • любов до творчості - набагато більш істотний привід, адже спіймати рибу на самостійно виготовлене оснащення або приманку для багатьох приємніше, ніж на куплене.
 • необхідність - найпоширеніший мотив для виготовлення. Часто під рукою не виявляється готового повідця потрібної довжини і діаметру, а купити його не представляється можливим через віддаленість від точок торгівлі та відсутності часу.

Розглянемо варіанти виготовлення флюорокарбонових повідків для різних умов лову.

Технологія та етапи виготовлення

Технологія виготовлення флюорокарбонових повідків є простою і доступною будь-якому рибалці. Розглянемо основні етапи, що дозволяють отримати поводок з необхідними характеристиками.

В першу чергу, необхідно визначитися з довжиною і діаметром готового повідця в залежності від його призначення.

Далі слід відрізати необхідну довжину волосіні з урахуванням припусків на формування петель.

Тонкі повідці для поплавкової і
донної ловлі в'яжуться подібно повідцям зі звичайної волосіні. Для спрощення
процесу і формування акуратних петель можна використовувати петлевяз.

У повідках діаметром 0,2-0,3 мм. вузол бажано зафіксувати крапелькою клею для того, щоб не допустити само-розв’язування.

Петлі повідків з флюорокарбонової волосіні діаметром понад 0,3 мм. формують за допомогою спеціальних вузлів, або обтискних трубочок. При необхідності, в петлю, до її формування, встановлюють вертлюжок або застібку.

Іноді рибалки ставлять запитання «як пофарбувати флюорокарбоновий поводок». Найпростішим, хоча і не дуже довговічним способом є використання спиртового маркера. Після висихання утворюється кольорове покриття здатне витримати кілька годин риболовлі. Нестійкість забарвлення компенсується легкістю її відновлення.

Правда, необхідно відзначити, що практична доцільність фарбування флюорокарбонового повідця викликає сумнів, так як при цьому втрачається одна з його основних переваг - прозорість і мало-помітність в воді. Мабуть, єдиний спосіб ловлі, в якому виправдано фарбування флюорокарбона - тенкара (японський традиційний аналог нахлиста). При цьому офарблюється не повідець, а основний шнур для полегшення контролю снасті.

Висновок

Застосування повідків з флюорокарбона дозволяє підвищити ефективність різних снастей в тих випадках, коли цього вимагають умови лову: прозора вода, наявність обережної або малоактивної риби, необхідність захисту від абразивних впливів або застосування потопаючої волосіні.

У ловлі хижої риби флюорокарбоновий поводок збільшує кількість клювань, але не дає гарантованого захисту щучих зубів. Застосування флюорокарбона в ловлі щуки може бути виправдане в спінінговій ловлі і не бажано в ловлі на живця.

Застосовуючи флюорокарбонові повідці необхідно контролювати їх стан і своєчасно замінювати при утворенні пошкоджень і потертостей. Це дозволить істотно знизити кількість обривів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Повідки з флюорокарбона

Схожі статті

Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Відвідний поводок - одне з найбільш популярних оснащень. Цей метод дає можливість ловити хижу рибу при будь-яких умовах. У чому ж секрет його ефективності? У статті докладно розглянемо особливості відвідного повідця для спінінга: його оснащення і монтаж, а також специфіку техніки ловлі з його використанням. Монтаж і застосування оснастки не має нічого складного і буде доступний навіть початківцям рибалкам.

Як ловити щуку на спіннербейт

Як ловити щуку на спіннербейт

Риболовля - улюблене заняття багатьох, і не тільки чоловіків. Кому не хочеться посидіти на березі річки, на свіжому повітрі, в тиші просто забувши на час про суєту і проблеми. А щоб риболовля була ще і продуктивною, далі розповімо про те, як ловити щуку на спіннербейт і підібрати спіннербейт на щуку.

Ловля головня на воблери

Ловля головня на воблери

Серед усього різноманіття риб, головень відноситься до бажаних трофеїв. Цей вид належить до сімейства коропових, їх особливість полягає в тому, що вони водяться в проточній воді і мають досить різноманітне харчування. Головень вживає в їжу від дрібних комах, до малька, не гребує водною рослинністю. Воблери на головня кращий спосіб зловити бажану здобич.

Яку ліску вибрати для фідера

Яку ліску вибрати для фідера

Щоб любитель посидіти з вудкою біля великої води відчував себе впевнено, не турбувався про якість снастей, йому потрібно використовувати хороше спорядження для риболовлі. У багатьох новачків виникають питання - як вибрати оснастку і яка краще волосінь для фідера. Щоб не помилитися, допоможуть корисні поради, особисті думки досвідчених рибалок як при хороших снастях поставити і застосувати рибальські пристосування.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Петлевяз – екстрактор

Петлевяз – екстрактор

Затребуваний рибальський інструмент призначений для створення надійних вузлів, петель при монтажі р..

10Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Карабін з вертлюгом Globe

Карабін з вертлюгом Globe

Карабін з вертлюгом, що забезпечує надійне з'єднання різних елементів оснащення. Застосування заст..

2Грн.