Що таке фідергам

У сучасній спортивній та аматорській риболовлі існує тенденція використовувати все більш тонкі і делікатні снасті. Не став винятком і фідер. Причин кілька - на тонкі малопомітні снасті краще клює риба, легше помітити клювання, а відчуття при виведенні є більш гострими. Але використання тонких повідків входить в протиріччя з вимогами до міцності снасті. Один із способів вирішення проблеми - застосування в фідерних оснащеннях спеціальної гуми - фідергам.

Що таке фідергам

Спробуємо розібратися, що таке фідергам і як ним користуватися. Сама назва утворена транслітерацією з англійської «feeder gum» - «фідерна гума». Являє собою нитку діаметром до 1 мм, виготовлену з високо еластичного матеріалу на основі латексу і силікону.

Фідерне оснащення з фідергамом зазвичай включає відрізок довжиною від 3 до 30 см., в залежності від способу монтажу.

Для чого потрібна фідерна гума

Використання в сучасному фідері плетених лісок, що володіють майже нульовою розтяжністю, пред'являє високі вимоги до амортизируючих властивостей вудилищ і якості роботи фрикційного гальма котушки. Проте, навіть при снастях найвищого класу помилка в налаштуванні фрикціону або силове виведення часто призводять до обриву повідків. Фідергам дозволяє вирішити цю проблему.

Таким чином, відповідаючи на питання «для чого потрібен фідергам», можна стверджувати: оснащення з фідергамом призначене уберегти поводок від обриву в процесі виведення або підсічки риби.

Властивості feedergum

Основними характеристиками фідергама є:

  • діаметр - в діапазоні 0,5-1,0 мм;
  • розривне навантаження фідергама безпосередньо пов'язане з товщиною. В оснащенні використовують амортизатори, порівнянні за міцністю з основною жилкою;
  • колір фідергама впливає на його помітність, але в більшості випадків некритичний.

Унікальна властивість фідергама - коефіцієнт еластичності. Він показує, у скільки разів подовжиться амортизатор до розриву.

Плюси і мінуси у використанні фідергама

Як і у інших оснасток, у монтажів з використанням фідергама є свої плюси і мінуси.

Недоліки

До недоліків відносять:

  • зниження чутливості снасті;
  • збільшення помітності, за рахунок діаметра і іноді кольору амортизатора;
  • ускладнення оснастки у виготовленні.

Переваги

Найважливіша перевага оснасток з амортизаторами фідергам - можливість використання більш тонких повідків, що підвищує кількість клювань. Також перевагою фідергама є стійкість до абразивних впливів, це дозволяє використовувати пристрій на дні, вкритому колоніями ракушок.

У порівнянні з іншими
еластичними матеріалами, які використовувалися з тими ж цілями раніше, фідергам
має більшу міцність на розрив і здатність зберігати міцність на вузлах.

Способи і варіанти монтажу оснастки з використанням фідергама

На сьогоднішній день фідергам використовують в більшості оснасток, що застосовуються в фідерній ловлі. Найбільш поширеними з них є інлайн оснащення, несиметрична петля і монтажі з трубкою проти-закручувачем.

Інлайн оснащення з фідергам

Одним з найбільш популярних варіантів вважається оснащення in-line, яке, крім захисту повідця, частково захищає годівницю від «відстрілу» під час закидання. Щоб його виготовити, використовують досить довгий відрізок фідергам - 25-30 см.

Один кінець амортизатора кріплять до основної жилки. Щоб прив'язати фідергам до плетінки, бажано використовувати вертлюжок. Безпосереднє з'єднання плетеної жилки з гумою часто тягне перерізання останньої в місці контакту.

На фідергам послідовно
надягають стопор, що обмежує вільний хід годівниці, годівницю, ще один стопор і
вертлюжок для приєднання повідка з гачком. Іноді місце кріплення фідергама
захищають кембриком.

Несиметрична петля з фідергамом

Несиметрична петля - одна з найбільш універсальних оснасток. Вона володіє максимальною чутливістю. Фідергам встановлюють між скруткою-відведенням і повідцем. Довжина амортизатора - від 3 до 15 см. Чим довше фідергам, тим вище амортизаційні властивості, але гірше чутливість і якість підсічки.

Проти-закручувач з фідергамом

Оснащення фідера з фідергамом іноді включають в монтаж проти-закручувач. Його перевага у володінні максимальною захищеністю від захлесту і заплутування повідця. Недолік - відносно низька чутливість і помітність оснастки в воді.

З метою виготовлення монтажу беруть відрізок фідерної гуми, що перевищує довжину проти-закручувача, і пропускають крізь трубку. З боку короткого плеча фідергам кріпиться до основної волосіні, а з боку довгого до амортизатора приєднують поводок з гачком. Проти-закручувач з двох сторін обмежують намистинами-стопорами, щоб уникнути прослизання волосіні або повідця.

Говорячи про виготовлення монтажів з амортизаторами, необхідно зупинитися на двох питаннях: як правильно в'язати фідергам і як прив'язати фідергам до волосіні. Властивості фідергама дозволяють в'язати на ньому вузли без істотної втрати міцності. Щоб виготовити петельку, зазвичай використовують подвійний вузол, затягуючи який, змочують гуму (в цілях зменшення тертя).

Що стосується питання як
прив'язати фідергам до плетінки, то краще здійснювати не безпосередньо, а за
допомогою вертлюжка або застібки. Монофільну волосінь допустимо кріпити
способом петля в петлю.

Як правильно вибирати фідерну гуму

Щоб монтажі з фідергам були максимально ефективними, необхідно правильно підібрати амортизатор (за характеристиками і за матеріалом). Визначаючись з тим, який фідергам вибрати, краще зупинитися на амортизаторах «Feeder gum» або «Power gum», використання інших видів гумової нитки (авіамодельна, угорка і т.д.) не гарантує необхідного результату.

Довжина фідергама залежить від виду оснащення, але не повинна бути занадто великою. Це не дозволить зробити якісну підсічку. Оптимальним є амортизатор завдовжки близько 10 см.

Товщина фідергама для фідерного повідця повинна забезпечувати навантаження на розрив, що перевищує міцність повідця в 1,5-2 рази.

Підведемо підсумок. Використання фідергама в фідерних оснащеннях виправдано лише в процесі лову середньої і великої риби, за умови її невисокої активності. Для дрібної риби використання амортизаторів не має сенсу, а при активному клюванні великої риби можна безболісно збільшити діаметр повідка.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Що таке фідергам

Схожі статті

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Сучасна донна снасть стійко асоціюється з фідером як найбільш універсальним і ефективним способом донного лову. Еволюція фідера привела не тільки до появи спеціальних вудилищ, фідерних котушок, лісок, а й викликала появу великої кількості монтажів, як універсальних, так і вузькоспеціалізованих, відповідних різним умовам ловлі. Одним з широко поширених монтажів є фідерне оснащення інлайн.

Що таке проти-закручувач для фідера

Що таке проти-закручувач для фідера

Фідер на сьогоднішній день один з найпопулярніших спортивних і любительських способів ловлі мирної риби. Завдяки ефективному підгодовуванні і тонким делікатним оснасткам на фідер можна успішно ловити в більшості умов сезону відкритої води. Однак є у нього і недоліки, однією з яких є схильність тонких повідків до заплутування. Щоб вирішити цю проблему, був винайдений в свій час проти-закручувач для фідера.

Оснастка для хижого фідера

Оснастка для хижого фідера

Популярність фідерної снасті пояснюється не тільки її ефективністю, але і універсальністю. Фідером ловлять рибу в більшості водойм зі стоячою водою та на течії як з берега, так і з човна. Зазвичай фідерна ловля орієнтована на мирних риб, які добре реагують на підгодівлю - плотву, ляща, карася, однак, фідер успішно можна застосовувати і для полювання на хижака. «Хижий фідер» може використовуватися в декількох варіантах, яким і присвячена ця стаття.

Як вибрати фідерне вудилище

Як вибрати фідерне вудилище

Фідерна снасть завоювала популярність серед рибалок завдяки гарному улову, який можна отримати, використовуючи її. З урахуванням можливої глибини лову, наявності течії і бажаної дальності закидання належить підібрати потрібні для ловлі фідерні снасті. Основний елемент - вдало і правильно вибране вудилище.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses виготовляється на основі високоякісної меляси з додаванням натуральних аромат..

25Грн.

Підставка рогач аллюміній (Під сигналізатор)

Підставка рогач аллюміній (Під сигналізатор)

Якісна і недорога підставка для вудилища створить комфорт і зручність на рибалці і стане справжнім ..

20 - 22Грн.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Спінінг фідерний Super Star 50-150гр.

Модель Super Star тримає позицію лідера продажів бюджетних вудилищ. Легкий, міцний, надійний. Невим..

300 - 400Грн.

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діпи Brain - це високо-аттрактивні рідини, призначені для моментального підвищення радіусу роботи ..

62Грн.