Що таке проти-закручувач для фідера

Фідер на сьогоднішній день один з найпопулярніших спортивних і любительських способів ловлі мирної риби. Завдяки ефективному підгодовуванні і тонким делікатним оснасткам на фідер можна успішно ловити в більшості умов сезону відкритої води. Однак є у нього і недоліки, однією з яких є схильність тонких повідків до заплутування. Щоб вирішити цю проблему, був винайдений в свій час проти-закручувач для фідера.

Для чого потрібен і що собою являє проти-закручувач для фідера

Оснащення для фідера з проти-закручувачем добре відоме і має безліч своїх прихильників і супротивників. Завдяки простоті і ефективності в боротьбі з заплутуванням повідця часто є першим у початківців рибалок. У деяких ситуаціях до нього вдаються і «зубри» фідерної ловлі.

Традиційна фідерна трубка проти-закручувач (анти-закручувач) являє собою пластикову трубочку довжиною 5-25 см., ближче до одного з кінців якої закріплений карабін, щоб кріпити годівницю. Іноді застосовують прямі трубки, а іноді вигнуті під тупим кутом в місці кріплення застібки. Під вагою годівниці проти-закручувач приймає положення, близьке до горизонтального, і тим самим зміщує точку кріплення повідця в сторону від лінії, утвореної натягнутою основною жилкою. Це дозволяє уникнути перехлесту повідця за волосінь.

У чому переваги використання проти-закручувача для фідера

Фідерне оснащення з проти-закручувачем дозволяє ловити рибу у водоймах зі стоячою водою, слабкою і помірною течією. На сильній течії цей монтаж не використовується через велику парусність.

Снасть для фідера з проти-закручувачем володіє наступними перевагами:

 • не дозволяє оснащенню заплутатися при закиданні;
 • не дає дрібній рибі закрутити поводок навколо волосіні;
 • оснащення є простим і швидким у виготовленні;
 • розподіляє навантаження в місці кріплення годівниці при закиданні по всій своїй довжині.

Одночасно з перевагами проти-закручувач володіє і рядом недоліків:

 • оснащення має велику парусність, що знижує дальність закидання;
 • завдяки жорсткості часто невдало лягає на дно;
 • проти-закручувач є найпомітнішим з усіх оснасток і може відлякати обережну рибу;
 • чутливість монтажу з проти-закручувачем нижче, ніж у петльових оснасток.

Види проти-закручувачів і їх відмінності в оснащеннях

Як уже згадувалося, сучасне оснащення з проти-закручувач для фідера зазвичай має в своїй основі пластикову трубочку, але існують і інші варіанти - Г-подібні відводи з пружною сталевого дроту, потрійні вертлюжки і вертлюжки зі стопорами. У більш компактних петльових оснащеннях роль відведення виконують скручування з волосіні, однак вони не запобігають обертанню основної жилки навколо своєї осі.

В окремий вид оснащення виділяють проти-закручувач волосіні з фідерною гумою-амортизатором.

Які бувають види монтажу з проти-закручувачем

Монтаж фідера з проти-закручувачем доступний навіть новачкові. Виготовляючи його, основну волосінь пропускають крізь отвір трубочки з боку короткого плеча. Вивівши волосінь з іншого боку, на неї надягають пластикову намистину або силіконовий стопор і прив'язують вертлюжок. Роль стопора полягає в захисті вузла від ударів торцем проти-закручувача. До вертлюжка кріплять поводок з гачком.

Монтаж проти-закручувача на фідер може здійснюватися і в варіанті, коли замість основної жилки в проти-закручувач ставлять відрізок монофільної волосіні діаметром 0,2-0,3 мм. і довжиною на 10-45 см. більше довжини трубочки. В цьому випадку стопори ставлять з двох сторін, а кріплення оснащення до основної жилки здійснюють через додатковий карабін.

Такий варіант оснащення
дозволяє швидко замінювати його в разі потреби, а також робить оснастку здатною
до само-засічки риби.

Якщо замінити монофільну волосінь з попереднього монтажу на фідергамом, можна буде використовувати більш тонкі повідці, однак чутливість снасті і якість підсічки зменшаться.

Розглянувши, як встановити проти-закручувач на фідер, перейдемо до питання, як виготовити його самостійно.

Як зробити проти-закручувач для фідера своїми руками

Простота конструкції дозволяє легко зробити проти-закручувач волосіні своїми руками. В якості матеріалу можливо використовувати якісні коктейльні трубочки, порожні стрижні від кулькових ручок, трубочки від гігієнічних ватних паличок і подібні матеріали.


Виготовлення проти-закручувача відбувається в наступному порядку:

 • обрізаємо трубку до необхідної довжини;
 • при необхідності формуємо вигин, акуратно нагрівши трубочку в потрібному місці;
 • надягаємо на неї вертлюжок із застібкою, вушко якого має щільно натягатися на трубочку;
 • фіксуємо вертлюжок на трубочці, так, щоб одне плече було трохи довше другого. В якості фіксатора використовують клей, термоусадочну трубку, м'який тонкий дріт або нитку;
 • оплавляємо краї трубочки, щоб захистити волосінь від пошкоджень.

Монтаж саморобного проти-закручувача для фідера відбувається аналогічно монтажу фабричного виробу.

Рекомендації

Ловля з проти-закручувачем найбільш ефективна в річках зі слабкою і середньою течією. Також це оснащення підходить при нічному лові на фідер, коли риба менш обережна, а волосінь яка заплуталась в темряві може поставити під загрозу всю риболовлю.

Як і в інших видах фідерних
монтажів, в оснащенні з проти-закручувач необхідно використовувати волосінь,
поводок і фурнітуру мінімально допустимого розміру. Це збільшить дальність
закидання і зробить снасть менш помітною.

Швидким способом кріплення карабіна до трубки проти-закручувача є застосування пластикового стяжного хомутика невеликого розміру. Цей спосіб дозволяє виготовити проти-закручувач прямо на риболовлі.

При використанні даної оснастки на мулистому дні, потрібно поставити між проти-закручувачем і годівницею поводок з волосіні завдовжки 10-15 см., при цьому годівниця провалиться в мул, а проти-закручувач, поводок і гачок з насадкою залишаться на поверхні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Що таке проти-закручувач для фідера

Схожі статті

Ловля білого амура на фідер

Ловля білого амура на фідер

Амур схильний до швидкого зростання, в дорослому стані досягає великих розмірів, середня вага - 25 кг. Риба має специфічний смак, який люблять не всі. В риболовлі є трофеєм, так як після зачеплення за гачок починає сильно опиратися. Є ідеальним видом для спортивної риболовлі. Ловля білого амура на фідер вимагає особливої підготовки.

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Плюси і мінуси оснастки інлайн для фідера

Сучасна донна снасть стійко асоціюється з фідером як найбільш універсальним і ефективним способом донного лову. Еволюція фідера привела не тільки до появи спеціальних вудилищ, фідерних котушок, лісок, а й викликала появу великої кількості монтажів, як універсальних, так і вузькоспеціалізованих, відповідних різним умовам ловлі. Одним з широко поширених монтажів є фідерне оснащення інлайн.

Що таке фідергам

Що таке фідергам

Спробуємо розібратися, що таке фідергам і як ним користуватися. Сама назва утворена транслітерацією з англійської «feeder gum» - «фідерна гума». Являє собою нитку діаметром до 1 мм, виготовлену з високо еластичного матеріалу на основі латексу і силікону.

Оснастка для хижого фідера

Оснастка для хижого фідера

Популярність фідерної снасті пояснюється не тільки її ефективністю, але і універсальністю. Фідером ловлять рибу в більшості водойм зі стоячою водою та на течії як з берега, так і з човна. Зазвичай фідерна ловля орієнтована на мирних риб, які добре реагують на підгодівлю - плотву, ляща, карася, однак, фідер успішно можна застосовувати і для полювання на хижака. «Хижий фідер» може використовуватися в декількох варіантах, яким і присвячена ця стаття.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Оснастка для ловлі товстолоба

Оснастка для ловлі товстолоба

Вбивця товстолоба - готова оснастка для лову товстолобика, білого амура. Комплект оснащений попл..

35Грн.

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Універсальна коробка для приманок і риболовних дрібниць комплектується тридцятьма знімними перегоро..

125Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Краб) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Краб) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.