Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Фідерне оснащення стає дедалі популярнішим в силу легкості використання і можливості виловлювати великі екземпляри риби. Ловля на фідер відрізняється чутливістю, простотою визначення клювань. Симетрична і асиметрична петля для фідера - це способи монтажу снасті до вудилища. Петлі відносяться до фігурних оснащень, вони нескладні у виготовленні, але вимагають чіткого слідування інструкції. Вони трохи складніше стандартної оснастки Гарднера або Патерностера, але можуть в'язатися навіть новачками.

Асиметрична петля

Рибальські снасті для ловлі краще готувати до риболовлі. Асиметрична петля для фідера виготовляється різними технологіями, одна з них:

 1. Готуємо 1-1,5 м. моноліски, яку складаємо вдвічі.
 2. За допомогою «хірургічної петлі», трохи відступивши (5-10 см) від ділянки зі згином волосіні, зав'язуємо маленьку петлю. Має вийти 2 вільних краї.
 3. Виконуємо скрутку 10-15 см., кінці в'яжемо таким же вузлом.
 4. На волосінь нанизуємо вертлюжок із застібкою. Відведення в формі скручування повинно виявитися збоку з відступом 5 см.
 5. Вимірюємо довжину петлі, вибираємо 15-20 см. і зав'язуємо стопорний вузол.
 6. Останній етап - вузол за допомогою вертлюжка, який кріпиться до основної волосіні.

Вузол для фідерної оснастки встановлено правильно, якщо годівниця вільно переміщається від місця скручування до початку. Використовуючи вертлюжок, виконується кріплення довгих повідків. Щоб запобігти заплутування снасті, краще обрізати всі лишні закінчення.

Якщо клювання пасивне, варто збільшити довжину петлі, а при активних клюваннях можна зменшити. В процесі закидання волосінь підтягують під себе. Після закидання і досягнення дна годівниця з оснащенням переміщається до краю волосіні.

Можна користуватися різними
видами оснасток, але асиметрична найбільш популярна для лову ляща, плотви,
коропа та інших видів.

Фідерна снасть і монтаж

Фідерне оснащення своїми руками виготовляється з використанням таких комплектуючих:

 • вудилище;
 • фідерна котушка безінерційного типу з волосінню;
 • годівниця;
 • оснащення.

Найбільші відмінності існують в оснащенні - це елемент снасті, який розташований ближче до кінця волосіні, призначений для кріплення повідця з гачком і годівниці.

Способи монтажу відрізняються, симетрична петля для фідера в силу недоліків була вдосконалена. Симетрична петля має 2 рівних кінця. Через габарити приманка більш помітна для риби і створює коливання, що відлякують рибу. Виготовлення фідера із симетричною петлею - це незручна процедура, безпосередньо на водоймі зав'язати вузол буває складно.

Завдяки зменшенню розмірів
одного плеча снасть стала більш чутливою і практично непомітною для риби,
відсутні будь-які коливання, здатні насторожити рибу. Так з'явилася асиметрична
петля на фідер. Обидва різновиди обладнуються обтяжувачами і засобами для
захисту від закручування.

Типи і види монтажу

Поширені види фідерних монтажів:

 • велика симетрична петля. Використовується нечасто через недоліки конструкції, але рекомендується в місцях з активним клюванням, так як само-засікає рибу;
 • асиметричний монтаж. Відрізняється чутливістю, непомітністю для риби;
 • оснащення Гарднера. Є найпростішим і популярним способом, хоч і не зараховується до само-засікаючих типів, але забезпечує міцний зачіп риби. Суть зводиться до кріплення годівниці до скрутки з волосіні 10-15 см.;
 • інлайн спосіб установки передбачає вільне пересування годівниці по волосіні. Легко монтується, але має меншу чутливість в порівнянні з петлею Гарднера. При закиданні на далекі відстані може з'явитися перехлест волосіні з повідцем і годівницею. Інлайн метод ідеально підходить для риболовлі в стоячих водоймах з близьким закиданням;
 • петля в петлі. Досить простий метод - поводок петля в петлю, на основній волосіні і повідку формуються петлі, одна протягується в іншу, а потім фіксується гачком.

Особливості асиметричної петлі

Вузли для фідерної оснастки розрізняються по міцності, непомітності, схильності до закручування і простотою в’язання. Відмінною особливістю асиметричного монтажу є зменшення одного плеча в порівнянні з іншим. Для в'язання використовують монофільну волосінь, для з'єднання з основною жилкою застосовується вертлюжок. Завдяки особливій конструкції вона стійка до закручування, з чим стикається патерностер.

Головна відмінність несиметричного монтажу - принцип дії. Фідер закидають у воду, провисання основної ділянки волосіні спадає і наступає натяг. По рівній волосіні годівниця поступово зміщується вниз, де риба заковтує приманку. Відразу після досягнення закінчення петлі починається підстрибування кінчика вудилища, це є сигналом про клювання.

Застосовувати несиметричний вузол краще, якщо:

 • рибалка проводиться в стоячих водоймах, без швидкої течії;
 • водиться дрібна риба;
 • риба погано йде на клювання через ситість або обережність.

Не тільки підгодовування важливе на рибалці, а й правильний вибір вузлів. Асиметричний монтаж складніше Патерностера (його роблять за 1-2 хвилини), краще в'язати в домашніх умовах.

Властивості асиметричної петлі

Завдяки асиметрії до годівниці не передаються впливи, які насторожена риба сприймає як загрозу. Навіть падання дощу, вітру можуть налякати рибу, не кажучи про удари і коливання води. При застосуванні Патерностера всі впливи через волосінь передаються на годівницю, а асиметричний монтаж виключає подібний вплив. При бажанні зловити обережну або просто велику рибу дане явище слід мінімізувати, так як годівниця яка ворушиться налякає рибу.

Відразу після заковтування насадки риба не відчуває опору в русі. Завдяки уповільненому розумінню того, що сталося, вона більш глибоко і впевнено зачіпається за гачок. Після зіштовхуванням з годівницею риба само-засікається.

Важливою перевагою
несиметричною петлі є можливість багаторазового використання, якщо в процесі
лову не був порушений вузол. При правильному зв'язуванні петля тримається близько
3 рибалок. Перед поїздкою краще готувати 3-4 оснастки.

Переваги і недоліки

Переваги асиметричного монтажу перевершують недоліки, подібна петля відноситься до базових оснащень, її виготовляти потрібно вміти кожному поважаючому себе рибалці.

До плюсів кріплення відносяться:

 • підвищена чутливість, відчуваються покльовки від акуратних або дрібних риб;
 • часто застосовується для лову в умовах швидкої води, адже дозволяє само-засікати рибу;
 • завдяки довгому повідку риба робить клювання і перший час не відчуває небезпеки;
 • використовується для пасивної риболовлі в застояних водоймах;
 • поводок з годівницею не заплутуються.

Серед мінусів несиметричного кріплення:

 • в'язати і встановлювати петлю трохи складніше традиційного Патерностера;
 • довгі повідці для початківців рибалок можуть призводити до заплутування волосіні;
 • використовується на водоймах без мулу і високих заростей;
 • в оснащення включають додаткові елементи;
 • риба не само-засікається в тихих водоймах, рибалці доводиться весь час стежити за покльовками.

Якщо результат незадовільний, можна експериментувати: змінювати довжину повідків, тип волосіні, вагу і конструкцію годівниці.

Як в'язати несиметричну петлю для фідера

Навіть всередині способу в'язання асиметричною петлі існує кілька модифікацій і доробок монтажу. Кожен варіант використовується для усунення перехлестів і підвищення пружності повідця на відводі. Краще використати широко відомий спосіб, як в'язати несиметричну петлю для фідера, який безліч разів доводив свою ефективність.

В ході робіт буде потрібно жорсткий відрізок волосіні з перетином 0,2-0,4 мм. і довжиною 1-1,5 м. Краще вибирати жорсткі види волосіні, найчастіше використовують флюорокарбон. Для перевірки жорсткості слід намотати пару витків на палець і відпустити, відповідна волосінь відразу розмотається.

Класичний метод в'язки:

 1. Беремо шматок волосіні і згинаємо вдвічі, але одну сторону слід робити коротше другої на 10 см.
 2. Для створення міцної петлі використовуємо потрійний або хоча б подвійний вузол, повинна вийти маленька петля для фіксації повідця.
 3. Виконуємо скрутку волосіні (довжина 10-15 см.) і подвійний вузол на закінчення. Є найвідповідальнішим етапом, від нього залежить якість повідця. В ідеалі виходить жорстким і щільним. В процесі виконання повинна вийти несиметрична в'язка.
 4. Через довгий відрізок протягують вертлюжок з вбудованою застібкою для кріплення годівниці.
 5. Підбираємо довжину петлі (від 30 до 70 см.) і зав'язуємо подвійний вузол.

Де використовується асиметрична петля

Асиметрична петля в рибалці застосовується для лову більшості видів неагресивних риб:

 • короп;
 • лящ;
 • лин;
 • плотва;
 • карась і т. д.

Її можна застосовувати як для донної риболовлі в умовах чистого дна, так і сильних заростей. Навіть при сильній течії застосовується несиметрична в'язка, але важливо правильно визначити годівницю. При правильному виконанні вузла і підборі снасті рибалка може виконати кидок на 50 м.

Деякі тонкощі

Досвід підказує необхідність виділити основні фактори, що впливають на якість петлі:

 • обов'язково застосовується жорстка волосінь, краще з флюорокарбона. Матеріал досить щільний і стійкий до стирання;
 • важливо правильно підбирати довжину скручування. При надмірно великій довжині з'являється перехлест, якщо з'явилися подібні проблеми, варто стягнути вузол до 6-8 см;
 • для пасивних риб варто збільшувати довжину повідка, а при активізації клювання довжину можна скоротити;
 • перед закиданням завжди перевіряйте свободу пересування годівниці. Якщо є проблеми, її варто замінити.

Несиметричною петлею можна користуватися 2-4 активні риболовлі, але кожен раз краще перевіряти надійність кріплення і брати запасні снасті. Через складність виготовлення петлі на рибалці варто готувати кілька вузлів в дома. Краще носити петлі в спеціальному ящику або пакетику.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Типи і види монтажу оснасток симетрична і асиметрична петля

Схожі статті

Як ловити на фідер вночі

Як ловити на фідер вночі

Клювання особливо активне при настанні сутінків і світанку, кожен рибалка прагне поїхати на нічну риболовлю чи потрапити на вечірню, ранкову зірку. Інше корисне спостереження - в нічний час риба сходить набагато рідше, а на гачок попадаються більші особини. Нічна ловля вимагає підготовки умов, снастей і належну бадьорість рибалки. 

Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

З першого листопада на Хмельниччині розпочинається осінньо-зимова заборона на ловлю водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року.

Як оснастити спінінг

Як оснастити спінінг

Ловля спінінгом хижої риби може бути захоплюючою і результативною, однак снасть повинна відповідати вимогам лову, а всі її елементи - гармоніювати між собою. У статті розглянемо, як правильно зробити оснастку спінінга, щоб ловля була ефективною.

Як ловити рибу фідером на річці при течії

Як ловити рибу фідером на річці при течії

Фідерні снасті показують хороший результат при використанні на річках з будь-якою течією, в тому числі на бистрині. Риболовля фідером на річці зі швидкою течією - складний процес, так як рибалці доводиться стежити, щоб не зносило годівницю і корм вимивався з помірною швидкістю, тільки поблизу від снасті. Також складно знайти місце, багате рибою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

101 - 136Грн.

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent. 6+1BB. 4.7:1

Котушка Brain Axent - є чудовим варіантом для рибалок, які захоплюються ловом мирної риби, а саме ф..

841 - 912Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.